loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Eugen Viesner

     

    Datum narození:

    12.01.1876

    Datum úmrtí:

    07.07.1931

    Další používaná jména:

    Eugen Wiesner

    Životopis:

    Narozen v Praze, zemřel v Praze. Po absolutoriu na varhanické škole v Praze byl v roce 1893 angažován P.Švandou st. jako herec a vystupoval u něho v letech 1893-1897 v Aréně na Smíchově. Poté hrál v roce 1897 se společností V.Pázlera v Sýkorově varieté v Celetné ulici v Praze, v roce 1898 opět v Aréně na Smíchově a v letech 1899-1903 u společnosti V.J.Suka, působícího tehdy v divadle Urania. Členem činohry ND byl od června 1903 až do své smrti.

    Inscenátor:

    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - režie
    Mirandolina premiéra: sezona 1922/1923 - režie

    Role:

    Prodaná nevěsta premiéra: sezona 1891/1892 - Komediant
    Cyprienna premiéra: sezona 1893/1894 - Jan
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Lauriston, Jasmin
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1895/1896 - Vaníček, Boubela
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1897/1898 - Jiný pastevec
    Cesta kolem světa v 80 dnech premiéra: sezona 1898/1899 - Peršan
    Maryša premiéra: sezona 1900/1901 - Třetí soused
    Michuovic dcerušky premiéra: sezona 1900/1901 - Aristide
    Mořská panna premiéra: sezona 1900/1901 - Charles
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Bedřich Riemann
    Král Harlekýn premiéra: sezona 1901/1902 - Lékař
    Revisor premiéra: sezona 1901/1902 - Abdulin
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1901/1902 - Lékárník, Gregorio
    Zaza premiéra: sezona 1901/1902 - Julius
    Falkenštejn premiéra: sezona 1902/1903 - Uváděč
    Jan Žižka premiéra: sezona 1902/1903 - Kuneš z Bělovic, Prokop Závada, Jiný posel
    Má syna premiéra: sezona 1902/1903 - Marcel du Parvis
    Mirandolina premiéra: sezona 1902/1903 - Fabrizio
    Netopýr premiéra: sezona 1902/1903 - Půlka
    Nový clown premiéra: sezona 1902/1903 - Figgis
    Carův kurýr premiéra: sezona 1903/1904 - Vasil
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1903/1904 - Ragueneau, První kadet, Kapsář
    Dcera premiéra: sezona 1903/1904 - Liska
    Dceruška hostinského premiéra: sezona 1903/1904 - Tučný mužík
    Děti kapitána Granta premiéra: sezona 1903/1904 - Bob
    Divoká kachna premiéra: sezona 1903/1904 - Plešatý pán
    Drama čtyř chudých stěn premiéra: sezona 1903/1904 - Schulze
    Knížata premiéra: sezona 1903/1904 - Kruvoj
    Milenci premiéra: sezona 1903/1904 - Kočí
    Můstek premiéra: sezona 1903/1904 - Planchet
    Orfeus v podsvětí premiéra: sezona 1903/1904 - Jean Styx
    Pražský žid premiéra: sezona 1903/1904 - Jehud
    Strážní andělé premiéra: sezona 1903/1904 - Gregoire
    Syn člověka premiéra: sezona 1903/1904 - Hrabě Arthur Schafgotsche
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1903/1904 - Číšník
    Tragedie člověka premiéra: sezona 1903/1904 - Druhý muž z lidu, Kmet, Jiný dvořan
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1903/1904 - Johanes Pěnkava
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1903/1904 - František Kudrna
    Závěť premiéra: sezona 1903/1904 - První rolník
    Anglicky snadno a rychle premiéra: sezona 1904/1905 - Policejní inspektor
    Bajaja premiéra: sezona 1904/1905 - Kuchař
    Doňa Sanča premiéra: sezona 1904/1905 - Tirso
    Dvojí methoda premiéra: sezona 1904/1905 - Správce Prunierova restaurantu
    Gero premiéra: sezona 1904/1905 - Stodoran
    Hamlet premiéra: sezona 1904/1905 - Osrik, Rosenkranz
    Její systém premiéra: sezona 1904/1905 - Edvard
    Jessika premiéra: sezona 1904/1905 - Princ aragonský
    Manžel premiéra: sezona 1904/1905 - Barbella
    Marie Stuartovna premiéra: sezona 1904/1905 - Důstojník tělesné stráže
    Oklikou premiéra: sezona 1904/1905 - Fred
    Palackého třída čís. 27 premiéra: sezona 1904/1905 - Heliodor Drmola
    Pohádka o Sněhurce premiéra: sezona 1904/1905 - Toník
    Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Nazarenský
    Salomena premiéra: sezona 1904/1905 - Giovanni de Spatio
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1904/1905 - Pantaleon Vocilka, Tonda
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1904/1905 - Archidamus, Žalářník
    Betlém premiéra: sezona 1905/1906 - Aron
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1905/1906 - Jiřík (Křepinský, Šavlička, Lokýtek)
    Julius Caesar premiéra: sezona 1905/1906 - Druhý měšťan
    Láska a smrt premiéra: sezona 1905/1906 - Nuňo
    Logika srdce premiéra: sezona 1905/1906 - Lucien de Jullianges
    Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Sejtko
