loading
 
Zvolte počáteční písmeno:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu (Činohra)

 

Národní divadlo, od 18.06.1894 do 30.05.1897 (48x)

Předloha:

František Ferdinand Šamberk

Derniéra odp.

Textové a hudební úpravy:

Hudba : Karel Kovařovic

Inscenátoři:

Dirigent : Augustin Vyskočil
Kostýmy : Karel Štapfer
Režie : Josef Šmaha
Scéna : Robert Holzer

Role:

Matyáš Brouček : František Ferdinand Šamberk, Alois Sedláček
Lunobor : Pravoslav Řada
Etherea : Běla Horská, Karla Welsová
Hvězdomír : Emil Focht, František Matějovský
Voršila : Adéla Volfová
Florian Komárek : Jindřich Mošna
Inocencie : Marie Pštrossová
Božidar Vdoleček : Adolf Pštross
Arthur : Eduard Vojan
Klotilda Klapálková : Marie Laudová, Marie Hübnerová, Hana Kvapilová
Běta : Hana Kvapilová, Hedvika (Marie) Málková, Ludmila Vlčková
Háta : Anežka Archlebová
Reffie Broučková : Božena Kášová, Ludmila Vlčková
Celestin Bochánek : Karel Mušek, Alois Sedláček, Vladimír Šamberk
Hanzi : Florentin Guolfinger ze Steinsberku
Buchta : Edmund Chvalovský
Vokatý : Josef (Jan) Havelský, Hanuš Somr
Kramář : František Morda, Josef Loos, Karel Pešek
Žalud : Karel Kindl, Antonín Pokorný
Pivoňka : Ferdinand Koubek
Zubatý : František Zápotocký
Malý Zubatý : Červená, Suchánková
Prodavač balonků : Karel Pulc
Hostinský na výstavišti : Karel Mušek, Josef Karásek, Josef Žižka
Tanec různých obyvatelů na měsíci : Františka ze Schöpfů, Neuveden
Tanec různých obyvatelů na měsíci : Adéla Zieglerová
Tanec různých obyvatelů na měsíci : Marie Zieglerová, Anežka Valterová, Neuveden
Tanec různých obyvatelů na měsíci : baletní sbor
Tanec různých obyvatelů na měsíci : Lisetta Paltrinieri
Tanec různých obyvatelů na měsíci : děti baletní školy
Tanec závitkový : Enrichetta Grimaldiová, Františka ze Schöpfů, Neuveden
Introdukce : baletní sbor
Tanec koketek : Františka ze Schöpfů, Neuveden
Tanec koketek : Adéla Zieglerová
Tanec koketek : Marie Zieglerová, Anežka Valterová, Neuveden
Tanec a variace Etherey : Enrichetta Grimaldiová, Františka ze Schöpfů, Michelina Taveggia
Tanec "Pas de deux" : Michelina Taveggia, Neuveden
Tanec "Pas de deux" : Augustin Berger, Neuveden
Ballabile a finale měsíčanů : Enrichetta Grimaldiová, Neuveden
Ballabile a finale měsíčanů : Františka ze Schöpfů, Neuveden
Ballabile a finale měsíčanů : Adéla Zieglerová
Ballabile a finale měsíčanů : Marie Zieglerová, Michelina Taveggia, Anežka Valterová, Neuveden
Ballabile a finale měsíčanů : baletní sbor
Ballabile a finale měsíčanů : Lisetta Paltrinieri
Ballabile a finale měsíčanů : děti baletní školy
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina : Lisetta Paltrinieri
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina : Božena Bergrová, Zdeňka Moskalová
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina : baletní sbor
Průvod s tanci chmelařů, děvčat, hochů, dětí a vjezd Gambrina : děti baletní školy
Slavnostní průvod cyklistů, havířů, spolků: Sokolů, "Vltavan", řezníků, sladovníků.. : baletní sbor
Tanec cyklistů : baletní sbor dámský
Vjezd a tanec cyklistky : Enrichetta Grimaldiová, Františka ze Schöpfů
Vstup gigrlat : Florentin Guolfinger ze Steinsberku
Vstup gigrlat : František Matějovský, Neuveden
Vstup gigrlat : Emil Focht, Neuveden
Vstup gigrlat : Rudolf Kafka, Neuveden, Karel Pešek, Rudolf Svoboda
Vstup gigrlat : Karel Váňa, Neuveden
Vstup slečinek "Creme de chic" : baletní sbor dámský
Vstup slečinek "Creme de chic" : Emil Focht, Neuveden, Florentin Guolfinger ze Steinsberku
Vstup slečinek "Creme de chic" : František Matějovský, Neuveden
Vstup slečinek "Creme de chic" : Neuveden, Karel Pešek
Vstup slečinek "Creme de chic" : Rudolf Kafka, Neuveden, Rudolf Svoboda
Vstup slečinek "Creme de chic" : Karel Váňa, Neuveden
Tanec havířů : Adéla Zieglerová
Tanec havířů : Marie Zieglerová, Anežka Valterová, Neuveden, Václava Staszkowa
Tanec havířů : baletní sbor dámský
Tanec havířů : děti baletní školy
Směs skupin : Enrichetta Grimaldiová, Neuveden
Směs skupin : Adéla Zieglerová
Směs skupin : Marie Zieglerová, Františka ze Schöpfů, Anežka Valterová, Neuveden, Václava Staszkowa
Směs skupin : baletní sbor
Směs skupin : Děti
Velké ballabile a finale elektrických květin : Enrichetta Grimaldiová, Františka ze Schöpfů
Velké ballabile a finale elektrických květin : Adéla Zieglerová, Anežka Valterová
Velké ballabile a finale elektrických květin : Marie Zieglerová, Neuveden
Velké ballabile a finale elektrických květin : Florentin Guolfinger ze Steinsberku, Rudolf Svoboda
Velké ballabile a finale elektrických květin : Rudolf Kafka, František Matějovský
Velké ballabile a finale elektrických květin : Emil Focht, Neuveden
Velké ballabile a finale elektrických květin : Neuveden, Karel Pešek
Velké ballabile a finale elektrických květin : Karel Váňa, Neuveden
Velké ballabile a finale elektrických květin : baletní sbor
Velké ballabile a finale elektrických květin : Děti

Spolupracovali:

Pohybová spolupráce : Augustin Berger

Seznam představení

Dostupná dokumentace:

Kostýmní a scénické návrhy:

Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (III. ballabile)
Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (III. ballabile)

Výlet pana Broučka... - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (Matyáš Brouček)
Výlet pana Broučka... - 18.06.1894, Karel Štapfer - návrh kostýmu (Matyáš Brouček)