loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Kouzelná flétna (Státní opera Praha) (Opera)

 

Státní opera, od 13.10.2004 (89x)

Předloha:

Wolfgang Amadeus Mozart

Popis:

Obnovená premiéra

DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

Nastudováno v německém originále

Státní opera Praha děkuje firmě JANSSEN-CILAG (a division of Johnsson and Johnsson s. r. o.) za finanční pomoc při realizaci inscenace

Dekorace vyrobily dílny Národního divadla, kostýmy zhotoveny v dílně Státní opery Praha a ve Studiu 313

Orchestr, sbor a balet Státní opery Praha, děti baletní přípravky Státní opery Praha, Baletní škola Olgy Kyndlové při Státní opeře Praha

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Emanuel Schikaneder

Inscenátoři:

Dirigent : Leoš Svárovský, Guillaume Tourniaire, Heiko Mathias Förster, Tomáš Brauner, Elisabeth Fuchs, Richard Hein
Choreografie : Otto Šanda
Kostýmy : Josef Jelínek
Režie : Ladislav Štros
Sbormistr : Adolf Melichar
Scéna : Vladimír Nývlt

Role:

Sarastro : Ivo Hrachovec, Milan Bürger, Ladislav Mlejnek, Lukáš Hynek-Krämer
Tamino : Aleš Briscein, Jaroslav Březina, Tomáš Černý, Václav Sibera, Martin Šrejma, Tomáš Kořínek, Francesco Petrozzi
Královna noci : Dagmar Vaňkátová, Jana Sibera, Jana Kačírková, Jana Šrejma Kačírková, Anna Todorova, Anna Ivanova-Todorova, Arndis Halla, Milagros Poblador
Pamina : Pavla Vykopalová, Jitka Svobodová, Věra Kavanová-Poláchová, Simona Houda-Šaturová, Marina (Maryna) Vyskvorkina, Ludmila Vernerová, Petra Nôtová, Jitka Burgetová, Petra Perla Nôtová, Alena Miro, Věra Poláchová
První dáma : Hana Jonášová, Helena Kaupová, Simona Procházková, Dagmar Vaňkátová, Dana Koklesová, Alena Medková, Arndis Halla, Dana Pěnkava-Koklesová, Pavlína Seničová, Libuše Myřátská
Druhá dáma : Martina Bauerová, Pavla Vykopalová, Sylva Čmugrová, Ludmila Vernerová, Klára Džuganová, Michaela Kapustová
Třetí dáma : Eva Garajová, Jana Sýkorová, Stanislava Moravová, Jana Levicová, Andrea Kalivodová, Jana Horáková Levicová
Papageno : František Zahradníček, Václav Sibera, Adam Plachetka, Miloš Horák, Richard Šveda
Papagena : Martina Bauerová, Jana Sibera, Yukiko Šrejmová Kinjo, Erika Jarkovská, Věra Likérová
Monostatos : Jiří Hruška, Jan Ježek, Jan Ondráček, David Uličník
První ozbrojenec : Josef Moravec, Lubomír Havlák ml., Tomáš Hinterholzinger
Druhý ozbrojenec : Ivo Hrachovec, Roman Vocel, Miloš Horák, Pavel Klečka
Mluvčí : Ivo Hrachovec, Roman Vocel, Miloš Horák, Pavel Klečka
První genius : Soňa Veitová, Petra Pospíšilová, Johana Štědrá, Petra Bouzková, Helena Vajdlová, Eva Chalupová, Eliška Soukupová, Karolína Böhmová, Soňa Koczianová
Druhý genius : Jarmila Holubová, Martina Cílková, Veronika Kalátová, Petra Bouzková, Anna Šarounová, Klára Džuganová, Eliška Soukupová, Linda Abiševa, Karolína Böhmová
Třetí genius : Martina Cílková, Johana Štědrá, Petra Bouzková, Helena Vajdlová, Eva Chalupová, Anna Šarounová, Veronika Pluhařová, Erika Jarkovská, Lubomira Popova-Alabozova, Lubomira Popova
První kněz : Josef Moravec, Lubomír Havlák ml., Tomáš Hinterholzinger
Druhý kněz : Ivo Hrachovec, Roman Vocel, Miloš Horák, Pavel Klečka
První otrok : Josef Šilhán, Tomáš Kyndl, Libor Novák, Josef Darebník, Karel Pěnkava
Druhý otrok : Josef Šilhán, Tomáš Kyndl, Libor Novák, Adam Leftwich, Josef Darebník
Třetí otrok : Neuveden, František Ryšavý, Tomáš Kyndl
Zvonkohra : Jelena Nosková, Světlana Janová, Šárka Knížetová, Lada Jirásková

Spolupracovali:

Asistent režie : Martin Otava, Olga Kyndlová
Hudební příprava : Václav Loskot, Jitka Nešverová, Jelena Nosková, Šárka Knížetová, Robert Fuchs
Vedoucí baletní školy při SOP : Olga Kyndlová
Nápověda : Zdenka Skoupá, Kateřina Sováková
Umělecké masky : Otto Šejnoha

Seznam představení