loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Louskáček – Vánoční příběh (Balet)

 

Národní divadlo, od 08.12.2017

Předloha:

Petr Iljič Čajkovskij

Popis:

Tato inscenace je dobře známá pražským divákům a nesmírně oblíbená u milovníků baletu. Magická atmosféra Vánoc v závěru roku by měla uspokojit nejen mladé diváky, ale také celé rodiny s dětmi. Youri Vamos ve své choreografii vycházel ze slavného baletu Mariuse Petipy na překrásnou hudbu P. I. Čajkovského, vyprávějící příběh E. T. A Hoffmana Louskáček a Myší král, který zpracoval A. Dumas. Nechal se také inspirovat známou Vánoční koledou z pera Charlese Dickense.
Hlavní postava Scrooge nenávidí Vánoce. Své sobecké chování se však rozhodne změnit poté, co se mu zjeví duch jeho mrtvého obchodního partnera. Nádherná proměna nelítostného hrabivce v laskavého a štědrého muže vyznívá jako hluboké poselství o tom, jak vlídnost a soucit dokáží učinit lidi kolem nás šťastnými. Tuto kouzelnou baletní pohádku uvedeme v obnovené premiéře na scéně Národního divadla v prosinci 2017. Přejeme vám krásný umělecký zážitek a doufáme, že příběh dívky Kláry a prince Louskáčka vstoupí do vašich snů.

Délka představení: 2 hodiny, 1 přestávka

Obnovená premiéra inscenace z roku 2004. Tančí souboru Baletu ND, hraje Orchestr Národního divadla, účinkují posluchači Baletní přípravky ND, spoluúčinkuje Kühnův dětský sbor.

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Youri Vamos

Inscenátoři:

Baletní mistr : Alexej Afanassiev, Michaela Černá, Jiří Kodym
Dirigent : Václav Zahradník, Sergej Poluektov
Choreografie : Youri Vamos
Kostýmy : Michael Scott
Nastudování : Joyce Cuoco, Youri Vamos, Alexej Afanassiev
Scéna : Michael Scott
Sbormistr Kühnova dětského sboru : Jiří Chvála

Role:

Starý lichvář Scrooge : Jiří Kodym, Tomáš Kopecký, Marek Svobodník, Guido Sarno, John Quincy Powers
Bob Cratchit : Mathias Deneux, Matěj Šust, Guido Sarno, Patrik Holeček, Paul Tudor Moldoveanu, Federico Ievoli
Paní Cratchitová : Nikola Márová, Michaela Wenzelová, Sophie Benoit, Kristýna Němečková, Aya Watanabe, Miho Ogimoto, Evgeniya Victory Gonzalez
Klára Cratchitová : Andrea Kramešová, Marta Drastíková, Magdaléna Matějková, Irina Burduja, Alina Nanu, Alexandra Pera, Olga Bogoliubskaia, Claire Teisseyre, Ayaka Fujii, Marta Máchová Drastíková, Evgenia Chetverikova, Evgeniya Victory Gonzalez
Policista Bobbie : Michal Štípa, Adam Zvonař, Jonáš Dolník, Francesco Scarpato, Giovanni Rotolo, Patrik Holeček, Dmytro Tenytskyy, Federico Ievoli, Zachary Rogers, Nikita Chetverikov
Drosselmeier : Luboš Hajn, Neuveden, Štěpán Pechar
Paní Drosselmeierová : Michaela Wenzelová, Neuveden, Lenka Maříková
Ďábel : Mathias Deneux, Matěj Šust, Guido Sarno, Patrik Holeček, Paul Tudor Moldoveanu, Federico Ievoli
Víla Vánoc : Nikola Márová, Michaela Wenzelová, Sophie Benoit, Kristýna Němečková, Aya Watanabe, Miho Ogimoto, Evgeniya Victory Gonzalez
Klára ve snu : Andrea Kramešová, Marta Drastíková, Magdaléna Matějková, Irina Burduja, Alina Nanu, Alexandra Pera, Olga Bogoliubskaia, Claire Teisseyre, Ayaka Fujii, Marta Máchová Drastíková, Evgenia Chetverikova, Evgeniya Victory Gonzalez
Louskáček : Michal Štípa, Adam Zvonař, Jonáš Dolník, Francesco Scarpato, Giovanni Rotolo, Patrik Holeček, Dmytro Tenytskyy, Federico Ievoli, Zachary Rogers, Nikita Chetverikov
Španělský tanec : Jonáš Dolník, Francesco Scarpato, Zuzana Příhodová, Matěj Šust, Kristina Kornová, Hélene Chavarot, Gianvito Attimonelli, Marina Zhukovskaya, Louise Corpechot, Leila Labiodová, Cornelia Seibold, Domenico di Cristo, Federico Ievoli, Lenka Maříková, Alexandra Pera, Rebecca Mabin, Laura Balogová Laušmanová, Anna Dal Castello, Giacomo De Leidi, Theodora Lehu
Ruský tanec : Jonáš Dolník, Matěj Šust, Veaceslav Burlac, Sergej Gherciu, Gianvito Attimonelli, Jakub Rašek, Domenico di Cristo, Younsik Kim, Roger Duart Sahuquillo, Paul Irmatov, Giacomo De Leidi, Robert Jerjen, Basil Schwerzmann
Čínský tanec : Magdaléna Matějková, Aya Watanabe, Miho Ogimoto, Irina Burduja, Ayaka Fujii, Minhee Kang
Kolombína : Klára Jelínková, Lenka Hrabovská, Radka Slatinská, Morgane Lanoue, Daria Lazucova, Irina Burduja, Klára Slaná-Jelínková
Harlekýni : Jiří Waňka, Veaceslav Burlac, Benjamin Husson, Marek Kašparovský, Paul Tudor Moldoveanu, Jakub Rašek, Domenico di Cristo, Samuel Price, Roger Cuadrado, Younsik Kim, Roger Duart Sahuquillo, Elias Frantziskonis, Renato De Leon, Paul Irmatov, Daniel Leger
Arabský tanec : Jiří Kodym, Monika Hejduková, Kristýna Němečková, Mária Dorková, Štěpán Pechar, Zuzana Příhodová, Giovanni Rotolo, Kristina Kornová, Marek Kašparovský, Danilo Lo Monaco, Roger Cuadrado
Valčík – soli : Michaela Wenzelová, Monika Hejduková, Sophie Benoit, Petr Strnad, Magdaléna Matějková, Adam Zvonař, Radka Příhodová, Kristýna Němečková, Francesco Scarpato, Ondřej Novotný, Aya Watanabe, Mária Dorková, Daria Lazucova, Irina Burduja, Patrik Holeček, Paul Tudor Moldoveanu, Dmytro Tenytskyy, Alexandra Pera, Olga Bogoliubskaia, Roger Cuadrado, Claire Teisseyre, Zachary Rogers, Younsik Kim, Jakub Groot, Nikita Chetverikov, Evgenia Chetverikova, Paul Irmatov, Giacomo De Leidi, Daniel Leger, Evgeniya Victory Gonzalez, Radka Zvonařová
Sólo na celestu : Libuše Klausová
Gardisté : Petr Strnad, Jiří Waňka, Ondřej Novotný, Marek Svobodník, Benjamin Husson, Patrik Holeček, Paul Tudor Moldoveanu, Danilo Lo Monaco, Roger Cuadrado, Younsik Kim, Jakub Groot, Paul Irmatov, Angelo Marco Accardi, Robert Jerjen, Daniel Leger, John Quincy Powers, Fraser Roach, Basil Schwerzmann

Spolupracovali:

Asistent choreografie : Martin Beran
Inspicient : Jiří Vrátil
Jevištní mistr : Lubor Kvaček, Petr Šebek, Petr Darda
Korepetitor : Sergej Poluektov, Václav Zahradník, Jana Vrabcová, Petr Tomeš, Valentina Shuklina
Mistr světel : Radek Duška, Martin Bronec, Michael Klimeš
Mistr zvuku : Zbyněk Perla
Pedagog Baletní přípravky ND : Jana Jodasová, Pavla Zusková, Monika Kysilová
Produkce : Martina Anna Hostomská
Světla : Klaus Gärditz
Světelná inspice : Jana Malisová, Petr Tomeš
Umělecký ředitel výroby : Martin Černý
Vedoucí garderoby : Jaroslava Weishauptová
Vedoucí maskérny : Monika Šonková, Tereza Stárková
Vedoucí jevištního provozu : Petr Pleva, Jiří Michálek
Vedoucí výroby dekorací : Stanislav Hrdlička
Vedoucí výroby kostýmů a vlásenek : Aleš Frýba

Seznam představení