loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Vladimír Merhaut

     

    Datum narození:

    06.03.1868

    Datum úmrtí:

    14.08.1936

    Životopis:

    Narozen v České Třebové, zemřel v Mladé Boleslavi. Začal hrát ve venkovských divadelních společnostech (A. Merhauta, V. Suka ad.). V letech 1892–1905 byl členem divadelní společnosti E. Zöllnerové, 1905–1908 hrál se společností A. Frýdy v Brně. Od září 1908 byl angažován jako režisér v Aréně na Smíchově a v letech 1911–1933 působil v činohře ND.
    Před vstupem do ND se uplatňoval nejen v činohře, ale také v operetě a opeře. Rovněž psal operetní libreta (např. k Moorově operetě Výlety pana Broučka na měsíc). Zabýval se také loutkovým divadlem – byl významným propagátorem maňáskového divadla. Vedle vlastních maňáskových produkcí, v nichž osvědčil smysl pro divadelní nadsázku, grotesku a parodii, spolupracoval také s L. Odstrčilovou jako recitátor v loutkových hrách Umělecké loutkové scény, s níž spolupracoval v letech 1917–1920.
    Zapojil se aktivně v Ústřední jednotě českého herectví. Syn herce a divadelního ředitele Aloise Merhauta. Pohřben je v urnovém háji krematoria Strašnice (STU 3, 698); na náhrobku je uvedeno datum úmrtí 15. 8. 1936.

    Role:

    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Canonville, Jardin
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1895/1896 - Vaníček
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Bern Vogelsang
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1903/1904 - Měšťák
    Divoká kachna premiéra: sezona 1903/1904 - Tlustý, bledý pán
    Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Sadducejský
    Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Vrchní
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Stráž
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Hrdlička
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Jiný kupec
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Tubal
    Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - P. Fr. Rozražovský
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Královský kuchař, Starší počestného města
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Götz, Střelec, Purkmistr chebský
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Gospar Mato
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Hedvika, Aleš
    Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Uhorčík
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Jakub pekař
    Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Josef Novák
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Dr. Jan z Minsterberka, Bernart, Vrchní biřic na staroměstské radnici
    Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Gonsalvo d´Asuar
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Dědeček Tyl, Bohatství
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1911/1912 - Hlasatel na Troskách
    Redakce premiéra: sezona 1911/1912 - Matějíček
    Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Ammos Fedorovič Ljapkin-Ťapkin
    Vdavky slečny Beulemansovy premiéra: sezona 1911/1912 - Beulemans
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1911/1912 - Curio
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Butkěvič
    Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Báča
    Cyprienna premiéra: sezona 1912/1913 - Josef
    Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Špehoun
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Balukin
    Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Nencio
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Gregorio
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Klubko
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Kalafuna
    Svatý Václav premiéra: sezona 1912/1913 - Jiný uprchlík
    Vlk premiéra: sezona 1912/1913 - Lokaj
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Starý Čížek
    Baron Goertz premiéra: sezona 1913/1914 - Desátník
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Muž, Jiný malomocný
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Tomeš
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Jens
    Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Stařec
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Zikmund Huler, Jakub pekař
    Přítěž premiéra: sezona 1913/1914 - Dědeček Kajlík
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Muž
    Rokoko premiéra: sezona 1913/1914 - Zahradník
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Marquis z Langelieru
    Růžový kavalír premiéra: sezona 1913/1914 - Lékař
    Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Pán
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Petrovský
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - 1. muž nádherně oděný
    Aféra premiéra: sezona 1914/1915 - Stařec
    Dámy a husaři premiéra: sezona 1914/1915 - Sekáč
    Holoubě premiéra: sezona 1914/1915 - Timson
    Houpačka premiéra: sezona 1914/1915 - Brucarol
    Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Stephen Spettique
    Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - Baptista
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Corin
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1914/1915 - Florián Králíček
    Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Schnnig
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Třetí divák, Voják
    Lazebník sevillský premiéra: sezona 1914/1915 - Notář
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Stařec
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Richard
    Nioba premiéra: sezona 1914/1915 - Petr Siloks
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Vojta
    Soucit premiéra: sezona 1914/1915 - Novák dolejší
    Soudcové premiéra: sezona 1914/1915 - Učitel
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Hostinský
    Tiberius premiéra: sezona 1914/1915 - Patrocles
    Veta za vetu premiéra: sezona 1914/1915 - Loket
    Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Strážce zvěřince
    Bajaja premiéra: sezona 1915/1916 - Mygale
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Báča
    David a Goliáš premiéra: sezona 1915/1916 - Krakeš
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Hrobník
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Řehák
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Vrchní
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Vrah
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Stráž
    Naučný slovník premiéra: sezona 1915/1916 - Lékárník
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Lískovec
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Gregorio
    Ředitel panství premiéra: sezona 1915/1916 - Mořic Ohrenstein
    U pěti čertů premiéra: sezona 1915/1916 - Mikuláš Zachar
    V malém domku premiéra: sezona 1915/1916 - Notář
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1915/1916 - Václav Zelenka
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Plavec
    Boubouroche premiéra: sezona 1916/1917 - Roth
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1916/1917 - Majordomus
    Dáma s kameliemi premiéra: sezona 1916/1917 - Saint Gaudens
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Nehluba
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Pavel Kožený
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Maršálek na Troskách
    Třetí zvonění premiéra: sezona 1916/1917 - Kaštyl
    Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Vrchní kuchař
    Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Starší kmene
    Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Šimek
    Coppelia premiéra: sezona 1917/1918 - Farář
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Rambousek
    Divotvorný klobouk premiéra: sezona 1917/1918 - Barnabáš
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Diviš
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Gospar Mato, Dum Marin
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1917/1918 - Florian Králíček
    Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Bláha
    Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Koktavý sedlák
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Bohulib Kachna
    Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Ctibor ze Stráže
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1917/1918 - Muž
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Stařec
    Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Hans Trost
    Se srdcem divno hrát premiéra: sezona 1917/1918 - Mistr Blazius
    Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Ryvec
    Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Vohláška
    Torquato Tasso premiéra: sezona 1917/1918 - Battista Pigna
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Prisk
    Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - První občan
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Třetí kadet, Měšťák
    Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Sezima z Krašova
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Jan z Palomar, Kapitán Kumánů
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Aleš
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1918/1919 - Vaníček
    Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Petr
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Zikmund Huler, Jakub pekař
    Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Gonsalvo d´Asuar
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Turek
    Světa pán v županu premiéra: sezona 1918/1919 - Loyal
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Krištof Hawthorn
    Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - Simeonov Pisčík Boris Borisovič, Boris Borisovič Simeonov-Piščík
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1918/1919 - Zelenka
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Nemoj z Mněteše
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Žizněk
    Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Hrobník
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1919/1920 - Corin
    Jura premiéra: sezona 1919/1920 - Král
    Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Havíř
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - Druhý bankéř
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Stará kůže podšitá
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Kantor
    Revisor premiéra: sezona 1919/1920 - Štěpán Iljič Uchovertov
    Smích bohů premiéra: sezona 1919/1920 - Druhý strážce
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Naryškin
    Spletitý případ premiéra: sezona 1919/1920 - Mapipe
    Ten, který dostává políčky premiéra: sezona 1919/1920 - Dirigent
    V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Doktor Rabeuf
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Jiný bruselský měšťan, Kapi-aga, Turek, Halpach
    Vojnarka premiéra: sezona 1919/1920 - Brožek
    Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Neďásek
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - II. náčelník satyrů
    Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý měšťan římský
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - Měšťák
    Danton premiéra: sezona 1920/1921 - Hlavní porotce
    Divoká kachna premiéra: sezona 1920/1921 - Tlustý pán
    Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Veřejný posluha
    Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - Josselin
    Poplašená duše premiéra: sezona 1920/1921 - Farář
    Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - Bohulib Kachna
    Rozmary Marianiny premiéra: sezona 1920/1921 - Malvolio
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Saint Gallet, Lékárník
    Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Brunel
    Vlci premiéra: sezona 1920/1921 - Hospodský
    Vojnarka premiéra: sezona 1920/1921 - Brožek
    Zlatíčko premiéra: sezona 1920/1921 - Uranov
    Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Myslibor
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Děda
    Bradýř melhuba premiéra: sezona 1921/1922 - Notář
    Bratři Karamazovi premiéra: sezona 1921/1922 - První hudebník židovský
    Dílo athletů premiéra: sezona 1921/1922 - Otec Auboyer
    Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - James, První chuďas
    Královna Kristýna premiéra: sezona 1921/1922 - První sedlák (Sedlák)
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Jasmin
    Matěj Poctivý premiéra: sezona 1921/1922 - Redaktor "Opatrnosti"
    Paměti Havlíčkově premiéra: sezona 1921/1922 - Veselý
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Seligman
    Studnice světců premiéra: sezona 1921/1922 - Mat Simon
    Universální dědic premiéra: sezona 1921/1922 - Pan Kožený
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Gros-René
    Záhuba rodu Přemyslovců premiéra: sezona 1921/1922 - Crha
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - James Green
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1921/1922 - Pan Fleurant, První doktor, Druhý doktor
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Dobroděj, II. slimák
    Balladyna premiéra: sezona 1922/1923 - První vyslanec města Hvězdna, Stará žena
    Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Šestý muž
    Cyprienna premiéra: sezona 1922/1923 - Policejní komisař
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Starý sedlák, Druhý čarodějník, Parvenu
    Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Jiný soused, Mucha
    Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - M. Harrasser, Bärlaf
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Jiný kupec, věřitel Angelův
    Král premiéra: sezona 1922/1923 - Bang
    Lidé premiéra: sezona 1922/1923 - Druhý muž
    Maryša premiéra: sezona 1922/1923 - Hrdlička, obecní sluha, Bušek, soused
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Stráž
    Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Strýc Titus Dudgeon
    Procitnutí jara premiéra: sezona 1922/1923 - Muchomor
    Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Finančník, Rosenbaum
    Silný muž premiéra: sezona 1922/1923 - Bastogne
    Soud lásky premiéra: sezona 1922/1923 - Papežský komisař
    Turandot premiéra: sezona 1922/1923 - Tartaglia
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Matinoha
    Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Představitel Lucana
    Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Dražko, Druhý starší Stodoran
    Jak vám se to líbí premiéra: sezona 1923/1924 - Pastýř Corin
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Jiřík
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - První pobuda v Rábidé, Třetí divák v Cadixu
    Matějovo vidění premiéra: sezona 1923/1924 - Redaktor "Opatrnosti"
    Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Prostakov
    Misantrop premiéra: sezona 1923/1924 - Bask
    Na východ od Suezu premiéra: sezona 1923/1924 - Ceremoniář princezny
    Paní Marjánka, matka pluku premiéra: sezona 1923/1924 - Poutecký
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Muž
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1923/1924 - Jiný hudebník, Gregorio
    Slaměný klobouk premiéra: sezona 1923/1924 - Tardiveau
    Šest postav hledá autora premiéra: sezona 1923/1924 - Napověda
    Ubohý blázen premiéra: sezona 1923/1924 - Matyášek
    Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Mlékař
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Von Tschernembel
    Boxerský zápas premiéra: sezona 1924/1925 - Třetí věřitel
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1924/1925 - Druhý básník, Měšťák
