loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Anna Suchánková

     

    Datum narození:

    03.11.1885

    Datum úmrtí:

    12.10.1969

    Životopis:

    Narozena v Praze, zemřela v Praze. První praktické zkušenosti získávala v ND v letech 1898-1900, kdy zde od svých 12 let vystupovala jako "malá Suchánková" (např.v roli Kačenky v Tylově Strakonickém dudákovi nebo v úloze Hrachového květu v Shakespearově Snu v noci svatojanské). Školila se u H.Kvapilové, později u L.Danzerové a M.Hübnerové. Navštěvovala přednášky prof. K.Mádla na Uměleckoprůmyslové škole, odkud si přinesla zájem o antiku a italskou renesanci, smysl pro výtvarné vyjádření postavy, stylizovaná gesta, ladný postoj a malebnou dekorativnost. Po praxi na ochotnické scéně hrála od roku 1902 v Pištěkově divadle, od roku 1904 v Uranii a od konce 1905 do 1907 v královském dvorním divadle v Bělehradě, kde ztvárnila především dívky a ženy ze Shakespearových dramat. Když v roce 1910 hostovala na téže scéně, obdržela Řád sv.Sávy za zásluhy o rozvoj srbského divadelnictví (pro bělehradské divadlo přeložila např.Maryšu bratří Mrštíků). Od roku 1906 vystupovala pohostinsky v ND, jehož členkou byla v letech 1907-1932. Po penzionování působila jako profesorka na dramatickém oddělení Konzervatoře Praha a významně se podílela na výchově řady českých herců (např.L.Boháč, M.Burešová, V.Fabianová, M.Glázrová, J.Kronbauerová, V.Leraus, D.Medřická, J.Pivec, J.Stránská, J.Štěpničková). Pracovala také v Ústřední jednotě čes.herectva, stala se jednatelkou organizace Vojanova domu a členkou ustavující komise společnosti pro divadelněvědnou práci.

    Role:

    Strakonický dudák premiéra: sezona 1884/1885 - Honzík
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Mathieu
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1897/1898 - Princezna Pampeliška
    Forman Henčl premiéra: sezona 1898/1899 - Karlíček Siebenhaar
    Potopený zvon premiéra: sezona 1899/1900 - První trpaslík, Druhý trpaslík
    Antigona premiéra: sezona 1900/1901 - Pachole
    Komorní pěvec premiéra: sezona 1900/1901 - Piccolo
    Mořská panna premiéra: sezona 1900/1901 - Čtvrtá jeho dcera
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Robert Pfeifer
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1901/1902 - Pepík
    Marnotratník premiéra: sezona 1901/1902 - Róza, Lojzka
    Nora premiéra: sezona 1901/1902 - Paní Lindová
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1901/1902 - Julie
    Naši furianti premiéra: sezona 1902/1903 - Matěj
    Divoká kachna premiéra: sezona 1903/1904 - Hedvika
    Cop premiéra: sezona 1904/1905 - Nónynka
    Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Komorná
    Sirotek premiéra: sezona 1905/1906 - Jenička
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Hero
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1906/1907 - Princezna
    Hanička premiéra: sezona 1907/1908 - Hanička
    Janek premiéra: sezona 1907/1908 - Lucy Henselová
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Hrdličková
    Oresteia premiéra: sezona 1907/1908 - Kasandra
    Poslední scéna premiéra: sezona 1907/1908 - Blažena Wangová
    Samota premiéra: sezona 1907/1908 - Tonička
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1907/1908 - Titanie
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1907/1908 - Bělena
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1907/1908 - Milena, Růženka
    Katakomby premiéra: sezona 1908/1909 - Anny
    Kníže premiéra: sezona 1908/1909 - Častava
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Luciana
    Král premiéra: sezona 1908/1909 - Král
    Láska k bližnímu premiéra: sezona 1908/1909 - Máša
    Mravnost premiéra: sezona 1908/1909 - Slečna Kochová-Pinnebergová
    Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Desdemona
    Podvrácený dub premiéra: sezona 1908/1909 - Anička
    Travička premiéra: sezona 1908/1909 - Slečna Solange d´Ormoize
    Vláda tmy premiéra: sezona 1908/1909 - Aňutka
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Nerissa
    Bezejmenná premiéra: sezona 1909/1910 - Helena
    Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Mína
    Čokoládová princezna premiéra: sezona 1909/1910 - Florinka
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Archanděl Michael
    Její Milost stará paní premiéra: sezona 1909/1910 - Slečna Jansenová
    Když réva znova kvete premiéra: sezona 1909/1910 - Anna
    Krakonoš premiéra: sezona 1909/1910 - Mařenka
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1909/1910 - Nájemnice
    Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - Verena
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Princezna Pampeliška
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Tekla
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Abigail
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Ida
    Hedda Gablerova premiéra: sezona 1910/1911 - Paní Elvstedová
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Kateřina
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Žofie
    Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - Elisa
    Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Edward, princ waleský
    Rozklad premiéra: sezona 1910/1911 - Zdeňka
    Tartuffe premiéra: sezona 1910/1911 - Marie
    Z čista jasna premiéra: sezona 1910/1911 - Paní de Serrierová
    Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Paní Brévannesová
    Žluté růže premiéra: sezona 1910/1911 - Růžena Zdeková
    Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Paní vrchní berní
    Hippodamie premiéra: sezona 1911/1912 - Airopa
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Mladá žena
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Voda
    Návrat marnotratného syna premiéra: sezona 1911/1912 - Viola
    Neklan premiéra: sezona 1911/1912 - Hostivít
    Stavitel Solness premiéra: sezona 1911/1912 - Kaja Fosliová
    V panském čeledníku premiéra: sezona 1911/1912 - Henryk
    Zuzanka premiéra: sezona 1911/1912 - Slečna z Crippů
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Saša
    Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Hoch z tiskárny
    Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Anděl
    Cyprienna premiéra: sezona 1912/1913 - Slečna de Lusignan
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Máša
    Paní z Rosenwaldu premiéra: sezona 1912/1913 - Marie Weisová
    Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Laldomina
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Julie
    Sedlák svým pánem premiéra: sezona 1912/1913 - Belisa
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Titania
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1912/1913 - Devátá, Andjelija
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Lesana
    Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Ditshwaterová
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Švadlena
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Brangéna
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Duch světla
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Madame Sanderus
    Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Kordelie
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Žofie
    Královna loutek premiéra: sezona 1913/1914 - Královna loutek
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Prija
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Jeanna z Verceilů, Zuzana Serignanová, Herma, Paní Chartrainová
    Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Dělnice
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Milena, jeho choť
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Bianka
    Zvěstování premiéra: sezona 1913/1914 - Žena
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - Lající žena
    Hippolytos premiéra: sezona 1914/1915 - Artemis
    Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Ella Delahayová
    Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - Paní Henrietta Fondretonová
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Celia
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Felipa Moňiz Perestrello
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Troníčková
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Marie
    Nioba premiéra: sezona 1914/1915 - Magda Miftonová
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1914/1915 - Princezna
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Světlana
    Tiberius premiéra: sezona 1914/1915 - Neära
    Veta za vetu premiéra: sezona 1914/1915 - Marianna
    Ženichové premiéra: sezona 1914/1915 - Militka
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Madlena, Archanděl Gabriel
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Herečka
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Bětuška Kyralová
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Čarodějnice
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Hero
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Apolenka
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Edward, princ waleský
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Julie
    Starý Adam premiéra: sezona 1915/1916 - Augustin
    Štědrovečerní sen premiéra: sezona 1915/1916 - Novotná, chudá vdova
    V malém domku premiéra: sezona 1915/1916 - Wanda
    Adriena Lecouvreurova premiéra: sezona 1916/1917 - Athénais
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Mína
    Faëthón premiéra: sezona 1916/1917 - Eiréné
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Lady Percyová