    Paličova dcera premiéra: sezona 1905/1906 - Soused Bláha
    Sirotek premiéra: sezona 1905/1906 - Kuba
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1905/1906 - Fabian
    Faust premiéra: sezona 1906/1907 - Měšťan
    Fialka premiéra: sezona 1906/1907 - Karel Sojka
    Labutí jezero premiéra: sezona 1906/1907 - Rudovous
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Stráž
    Otec premiéra: sezona 1906/1907 - Jílek
    Terna premiéra: sezona 1906/1907 - JUC. Vratislav Smolka
    V nížině premiéra: sezona 1906/1907 - Nando
    Zdi Jericha premiéra: sezona 1906/1907 - Šlechtic Jasper Twelvetrees
    Ženich premiéra: sezona 1906/1907 - Krynický
    Hořký osud premiéra: sezona 1907/1908 - Selský výbor
    Janek premiéra: sezona 1907/1908 - Kurt Engelhart
    Má jest pomsta premiéra: sezona 1907/1908 - Soudní lékař
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Lízal, Pavel
    Oberon premiéra: sezona 1907/1908 - Hlídač zahrady
    Oresteia premiéra: sezona 1907/1908 - Sluha
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1907/1908 - Švihlík
    Skvrna premiéra: sezona 1907/1908 - Vačlena
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1907/1908 - Matěj
    Ve stínu doliny premiéra: sezona 1907/1908 - Michael Dara
    Velebníček premiéra: sezona 1907/1908 - Snecky Hobart
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1907/1908 - Turista, Sklepmistr
    Egyptská noc premiéra: sezona 1908/1909 - Druhý žid
    Její otec premiéra: sezona 1908/1909 - Eduard Liégeois
    Katakomby premiéra: sezona 1908/1909 - Blim
    Kníže premiéra: sezona 1908/1909 - Mladý Čech
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Dromio ze Syrakus
    Kontesa Mici aneb Rodinný den premiéra: sezona 1908/1909 - Zahradník
    Král premiéra: sezona 1908/1909 - Marodér
    Láska k bližnímu premiéra: sezona 1908/1909 - Zřízenec
    Louskáček premiéra: sezona 1908/1909 - Ministr policie, Dědeček
    Mignon premiéra: sezona 1908/1909 - Bedřich
    Neznámý premiéra: sezona 1908/1909 - Ničema, Harry Larkoom, Domácí šašek
    Oasa premiéra: sezona 1908/1909 - Listonoš
    Odjinud premiéra: sezona 1908/1909 - Eduard Koberwein
    Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Posel
    Podvrácený dub premiéra: sezona 1908/1909 - Bóďa
    Prodaná nevěsta premiéra: sezona 1908/1909 - Komediant
    Smrt Odyssea premiéra: sezona 1908/1909 - Druhý posel
    Sokyně premiéra: sezona 1908/1909 - De Chamblay
    Travička premiéra: sezona 1908/1909 - De Pommeyrac
    Beatrix Cenci premiéra: sezona 1909/1910 - Don Lucenzio
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Salanio
    Bezejmenná premiéra: sezona 1909/1910 - Fontaine
    Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Kontrolor Skokan
    Čokoládová princezna premiéra: sezona 1909/1910 - Félician Bédaride
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Jiný žák
    Královská Výsost premiéra: sezona 1909/1910 - Lord Seerlo
    Mrs. Dot premiéra: sezona 1909/1910 - Wright
    Na záletech premiéra: sezona 1909/1910 - Cesare
    Opory společnosti premiéra: sezona 1909/1910 - Velkoobchodník Rummel
    Pan Johanes premiéra: sezona 1909/1910 - Čemerka
    Paní Moda premiéra: sezona 1909/1910 - Ferdinand I., Svat
    Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - Jehud
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Jiný pastevec
    Rozmilá rodina premiéra: sezona 1909/1910 - Šl. Schilpatt
    Tragedie člověka premiéra: sezona 1909/1910 - Druhý muž z lidu, Kmet, Jiný dvořan
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Arkebusák pluku Tiefenbachova, Kornet
    Co si malíř naporoučí premiéra: sezona 1910/1911 - Jindřich
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Muž
    Domov a víra premiéra: sezona 1910/1911 - Soudní písař
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Gospar Džono
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Kašpar Šlik, Kuneš z Bělovic, Šimon od bílého lva, Jiný posel českých pánů ke králi
    Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Adamčík
    Kontesa Mici premiéra: sezona 1910/1911 - Zahradník
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Hynek Berka z Dubé a Hohenštejna, Purkrabí domu, řečeného pražského, ve Vídni
    Královna loutek premiéra: sezona 1910/1911 - Listonoš
    Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - La Fleche
    Malíř Rainer premiéra: sezona 1910/1911 - Sidonius
    Překvapení z rozvodu premiéra: sezona 1910/1911 - Corbulon
    Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Posel
    Rozklad premiéra: sezona 1910/1911 - Jindřich Kubelka
    Růžový kavalír premiéra: sezona 1910/1911 - Lékař
