loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Liběna Odstrčilová

     

    Datum narození:

    23.02.1890

    Datum úmrtí:

    19.09.1962

    Životopis:

    Narozena v Olomouci, zemřela v Praze. Herectví studovala u M.Hübnerové. Upozornila na sebe jako protagonistka pražského ochotnického spolku Volné sdružení a v roce 1911 byla angažována do činoherního souboru ND, kde působila až do svého penzionování v roce 1933. V dalších letech se příležitostně věnovala recitátorské činnosti. Vedle herecké práce v ND se zabývala intenzívně, zejména v letech 1917-1920, loutkovým divadlem. Založila Uměleckou loutkovou scénu, kde uvedla několik podnětných inscenací. Její loutkoherecká i organizátorská práce v Umělecké loutkové scéně měla velký význam pro formování českého moderního loutkářství.

    Role:

    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1883/1884 - Alena
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Maryša, Rozára, Hrdličková
    Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Desdemona
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Jessika
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Markétka
    Když réva znova kvete premiéra: sezona 1909/1910 - Josefa
    Krakonoš premiéra: sezona 1909/1910 - Bledulka
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1909/1910 - Mela
    Revoluční svatba premiéra: sezona 1909/1910 - Alaine de l´Estoile
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Abital
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Podruhyně pražská, Mladá měšťanka pražská
    Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Děvče
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Eliška z Kravař, Anna z Frimburka, Anežka, Selské děvče
    Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Bětka
    Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Blanche
    Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Lízinka
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Anna z Frimburka, Mladá žena
    Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Helena Milínská
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Světlo, Štěstí
    Návrat marnotratného syna premiéra: sezona 1911/1912 - Stella Faringfordová
    Neklan premiéra: sezona 1911/1912 - Dívka
    Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Ilona
    Redakce premiéra: sezona 1911/1912 - Emma
    Zuzanka premiéra: sezona 1911/1912 - Zuzanka
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Dáma
    Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Milka
    Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Jirka
    John Gabriel Borkman premiéra: sezona 1912/1913 - Bedřiška
    Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Novicka
    Midasovy uši premiéra: sezona 1912/1913 - Panthalis
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Kolja
    Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Cintia
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Panoš Parisův
    Sedlák svým pánem premiéra: sezona 1912/1913 - Lisarda
    Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Stanka
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Helena
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1912/1913 - První snacha
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Lesana, Bělena
    Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Bodfishová
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Katuška
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Paranis
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Dcera arabského kupce
    Figarova svatba premiéra: sezona 1913/1914 - Cherubin
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Andělka
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Anna z Frimburka
    Průkopnice premiéra: sezona 1913/1914 - Mistress Smidtová
    Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Slečna Eynsford Hillová
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Živa
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Jeanna z Verceilů, Tereza
    Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Slečna Omodei
    Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Jindřiška
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Milena, jeho choť, Růženka, jejich dcera
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Bianka
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - Dívka
    Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Edita
    Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1914/1915 - Doňa Inés
    Hippolytos premiéra: sezona 1914/1915 - Jiná žena
    Holoubě premiéra: sezona 1914/1915 - Anna
    Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Anny
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Phoebe
    Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Anny
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Beatrix Enriquez d´Araňa, Giulia
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Stáza
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Daufin
    Pomsta Catullova premiéra: sezona 1914/1915 - Akmé
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Mílek
    Soudcové premiéra: sezona 1914/1915 - Dívčina
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Hornychová
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Madlena
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Herečka
    Hold Prodané nevěstě premiéra: sezona 1915/1916 - Prodaná nevěsta
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Komtesa Christina
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Hanička
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Dvorní dáma
