loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Jaroslav Hurt

     

    Datum narození:

    30.12.1877

    Datum úmrtí:

    15.04.1959

    Životopis:

    Narozen v Přerově, zemřel v Táboře. Gymnaziální studia v Jindřichově Hradci přerušil v sextě a v roce 1893 odešel k otci, tehdy řediteli Divadla a Arény u Deutschů v Libni, kde pracoval jako nápověda a technický pracovník. Školil se přitom soukromě u J.Šmahy. Praktické herecké zkušenosti získával pak po sedm let u řady divadelních společností, např.v roce 1893 u S.Kokoškové, v roce 1895 u A.Dobrovolného, dále u V.Choděry, v roce 1900 u K.Štětky, L.Chmelenského, J.Drobného, J.Hanuše. Na dvě sezóny 1904-1906 přišel do divadla v Plzni, odkud byl zásluhou režiséra J.Kvapila angažován k ND (1906-1925). Zde působil jako herec i režisér a po Kvapilově odchodu převzal vedení činohry ND (1919-1921). Po nástupu K.H.Hilara se této funkce vzdal a pro neshody s Hilarem nakonec v roce 1925 z ND odešel. Věnoval se pak cele pedagogické činnosti (lektor řečnictví na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v letech 1926-1934 a profesor herectví na dramatickém oddělení Konzervatoře Praha v letech 1919-1927). Od roku 1927 se uplatnil v Čs.rozhlase, kde pracoval zprvu jako tajemník programového oddělení, pak režisér a od roku 1932 jako šéfrežisér. Do důchodu odešel v roce 1939. V roce 1944 se stal na krátký čas ředitelem Divadla práce, přejmenovaného po osvobození v roce 1945 na Revoluční scénu (v Komorním divadle). Po jejím zrušení nastoupil v roce 1945 jako umělecký ředitel a šéf činohry v Českých Budějovicích, kde působil do roku 1950. Napsal knihu Řečnictví v teorii i praxi (1934), režíroval i hrál s ochotníky v různých jihočeských městech. Syn herce a divadelního ředitele Jana Hurta, bratr herce, divadelního ředitele a výtvarníka Josefa Hurta, manžel zpěvačky Vlasty Loukotkové.

    Je autorem titulů:

    Proslov - pro Stranu českoslov. socialní demokracie (Ostatní)

    Inscenátor:

    Vina premiéra: sezona 1900/1901 - režie
    Směry života premiéra: sezona 1902/1903 - režie
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - režie
    K životu premiéra: sezona 1912/1913 - režie
    Maminka má pravdu premiéra: sezona 1913/1914 - režie
    Přítěž premiéra: sezona 1913/1914 - režie
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - režie
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - režie
    Pomsta Catullova premiéra: sezona 1914/1915 - režie
    Ředitel panství premiéra: sezona 1915/1916 - režie
    Hra srdcí premiéra: sezona 1916/1917 - režie
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - režie
    Senoseč premiéra: sezona 1916/1917 - režie
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Posel premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Souboj premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Nora premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Oblaka premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Smuteční hostina premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - režie
    Dohra premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Mrak premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Vina premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Vojnarka premiéra: sezona 1919/1920 - režie
    Vojnarka premiéra: sezona 1920/1921 - režie
    Zlatíčko premiéra: sezona 1920/1921 - režie
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - režie
    Bratři Karamazovi premiéra: sezona 1921/1922 - režie
    Generace premiéra: sezona 1921/1922 - režie
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - režie
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - režie
    Baron Goertz (Literární a řečnický spolek Slavie) premiéra: sezona 1923/1924 - režie
    R. H. inženýr premiéra: sezona 1923/1924 - režie
    Rozum premiéra: sezona 1923/1924 - režie
    Zábava v lásce premiéra: sezona 1923/1924 - režie
    Naše drahá ženuška premiéra: sezona 1924/1925 - režie
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - režie
    Večer O´Neilla premiéra: sezona 1924/1925 - režie