    Sněhulák premiéra: sezona 1910/1911 - Čert
    Šaty dělají ženskou premiéra: sezona 1910/1911 - Cyrus Goring
    Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Jan Hruška
    Z čista jasna premiéra: sezona 1910/1911 - De Serriere
    Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Jean
    Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Jára Krčmář
    Hippodamie premiéra: sezona 1911/1912 - Soudce zápasů
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Petr z Mladenovic, Klementer, Pavel Švec
    Jessika premiéra: sezona 1911/1912 - Princ aragonský
    Kolébka premiéra: sezona 1911/1912 - Dobronička
    Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Jehoň
    Misantrop premiéra: sezona 1911/1912 - Clitandr
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Pes jménem Tyló
    Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Císařský rada Totzer
    Pravá láska premiéra: sezona 1911/1912 - Fric
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1911/1912 - Šof, Don Panfilio
    Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Artemij Filippovič Zemljanika
    Štěstí premiéra: sezona 1911/1912 - Policejní strážník
    V panském čeledníku premiéra: sezona 1911/1912 - Mikuláš Hříbě z Buzic
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1911/1912 - Fabian
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Afremov
    Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Staněk
    Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Aron
    Cyprienna premiéra: sezona 1912/1913 - Bastien
    Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Chevalier
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Gorovyč
    Paní z Rosenwaldu premiéra: sezona 1912/1913 - Dvorní rada Kraus
    Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Sluha
    Průlom premiéra: sezona 1912/1913 - Jakub
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Samson
    Sedlák svým pánem premiéra: sezona 1912/1913 - Fileto
    Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Starší obce
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Švihlík
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Koděra, Pantaleon Vocilka
    Stříbrné pouzdro premiéra: sezona 1912/1913 - Marlow
    Šosáci premiéra: sezona 1912/1913 - Ščegolev, Pavel Petrovič
    Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Théd Dawes
    Vlk premiéra: sezona 1912/1913 - Číšník
    Zlatorog premiéra: sezona 1912/1913 - Hrbáček
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Tajemník Hadraba, Tony Rott
    Baron Goertz premiéra: sezona 1913/1914 - Důstojník
    Bez věna premiéra: sezona 1913/1914 - Ivan
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Jiný rytíř, Jiný malomocný
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Valentin
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Starší cechu kloboučnického
    Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Posel
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Rychtář Havlátky vsi, Purkrabí domu
    Královna loutek premiéra: sezona 1913/1914 - Listonoš
    Mirandolina premiéra: sezona 1913/1914 - Markýz di Forlipopoli
    Paličova dcera premiéra: sezona 1913/1914 - Soused Bláha
    Přítěž premiéra: sezona 1913/1914 - Bíza
    Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Sarkastický zevloun
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Host
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Fonques
    Růžový kavalír premiéra: sezona 1913/1914 - Kadeřník
    Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Číšník
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Turista, Král, Král, Jehlička, krejčí
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Curtis
    Zvěstování premiéra: sezona 1913/1914 - Jiný dělník
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - 3. muž rudě oděný
    Aféra premiéra: sezona 1914/1915 - Willum
    Andersen premiéra: sezona 1914/1915 - Lékař
    Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Gibson
    Dámy a husaři premiéra: sezona 1914/1915 - Petr
    Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1914/1915 - Don Rafael Avellaneda
    Houpačka premiéra: sezona 1914/1915 - Chavresac
    Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Charley Wykeham
    Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - Joé
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Le Beau
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1914/1915 - Vojtěch
    Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Blim
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Rodriguez de Fonseca, Třetí šlechtic v Granadě
    Paní stará premiéra: sezona 1914/1915 - Wright
