loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

  Tomáš Trapl

  Životopis:

  Host opery Národního divadla.
  Vystudoval operní zpěv na Konzervatoři v Praze a na HAMU. Svou uměleckou dráhu začal v roce 1986 s jazzovým vokálním souborem Dobrý večer Quintet, s art-rockovou kapelou Beatover a se „šramlem“ Pražský pouťový orchestr. Deset let účinkoval v divadle Semafor v muzikálech Jiřího Suchého např. Výhybka, Kytice, Nižnij Novgorod aj. Jako člen mezinárodní společnosti Artists for Prague ztvárnil v angličtině hlavní role v muzikálech The Fantasticks (Matt), Pippin (Pippin), A Christmas Carol aj. Daboval mnoho postav ve většině kreslených seriálů Walta Disneyho: Lví král I., II., III., Pocahontas, Alenka v říši divů, Zvoník u Matky Boží I., II., Goofy na výletě, Labutí princezna, Princ egyptský, Medvídek Pú, Popelka, Timon & Pumba, Příšerky s.r.o. aj. Od roku 1992 vystupuje v pražských muzikálech Les Misérables (Enjolras), Pěna dní (Chick), Klaun (Junior), Jesus Christ Superstar (Jidáš), Benzín a mejkap (Jim), Dracula (Kněz nebo Šašek-sluha-profesor), Hamlet (hrobník), Krysař (Osud), Kleopatra (Ptolemaios nebo Octavian), Galileo (otec Inchofer), Miss Saigon (John), Bídníci (Enjolras), Tři mušketýři (kardinál Richelieu), Tajemství (Martin), Golem (Mordechaj), Angelika (Desgrez).
  V současné době působí jako pedagog na hereckém oddělení Konzervatoře v Praze, kde vyprodukoval absolventské představení Dobře placená procházka (Suchý/Šlitr) a muzikály Kancelář, Výprodej nebo Kytice, na kterých se i autorsky a režijně podílel. Je frontmanem rockové skupiny DOLMEN. Více informací na www.tomas-trapl.cz
  Aktualizace: duben 2007

  Role:

  Beng! (Bušení do železné opony XII.) premiéra: sezona 2005/2006 - Robin
  Dobře placená procházka premiéra: sezona 2006/2007 - Advokát
  Božská komedie (Státní opera Praha) premiéra: sezona 2001/2002 - Ježíš

  Seznam představení

  Dostupná dokumentace:

  Fotogalerie:

  Dobře placená procházka - 22.04.2007 Tomáš Trapl (Advokát), Dáša Zázvůrková (Vanilka)<br>(foto: Hana Smejkalová)
  Dobře placená procházka - 22.04.2007 Tomáš Trapl (Advokát), Dáša Zázvůrková (Vanilka)
  (foto: Hana Smejkalová)

  Dobře placená procházka -22.04.2007, Tomáš Trapl(Advokát ), Jitka Molavcová(Teta z Liverpoolu )<br>(foto: Hana Smejkalová)
  Dobře placená procházka -22.04.2007, Tomáš Trapl(Advokát ), Jitka Molavcová(Teta z Liverpoolu )
  (foto: Hana Smejkalová)

  Dobře placená procházka -22.04.2007,Tomáš Trapl (Advokát )Jitka Molavcová(Teta z Liverpoolu )<br>(foto: Hana Smejkalová)
  Dobře placená procházka -22.04.2007,Tomáš Trapl (Advokát )Jitka Molavcová(Teta z Liverpoolu )
  (foto: Hana Smejkalová)