    Krakonoš premiéra: sezona 1916/1917 - Mařenka
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Alžběta
    Pokračování premiéra: sezona 1916/1917 - Jenny
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Semiramis, Vládkyně říše hyacint
    V sudě Diogenově premiéra: sezona 1916/1917 - Melissa
    Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Mehetabel
    Zrzek premiéra: sezona 1916/1917 - Zrzek
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Paula
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Ida
    Gazdina roba premiéra: sezona 1917/1918 - Zuzka
    Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Markyta
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Verena
    Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Eliška
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Adéla de Méchelles
    Se srdcem divno hrát premiéra: sezona 1917/1918 - Kamila
    Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Adleta
    Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Donátová
    Tři staročeské veselohry premiéra: sezona 1917/1918 - Henryk
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Sestra Marta
    České Sibylly premiéra: sezona 1918/1919 - Sibylla Krivaňská
    Dvě ukolébavky premiéra: sezona 1918/1919 - Lojska
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Třetí krásná paní
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Kateřina
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Žofie
    Nebe, peklo, ráj... premiéra: sezona 1918/1919 - Klára Drábková
    Nora premiéra: sezona 1918/1919 - Paní Lindová
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Devátá
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Kaša
    Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Herečka
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1919/1920 - Celia
    Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Zahalená žena
    Matiné klubu solistů Národního divadla premiéra: sezona 1919/1920 - Nejstarší přadlena
    Mrak premiéra: sezona 1919/1920 - Klára
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Margreta
    Primo vere premiéra: sezona 1919/1920 - Sestra Beata
    Proslov - k 50. repríze opery Na Starém bělidle premiéra: sezona 1919/1920 - Přednes
    Proslov - na počest 100. výročí narozenin Boženy Němcové premiéra: sezona 1919/1920 - Přednes
    Smích bohů premiéra: sezona 1919/1920 - Královna
    V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Jeanne
    Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Bartáková
    Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - Virgilia
    Fannina první hra premiéra: sezona 1920/1921 - Fanny
    Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Gíza Příborská
    Jelení skála premiéra: sezona 1920/1921 - Jiřina
    Modlářka premiéra: sezona 1920/1921 - Felix Lepic
    Paličova dcera premiéra: sezona 1920/1921 - Rozárka
    Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - Verena
    Světlo premiéra: sezona 1920/1921 - Blanka
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Jeho dcera
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Třetí žena, Druhá žena
    Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Mína
    Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Alžběta z Valois
    Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Královna Isabella
    Generace premiéra: sezona 1921/1922 - Nováková
    Jen dál! premiéra: sezona 1921/1922 - Přednes
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Recha
    Roztomilá paní Beudetová premiéra: sezona 1921/1922 - Markéta Prévot
    Studnice světců premiéra: sezona 1921/1922 - Molly Byrneová
    Záhuba rodu Přemyslovců premiéra: sezona 1921/1922 - Viola Těšínská
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Magda Thomasová
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Luciana
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Hero
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1922/1923 - Alžběta
    Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Judita Andersonová
    Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Eva
    Život je sen premiéra: sezona 1922/1923 - Infantka Estrella
    Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Písařka na stroji
    Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Marie Carmichaelová
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Bětuška Kyralová
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Felipa M. Perestrelo
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Mahulena
    Ubohý blázen premiéra: sezona 1923/1924 - Mítovská
    Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Čitra
    Antigona premiéra: sezona 1924/1925 - Euridike
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Lucie Otilie Hradecká
    Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1924/1925 - Albina
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Miss Nora
    Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Žena Klimenta Šťastníka
    Dědic premiéra: sezona 1925/1926 - Paní Kateřina
    Faidra premiéra: sezona 1925/1926 - Panopa
    Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Daisy Millerová
    Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Troníčková
    Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Zahalená žena
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Nájemnice, Hanka
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Verunka
    Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Fanda
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1925/1926 - Adela de Méchelles
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Paní Goliath Blowová
    Bařtipán premiéra: sezona 1926/1927 - Dorimene
    Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Anice
    Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - Kněžice Kunhuta
    Chantecler premiéra: sezona 1926/1927 - Bílá slípka, Žluna
    Jarní úklid premiéra: sezona 1926/1927 - Markéta Sonesová
    Medaliony věčnosti premiéra: sezona 1926/1927 - Přednes
    Naše bohyně premiéra: sezona 1926/1927 - Hraběnka Orsa
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Panna Maria
    Film premiéra: sezona 1927/1928 - Lucy Scarca
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Kateřina
    Konec paní Cheneyové premiéra: sezona 1927/1928 - Lady Joan Houghtonová
    Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Fiorenziová
    Nora premiéra: sezona 1927/1928 - Nora
    Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Fanny Cordierová
    Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Výletník
    Vějíř lady Windermerové premiéra: sezona 1927/1928 - Lady Windermerová
    Velký bůh Brown premiéra: sezona 1927/1928 - Jeho matka
    Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Leontýna
    Idiot premiéra: sezona 1928/1929 - Darja Alexejevna
    Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Panna Lojza
    Velkostatkář premiéra: sezona 1928/1929 - Klementina
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Paní Goliath Blowová
    Americký císař premiéra: sezona 1929/1930 - Královna Jemina
    Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Recitace
    Popelka Patsy premiéra: sezona 1929/1930 - Gracie Harringtonová
    Přítelkyně vdaných žen premiéra: sezona 1929/1930 - Anna
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Lesana, Rosava
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Hladice
    Děti starého mládence premiéra: sezona 1930/1931 - Katy Trentová
    Dům žen premiéra: sezona 1930/1931 - Marie Lanowá
    Profesor angličtiny premiéra: sezona 1930/1931 - Lucie
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1930/1931 - Mahulena
    V tomto vítězíš premiéra: sezona 1934/1935 - Přednes
    Vzpomínkové matiné k osmdesátým narozeninám Hany Kvapilové premiéra: sezona 1940/1941 - Přednes