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1914/1915 - Jirka
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Soudek
    Soucit premiéra: sezona 1914/1915 - Vojta
    Soudcové premiéra: sezona 1914/1915 - Jukli
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Hajný
    Ve víru premiéra: sezona 1914/1915 - De la Vieillarde
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1914/1915 - Učitel
    Veta za vetu premiéra: sezona 1914/1915 - Žalářník
    Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Retiator
    Bajaja premiéra: sezona 1915/1916 - Epeira
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Aron
    Ďáblice premiéra: sezona 1915/1916 - Muž
    David a Goliáš premiéra: sezona 1915/1916 - Pablíř
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Osrik
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Bláznivý Martínek, Jiřík
    Jejich štěstí premiéra: sezona 1915/1916 - První číšník
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Sejtko
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Posel
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Stráž
    Mozartův večer premiéra: sezona 1915/1916 - Divadelní sluha
    Naučný slovník premiéra: sezona 1915/1916 - Alois Haller
    Oklikou premiéra: sezona 1915/1916 - Fred
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Podhajský
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Posel
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Samson
    V malém domku premiéra: sezona 1915/1916 - Kosicki
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1915/1916 - Květoslav Liboveský
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Autolykus
    Boubouroche premiéra: sezona 1916/1917 - Fouetard
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1916/1917 - Peršan, Raněný římský voják
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Kontrolor Skokan
    Dáma s kameliemi premiéra: sezona 1916/1917 - Arthur
    Hra srdcí premiéra: sezona 1916/1917 - Klicki
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Poins, Travers
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Matěj Šumbal
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Ješek z Vartenberka
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Don Panfilio
    Štěstí premiéra: sezona 1916/1917 - Policejní strážník
    Třetí zvonění premiéra: sezona 1916/1917 - Pilz
    Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Vincek
    Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Starší kmene
    Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Dojva
    Coppelia premiéra: sezona 1917/1918 - Starosta
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Pán z Neustupů
    Divotvorný klobouk premiéra: sezona 1917/1918 - Koliáš
    Domácí pán premiéra: sezona 1917/1918 - Lickcheese
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Mistivoj
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Gospar Džono
    Hnízdo v bouři premiéra: sezona 1917/1918 - Vojenský sluha
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1917/1918 - Jiří Voborský, Bartoloměj Pecka
    Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Daniel z Mrakotína, Dobronička
    Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Opilý sedlák
    Otec premiéra: sezona 1917/1918 - Křivda, Jílek
    Paní stará premiéra: sezona 1917/1918 - Wright
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Jehud
    Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Ota
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Druhý dvořan, Gaston
    Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Hans Peisser, Vojín královský
    Se srdcem divno hrát premiéra: sezona 1917/1918 - Mladý venkovan
    Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Beneš
    Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Pstruha
    Torquato Tasso premiéra: sezona 1917/1918 - Agostino Mosti
    Tři staročeské veselohry premiéra: sezona 1917/1918 - Mikuláš Hříbě z Buzic, Šebastián Hecl ze Šternštejna
    Ve stínu lípy premiéra: sezona 1917/1918 - Krejčík
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1917/1918 - Učitel
    Závoj Pierotčin premiéra: sezona 1917/1918 - Gigolo
    Zkouška státníkova premiéra: sezona 1917/1918 - Markýz Hautefort
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Charja
    Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Druhý občan
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Ragueneau
    Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Jaroslav ze Šternberka
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Městský písař jihlavský
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Komorník králův, Kuneš z Bělovic, Jiný posel