    Role:

    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Leroy
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1895/1896 - Emil Viták
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1897/1898 - Starší počestného města
    Lakomec premiéra: sezona 1898/1899 - Mistr Jakub
    Mořská panna premiéra: sezona 1900/1901 - Macháč
    Vina premiéra: sezona 1900/1901 - Jiří Mařák
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Josef Jindřich Flachsmann
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1901/1902 - Florian Králíček, Jičínský
    Revisor premiéra: sezona 1901/1902 - Petr Ivánovič Dobčinský
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1901/1902 - Montek
    Soud lásky premiéra: sezona 1901/1902 - Loys Lascaris
    Jan Žižka premiéra: sezona 1902/1903 - Kapitán kumánský, Vilém z Pernštejna, Vrah
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1902/1903 - Pan Purgon
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1903/1904 - Kapucín
    Dceruška hostinského premiéra: sezona 1903/1904 - Voják
    Divoká kachna premiéra: sezona 1903/1904 - Starý Ekdal
    Doňa Sanča premiéra: sezona 1904/1905 - Host
    Hamlet premiéra: sezona 1904/1905 - Polonius, Herec
    Marie Stuartovna premiéra: sezona 1904/1905 - Melvil
    Palackého třída čís. 27 premiéra: sezona 1904/1905 - Bankéř Trnka
    Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Žid, Nazarenský
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1904/1905 - Archidamus, Dion
    Betlém premiéra: sezona 1905/1906 - Dědeček
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1905/1906 - Severin
    Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Ivan
    Paličova dcera premiéra: sezona 1905/1906 - Soused Vondráček
    Sirotek premiéra: sezona 1905/1906 - Hajný
    Episoda premiéra: sezona 1906/1907 - Dr. Řehoř
    Faust premiéra: sezona 1906/1907 - Starý sedlák, Měšťan
    Fialka premiéra: sezona 1906/1907 - Jindřich Hala
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Don Juan
    Nevysloveno premiéra: sezona 1906/1907 - Advokát
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1906/1907 - David Wolfram
    Tři sestry premiéra: sezona 1906/1907 - Kulygin
    Zdi Jericha premiéra: sezona 1906/1907 - Vilfrid Renton, Peters
    Žena Sokratova premiéra: sezona 1906/1907 - Antisthenes
    Hanička premiéra: sezona 1907/1908 - Doktor
    Hořký osud premiéra: sezona 1907/1908 - Strýček Nikon
    Má jest pomsta premiéra: sezona 1907/1908 - Vasilij
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Lízal, Krištofl
    Oresteia premiéra: sezona 1907/1908 - Mluvčí kmenů argejských, Mluvčí Lític
    Poslední scéna premiéra: sezona 1907/1908 - Jan Uher
    Pro štěstí premiéra: sezona 1907/1908 - Zdźarski
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1907/1908 - Philostrates
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1907/1908 - Koděra
    Trilogie o Simsonovi premiéra: sezona 1907/1908 - Hennon
    Válka bohů premiéra: sezona 1907/1908 - Mandeblück
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1907/1908 - Král
    Zloděj premiéra: sezona 1907/1908 - Goudoin
    Živnost paní Warrenové premiéra: sezona 1907/1908 - Rektor Samuel Gardner
    Česká komedie premiéra: sezona 1908/1909 - Švácha
    Dospělé děti premiéra: sezona 1908/1909 - Josef Vlasák
    Katakomby premiéra: sezona 1908/1909 - Baron Jiří Ruding, Konsul z Rehlů
    Kníže premiéra: sezona 1908/1909 - Retvan
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Antifolus
    Král premiéra: sezona 1908/1909 - Šimon
    Láska k bližnímu premiéra: sezona 1908/1909 - Opilý turista
    Mravnost premiéra: sezona 1908/1909 - Dr. Hauser
    Neznámý premiéra: sezona 1908/1909 - Šejdíř, Jape Samuels, Žid
    Oasa premiéra: sezona 1908/1909 - Sládek
    Odjinud premiéra: sezona 1908/1909 - Hrabě Ludvík Laurentin
    Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Jago
    Podvrácený dub premiéra: sezona 1908/1909 - Kučera
    Strašidla premiéra: sezona 1908/1909 - Truhlář Engstrand
    Travička premiéra: sezona 1908/1909 - Colbert
    Vláda tmy premiéra: sezona 1908/1909 - Petr
