loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Kouzelná flétna (Státní opera Praha) (Opera)

 

Státní opera, od 20.10.1995 do 28.12.2011 (205x)

Předloha:

Wolfgang Amadeus Mozart

Popis:

Nastudováno v německém originále

Státní opera Praha děkuje firmě JANSSEN-CILAG (a division of Johnsson and Johnsson s. r. o.) za finanční pomoc při realizaci inscenace

Dekorace vyrobily dílny Národního divadla, kostýmy zhotoveny v dílně Státní opery Praha a ve Studiu 313

Orchestr, sbor a balet Státní opery Praha, děti baletní přípravky Státní opery Praha

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Emanuel Schikaneder

Inscenátoři:

Dirigent : Tomáš Brauner, Elisabeth Fuchs, Hilary Griffiths, Jan Štván, Thomas Hauk, Jan Chalupecký, Richard Hein, Rudolf Krečmer, Leoš Svárovský, Guillaume Tourniaire, Heiko Mathias Förster
Choreografie : Otto Šanda
Kostýmy : Josef Jelínek
Režie : Ladislav Štros
Sbormistr : Antonín Šídlo, Tvrtko Karlovič, Pavel Pokorný, Michael Keprt, Adolf Melichar
Scéna : Vladimír Nývlt

Role:

Sarastro : Ivo Hrachovec, Milan Bürger, Jiří Kalendovský, Karel Petr, Thomas Thomaschke, Ladislav Mlejnek, Lukáš Hynek-Krämer, Alexander Teliga, Johannes von Duisburg, Manfred Klein, Joxan Matxain
Tamino : Aleš Briscein, Jaroslav Březina, Tomáš Černý, Simon Šomorjai, Zoltán Korda, Milan Vlček, Robert Šicho, Zbyněk Brabec, Václav Sibera, Martin Šrejma, Tomáš Kořínek, Francesco Petrozzi, Jeff Martin, Marian Albert, Ferdinand von Plettenberg
Královna noci : Natalia Melnik, Dagmar Vaňkátová, Blanka Mellenová, Jana Sibera, Marina (Maryna) Vyskvorkina, Eva Charvátová, Anna Marie Černá, Emiko Suga, Jana Kačírková, Jana Šrejma Kačírková, Anna Todorova, Anna Ivanova-Todorova, Violetta Kowal, Jeanine Thames, Arndis Halla, Milagros Poblador
Pamina, její dcera : Lívia Ághová, Pavla Vykopalová, Jitka Svobodová, Andrea Dudášová, Simona Procházková, Věra Kavanová-Poláchová, Simona Houda-Šaturová, Marina (Maryna) Vyskvorkina, Ludmila Vernerová, Petra Nôtová, Jitka Burgetová, Petra Perla Nôtová, Alena Miro, Jana Havranová, Anita Monti, Bettine Kamp, Věra Poláchová
První dáma : Martina Bauerová, Hana Jonášová, Helena Kaupová, Simona Procházková, Dagmar Vaňkátová, Zora Jehličková, Eva Charvátová, Anna Ivanova-Todorova, Dana Koklesová, Alena Medková, Arndis Halla, Anna Janotová, Dana Pěnkava-Koklesová, Pavlína Seničová, Libuše Myřátská
Druhá dáma : Martina Bauerová, Antonie Denygrová, Yvona Škvárová, Pavla Vykopalová, Sylva Čmugrová, Libuše Macháčková-Hrubá, Iveta Žižlavská, Ludmila Vernerová, Klára Džuganová, Michaela Kapustová, Eva Forejtová
Třetí dáma : Jindřiška Rainerová, Pavla Vykopalová, Eva Garajová, Jana Sýkorová, Jiřina Přívratská, Věra Páchová, Stanislava Moravová, Jana Levicová, Andrea Kalivodová, Jana Horáková Levicová, Petra Lintymerová-Špačková
Papageno : Roman Janál, Jiří Kubík, František Zahradníček, Aleš Jenis, Martin Bárta, Václav Sibera, Adam Plachetka, Miloš Horák, Ladislav Mlejnek, Marián Řehoř, Richard Šveda, Michael Ebbecke, Martin Hemmerle
Papagena : Martina Bauerová, Jitka Svobodová, Helena Janečková, Dagmar Vaňkátová, Jana Sibera, Jana Markvartová, Yukiko Šrejmová Kinjo, Erika Jarkovská, Simona Šaturová, Věra Likérová, Jarmila Kubová
Monostatos : Jiří Hruška, Jan Ježek, Jan Ondráček, Jiří Zahradníček, David Uličník
První ozbrojenec : Jan Markvart, Jiří Zahradníček, Josef Moravec, Miroslav Urbánek, Lubomír Havlák ml., Tomáš Hinterholzinger, Ulfried Haselsteiner
Druhý ozbrojenec : Ivo Hrachovec, Milan Bürger, Oldřich Kříž, Roman Vocel, Nikolaj Marčenko, Peter Poldauf, Miloš Horák, Lukáš Hynek-Krämer, Pavel Klečka
Mluvčí : Pavel Červinka, Ivo Hrachovec, Oldřich Kříž, Jevhen Šokalo, Roman Vocel, Pavel Horáček, Miloš Horák, Lukáš Hynek-Krämer, Pavel Klečka
První chlapec : Alžběta Mátlová, Soňa Veitová, Monika Pěchoučková, Petra Pospíšilová, Johana Štědrá, Petra Bouzková, Helena Vajdlová, Eva Chalupová, Eliška Soukupová, Karolína Böhmová, Soňa Koczianová, Barbora (Barbara) Mátlová, Jitka Půtová, Monika Beranová, Lucie Šádková, Tereza Synáčová, Hana Medková
Druhý chlapec : Alžběta Mátlová, Jarmila Holubová, Monika Pěchoučková, Martina Cílková, Veronika Kalátová, Petra Bouzková, Anna Šarounová, Klára Džuganová, Eliška Soukupová, Linda Abiševa, Karolína Böhmová, Jitka Půtová, Lucie Šádková, Tereza Synáčová, Markéta Bechyňová
Třetí chlapec : Pavla Vykopalová, Alžběta Mátlová, Monika Pěchoučková, Martina Cílková, Johana Štědrá, Petra Bouzková, Helena Vajdlová, Eva Chalupová, Anna Šarounová, Veronika Pluhařová, Erika Jarkovská, Lubomira Popova-Alabozova, Lubomira Popova, Barbora (Barbara) Mátlová, Lucie Šádková, Zuzana Hanzlová
První kněz : Jan Markvart, Dalibor Janota, Josef Moravec, Miroslav Urbánek, Lubomír Havlák ml., Michal Vojta, Tomáš Hinterholzinger, Ulfried Haselsteiner
Druhý kněz : Pavel Červinka, Ivo Hrachovec, Oldřich Kříž, Jevhen Šokalo, Roman Vocel, Pavel Horáček, Miloš Horák, Lukáš Hynek-Krämer, Pavel Klečka
První otrok : Neuveden, František Ryšavý, Jan Honců, Josef Šilhán, Tomáš Kyndl, Libor Novák, Luděk Koverdynský, Josef Darebník, Karel Pěnkava
Druhý otrok : Neuveden, Josef Šilhán, Tomáš Kyndl, Libor Novák, Adam Leftwich, Josef Darebník, Oleg Jeremin
Třetí otrok : Neuveden, František Ryšavý, Tomáš Kyndl
Zvonkohra : Katarína Bachmannová, Neuveden, Jelena Nosková, Světlana Janová, Šárka Knížetová, Robert Fuchs, Lada Jirásková

Spolupracovali:

Asistent dirigenta : Jan Štván, Neuveden, Thomas Hauk
Asistent režie : Martin Otava, Neuveden, Jiří Heřman, Olga Kyndlová, Ctibor Drmela, Jaroslav Těšitel
Asistent sbormistra : Neuveden, Tvrtko Karlovič
Hudební příprava : Václav Loskot, Katarína Bachmannová, Jitka Nešverová, Jelena Nosková, Šárka Knížetová, Robert Fuchs, Irina Kondratěnko
Inspicient : Neuveden, Miroslav Dostál, Olga Hlavsová, Ondřej Slavík, Ivan Vojta
Hlavní inspicient : Neuveden, Olga Hlavsová, Ivan Vojta
Jazyková spolupráce : Thomas Hauk
Nápověda : Jiřina Barochová, Kateřina Kučerová, Zdenka Skoupá, Kateřina Sováková
Pomocná režie : Martin Otava, Neuveden, Jiří Heřman, Olga Kyndlová, Ctibor Drmela, Jaroslav Těšitel
Umělecké masky : Otto Šejnoha

Seznam představení