    Jiný vzduch premiéra: sezona 1918/1919 - Kudrnatý
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Jošt, Rychtář Havlátky vsi
    Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Jehoň
    Malíř Rainer premiéra: sezona 1918/1919 - Sidonius
    Nebe, peklo, ráj... premiéra: sezona 1918/1919 - Tomáš
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Jiný posel
    Světa pán v županu premiéra: sezona 1918/1919 - Princ Camillo Borghese
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Posel
    Černá dáma sonetů premiéra: sezona 1919/1920 - Strážce
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Bezděk
    Dohra premiéra: sezona 1919/1920 - Pinkas Bornstein
    Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Osrik
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1919/1920 - Prubík
    Jura premiéra: sezona 1919/1920 - Vojta
    Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Učitel
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - První bankéř
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Posel
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Šebesta
    Revisor premiéra: sezona 1919/1920 - Artemij Filippovič Zemjanika
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Hrabě Kutajsov
    Spletitý případ premiéra: sezona 1919/1920 - Alfréd
    Ten, který dostává políčky premiéra: sezona 1919/1920 - Jackson
    V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Dagorne
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Bruselský měšťan, Ladislav Mörthen, Tanec Romaneska
    Vojnarka premiéra: sezona 1919/1920 - Jan Hruška
    Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Fajryš
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - Silenos
    Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - Třetí měšťan římský, První spiklenec
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - Ragueneau
    Divoká kachna premiéra: sezona 1920/1921 - Plešatý pán
    Fannina první hra premiéra: sezona 1920/1921 - Pan Gilbey
    Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Celestin
    Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - Anselm
    Paličova dcera premiéra: sezona 1920/1921 - Martin Toužimský
    Poplašená duše premiéra: sezona 1920/1921 - Doktor Dromarre
    Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - P. Fr. Rozražovský, Jakub Luciper, Kilián Šípek
    R.U.R. premiéra: sezona 1920/1921 - Marius
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Bonvivant
    Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Mayence
    Vlci premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý důstojník, Zvěd
    Vojnarka premiéra: sezona 1920/1921 - Jan Hruška
    Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Strachoš
    Bradýř melhuba premiéra: sezona 1921/1922 - Prokurátor
    Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Kontrolor Skokan
    Dílo athletů premiéra: sezona 1921/1922 - Filliatre-Desmelin
    Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Domingo
    Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Trussel, Gurney
    Fraška o mistru Patelinovi premiéra: sezona 1921/1922 - Vilém Joceaume
    Generace premiéra: sezona 1921/1922 - Waisar
    Jejich štěstí premiéra: sezona 1921/1922 - První číšník
    Královna Kristýna premiéra: sezona 1921/1922 - Jan Holm
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Despreaux
    Matěj Poctivý premiéra: sezona 1921/1922 - Vůdce národa
    Podzim doktora Marka premiéra: sezona 1921/1922 - Vrchní ředitel Kořínek
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Jechiel
    Ruy Blas premiéra: sezona 1921/1922 - Lokaj
    Staré manželství premiéra: sezona 1921/1922 - Muž
    Universální dědic premiéra: sezona 1921/1922 - Géronte, Patron společnosti
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Ali
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Jindřich Tench
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1921/1922 - Pan Diafoirus, Předseda senátu, První doktor
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Viktor, Lumek
    Balladyna premiéra: sezona 1922/1923 - Kancléř
    Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Probošt
    Cyprienna premiéra: sezona 1922/1923 - Bastien
    Druhá paní premiéra: sezona 1922/1923 - Baronet Orreyed
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Wagner, Brander
    Jacquelina premiéra: sezona 1922/1923 - Planchet
    Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Vlček
    Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - Michal Soudný, Echtermayer
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Dromio, jeho sluha
    Král premiéra: sezona 1922/1923 - Fojt