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)
    Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)

    Čekanky - 19.08.1909, Anna Suchánková (Mína), Anna Sedláčková (Jiřina), Zdenka Rydlová (Toninka)
    Čekanky - 19.08.1909, Anna Suchánková (Mína), Anna Sedláčková (Jiřina), Zdenka Rydlová (Toninka)

    Edvard II. - 25.01.1922, Anna Suchánková (Královna Isabella)
    Edvard II. - 25.01.1922, Anna Suchánková (Královna Isabella)

    Edvard II. - 25.01.1922, Anna Suchánková (Královna Isabella)<br>(foto: Atelier H. Eckerta)
    Edvard II. - 25.01.1922, Anna Suchánková (Královna Isabella)
    (foto: Atelier H. Eckerta)

    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Zdenka Rydlová (Rosalinda), Anna Suchánková (Celia)<br>(foto: Karel Váňa)
    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Zdenka Rydlová (Rosalinda), Anna Suchánková (Celia)
    (foto: Karel Váňa)

    Jan Hus - 31.10.1911, Anna Suchánková (Mladá žena)<br>(foto: Karel Váňa)
    Jan Hus - 31.10.1911, Anna Suchánková (Mladá žena)
    (foto: Karel Váňa)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)<br>(foto: Karel Váňa)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)
    (foto: Karel Váňa)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)<br>(foto: Karel Váňa)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Anna Suchánková (Lady Percyová)
    (foto: Karel Váňa)

    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)
    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)

    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)
    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)

    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)
    Král Lear - 25.03.1914, Anna Suchánková (Kordelie)

    Král Václav IV. - 02.02.1911, Anna Suchánková (Žofie)
    Král Václav IV. - 02.02.1911, Anna Suchánková (Žofie)

    Léto - 29.05.1915, Anna Suchánková (Troníčková)
    Léto - 29.05.1915, Anna Suchánková (Troníčková)

    Loupežník - 01.10.1925 (Anna Suchánková, Karel Želenský, Hermína Kratinová)
    Loupežník - 01.10.1925 (Anna Suchánková, Karel Želenský, Hermína Kratinová)

