loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    V záři minulosti (Činohra)

     

    Národní divadlo, od 29.08.1919 do 25.09.1919 (7x)

    Předloha:

    Ladislav Novák

    Textové a hudební úpravy:

    Hudba : Jindřich Kaan z Albestů

    Inscenátoři:

    Dirigent : Rudolf Zamrzla
    Choreografie : Augustin Berger
    Režie : Gustav Schmoranz
    Scéna : Josef Wenig

    Role:

    Ph.Dr. Jiří Truhlář : Eduard Kohout
    Mojmír : Jiří Steimar
    Jan : Rudolf Deyl
    Vratislav : František Matějovský
    Karel : Karel Želenský
    Kastelán na Harašově : František Roland
    Božena : Eugena Engelbertová
    Genius rodu Harašovského : Liběna Odstrčilová
    Václav I. : Florentin Steinsberg
    Bedřich II. : Eduard Tesař
    Jaroslav : Miloš Nový
    Kublajevič : Jaroslav Hurt
    Mongolský čaroděj : Josef Karásek
    Venkovan : Alexander Třebovský
    Posel : Josef (Jan) Vild
    Mongolský bojovník : Antonín Hlaváček
    První tatar : Karel Kolár
    Jiný tatar : Rudolf (Josef) Cibulka
    Třetí tatar : František (Otto) Mansfeld
    Čtvrtý tatar : Karel Váňa
    Tanec trpaslíků a čarodějnic : Magda Liegertová
    Tanec trpaslíků a čarodějnic : Mimi Horáčková
    Tanec trpaslíků a čarodějnic : baletní sbor dámský
    Tanec skupiny krasavic : Luisa Černá, Neuveden
    Tanec skupiny krasavic : Neuveden, baletní sbor dámský
    Filip Dobrý : Karel Želenský
    Jan z Harašova : Rudolf Deyl
    Jiří : Eduard Kohout
    Rimberger : Miloš Nový
    Norimberský rytíř : Eduard Tesař
    Jiný norimberský rytíř : Emil Focht, Karel Váňa
    Český šlechtic : Antonín Novotný
    Jiný český šlechtic : Josef Polák
    Hlasatel vévody burgundského : Karel Kolár
    Bruselský měšťan : Eugen Viesner
    Jiný bruselský měšťan : Vladimír Merhaut
    Genius rodu harašovského : Liběna Odstrčilová
    Tanec Pavanna : baletní sbor dámský
    Tanec Pavanna : žákyně baletní školy
    Tanec šermířů : Luisa Černá
    Tanec šermířů : baletní sbor dámský
    Tanec šašků : děti baletní školy
    Tanec pochodňový : baletní sbor
    Tanec pochodňový : děti baletní školy
    Amurat III. : Florentin Steinsberg
    Vratislav z Harašova : František Matějovský
    Jiří : Eduard Kohout
    Synan paša : Karel Želenský
    Ladislav Mörthen : Eugen Viesner
    Jan Makovec : Vojta Matys
    Kapi-aga : Emil Focht, Vladimír Merhaut
    Kancléř Sultánův : Josef Holub
    Kvardyán : František Roland
    Paša : Josef Karásek
    Jiný paša : Hynek Lažanský
    Turek : Vladimír Merhaut, Neuveden
    Jiný turek : Karel Váňa, Neuveden
    Třetí turek : František Gerlický, Neuveden
    Prodavač masa pro psy : Václav Vorel, Neuveden
    Prodavač masa pro kočky : Neuveden, Rudolf (Josef) Cibulka
    Azaj : Karel Kolár
    Jiný azaj : Rudolf Tomek
    Třetí azaj : Eduard Tesař
    Čtvrtý azaj : Alexander Třebovský
    Genius rodu harašovského : Liběna Odstrčilová
    Vězeň : František (Otto) Mansfeld
    Jiný vězeň : Antonín Novotný
    Orientálský tanec : Růžena Janečková
    Orientálský tanec : Luisa Černá
    Orientálský tanec : Helena Žižlavská
    Tanec Romaneska : Eugen Viesner
    Turecké velké balabile : Růžena Janečková, Neuveden
    Turecké velké balabile : Luisa Černá, Neuveden
    Turecké velké balabile : Helena Žižlavská, Neuveden
    Turecké velké balabile : Štěpánka Klimešová, Neuveden
    Turecké velké balabile : Neuveden, Josef Müller
    Turecké velké balabile : Neuveden, Leopold Skuhrovec
    Turecké velké balabile : Neuveden, baletní sbor
    Turecké velké balabile : Neuveden, děti baletní školy
    Tanec opilých azajů : Josef Müller
    Tanec opilých azajů : Leopold Skuhrovec
    Tanec opilých azajů : František Bálek
    Rudolf kníže Kinský : František Matějovský
    Kašpar hrabě ze Šternberka : Jaroslav Hurt
    Alžběta : Růžena Nasková
    Zdeněk : Magda Liegertová
    Hanička : Mimi Horáčková
    Jiří : Eduard Kohout
    P. Josef Vojtěch Sedláček : Jiří Steimar
    Karel Sudimír Šnajdr : František Roland
    Štěpán Vlasák : Rudolf Deyl
    Václav Jan Tomášek : Miloš Nový
    František Kadlík : Karel Kolár
    Halpach : Vladimír Merhaut
    Genius rodu harašovského : Liběna Odstrčilová
    Tanec Menuet : Magda Liegertová
    Tanec Menuet : Mimi Horáčková

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)<br>(foto: Karel Váňa)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    (foto: Karel Váňa)

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)<br>(foto: Karel Váňa)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    (foto: Karel Váňa)

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)<br>(foto: Karel Váňa)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    (foto: Karel Váňa)

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)<br>(foto: Karel Váňa)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    (foto: Karel Váňa)

    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)<br>(foto: Karel Váňa)
    V záři minulosti - 29.08.1919 (Josef Wenig - scéna)
    (foto: Karel Váňa)

    V záři minulosti - 29.08.1919, František Matějovský (Vratislav z Harašova)
    V záři minulosti - 29.08.1919, František Matějovský (Vratislav z Harašova)

    V záři minulosti - 29.08.1919, Karel Želenský (Karel)
    V záři minulosti - 29.08.1919, Karel Želenský (Karel)

    V záři minulosti - 29.08.1919, Rudolf Deyl (Jan z Harašova)
    V záři minulosti - 29.08.1919, Rudolf Deyl (Jan z Harašova)