    Mirandolina premiéra: sezona 1922/1923 - Markýz di Forlipopoli
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Stráž
    Nelidská země premiéra: sezona 1922/1923 - Schreiner
    Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Major Swindon
    Procitnutí jara premiéra: sezona 1922/1923 - Žáhavec
    Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Byrokrat, Šatoplet
    Turandot premiéra: sezona 1922/1923 - Brighella
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Mlynář
    Včera a dnes premiéra: sezona 1922/1923 - Kovář
    Žena majetkem premiéra: sezona 1922/1923 - Argiano
    Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Komik
    Čech a Němec premiéra: sezona 1923/1924 - Aron Bouchem
    Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Nákon
    Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Třetí občan
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Bláznivý Martínek
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Kardinál Ximenez
    Matějovo vidění premiéra: sezona 1923/1924 - Vůdce národa
    Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Wralman
    Minulost premiéra: sezona 1923/1924 - Bracony
    Prostopášník pan Le Trouhadec premiéra: sezona 1923/1924 - Trestaillon
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Vratko
    Recitační matiné na oslavu Josefa Svatopluka Machara a Antonína Sovy premiéra: sezona 1923/1924 - Fouché
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1923/1924 - Capulet
    Slaměný klobouk premiéra: sezona 1923/1924 - Beauperthuis
    Šest postav hledá autora premiéra: sezona 1923/1924 - Ředitel společnosti
    Širočina premiéra: sezona 1923/1924 - První host
    Tartuffe premiéra: sezona 1923/1924 - Pán Loyal
    Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Děda
    Antigona premiéra: sezona 1924/1925 - Hlídač
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Císař Matyáš
    Boxerský zápas premiéra: sezona 1924/1925 - Starý piják
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1924/1925 - Ragueneau
    Divoška premiéra: sezona 1924/1925 - Otec Maximin
    Druhý břeh premiéra: sezona 1924/1925 - Kroutil
    Kalhoty premiéra: sezona 1924/1925 - Cizinec
    Každý má svou pravdu premiéra: sezona 1924/1925 - Rada Agazzi
    Mamá Kolibřík premiéra: sezona 1924/1925 - Liquienes
    Mluvící opice premiéra: sezona 1924/1925 - Dardar
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Masér
    Otroci premiéra: sezona 1924/1925 - Dozorce otroků, Druhý římský posel
    Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Pan Hardcastle
    Příští Mesiáš premiéra: sezona 1924/1925 - Salomon Rodberg, Buddha, Devátý trosečník
    Smír Tantalův premiéra: sezona 1924/1925 - Věštec
    Smrt na dovolené premiéra: sezona 1924/1925 - Vévoda Lamberto Cattolica
    Svatá Johanka premiéra: sezona 1924/1925 - Gilles de Rais (Modrovous)
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Violette
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Viktor, Lumek
    Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Petr Věžecký
    Blažena a Beneš premiéra: sezona 1925/1926 - Leonato
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Pothinus
    Čajová panenka premiéra: sezona 1925/1926 - Mašata
    Dědic premiéra: sezona 1925/1926 - Josef Siekierka senior
    Horoucí srdce premiéra: sezona 1925/1926 - Silan
    Huon z Bordeaux premiéra: sezona 1925/1926 - Žalářník
    Chudý kejklíř premiéra: sezona 1925/1926 - Kryšpín Vejvoda
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1925/1926 - Bonifác Bonafedes
    Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Šalamoun
    Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Učitel
    Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Pan Dulský
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Josef Habršperk
    Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Don Lucio
    Pásky na vousy premiéra: sezona 1925/1926 - Hugo Lüftschütz
    Prapor lidstva premiéra: sezona 1925/1926 - Správní rada Samek
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Podhajský
    Revoluce premiéra: sezona 1925/1926 - Andrej Michejič Nikitin
    Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor
    Věčné mládí premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor Maniveau
    Věděli, co chtějí premiéra: sezona 1925/1926 - Otec McKee
    Vzbouření na jevišti premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor Prokop
    Žižka premiéra: sezona 1925/1926 - Petr Věžecký
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Mr. Samuel Stone
    Adam Stvořitel premiéra: sezona 1926/1927 - Hedonik, První opilec