    Beatrix Cenci premiéra: sezona 1909/1910 - Antonio
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Shylock, Gratiano
    Bezejmenná premiéra: sezona 1909/1910 - Périssard
    Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Poklasný
    Čokoládová princezna premiéra: sezona 1909/1910 - Toupet
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Starý sedlák, Zlý duch
    Opory společnosti premiéra: sezona 1909/1910 - Loďař Aune
    Pan Johanes premiéra: sezona 1909/1910 - Krajánek
    Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - Ondřej Jakobides
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Starší počestného města
    Revoluční svatba premiéra: sezona 1909/1910 - Prosper
    Sen na popeleční středu premiéra: sezona 1909/1910 - Pán s růží ve fraku
    Tragedie člověka premiéra: sezona 1909/1910 - Lucifer, Faraonův ministr (Lucifer), Vojín (Lucifer), Milo (Lucifer), Sluha Keplerův (Lucifer), Kat (Lucifer), Vojín (Lucifer)
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Illo, Kapucín
    Co si malíř naporoučí premiéra: sezona 1910/1911 - Hotzeplotz
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Jassob Bassebeth
    Děti premiéra: sezona 1910/1911 - Gandolf hrabě Freyn
    Domov a víra premiéra: sezona 1910/1911 - Sandperger
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Kníže, Hrabě Hans
    Hedda Gablerova premiéra: sezona 1910/1911 - Ejlert Lövborg
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Kapitán kumánský, Vrah
    Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Vlček
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Jan, řečený Železný, biskup litomyšlský
    Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - Harpagon
    Mrtvý velikán premiéra: sezona 1910/1911 - Emil Bulmann
    Penelopa premiéra: sezona 1910/1911 - Profesor Golightly
    Poražení premiéra: sezona 1910/1911 - Chevalier de Gresset
    Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Lord Hastings, Sir James Tyrrel
    Stín milenčin premiéra: sezona 1910/1911 - Ten druhý
    Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Jakub Vojnar
    Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Le Templier
    Žluté růže premiéra: sezona 1910/1911 - Ferdinand Karas
    Hippodamie premiéra: sezona 1911/1912 - Thyestes
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Míchal de Causis, Oswald Roll
    Kolébka premiéra: sezona 1911/1912 - Jíra
    Neklan premiéra: sezona 1911/1912 - Kruvoj
    Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Císařský rada Lexa
    Redakce premiéra: sezona 1911/1912 - Kníř
    Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Petr Ivánovič Dobčinský
    Stavitel Solness premiéra: sezona 1911/1912 - Ragnar Brovik
    Vdavky slečny Beulemansovy premiéra: sezona 1911/1912 - Delpierre otec
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1911/1912 - Pan Tobiáš Říhal z Řáhalic
    Zuzanka premiéra: sezona 1911/1912 - Doktor Nilius
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Fedor Vasiljevič Protasov
    Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Šolc
    Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Hvězdář krále sábského
    K životu premiéra: sezona 1912/1913 - Hrabě Zikmund Rovenský
    Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Simon
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Pavlov
    Průlom premiéra: sezona 1912/1913 - Hugo
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Benvolio
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Trnka
    Stříbrné pouzdro premiéra: sezona 1912/1913 - Rooper
    Svatý Václav premiéra: sezona 1912/1913 - Kbelský vladyka
    Vina premiéra: sezona 1912/1913 - Jiří Mařák
    Vlk premiéra: sezona 1912/1913 - Dr Evžen Keleman
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Inženýr Kratochvíl
    Baron Goertz premiéra: sezona 1913/1914 - Olaf Knudson
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Vévoda Denovalín
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Alexander Volta
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Advokát
    Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Šašek
