loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Paleček (Činohra)

 

Národní divadlo, od 13.12.1894 do 16.01.1895 (20x)

Předloha:

Eugene Leterrier, Arnold Mortier, Albert Vanloo

Derniéra odp.

Textové a hudební úpravy:

Hudba : F. Lehner, Karel Kovařovic, Emile Paladilhe
Úprava : Bedřich Frida

Inscenátoři:

Dirigent : Augustin Vyskočil
Kostýmy : František Moser
Režie : Edmund Chvalovský
Scéna : Gilbert Lehner

Role:

Obr : František Ferdinand Šamberk, Adolf Pštross
Paštička : Marie Kostelecká, A. Mysíková
Koroptvička : Anna Procházková
Perlička : Anežka Archlebová
Kachnička : Anna Ludikarová
Paprička : Marie Kodetová
Buchtička : Františka Černohlávková
Kašička : Amalie Vobořilová
Slečna Eulalie : Marie Pštrossová
Kuchař obrův a ministr kuchařství : Jindřich Mošna
Princ Radoslav : Emil Focht
Kouzelnice Lesana : Ludmila Danzerová
Matěj : Hanuš Somr
Veronika : Adéla Volfová
Toník : Karel Mušek
Jeník : Růžena Kolárová
Pepík : Aloisie Štoková
Frantík : Anna Jarková
Vašík : Antonie Exnerová
Karlík : Jindřiška (Anna) Laubová, Anna Holovská
Paleček : Johana Weissová-Cavallarová
První kuchtík : František Matějovský
Druhý kuchtík : Josef (Jan) Havelský
První žalářník : Florentin Steinsberg
Druhý žalářník : Josef Vecko
Dveřník : František Horník
Malý dveřník : Focht
Dáma : Berta Formanová
Jiná dáma : Anna Rufferová
Sloužící obrův : Karel Pulc
Tanec kuchtíků : děti baletní školy
Skupina brouků, motýlů, koníků, lesních šotků atd. : baletní sbor
Tanec myšek s kocourem : Františka Borecká
Tanec myšek s kocourem : Adéla Srnová
Tanec myšek s kocourem : Anežka Valterová
Tanec myšek s kocourem : Marie Roreitnerová
Tanec myšek s kocourem : Terezie Knotová
Tanec myšek s kocourem : Johanna Karásková
Tanec myšek s kocourem : Anna Podhorská
Výstup různých bot : děti baletní školy
Vstup tancem : baletní sbor
Vstup tancem : děti baletní školy
Vstup tancem : Františka Borecká
Ensemble : Františka Borecká
Ensemble : baletní sbor
Ensemble : děti baletní školy
Pas d´action : Enrichetta Grimaldiová
Pas d´action : Augustin Berger
Intermezzo : Františka Borecká
Intermezzo : Adéla Srnová
Intermezzo : Kazimíra Nowacka
Intermezzo : Waclawa (Václava) Staszková
Valse, Variace : Enrichetta Grimaldiová
Velké ballabile : Enrichetta Grimaldiová
Velké ballabile : Augustin Berger
Velké ballabile : Františka Borecká
Velké ballabile : Adéla Srnová
Velké ballabile : Kazimíra Nowacka
Velké ballabile : Waclawa (Václava) Staszková
Velké ballabile : baletní sbor
Velké ballabile : děti baletní školy
Pochod plavčíků : děti baletní školy

Spolupracovali:

Pohybová spolupráce : Augustin Berger

Seznam představení