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Apolenka
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Panoš Parisův
    Starý Adam premiéra: sezona 1915/1916 - Katuše Pratová
    Adriena Lecouvreurova premiéra: sezona 1916/1917 - Slečna Jouvenotova
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Josefina
    Faëthón premiéra: sezona 1916/1917 - Aiglé
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Lady Mortimerová
    Naše babička premiéra: sezona 1916/1917 - Helena Marvanová
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Verunka
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Alena
    Pokračování premiéra: sezona 1916/1917 - Anna
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Semiramis, Vládkyně říše hyacint
    Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Vesna
    Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Zdeňka Lebdušková
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Dorka
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Emička
    Gazdina roba premiéra: sezona 1917/1918 - Eva
    Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Alena
    Posel premiéra: sezona 1917/1918 - Anna
    Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Anna
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1917/1918 - Živa
    Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Vojtěch Levý
    Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Milína
    Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Josefina
    Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Varvara
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Sestra Marta
    České Sibylly premiéra: sezona 1918/1919 - Sibylla Radhošťská
    Dvě ukolébavky premiéra: sezona 1918/1919 - Anda
    Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Kněžice Kunhuta
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Druhá krásná paní
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Mladá měšťanka pražská
    Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Jason
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Žofie, Anna z Frimburka
    Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Helena Milínská
    Nora premiéra: sezona 1918/1919 - Paní Lindová
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - První snacha
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Beatrice Farrarová
    Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - Šarlota Ivanovna
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Radka
    Černá dáma sonetů premiéra: sezona 1919/1920 - Černá dáma
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Mlada
    Jekatěrina Ivanovna premiéra: sezona 1919/1920 - Jelizaveta Ivanovna Líza
    Matiné klubu solistů Národního divadla premiéra: sezona 1919/1920 - První přadlena
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Sigrid
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Madlenka
    Primo vere premiéra: sezona 1919/1920 - Sestra Annunziata
    Smích bohů premiéra: sezona 1919/1920 - Carolyx
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Genius rodu Harašovského, Genius rodu harašovského, Genius rodu harašovského, Genius rodu harašovského
    Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Bartáková
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - II. mluvčí
    Ideální manžel premiéra: sezona 1920/1921 - Paní / Lady Marchmontová
    Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Zdenka Voborníková
    Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - Lucinda
    Modlářka premiéra: sezona 1920/1921 - Jindřiška
    Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - Rebeka
    Sylvia premiéra: sezona 1920/1921 - Diana
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Jeho dcera, Hrbatá
    Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Pí. Claudelová
    Zlatíčko premiéra: sezona 1920/1921 - Raisa Glěbovna
    Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Růžena
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - První žena, Druhá žena
    Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Josefína
    Dílo athletů premiéra: sezona 1921/1922 - Lea
    Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Vévodkyně z Olivarezů, Princezna z Eboli
    Dravec premiéra: sezona 1921/1922 - Věra
    Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Princ Edvard
    Jejich štěstí premiéra: sezona 1921/1922 - Petr Lánský
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Princezna Elisa
    Paměti Havlíčkově premiéra: sezona 1921/1922 - Anežka
    Pán svého srdce premiéra: sezona 1921/1922 - Blanche
    Podzim doktora Marka premiéra: sezona 1921/1922 - Máša
    Sklenice vody premiéra: sezona 1921/1922 - Královna Anna
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Mlle Moliere, Coelia
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Kukla
    Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Žena
    Druhá paní premiéra: sezona 1922/1923 - Ellean
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Markétka
    Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Děvče
    Maryša premiéra: sezona 1922/1923 - Maryša, jeho dcera
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1922/1923 - Alena
    Silný muž premiéra: sezona 1922/1923 - Červenka
    Soud lásky premiéra: sezona 1922/1923 - Brianda z Luny
    Sulamit premiéra: sezona 1922/1923 - Baltis
    Turandot premiéra: sezona 1922/1923 - Zelima
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Terezka
    Bezvýznamná žena premiéra: sezona 1923/1924 - Miss Hester Worsleyová
    Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Padlá