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Jan, řečený Železný
    Maminka má pravdu premiéra: sezona 1913/1914 - Carstens
    Paličova dcera premiéra: sezona 1913/1914 - Starý Melichar
    Proslov - pro dělnictvo sociálně-demokratické premiéra: sezona 1913/1914 - Přednes
    Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Alfred Doolittle
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Radovid
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Serignan
    Společenský úspěch premiéra: sezona 1913/1914 - Edward Robbins
    Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Lékař
    V ohni premiéra: sezona 1913/1914 - Svatoš
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Vincentio
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - Petr Nebogin
    Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Macdonald
    Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - Desaubiérs
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Oliver
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Pater Bernardo Boil, Trivigiano
    Pařížanka premiéra: sezona 1914/1915 - Du Mesnil
    Pietro Caruso premiéra: sezona 1914/1915 - Hrabě Fabricio Fabrizzii, Hrabě Fabrizzio Fabrizzii
    Pomsta Catullova premiéra: sezona 1914/1915 - Quintus Cecilius Metellus
    Ve víru premiéra: sezona 1914/1915 - Hrabě de Brechebel
    Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Centurio
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Hvězdář
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Polonius
    Hold Prodané nevěstě premiéra: sezona 1915/1916 - Kmet
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Kyral
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Ivan
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Banquo
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Don Juan
    Naučný slovník premiéra: sezona 1915/1916 - Pán ze Seefeldtů
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Podhajský
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Sir James Tyrrel
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Benvolio
    Ředitel panství premiéra: sezona 1915/1916 - Oswald
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Polixenes
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1916/1917 - Pothinus
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Poklasný
    Dáma s kameliemi premiéra: sezona 1916/1917 - Jiří Duval
    Faëthón premiéra: sezona 1916/1917 - Prométheus
    Hra srdcí premiéra: sezona 1916/1917 - Radwan
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Jindřich Percy
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Valentin Bláha
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Ješek z Vartenberka
    Povodeň premiéra: sezona 1916/1917 - Dr. Pelc
    Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Horálek
    Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Korah
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Boleslav
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Kníže, Hrabě Hans
    Hnízdo v bouři premiéra: sezona 1917/1918 - Dvorní rada Václav Suk
    Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Jíra
    Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Tkadlec Pšenka
    Otec premiéra: sezona 1917/1918 - Divíšek
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Přibík Jeníšek, Ondřej Jakobides
    Proslov - pro Stranu českoslov. socialní demokracie premiéra: sezona 1917/1918 - Přednes
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1917/1918 - Stojmír
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Chevalier de Gresset, De Chauvelin, Pierre Lerouge
    Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Zdislav Berka z Dubé a z Lipého, Zoan Maria da Ponte
    Strašidla premiéra: sezona 1917/1918 - Truhlář Engstrand
    Tři staročeské veselohry premiéra: sezona 1917/1918 - David Wolfram
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Poustevník
    Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Savel Prokofjevič Dikój
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Kapucín, Ligniere