    Druhý břeh premiéra: sezona 1924/1925 - Hradecký
    Klárina premiéra: sezona 1924/1925 - Pan Pavel
    Kolportážní příběh premiéra: sezona 1924/1925 - Lindström
    Mluvící opice premiéra: sezona 1924/1925 - In Vino
    Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1924/1925 - MUDr. Petrovský
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Trawett
    Otroci premiéra: sezona 1924/1925 - Otrok
    Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - První sluha
    Příští Mesiáš premiéra: sezona 1924/1925 - Nathan Graviner, Allah, Osmý trosečník
    Smrt na dovolené premiéra: sezona 1924/1925 - Hrabě de Leva
    Svatá Johanka premiéra: sezona 1924/1925 - Kanovník d´Estivet
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Pan Furet
    Večer O´Neilla premiéra: sezona 1924/1925 - Odhadce
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Dobroděj, II. slimák
    Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Jan Charvát
    Blažena a Beneš premiéra: sezona 1925/1926 - První stráž
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Majordomus, První dvořenín
    Čajová panenka premiéra: sezona 1925/1926 - Hospodský
    Dětinní milenci premiéra: sezona 1925/1926 - Komisař
    Farma pod jilmy premiéra: sezona 1925/1926 - Starý farmář
    Horoucí srdce premiéra: sezona 1925/1926 - Druhý měšťan, Markytán
    Hra o lásce a smrti premiéra: sezona 1925/1926 - Peau d´Ane
    Huon z Bordeaux premiéra: sezona 1925/1926 - Saracénský rytíř
    Jak vám se to líbí premiéra: sezona 1925/1926 - Pastýř Corin
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1925/1926 - Zouval
    Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Strážník
    Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Stařec
    Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Havíř
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Marek Ehrmann
    Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Don Xavier
    Pásky na vousy premiéra: sezona 1925/1926 - Pan Matějíček
    Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Veřejný posluha
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Lískovec
    Revoluce premiéra: sezona 1925/1926 - Nejstarší mužík, Telegrafista
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1925/1926 - Stařec
    Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - První profesor, Farář
    Věčné mládí premiéra: sezona 1925/1926 - Rada
    Věděli, co chtějí premiéra: sezona 1925/1926 - Pošťák
    Žižka premiéra: sezona 1925/1926 - Mikuláš z Pelhřimova
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Elias Erice, Průvodce
    Adam Stvořitel premiéra: sezona 1926/1927 - Hlídač, Strážník
    Anna Christie premiéra: sezona 1926/1927 - Druhý přístavní dělník
    Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Farář, První námořník
    Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - První Purkartovec
    Chantecler premiéra: sezona 1926/1927 - Druhá sova, Tlustá ropucha
    Jak nás poznamenala premiéra: sezona 1926/1927 - Hlas strážmistrův
    Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - Soudce
    Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Vrchní
    Mlčelivá žena premiéra: sezona 1926/1927 - Mydlinka
    Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Mahecolle
    Nesmrtelná milenka premiéra: sezona 1926/1927 - Soudní vykonavatel, Zpovědník
    Vojnarka premiéra: sezona 1926/1927 - Brožek
    Bar Kochba premiéra: sezona 1927/1928 - Gamliel
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Komorník
    Film premiéra: sezona 1927/1928 - Heydt-Warner
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Michal, Hedvika, Aleš, Kněz Jan Rokycana
    Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Cigán, Druhý soused
    Kamarád Čtvrtek premiéra: sezona 1927/1928 - Číšník
    Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Domovník, První z obecenstva
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Jasmin
    Síla reklamy premiéra: sezona 1927/1928 - William Smith
    Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Hlídač, Čtvrtý člen komise
    Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Pán
    Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Vesnický strážník
    Velký bůh Brown premiéra: sezona 1927/1928 - Třetí člen komise
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1927/1928 - Nathaniel
    Abeceda úspěchu premiéra: sezona 1928/1929 - Policista
    Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Pohaněč volů
    Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Vulkov
    Bratři premiéra: sezona 1928/1929 - Vítovec
    Hannibal ante portas premiéra: sezona 1928/1929 - Tibullus
    Idiot premiéra: sezona 1928/1929 - Sešlý filosof
    Král Lear premiéra: sezona 1928/1929 - Třetí sloužící Cornwallův
    Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Koněra
    Měsíc na vsi premiéra: sezona 1928/1929 - Matvěj
    Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Soused
    Plukovník Švec premiéra: sezona 1928/1929 - Tlustý kupec
    Siegfried premiéra: sezona 1928/1929 - Pan Meyer
    Velkostatkář premiéra: sezona 1928/1929 - Aron Lewi
    Život je krásný premiéra: sezona 1928/1929 - Tatík Pavel
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Elias Erice, Lékař
    Král Jindřich IV. premiéra: sezona 1929/1930 - Tichota
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Všetečka
    Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Luco Orsatov Volzo, šlechtic dubrovnický
    Právě vyšlo premiéra: sezona 1929/1930 - Bohumil
    Přítelkyně vdaných žen premiéra: sezona 1929/1930 - Senátor Pio Tolosani
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Mikuli
    Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Chýna z Domažlic
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Doktor v cukrovaru řepovickém
    Jaro národů premiéra: sezona 1930/1931 - Rabín, Pan Kirchmayer
    Kateřina Veliká premiéra: sezona 1930/1931 - Strážce ohně
    Kralevic Marko premiéra: sezona 1930/1931 - Dragaš z Kratova
    Kupec benátský premiéra: sezona 1930/1931 - Vychovatel
    Lakomec premiéra: sezona 1930/1931 - Simon
    Malajský šíp premiéra: sezona 1930/1931 - Hotelový sluha
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1930/1931 - První stařec
    Rivalové premiéra: sezona 1930/1931 - Kurát
    Sex appeal premiéra: sezona 1930/1931 - Morton
    Třidič štěrku premiéra: sezona 1930/1931 - Hlídač
    Alžběta Anglická premiéra: sezona 1931/1932 - Hostinský, 14. lord
    Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka premiéra: sezona 1931/1932 - Dráb, Popelář
    Kolébka premiéra: sezona 1931/1932 - Dobronička
    Okénko premiéra: sezona 1931/1932 - Vincek
    Slabé pohlaví premiéra: sezona 1931/1932 - Maharadža
    Tři sestry premiéra: sezona 1931/1932 - Starý Ferapont
    Úsvit nad Slovenskem premiéra: sezona 1931/1932 - Ras
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1931/1932 - Dobroděj, II. slimák
    Alchymista premiéra: sezona 1932/1933 - Průvodce
    Julie aneb Snář premiéra: sezona 1932/1933 - Strojvůdce
    Umělecká dvojice premiéra: sezona 1932/1933 - Obchodník obrazy
    Václav Hrobčický z Hrobčic premiéra: sezona 1932/1933 - Sluha v zámku Hrobčických

