loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Kouzelná flétna (Státní opera Praha) (Opera)

     

    Státní opera, od 20.10.1995 (116x)

    Předloha:

    Wolfgang Amadeus Mozart

    Popis:

    DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

    Nastudováno v německém originále

    Státní opera Praha děkuje firmě JANSSEN-CILAG (a division of Johnsson and Johnsson s. r. o.) za finanční pomoc při realizaci inscenace

    Dekorace vyrobily dílny Národního divadla, kostýmy zhotoveny v dílně Státní opery Praha a ve Studiu 313

    Orchestr, sbor a balet Státní opery Praha, děti baletní přípravky Státní opery Praha

    Textové a hudební úpravy:

    Autor libreta : Emanuel Schikaneder

    Inscenátoři:

    Dirigent : Hilary Griffiths, Jan Štván, Thomas Hauk, Jan Chalupecký, Richard Hein, Rudolf Krečmer
    Choreografie : Otto Šanda
    Kostýmy : Josef Jelínek
    Režie : Ladislav Štros
    Sbormistr : Antonín Šídlo, Tvrtko Karlovič, Pavel Pokorný, Michael Keprt
    Scéna : Vladimír Nývlt

    Role:

    Sarastro : Milan Bürger, Jiří Kalendovský, Karel Petr, Thomas Thomaschke, Ladislav Mlejnek, Lukáš Hynek-Krämer, Alexander Teliga, Johannes von Duisburg, Manfred Klein, Joxan Matxain
    Tamino : Aleš Briscein, Tomáš Černý, Simon Šomorjai, Zoltán Korda, Milan Vlček, Robert Šicho, Zbyněk Brabec, Jeff Martin, Marian Albert, Ferdinand von Plettenberg
    Královna noci : Natalia Melnik, Dagmar Vaňkátová, Blanka Mellenová, Marina (Maryna) Vyskvorkina, Eva Charvátová, Anna Marie Černá, Emiko Suga, Anna Ivanova-Todorova, Violetta Kowal, Jeanine Thames
    Pamina, její dcera : Lívia Ághová, Jitka Svobodová, Andrea Dudášová, Simona Procházková, Ludmila Vernerová, Jana Havranová, Anita Monti, Bettine Kamp
    První dáma : Martina Bauerová, Simona Procházková, Zora Jehličková, Eva Charvátová, Anna Ivanova-Todorova, Alena Medková, Anna Janotová
    Druhá dáma : Antonie Denygrová, Yvona Škvárová, Sylva Čmugrová, Libuše Macháčková-Hrubá, Iveta Žižlavská, Eva Forejtová
    Třetí dáma : Jindřiška Rainerová, Pavla Vykopalová, Eva Garajová, Jiřina Přívratská, Věra Páchová, Petra Lintymerová-Špačková
    Papageno : Roman Janál, Jiří Kubík, Aleš Jenis, Martin Bárta, Ladislav Mlejnek, Marián Řehoř, Michael Ebbecke, Martin Hemmerle
    Papagena : Jitka Svobodová, Helena Janečková, Dagmar Vaňkátová, Jana Markvartová, Simona Šaturová, Jarmila Kubová
    Monostatos : Jiří Hruška, Jan Ježek, Jiří Zahradníček
    První ozbrojenec : Jan Markvart, Jiří Zahradníček, Miroslav Urbánek, Lubomír Havlák ml., Ulfried Haselsteiner
    Druhý ozbrojenec : Milan Bürger, Oldřich Kříž, Roman Vocel, Nikolaj Marčenko, Peter Poldauf, Lukáš Hynek-Krämer
    Mluvčí : Pavel Červinka, Oldřich Kříž, Jevhen Šokalo, Roman Vocel, Pavel Horáček, Lukáš Hynek-Krämer
    První chlapec : Alžběta Mátlová, Monika Pěchoučková, Barbora (Barbara) Mátlová, Jitka Půtová, Monika Beranová, Lucie Šádková, Tereza Synáčová, Hana Medková
    Druhý chlapec : Alžběta Mátlová, Monika Pěchoučková, Lucie Šádková, Tereza Synáčová, Markéta Bechyňová
    Třetí chlapec : Pavla Vykopalová, Alžběta Mátlová, Monika Pěchoučková, Barbora (Barbara) Mátlová, Lucie Šádková, Zuzana Hanzlová
    První kněz : Jan Markvart, Dalibor Janota, Miroslav Urbánek, Lubomír Havlák ml., Michal Vojta, Ulfried Haselsteiner
    Druhý kněz : Pavel Červinka, Oldřich Kříž, Jevhen Šokalo, Roman Vocel, Pavel Horáček, Lukáš Hynek-Krämer
    První otrok : František Ryšavý, Jan Honců, Josef Šilhán, Luděk Koverdynský
    Druhý otrok : Tomáš Kyndl, Oleg Jeremin
    Zvonkohra : Katarína Bachmannová, Neuveden, Jelena Nosková, Robert Fuchs

    Spolupracovali:

    Asistent dirigenta : Jan Štván, Neuveden, Thomas Hauk
    Asistent režie : Martin Otava, Neuveden, Jiří Heřman, Ctibor Drmela, Jaroslav Těšitel
    Asistent sbormistra : Neuveden, Tvrtko Karlovič
    Hudební příprava : Václav Loskot, Katarína Bachmannová, Jitka Nešverová, Jelena Nosková, Šárka Knížetová, Robert Fuchs, Irina Kondratěnko
    Hlavní inspicient : Neuveden, Olga Hlavsová, Ivan Vojta
    Jazyková spolupráce : Thomas Hauk
    Nápověda : Jiřina Barochová, Kateřina Kučerová, Zdenka Skoupá, Kateřina Sováková
    Pomocná režie : Martin Otava, Neuveden, Jiří Heřman, Ctibor Drmela, Jaroslav Těšitel
    Umělecké masky : Otto Šejnoha

    Seznam představení