    Čech a Němec premiéra: sezona 1923/1924 - Ančička
    Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Marie Seytonová
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Komtesa Christina
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Fernando
    Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Sofja
    Minulost premiéra: sezona 1923/1924 - Antonie
    Misantrop premiéra: sezona 1923/1924 - Elianta
    Na východ od Suezu premiéra: sezona 1923/1924 - Sylvie Knoxová
    Peg mého srdce premiéra: sezona 1923/1924 - Ethel
    R. H. inženýr premiéra: sezona 1923/1924 - Slečna Mary
    Rybář stínů premiéra: sezona 1923/1924 - Nelly
    Slaměný klobouk premiéra: sezona 1923/1924 - Helena
    Tartuffe premiéra: sezona 1923/1924 - Marie
    Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Sudha
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Anežka
    Kolportážní příběh premiéra: sezona 1924/1925 - Alice
    Mamá Kolibřík premiéra: sezona 1924/1925 - Miss Deacon
    Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1924/1925 - Tekla
    Naše drahá ženuška premiéra: sezona 1924/1925 - Angelika Martin
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Miss Nora
    Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Slečna Constance Nevillová
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Julie, Marina
    Vinice Páně premiéra: sezona 1924/1925 - Gisela
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Apatura Iris, Kukla
    Zlámaný žebřík premiéra: sezona 1924/1925 - Dominika
    Boží člověk premiéra: sezona 1925/1926 - Gjurgja
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Charmian
    Faidra premiéra: sezona 1925/1926 - Ismena
    Hra o lásce a smrti premiéra: sezona 1925/1926 - Chloris Soucy
    Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Riny
    Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Stáza
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Mela
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Terezka
    Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Lulia
    Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Tony
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Apolenka
    Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - Eva
    Živnost paní Warrenové premiéra: sezona 1925/1926 - Vivie
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1926/1927 - Její dcera Frida
    Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - Jü-pei
    Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Hanička
    Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Paní Cousinetová, Jenovéfa
    Pygmalion premiéra: sezona 1926/1927 - Slečna Eynsford Hillová
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Bruneta, 2. sfinga, Panthalis
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Mladá měšťanka pražská
    Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Anka
    Konec paní Cheneyové premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Maria Frintová
    Leonie premiéra: sezona 1927/1928 - Madame de Crochine
    Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Žofinka
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Princezna Elisa
    Mateřství paní Phelpsové premiéra: sezona 1927/1928 - Kristina
    Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Alda
    Na moři premiéra: sezona 1927/1928 - Cilly Trenchová
    Nora premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Lindová
    Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Helena
    Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Filipina Opossum
    Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Stará panna
    Vějíř lady Windermerové premiéra: sezona 1927/1928 - Lady Plymdaleová
    Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Lavinia
    Konstance premiéra: sezona 1928/1929 - Marta
    Král Lear premiéra: sezona 1928/1929 - Regan
    Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Panna Lidunka
    Michelina premiéra: sezona 1928/1929 - Hraběnka Gemma Kussera
    Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Marfa
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Roubínková
    Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Ore, její dcera
    Posvátný plamen premiéra: sezona 1929/1930 - Sestra Waylandová
    Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Vědma tetínská
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Láblová
    Todo je outsider premiéra: sezona 1929/1930 - Karla
    Craigova žena premiéra: sezona 1930/1931 - Slečna Austenová
    Dům žen premiéra: sezona 1930/1931 - Tekla Belská
    Jaro národů premiéra: sezona 1930/1931 - Gisela Spiessbürger
    Julie si koupí dítě premiéra: sezona 1930/1931 - Vévodkyně ze Solsony
    Kateřina Veliká premiéra: sezona 1930/1931 - Carevna Alžběta
    Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka premiéra: sezona 1931/1932 - Markyta
    Ozdravovna "Na Smíchu" premiéra: sezona 1931/1932 - Eleonora Prosecká
    Slabé pohlaví premiéra: sezona 1931/1932 - Klarisa
    V řetězech premiéra: sezona 1931/1932 - Yvetta
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1931/1932 - Kukla
    Čech a Němec premiéra: sezona 1932/1933 - Ančerl
    Jana premiéra: sezona 1932/1933 - Anežka Vieuvillová
    Paní ministrová premiéra: sezona 1932/1933 - Naďa Stefanovičová
    Před západem slunce premiéra: sezona 1932/1933 - Pavla Klotylda Klausenová
    Společenská smetánka premiéra: sezona 1932/1933 - Principessa della Cercola
    Táta dlouhán premiéra: sezona 1932/1933 - Paní Lippettová
    Žabák ze Žabího Hrádku premiéra: sezona 1932/1933 - Žena plavce vlečného člunu