    Bakchantky premiéra: sezona 1926/1927 - Druhý posel
    Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Vlaho
    Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - Klíčník
    Hamlet premiéra: sezona 1926/1927 - Polonius, Osrik
    Chantecler premiéra: sezona 1926/1927 - Ředitel divadla
    Jak nás poznamenala premiéra: sezona 1926/1927 - Wenke
    Komedie v kostce premiéra: sezona 1926/1927 - Pan B
    Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - Tong
    Lékař v rozpacích premiéra: sezona 1926/1927 - Sir Ralph Bloomfield Bonnington
    Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Sejtko
    Mlčelivá žena premiéra: sezona 1926/1927 - Delesprit
    Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Pan Cousinet
    Naše bohyně premiéra: sezona 1926/1927 - Lékař
    Rodinná záležitost premiéra: sezona 1926/1927 - Univ.Prof.MUDr. Jaroslav Landa
    Vojnarka premiéra: sezona 1926/1927 - Jan Hruška
    Ataman Rinov premiéra: sezona 1927/1928 - Smirnov
    Bar Kochba premiéra: sezona 1927/1928 - Jose Haglili
    Diktátor premiéra: sezona 1927/1928 - Mottelé
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - 1. Forkyáda, Poutník
    Film premiéra: sezona 1927/1928 - Rob Luminal
    Chatterton premiéra: sezona 1927/1928 - Lordmajor Beckford
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Kuneš z Bělovic, Jan Všembera z Boskovic
    Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Vlček
    Jůra ďábel premiéra: sezona 1927/1928 - Ponocný
    Kamarád Čtvrtek premiéra: sezona 1927/1928 - Markýz Středa
    Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Flíček
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Despréaux
    Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Nikolaj Šaljakin
    Na moři premiéra: sezona 1927/1928 - Profesor Globe
    Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Prezident sociálních ústavů
    Stavitel Solness premiéra: sezona 1927/1928 - Knut Brovik
    Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Stanley Percheron
    Ultimo premiéra: sezona 1927/1928 - Lékař
    Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Dozorce
    Vějíř lady Windermerové premiéra: sezona 1927/1928 - Lord Augustus Lorton
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1927/1928 - Baptista
    Abeceda úspěchu premiéra: sezona 1928/1929 - Muche
    Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Centurion, Ředitel gladiátorských zápasů
    Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Krüger
    Bratři premiéra: sezona 1928/1929 - Palhoj
    Hannibal ante portas premiéra: sezona 1928/1929 - Drusus
    Job premiéra: sezona 1928/1929 - Prof. Polívka
    Kdo s koho premiéra: sezona 1928/1929 - Antonín Rousek
    Konstance premiéra: sezona 1928/1929 - Mortimer Durham
    Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Minegr
    Měsíc na vsi premiéra: sezona 1928/1929 - Schaaf
    Miláček Leopold premiéra: sezona 1928/1929 - Pan Ponce
    Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Policajt Taras
    Plukovník Švec premiéra: sezona 1928/1929 - První delegát sovětu v Penze, Jurodivý
    Siegfried premiéra: sezona 1928/1929 - Generál de Fontgeloy
    Velbloud uchem jehly premiéra: sezona 1928/1929 - Bezchyba
    Velkostatkář premiéra: sezona 1928/1929 - Baron Siegdorf, Dub
    Život je krásný premiéra: sezona 1928/1929 - Albert
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Mr. Samuel Stone
    Americký císař premiéra: sezona 1929/1930 - Crassus
    Běsové premiéra: sezona 1929/1930 - Liputin
    Čemu se říká láska premiéra: sezona 1929/1930 - Dumary
    Hasanaginica premiéra: sezona 1929/1930 - Husein
    Irena premiéra: sezona 1929/1930 - Zahradník Nosek
    Král Jindřich IV. premiéra: sezona 1929/1930 - Nehluba
    Lhostejný člověk premiéra: sezona 1929/1930 - Toman
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Rejsek
    Nahý v trní premiéra: sezona 1929/1930 - Šéfredaktor Zahradníček
    Posvátný plamen premiéra: sezona 1929/1930 - Major Liefond
    Právě vyšlo premiéra: sezona 1929/1930 - Bourgine
    Přítelkyně vdaných žen premiéra: sezona 1929/1930 - Lékař
    Ráno premiéra: sezona 1929/1930 - Hatada
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Tomáš
    Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Podiven
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Styblík
    Todo je outsider premiéra: sezona 1929/1930 - Soudce
    Děti starého mládence premiéra: sezona 1930/1931 - Dr. Francis Keating
    Kralevic Marko premiéra: sezona 1930/1931 - Vasilij
    Rivalové premiéra: sezona 1930/1931 - Rotmistr Ferguson
    Žena, která si koupila muže premiéra: sezona 1930/1931 - Dr. Courtefigue

