loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Sedm havranů (Činohra)

     

    Národní divadlo, od 14.11.1897 do 29.04.1900 (18x)

    Předloha:

    Emil Pohl

    Strojnickou část, dekorační a světelné efekty řídí Ferdinand Procházka. Derniéra odp.

    Textové a hudební úpravy:

    Hudba : Gustav Lehnhardt, Karel Kovařovic
    Překlad : Jaroslav Vrchlický

    Inscenátoři:

    Dirigent : Augustin Vyskočil, Ludvík Vítězslav Čelanský
    Režie : Josef Šmaha

    Role:

    Hrabě Mojmír na Hrubé Skále : František Matějovský
    Rosalinda : Hana Benoniová, Iza Grégrová
    Hraběnka Eliška : Ludmila Danzerová, Marie Laudová, Běla Horská
    Ratmír : Edmund Chvalovský, Adolf Pštross
    Pancíř ze Svojanova : Karel Želenský
    Krišpian poustevník : Jindřich Mošna
    Sud : František Ferdinand Šamberk
    Královna vil : Růžena Kolárová
    Světlana : Ludmila Vlčková
    Mílek : Anna Olivová, Johana Weissová-Cavallarová
    Zloboh : Pravoslav Řada
    Blandina : Vilemína Hájková
    První služka : Hedvika (Marie) Málková, Adéla Volfová
    Druhá služka : Marie Hübnerová, Anna Kuršová, Terezie Skrétová
    Božepor : Rudolf Kafka
    První lučištník : Karel Mušek
    Druhý lučištník : Josef (Jan) Havelský
    Třetí lučištník : Florentin Steinsberg
    První žoldák hraběte Mojmíra : Emil Focht, Ferdinand Koubek
    Druhý žoldák hraběte Mojmíra : Karel Pulc
    Třetí žoldák hraběte Mojmíra : František Zápotocký, Václav Bartovský
    Čtvrtý žoldák hraběte Mojmíra : Emil Focht, Karel Kindl
    Pátý žoldák hraběte Mojmíra : František Morda
    Páže hraběte Mojmíra : Jindřiška (Anna) Laubová, Amálie Bláhová
    Isa : Marie Pštrossová
    Lisa (Líza) : Anna Čapková
    Kat : Josef Karásek
    První bratr Rosalindy : Karla Horníková
    Druhý bratr Rosalindy : Anna Benešová
    Třetí bratr Rosalindy : Marie Nováková
    Čtvrtý bratr Rosalindy : Eliška Volfová, Marie Šťastná
    Patý bratr Rosalindy : Božena Staňková
    Šestý bratr Rosalindy : Eleonora Kadeřábková
    Sedmý bratr Rosalindy : Růžena Ulliková
    Skupiny vil : baletní sbor dámský
    Příchod sněhových vloček : baletní sbor dámský
    Výstup královny sněhových vloček : Františka Borecká, Ida Cecchiniová, Michelina Taveggia, Adéla Srnová, Neuveden
    Adagio : Františka Borecká, Ida Cecchiniová, Michelina Taveggia, Adéla Srnová, Neuveden
    Adagio : baletní sbor dámský
    Ballabile : Františka Borecká, Ida Cecchiniová, Michelina Taveggia, Adéla Srnová, Neuveden
    Ballabile : baletní sbor dámský
    Výstup dudků, hejlů, brkoslavů a mandelíků : baletní sbor dámský
    Tanec motýlů : Marie Pešková, Neuveden
    Tanec motýlů : Adéla Srnová
    Tanec motýlů : Františka Borecká, Ida Cecchiniová, Anežka Valterová, Neuveden
    Tanec motýla : Františka Borecká, Ida Cecchiniová, Anna Korecká, Michelina Taveggia, Neuveden
    Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů : žáci baletní školy
    Výstup kanárků, pávů, pštrosů a čápů : baletní sbor pánský
    Finale : baletní soubor

    Spolupracovali:

    Pohybová spolupráce : Augustin Berger

    Seznam představení