loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Carův kurýr (Činohra)

     

    Národní divadlo, od 29.05.1898 do 01.11.1899 (12x)

    Předloha:

    Ferenc Csepreghy, Jules Verne

    Derniéra odp. Ve prospěch Sirotčího, vdovského a podpůrného spolku členů ND.

    Textové a hudební úpravy:

    Hudba : Karel Šebor
    Překlad : Neuveden

    Inscenátoři:

    Dirigent : Augustin Vyskočil, Ludvík Vítězslav Čelanský
    Režie : Josef Šmaha
    Scéna : Robert Holzer, F. Lüttkemayer

    Role:

    Ruský car : Pravoslav Řada, Karel Šimanovský
    Kisev : Josef (Jan) Havelský, Josef Karásek
    Policejní ministr ruský : Edmund Chvalovský, Josef Šmaha
    Michal Strogov : Karel Želenský
    Marfa : Ludmila Danzerová
    Dr. Feodor : Robert Polák, Jaroslav Pulda
    Nadia : Marie Hübnerová, Ludmila Vlčková
    Ogarev : Josef (Jan) Havelský, Vladimír Šamberk
    Sangaria : Marie Laudová, Marie Hübnerová
    Jolivet : František Ferdinand Šamberk
    Blunt : Alois Sedláček
    Chán Feofar : František Matějovský, Florentin Steinsberg
    Velkokníže ruský : Emil Focht, Eduard Vojan
    Kozarov : Václav Bartovský, Alois Snopek
    Trunko : Karel Mušek
    Poštmistr : Rudolf Kafka
    Úředník : Karel Pešek
    Telegrafista : Adolf Pštross, Florentin Steinsberg
    Vasil : Jindřich Mošna
    Desátník : Emil Focht, František Morda
    Pobočník velkoknížete : Josef Loos
    První tatarský vojín : Josef Žižka
    Ulema : Karel Pulc
    Rolník : František Zápotocký, Václav Vaněček
    Kormidelník : Pravoslav Řada, Václav Bartovský
    Přednosta policie : František Morda, Otakar Hašek
    První důstojník tatarský : František Horník
    Důstojník na plesu : Josef (Jan) Vild, Gustav Körner
    První vozka : Karel Kindl
    Druhý vozka : Karel Váňa, Josef Karásek
    Prodavačka : Anna Kuršová, Terezie Skrétová
    Medvěd : Moric Prinn, Václav Kočí
    Hlasatel : František Kubla
    Druhý důstojník tatarský : Hynek Švejda
    Třetí důstojník tatarský : Josef Holub
    Čtvrtý důstojník tatarský : Neuveden, Jaroslav Rosenkranc, Rudolf Skála
    Druhý tatarský vojín : Neuveden, Josef Kaválek
    Slavnostní tanec Tatarů : Augustin Berger
    Slavnostní tanec Tatarů : baletní sbor dámský
    Slavnostní tanec Tatarů : děti baletní školy
    Tanec turkmenských žen : Adéla Srnová
    Tanec turkmenských žen : Marie Pešková, Marie Roreitnerová
    Tanec turkmenských žen : Anežka Valterová
    Tanec turkmenských žen : Karla Brandtnerová
    Tanec turkmenských žen : Neuveden, Anna Podhorská
    Tanec turkmenských žen : Terezie Knotová
    Tanec turkmenských žen : Neuveden, Marie Bašková
    Tanec turkmenských žen : Neuveden, Johanna Karásková
    Tanec turkmenských žen : baletní sbor dámský
    Adagio : Michelina Taveggia, Neuveden
    Adagio : Augustin Berger, baletní soubor
    Variace : Michelina Taveggia, Neuveden
    Variace : Františka Borecká, Adéla Srnová, Neuveden
    Entrée dansante : Adéla Srnová, Neuveden
    Entrée dansante : Marie Pešková, Neuveden
    Entrée dansante : Anežka Valterová, Neuveden
    Kozačka : Františka Borecká, Neuveden
    Kozačka : Adéla Srnová, Neuveden
    Kozačka : Marie Pešková, Neuveden
    Kozačka : Anežka Valterová, Neuveden, děti baletní školy
    Finale slavnostní ballabile : Františka Borecká, Neuveden
    Finale slavnostní ballabile : Adéla Srnová, Neuveden
    Finale slavnostní ballabile : Marie Pešková, Neuveden
    Finale slavnostní ballabile : Anežka Valterová, Neuveden, baletní sbor, baletní sbor pánský, děti baletní školy
    Finale : Michelina Taveggia, Neuveden
    Finale : Augustin Berger
    Finale : Marie Pešková, Adéla Srnová
    Finale : Anežka Valterová
    Finale : Marie Roreitnerová, Karla Brandtnerová
    Finale : Terezie Knotová
    Finale : Neuveden, Marie Bašková
    Finale : Neuveden, Johanna Karásková
    Finale : Neuveden, Anna Podhorská
    Finale : baletní soubor
    Vstup tancem : Neuveden, děti baletní školy
    Ensemble : Neuveden, baletní sbor, děti baletní školy

    Spolupracovali:

    Pohybová spolupráce : Augustin Berger

    Seznam představení