loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Jiříkovo vidění (Činohra)

     

    Národní divadlo, od 03.07.1887 do 09.03.1890 (29x)

    Předloha:

    Josef Kajetán Tyl

    Nová dekorace: Blaník.

    Textové a hudební úpravy:

    Hudba : Mořic Anger

    Inscenátoři:

    Dirigent : Mořic Anger
    Kostýmy : František Kolár
    Režie : František Kolár
    Scéna : Robert Holzer

    Role:

    Jiřík (Křepinský, Šavlička, Lokýtek) : Jindřich Mošna
    Kačenka (Kristinka) : Johana Cavallarová
    Bohuslav : Václav Viktorin
    Severin : Josef Frankovský
    Bonifác Bonafides : Josef Šmaha
    Efrozina : Hana Kubešová, Leopoldina Ortová de Pauli, Marie Renátová, Marie Mráčková
    Slečna Zuzana Poličanská : Jindřiška Slavinská
    Vilibald : Alois Sedláček
    Votický : Alfréd Karbus, František Morda
    Zelnický : Edmund Chvalovský
    Potocký : Alfréd Karbus, Josef Seifert, František Morda
    Zoufal : Ferdinand Koubek
    Desátník : František Horník
    Bodáček : Augustin Berger, Neuveden
    Václav Říha : Josef Karel Chramosta
    Kalousová : Adéla Volfová
    Honza : Alfréd Karbus, Adolf Pštross
    Verunka : Hedvika (Marie) Málková, Anna Turková, Neuveden
    Mladé selské děvče : Karolina (Karla) Maličká, Neuveden
    Tanec skřítků : žákyně baletní školy
    Tanec černochů : Augustin Berger, Neuveden
    Tanec černochů : baletní sbor
    Tanec černochů : žákyně baletní školy
    Gavotte : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Neuveden
    Gavotte : Marie Zieglerová
    Gavotte : Adéla Zieglerová, Neuveden
    Gavotte : baletní sbor dámský
    Kvapík a finale : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Adéla Zieglerová
    Kvapík a finale : Marie Zieglerová
    Kvapík a finale : baletní sbor
    Kvapík a finale : žákyně baletní školy
    Pochod vojenský a evoluce : baletní sbor
    Pochod vojenský a evoluce : žákyně baletní školy
    Válečná : baletní soubor
    Pas de deux comique : Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Adéla Zieglerová, Neuveden
    Pas de deux comique : Augustin Berger, Neuveden
    Slovanský tanec : Zdeňka Štemberová, Neuveden
    Slovanský tanec : Augustin Berger, Neuveden
    Slovanský tanec : Neuveden, baletní sbor dámský
    Chlopskie Mazur : Františka ze Schöpfů, Neuveden
    Chlopskie Mazur : Marie Zieglerová, Neuveden
    Chlopskie Mazur : Neuveden, baletní sbor dámský
    Tanec Moravanů : Neuveden, baletní sbor dámský
    Strašák : žákyně baletní školy
    Všeobecné finale : baletní soubor

    Spolupracovali:

    Pohybová spolupráce : Augustin Berger

    Seznam představení