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Benátský kupec - 06.10.1909, Eugen Wiesner (Salanio), Jan Vávra (Antonio), Rudolf Deyl (Lorenzo)<br>(foto: Karel Bachman)
    Benátský kupec - 06.10.1909, Eugen Wiesner (Salanio), Jan Vávra (Antonio), Rudolf Deyl (Lorenzo)
    (foto: Karel Bachman)

    Čekanky - 19.08.1916, Karel Váňa (Klíčník), Eugen Viesner (Kontrolor Skokan)
    Čekanky - 19.08.1916, Karel Váňa (Klíčník), Eugen Viesner (Kontrolor Skokan)

    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)
    Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)

    Jan Roháč - 25.10.1918, Eugen Viesner (Městský písař jihlavský)
    Jan Roháč - 25.10.1918, Eugen Viesner (Městský písař jihlavský)

    Jan Žižka - 04.07.1903, Eugen Viesner (Kuneš z Bělovic)
    Jan Žižka - 04.07.1903, Eugen Viesner (Kuneš z Bělovic)

    Král - 02.04.1909, Václav Zintl (Marodér), Rudolf Kafka (Marodér), Eugen Viesner (Marodér)
    Král - 02.04.1909, Václav Zintl (Marodér), Rudolf Kafka (Marodér), Eugen Viesner (Marodér)

    Loupežník - 01.10.1925, Eugen Wiesner (Učitel)
    Loupežník - 01.10.1925, Eugen Wiesner (Učitel)

    Lucerna - 17.11.1905 (E. Viesner, K. Mušek, R. Deyl, K. Váňa, A. Sedláček, K. Hašler)
    Lucerna - 17.11.1905 (E. Viesner, K. Mušek, R. Deyl, K. Váňa, A. Sedláček, K. Hašler)

    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)
    Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)

    Modrý pták - 04.05.1912, Eugen Viesner (Pes jménem Tyló)
    Modrý pták - 04.05.1912, Eugen Viesner (Pes jménem Tyló)

    Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie)<br>(foto: Karel Bachman)
    Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie)
    (foto: Karel Bachman)

    Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie), Karel Váňa (Fotograf)<br>(foto: Karel Bachman)
    Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie), Karel Váňa (Fotograf)
    (foto: Karel Bachman)

    Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (F. Steinsberg, R. Kafka, A. Sedláček, J. Mošna, A. Sedláčková)
    Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (F. Steinsberg, R. Kafka, A. Sedláček, J. Mošna, A. Sedláčková)

    Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (R. Kafka, J. Mošna, A. Sedláček, E. Viesner)
    Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (R. Kafka, J. Mošna, A. Sedláček, E. Viesner)

    Princezna Hyacinta - 28.05.1917, Málka (Amalie, Anna) Tuháčková, Eugen Viesner
    Princezna Hyacinta - 28.05.1917, Málka (Amalie, Anna) Tuháčková, Eugen Viesner

    Prodaná nevěsta - 08.05.1892 (Eugen Wiesner, Adolf Krössing, Vilemína Hájková)
    Prodaná nevěsta - 08.05.1892 (Eugen Wiesner, Adolf Krössing, Vilemína Hájková)

    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), A. Krössing (Vašek), E. Miřiovská (Esmeralda)
    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), A. Krössing (Vašek), E. Miřiovská (Esmeralda)

    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), E. Miřiovská (Esmeralda), A. Flögl (Indián)
    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), E. Miřiovská (Esmeralda), A. Flögl (Indián)

    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant)
    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant)

    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant), Hynek Lažanský (Indián)
    Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant), Hynek Lažanský (Indián)

    Průlom - 12.12.1912, Milada Tauferová (Malá Sára), Eugen Wiesner (Jakub)<br>(foto: Karel Bachman)
    Průlom - 12.12.1912, Milada Tauferová (Malá Sára), Eugen Wiesner (Jakub)
    (foto: Karel Bachman)

    Romeo a Julie - 25.04.1924, Eugen Wiesner (Capulet)
    Romeo a Julie - 25.04.1924, Eugen Wiesner (Capulet)

    Sen noci svatojanské - 22.12.1912 (R. Kafka, F. Steinsberg, E. Viesner, K. Mušek, K. Váňa)
    Sen noci svatojanské - 22.12.1912 (R. Kafka, F. Steinsberg, E. Viesner, K. Mušek, K. Váňa)

    skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)<br>(foto: Karel Váňa)
    skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)
    (foto: Karel Váňa)

    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Eugen Wiesner)<br>(foto: Karel Váňa)
    Strakonický dudák - 30.05.1913 (Eugen Wiesner)
    (foto: Karel Váňa)

    Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)
    Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)

    Zimní pohádka - 04.05.1916, Antonín Čepela (Pasák), Eugen Viesner (Autolykus)
    Zimní pohádka - 04.05.1916, Antonín Čepela (Pasák), Eugen Viesner (Autolykus)

    Zimní pohádka - 04.05.1916, Eugen Viesner (Autolykus)
    Zimní pohádka - 04.05.1916, Eugen Viesner (Autolykus)

    Ženy, které potkáváme - 08.02.1913, Karel Váňa (Stavitel Hájek), Eugen Viesner (Tajemník Hadraba)
    Ženy, které potkáváme - 08.02.1913, Karel Váňa (Stavitel Hájek), Eugen Viesner (Tajemník Hadraba)