loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Gejša (Ostatní)

     

    Národní divadlo, od 11.05.1899 do 05.11.1899 (12x)

    Předloha:

    Gejša - Sidney Jones
    Příběhy v žaponské čajovně - Sidney Jones

    Hudba k baletní vložce "Slavnost chrysantem": Rudolf Friml. Nové obleky. Derniéra odp.

    Textové a hudební úpravy:

    Autor libreta : Owen Hall
    Překlad : Václav Juda Novotný

    Inscenátoři:

    Dirigent : Mořic Anger
    Choreografie : Augustin Berger
    Režie : Augustin Berger, Adolf Krössing
    Scéna : Robert Holzer

    Role:

    Poručík Reginald Fairfax : František Šír
    Poručík Bronville : Emil Focht
    Poručík Cunningham : Robert Polák
    Poručík Grimston : Florentin Steinsberg
    Poručík Cuddy : Karel Mušek
    Námořní kadet : Terezie Skrétová
    Wun-Hsi : Jindřich Mošna
    Markýz Imari : Adolf Krössing
    Poručík Katana od císařského žaponského dělostřelectva : Bedřich Bohuslav
    Lady Konstance Wynnová : Růžena Vykoukalová
    Molly Seamorová : Anna Olivová
    Marie Worthingtonová : Marie Hübnerová
    Edita Grantová : Hedvika (Marie) Málková
    Juliette : Vilemína Hájková
    O Mimosa San : Karla Fabiánová
    O Kiku San : Marie Kodetová
    O Nana San : Amálie Bláhová
    O Kinkoto San : Anežka Archlebová
    O Komurasaki San : Anna Kuršová
    Nami : Růžena Kolárová
    Takemini : Rudolf Kafka
    Kooli : Karel Váňa, Václav Vaněček
    První kupec : Karel Pulc
    Druhý kupec : Josef (Jan) Havelský
    Třetí kupec : Josef Karásek
    První musmé : Anna Jarková
    Druhá musmé : Berta Tippnerová
    Třetí musmé : Jindřiška (Anna) Laubová
    Čtvrtá musmé : Anna Havránková
    První kadet : František Kubla
    Druhý kadet : Václav Hoch
    Třetí kadet : Hynek Švejda
    Čtvrtý kadet : Jaroslav Rosenkranc
    Pátý kadet : Václav Bartovský
    Vstup tancem : Adéla Srnová
    Vstup tancem : Anežka Valterová
    Vstup tancem : Marie Roreitnerová
    Vstup tancem : Ludmila Illerová
    Vstup tancem : Neuveden, Johanna Karásková
    Vstup tancem : Marie Pešková, baletní sbor, Karla Brandtnerová, baletní sbor pánský, žákyně baletní školy
    Pas d´action japonais : Ida Cecchiniová, Neuveden
    Pas d´action japonais : Augustin Berger, Neuveden
    Ballabile : Adéla Srnová
    Ballabile : Anežka Valterová
    Ballabile : Marie Roreitnerová
    Ballabile : Ludmila Illerová
    Ballabile : Neuveden, Johanna Karásková
    Ballabile : baletní sbor, Karla Brandtnerová, baletní sbor pánský, žákyně baletní školy
    Pas de deux japonais : Ida Cecchiniová, Anna Korecká, Neuveden
    Pas de deux japonais : Augustin Berger, Neuveden
    Finale : Ida Cecchiniová, Anna Korecká, Neuveden
    Finale : Augustin Berger, baletní soubor

    Seznam představení