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Bajaja - 28.06.1916, Vladimír Merhaut (Mygale)
    Bajaja - 28.06.1916, Vladimír Merhaut (Mygale)

    Balladyna - 06.04.1923, Vladimír Merhaut (Stará žena)
    Balladyna - 06.04.1923, Vladimír Merhaut (Stará žena)

    Dáma s kameliemi - 15.12.1916, Vladimír Merhaut (Saint Gaudens), Eduard Kohout (Gaston Rieux)
    Dáma s kameliemi - 15.12.1916, Vladimír Merhaut (Saint Gaudens), Eduard Kohout (Gaston Rieux)

    Divotvorný klobouk - 27.03.1918, Vladimír Merhaut (Barnabáš)
    Divotvorný klobouk - 27.03.1918, Vladimír Merhaut (Barnabáš)

    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)
    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)

    Jan Žižka - 06.07.1911, Vladimír Merhaut (Hedvika)
    Jan Žižka - 06.07.1911, Vladimír Merhaut (Hedvika)

    Jedenácté přikázání - 15.08.1917, Vladimír Merhaut (Florian Králíček)
    Jedenácté přikázání - 15.08.1917, Vladimír Merhaut (Florian Králíček)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Vladimír Merhaut (Nehluba)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Vladimír Merhaut (Nehluba)

    Jura - 07.12.1919, Vladimír Merhaut (Král)
    Jura - 07.12.1919, Vladimír Merhaut (Král)

    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Vladimír Merhaut (Petr)
    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Vladimír Merhaut (Petr)

    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Vladimír Merhaut (Petr), Antonín Čepela (Kašpárek)
    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Vladimír Merhaut (Petr), Antonín Čepela (Kašpárek)

    Kolumbus - 23.01.1924, F. Roland (Druhý pobuda v Rábidé), V. Merhaut (První pobuda v Rábidé)
    Kolumbus - 23.01.1924, F. Roland (Druhý pobuda v Rábidé), V. Merhaut (První pobuda v Rábidé)

    Kolumbus - 23.01.1924, Vladimír Merhaut (První pobuda v Rábidé)
    Kolumbus - 23.01.1924, Vladimír Merhaut (První pobuda v Rábidé)

    Loupežník - 02.03.1920, Vladimír Merhaut (Havíř)
    Loupežník - 02.03.1920, Vladimír Merhaut (Havíř)

    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)
    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)

    Mrtvé moře - 20.06.1918, Vladimír Merhaut (Koktavý sedlák), Jiří Steimar (Chalupník)
    Mrtvé moře - 20.06.1918, Vladimír Merhaut (Koktavý sedlák), Jiří Steimar (Chalupník)