    Česká komedie premiéra: sezona 1918/1919 - Švácha
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Baba
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Kapitán kumánský, Vrah
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1918/1919 - Emil Viták
    Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Strejček Škrhola
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Jan, řečený Železný
    Mesaliance premiéra: sezona 1918/1919 - John Tarleton
    Nebe, peklo, ráj... premiéra: sezona 1918/1919 - Revírník Holle
    Nora premiéra: sezona 1918/1919 - Doktor Rank
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1918/1919 - David Wolfram
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Slepec
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Nathaniel Jeffcote
    Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - Gajev Leonid Andrejevič, Leonid Andrejevič Gajev, Gajev Leonid Andrejevič
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Zura
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Host
    Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Polonius
    Jekatěrina Ivanovna premiéra: sezona 1919/1920 - Georgij Dmitrijevič Stibelev
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - Heatman
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Mikuláš Arnessön
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Vašek
    Proslov - k oslavě 1. května premiéra: sezona 1919/1920 - Přednes
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Pavel I. car ruský, Šikovatel
    Spletitý případ premiéra: sezona 1919/1920 - Lagoupille
    V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Velitel Morbraz
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Kublajevič, Kašpar hrabě ze Šternberka
    Vina premiéra: sezona 1919/1920 - Jiří Mařák
    Vojnarka premiéra: sezona 1919/1920 - Jakub Vojnar
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - Posel Jasonův
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - Ligniere
    Danton premiéra: sezona 1920/1921 - Robespierre
    Divoká kachna premiéra: sezona 1920/1921 - Starý Ekdal
    Fannina první hra premiéra: sezona 1920/1921 - Pan Knox
    Vlci premiéra: sezona 1920/1921 - Bias Brutus Quesnel
    Vojnarka premiéra: sezona 1920/1921 - Jakub Vojnar
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Peterka
    Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Filip II.
    Přesýpací hodiny premiéra: sezona 1921/1922 - Blázen
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Rabbi
    Studnice světců premiéra: sezona 1921/1922 - Martin Doule
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Jan Bulgin
    Dítě premiéra: sezona 1922/1923 - Alexandr Kostarovič
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Mefistofeles, Mefisto
    Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - Gerson
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Antifolus
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Don Juan
    Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Hrabě Rothulf
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Kyral
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Pater Bernardo Boil
    Minulost premiéra: sezona 1923/1924 - Maurice Arnault
    Misantrop premiéra: sezona 1923/1924 - Alcest
    Na východ od Suezu premiéra: sezona 1923/1924 - Lee Tai Cheng
    Recitační matiné na oslavu Josefa Svatopluka Machara a Antonína Sovy premiéra: sezona 1923/1924 - On
    Rozum premiéra: sezona 1923/1924 - Savelov Aleksej Konstantinovič
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Karel Bonaventura hrabě Buquoy
    Druhý břeh premiéra: sezona 1924/1925 - Václav
    Každý má svou pravdu premiéra: sezona 1924/1925 - Lamberto Laudisi
    Kolportážní příběh premiéra: sezona 1924/1925 - Baron Barrenkrona
    Svatá Johanka premiéra: sezona 1924/1925 - Inkvisitor Jan Lemaître
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Pan Turcaret
    Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Václav Koranda
    Maryša premiéra: sezona 1942/1943 - Lízal
    Vojnarka premiéra: sezona 1950/1951 - Jakub Vojnar
    Maryša premiéra: sezona 1956/1957 - Lízal