    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916, Anna Suchánková (Hero), Rudolf Deyl (Claudio)
    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916, Anna Suchánková (Hero), Rudolf Deyl (Claudio)

    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916, Anna Suchánková (Hero), Zdenka Rydlová (Blažena)
    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916, Anna Suchánková (Hero), Zdenka Rydlová (Blažena)

    Modrý pták - 04.05.1912, Karel Váňa (Oheň), Anna Suchánková (Voda)
    Modrý pták - 04.05.1912, Karel Váňa (Oheň), Anna Suchánková (Voda)

    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Anna Suchánková (Nájemnice)
    Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Anna Suchánková (Nájemnice)

    Mrtvé moře - 20.06.1918, Eduard Tesař (Jíra), Anna Suchánková (Markyta)
    Mrtvé moře - 20.06.1918, Eduard Tesař (Jíra), Anna Suchánková (Markyta)

    Mumraj - 01.10.1912, Anna Suchánková (Máša), Rudolf Deyl (Alexis)
    Mumraj - 01.10.1912, Anna Suchánková (Máša), Rudolf Deyl (Alexis)

    Mumraj - 01.10.1912, Anna Suchánková (Máša), Rudolf Deyl (Alexis), Karel Hašler (Kozakov)
    Mumraj - 01.10.1912, Anna Suchánková (Máša), Rudolf Deyl (Alexis), Karel Hašler (Kozakov)

    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)
    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)

    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)
    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)

    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)
    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)

    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)
    Othello - 13.12.1908, Anna Suchánková (Desdemona)

    Othello - 13.12.1908, Eduard Tesař (Roderigo), Anna Suchánková (Desdemona), Růžena Nosková (Emilie)<br>(foto: Karel Váňa)
    Othello - 13.12.1908, Eduard Tesař (Roderigo), Anna Suchánková (Desdemona), Růžena Nosková (Emilie)
    (foto: Karel Váňa)

    Princezna Pampeliška - 29.06.1910, Anna Suchánková (Princezna Pampeliška)
    Princezna Pampeliška - 29.06.1910, Anna Suchánková (Princezna Pampeliška)

    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)
    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)

    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)
    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)

    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)
    Přemyslovci - 26.04.1918, Anna Suchánková (Eliška)

    Převrat - 17.11.1922, Anna Suchánková (Eva)
    Převrat - 17.11.1922, Anna Suchánková (Eva)

    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Eva Vrchlická (Komtesa Jaro), Anna Suchánková (Adéla de Méchelles)
    Revoluční trilogie - 13.12.1917, Eva Vrchlická (Komtesa Jaro), Anna Suchánková (Adéla de Méchelles)

    Slepý mládenec - 24.01.1918, Anna Suchánková (Adleta)
    Slepý mládenec - 24.01.1918, Anna Suchánková (Adleta)

    Smrt matky Jugovićů - 30.03.1919, Anna Suchánková (Devátá snacha)<br>(foto: Karel Bachman)
    Smrt matky Jugovićů - 30.03.1919, Anna Suchánková (Devátá snacha)
    (foto: Karel Bachman)

    Tiberius - 11.12.1914, Anna Suchánková (Neära)
    Tiberius - 11.12.1914, Anna Suchánková (Neära)

    Tiberius - 11.12.1914, Anna Suchánková (Neära), Růžena Nasková (Pomponia Vipsania Agrippina)
    Tiberius - 11.12.1914, Anna Suchánková (Neära), Růžena Nasková (Pomponia Vipsania Agrippina)

    Utajované zlo - 21.02.1914 (Anna Suchánková, Eva Vrchlická, Karel Kolár)
    Utajované zlo - 21.02.1914 (Anna Suchánková, Eva Vrchlická, Karel Kolár)

    Zrzek - 25.01.1917, Hermína Kratinová (Paní Lepicová), Anna Suchánková (Zrzek)
    Zrzek - 25.01.1917, Hermína Kratinová (Paní Lepicová), Anna Suchánková (Zrzek)