    Mumraj - 01.10.1912, Karel Váňa (Davydov), Vladimír Merhaut (Balukin)
    Mumraj - 01.10.1912, Karel Váňa (Davydov), Vladimír Merhaut (Balukin)

    Naučný slovník - 01.07.1916 (Terezie Brzková, Josef Kramr, Vladimír Merhaut)
    Naučný slovník - 01.07.1916 (Terezie Brzková, Josef Kramr, Vladimír Merhaut)

    Revisor - 07.04.1920 (Jiří Steimar, Vladimír Merhaut, Karel Želenský, Miloš Nový)
    Revisor - 07.04.1920 (Jiří Steimar, Vladimír Merhaut, Karel Želenský, Miloš Nový)

    Revisor - 07.04.1920, Vladimír Merhaut (Štěpán Iljič Uchovertov)
    Revisor - 07.04.1920, Vladimír Merhaut (Štěpán Iljič Uchovertov)

    Ředitel panství - 31.05.1916, Vladimír Merhaut (Mořic Ohrenstein), Jaroslav Hurt (Oswald)
    Ředitel panství - 31.05.1916, Vladimír Merhaut (Mořic Ohrenstein), Jaroslav Hurt (Oswald)

    Se srdcem divno hrát - 19.09.1917, Vladimír Merhaut (Mistr Blazius)
    Se srdcem divno hrát - 19.09.1917, Vladimír Merhaut (Mistr Blazius)

    Služebník svého pána - 11.05.1918, Vladimír Merhaut (Vohláška), Karel Váňa (Drobeček)
    Služebník svého pána - 11.05.1918, Vladimír Merhaut (Vohláška), Karel Váňa (Drobeček)

    Smích bohů - 04.07.1920, Karel Váňa (První strážce), Vladimír Merhaut (Druhý strážce)
    Smích bohů - 04.07.1920, Karel Váňa (První strážce), Vladimír Merhaut (Druhý strážce)

    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Vladimír Merhaut)
    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Vladimír Merhaut)

    Strakonický dudák - 30.05.1913, Marie Hübnerová (Kordula), Vladimír Merhaut (Kalafuna)
    Strakonický dudák - 30.05.1913, Marie Hübnerová (Kordula), Vladimír Merhaut (Kalafuna)

    Strakonický dudák - 30.05.1913, Zdenka Rydlová (Dorotka), Vladimír Merhaut (Kalafuna)
    Strakonický dudák - 30.05.1913, Zdenka Rydlová (Dorotka), Vladimír Merhaut (Kalafuna)

    Ten, který dostává políčky - 28.04.1920 (Karel Jičínský, František Gerlický, Vladimír Merhaut)
    Ten, který dostává políčky - 28.04.1920 (Karel Jičínský, František Gerlický, Vladimír Merhaut)

    V předvečer války - 24.10.1919, Vladimír Merhaut (Doktor Rabeuf)
    V předvečer války - 24.10.1919, Vladimír Merhaut (Doktor Rabeuf)

    Vdavky slečny Beulemansovy - 15.09.1911 (Vladimír Merhaut, Ludmila Danzerová)<br>(foto: Karel Váňa)
    Vdavky slečny Beulemansovy - 15.09.1911 (Vladimír Merhaut, Ludmila Danzerová)
    (foto: Karel Váňa)

    Vdavky slečny Beulemansovy - 15.09.1911 (Vladimír Merhaut, Rudolf Deyl, Anna Sedláčková)
    Vdavky slečny Beulemansovy - 15.09.1911 (Vladimír Merhaut, Rudolf Deyl, Anna Sedláčková)

    Višňový sad - 21.05.1919, Vladimír Merhaut (Simeonov Pisčík Boris Borisovič)
    Višňový sad - 21.05.1919, Vladimír Merhaut (Simeonov Pisčík Boris Borisovič)

    Vladimír Merhaut (civilní fotografie)
    Vladimír Merhaut (civilní fotografie)

    Vladimír Merhaut (civilní fotografie)
    Vladimír Merhaut (civilní fotografie)

    Vodní družstvo - 09.06.1916, Vladimír Merhaut (Václav Zelenka)
    Vodní družstvo - 09.06.1916, Vladimír Merhaut (Václav Zelenka)