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Benátský kupec - 06.10.1909, Jaroslav Hurt (Shylock)
    Benátský kupec - 06.10.1909, Jaroslav Hurt (Shylock)

    Bouře - 19.03.1919, Jaroslav Hurt (Savel Prokofjevič Dikój), Karel Váňa (Kuligin)
    Bouře - 19.03.1919, Jaroslav Hurt (Savel Prokofjevič Dikój), Karel Váňa (Kuligin)

    Čekanky - 19.08.1916, Jaroslav Hurt (Poklasný)
    Čekanky - 19.08.1916, Jaroslav Hurt (Poklasný)

    Dáma s kameliemi - 15.12.1916, Jaroslav Hurt (Jiří Duval)
    Dáma s kameliemi - 15.12.1916, Jaroslav Hurt (Jiří Duval)

    Děti - 23.12.1910 (J. Hurt, R. Deyl, J. Vávra, R. Schlaghammer, Z. Rydlová, H. Bahr, J. Kvapil)<br>(foto: Karel Váňa)
    Děti - 23.12.1910 (J. Hurt, R. Deyl, J. Vávra, R. Schlaghammer, Z. Rydlová, H. Bahr, J. Kvapil)
    (foto: Karel Váňa)

    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Josef Karásek (Charles), Jaroslav Hurt (Oliver)
    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Josef Karásek (Charles), Jaroslav Hurt (Oliver)

    Jan Roháč - 25.10.1918, Jaroslav Hurt (Baba)
    Jan Roháč - 25.10.1918, Jaroslav Hurt (Baba)

    Jaroslav Hurt (civilní fotografie)
    Jaroslav Hurt (civilní fotografie)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Jaroslav Hurt (Jindřich Percy)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Jaroslav Hurt (Jindřich Percy)

    Kolumbus - 23.03.1915, Jaroslav Hurt (Pater Bernardo Boil), Rudolf Deyl (Sant Angel)
    Kolumbus - 23.03.1915, Jaroslav Hurt (Pater Bernardo Boil), Rudolf Deyl (Sant Angel)

    Král Lear - 25.03.1914, Jaroslav Hurt (Šašek)
    Král Lear - 25.03.1914, Jaroslav Hurt (Šašek)

    Naučný slovník - 01.07.1916, Jaroslav Hurt (Pán ze Seefeldtů)
    Naučný slovník - 01.07.1916, Jaroslav Hurt (Pán ze Seefeldtů)

    Nebe, peklo, ráj... - 06.02.1919, Jaroslav Hurt (Revírník Holle)
    Nebe, peklo, ráj... - 06.02.1919, Jaroslav Hurt (Revírník Holle)

    Povodeň - 21.09.1916, Jaroslav Hurt (Dr. Pelc)
    Povodeň - 21.09.1916, Jaroslav Hurt (Dr. Pelc)

    Pro štěstí - 31.01.1908, Jaroslav Hurt (Zdźarski), Karel Hašler (Mlicki)
    Pro štěstí - 31.01.1908, Jaroslav Hurt (Zdźarski), Karel Hašler (Mlicki)

    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Jaroslav Hurt (De Chauvelin)
    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Jaroslav Hurt (De Chauvelin)

    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Jaroslav Hurt (Pierre Lerouge)
    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Jaroslav Hurt (Pierre Lerouge)

    Ředitel panství - 31.05.1916, Vladimír Merhaut (Mořic Ohrenstein), Jaroslav Hurt (Oswald)
    Ředitel panství - 31.05.1916, Vladimír Merhaut (Mořic Ohrenstein), Jaroslav Hurt (Oswald)

    Salomena - 16.04.1918, Jaroslav Hurt (Zdislav Berka z Dubé a z Lipého)
    Salomena - 16.04.1918, Jaroslav Hurt (Zdislav Berka z Dubé a z Lipého)

    Tři sestry - 19.01.1907, Jaroslav Hurt (Kulygin), Karel Hašler (Rode)
    Tři sestry - 19.01.1907, Jaroslav Hurt (Kulygin), Karel Hašler (Rode)

    Valdštejn - 27.11.1909, Jaroslav Hurt (Illo), Rudolf Deyl (Pán z Questenbergů)
    Valdštejn - 27.11.1909, Jaroslav Hurt (Illo), Rudolf Deyl (Pán z Questenbergů)

    Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)
    Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)

    Višňový sad - 21.05.1919, Jaroslav Hurt (Leonid Andrejevič Gajev)
    Višňový sad - 21.05.1919, Jaroslav Hurt (Leonid Andrejevič Gajev)

    Vůdce - 10.02.1917, Jaroslav Hurt (Korah)
    Vůdce - 10.02.1917, Jaroslav Hurt (Korah)

    Živá mrtvola - 18.11.1911, Jaroslav Hurt (Fedor Vasiljevič Protasov)
    Živá mrtvola - 18.11.1911, Jaroslav Hurt (Fedor Vasiljevič Protasov)