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)
    Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)

    Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)
    Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)

    Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)
    Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)

    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
    Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

    Cyrano de Bergerac - 03.03.1919, Liběna Odstrčilová (Sestra Marta)
    Cyrano de Bergerac - 03.03.1919, Liběna Odstrčilová (Sestra Marta)

    Čekanky - 19.08.1916, Liběna Odstrčilová (Josefina), Antonín Čepela (Adjunkt Ptáček)
    Čekanky - 19.08.1916, Liběna Odstrčilová (Josefina), Antonín Čepela (Adjunkt Ptáček)

    Černá dáma sonetů - 18.01.1920, Liběna Odstrčilová (Černá dáma)
    Černá dáma sonetů - 18.01.1920, Liběna Odstrčilová (Černá dáma)

    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
    Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

    Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
    Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

    Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)
    Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)

    Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)
    Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)

    Gazdina roba - 07.09.1917, Liběna Odstrčilová (Eva)
    Gazdina roba - 07.09.1917, Liběna Odstrčilová (Eva)

    Gazdina roba - 07.09.1917, Vojta Matys (Mánek Mešjaný), Liběna Odstrčilová (Eva)
    Gazdina roba - 07.09.1917, Vojta Matys (Mánek Mešjaný), Liběna Odstrčilová (Eva)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)

    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Liběna Odstrčilová (Jason)
    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Liběna Odstrčilová (Jason)

    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
    Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
    Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)
    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)

    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)
    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)

    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)
    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)

    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)
    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)

    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja), Karel Želenský (Ivan Chabarovič)
    Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja), Karel Želenský (Ivan Chabarovič)

    Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)
    Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)

    Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)
    Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)

    Naši furianti - 17.06.1917, Liběna Odstrčilová (Verunka), Vojta Matys (Václav)
    Naši furianti - 17.06.1917, Liběna Odstrčilová (Verunka), Vojta Matys (Václav)

    Ondřej a drak - 23.12.1919, Liběna Odstrčilová (Madlenka), Karel Váňa (Dědeček Madlenin)
    Ondřej a drak - 23.12.1919, Liběna Odstrčilová (Madlenka), Karel Váňa (Dědeček Madlenin)

    Potupný kvas - 18.10.1912 (Liběna Odstrčilová, Richard Schlaghammer, Rudolf Deyl, Zdenka Rydlová)
    Potupný kvas - 18.10.1912 (Liběna Odstrčilová, Richard Schlaghammer, Rudolf Deyl, Zdenka Rydlová)

    Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
    Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

    Pražský flamendr - 24.01.1916, Liběna Odstrčilová (Apolenka)
    Pražský flamendr - 24.01.1916, Liběna Odstrčilová (Apolenka)

    Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)
    Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)

    Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)
    Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)

    Služebník svého pána - 11.05.1918, Liběna Odstrčilová (Josefina)
    Služebník svého pána - 11.05.1918, Liběna Odstrčilová (Josefina)

    Smích bohů - 04.07.1920, Liběna Odstrčilová (Carolyx)
    Smích bohů - 04.07.1920, Liběna Odstrčilová (Carolyx)

    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Liběna Odstrčilová)<br>(foto: Karel Váňa)
    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Liběna Odstrčilová)
    (foto: Karel Váňa)

    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
    Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

    Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)
    Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)

    Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)
    Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)

    Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)
    Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)

    Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)
    Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)

    Ze života hmyzu - 08.04.1922 Liběna Odstrčilová (Kukla)
    Ze života hmyzu - 08.04.1922 Liběna Odstrčilová (Kukla)

    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)
    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)

    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)
    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)

    Zlatíčko - 22.10.1920, Liběna Odstrčilová (Raisa Glěbovna)
    Zlatíčko - 22.10.1920, Liběna Odstrčilová (Raisa Glěbovna)

    Žně - 19.09.1916, Eduard Kohout (Záhorna), Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková)
    Žně - 19.09.1916, Eduard Kohout (Záhorna), Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková)

    Žně - 19.09.1916, Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková), Eduard Kohout (Záhorna)<br>(foto: Karel Váňa)
    Žně - 19.09.1916, Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková), Eduard Kohout (Záhorna)
    (foto: Karel Váňa)