loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Labutí jezero (Státní opera Praha) (Balet)

     

    Státní opera, od 29.03.2007 (129x)

    Předloha:

    Petr Iljič Čajkovskij

    Popis:

    DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

    Technická realizace scény COM-PARS, s. r. o., výroba kostýmů FROCK, s. r. o. a Monika Řečínská, jevištní technika a osvětlovači MPK Stage service, spol. s r. o.

    Orchestr a balet Státní opery Praha, posluchači Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, děti Baletní školy SOP

    Textové a hudební úpravy:

    Autor libreta : Vladimir Petrovič Begičev, Vasilij Fjodorovič Gelcer

    Inscenátoři:

    Dirigent : Rastislav Štúr, František Drs, Pavel Šnajdr, Václav Zahradník
    Choreografie : Lev Ivanov, Marius Petipa, Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
    Inscenační úprava libreta : Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
    Kostýmy : Ľudmila Várossová
    Režie : Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
    Scéna : Martin Černý

    Role:

    Odetta / Odilie : Nikola Márová, Andrea Kramešová, Daria Klimentová, Barbora Kohoutková, Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Anna Ščekaleva, Alina Nanu, Ivona Jeličová, Sofia Gumerova-Lazutkina, Ana Lacerda, Oksana Kulchytska
    Princ Siegfried : Stanislav Fečo, Filip Veverka, Michal Štípa, Jan Váňa, Michal Krčmář, Ondřej Novotný, Ulvi Azizov, Jan Fousek, Dmitri Gruzdyev, Jan-Erik Wikström, Carlos Pinillos
    Rudovous : Petr Kolář, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Milan Boček, Stephen King
    Šašek : Jurij (Yuri) Kolva, Veaceslav Burlac, Richard Hlinka
    Královna : Marie Hybešová, Pavlína Ďumbalová, Anna Ščekaleva, Zuzana Stejskalová, Adriana Spáčilová, Jelena Seitlová, Jana (Jana-Sofie) Vitoušová
    Ceremoniář : Jiří Němeček, Petr Jirsa
    Pas de trois : Jurij Slipič, Filip Veverka, Miroslav Urban, Michal Štípa, Renata Šnellerová, Zuzana Hvízdalová, Michal Krčmář, Ondřej Novotný, Rebecca King, Viktor Kocian, Veaceslav Burlac, Iva Zahradníková, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva, Veronika Telnarová, Daria Lazucova, Irina Burduja, Hélene Chavarot, Alina Nanu, Lionel de Bayser, Simona Doubková, Alexej Jurakov, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Iva Povrazníková, Veronika Prokšová, Alexey Yurakov, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin
    Sólo na housle : Vladimír Pilař, Radovan Šandera, Štěpán Kaniak, Antonín Burda
    Sólo na violoncello : Petr Houdek, Vladimír Sůva, Ondřej Branislav, David Rejchrt
    Sólo na harfu : Lucie Navrátilová, Vendulka Vaňková
    Španělský tanec : Petr Kolář, Renata Šnellerová, Petra Sonntágová, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Milan Boček, Martin Dinuš, Richard Hlinka, Andreas Reinier, Jan Adam, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Iva Povrazníková, Stephen King, Veronika Prokšová, Olga Alexeeva, David Mannara
    Maďarský tanec : Zuzana Hvízdalová, Kamila Madejová, Josef Svoboda, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Richard Hlinka, Iva Povrazníková
    Ruský tanec : Zdeněk Petrů, Ondřej Novotný, Viktor Kocian, Jurij (Yuri) Kolva, Kamila Madejová, Anna Ščekaleva, Alexej Jurakov, Alexey Yurakov, Olga Alexeeva
    Sólo na hoboj : Dana Wichterlová, Ivan Orcígr, Martina Hrubešová, Pavel Polášek, Jiří Šesták
    Sólo na trubku : František Bílek, Ladislav Kozderka, Josef Sadílek, Vlastimil Bialas
    Malé labutě : Michaela Koutníková, Radka Slatinská, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Veronika Telnarová, Daria Lazucova, Irina Burduja, Hélene Chavarot, Ivana Blažková, Karolina Nováková, Maria Gornalova, Anastazia Gavrilenková, Bronwyn Trevor, Kokoro Umemoto
    Velké labutě : Renata Šnellerová, Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Kamila Madejová, Philippine de Sevin, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva, Alina Nanu, Simona Doubková, Adriana Spáčilová, Lucie Rákosníková, Iva Povrazníková, Veronika Prokšová, Olga Alexeeva, Marsha Rodriguez
    Neapolský tanec : Jurij Slipič, Zuzana Hvízdalová, Petra Sonntágová, Rebecca King, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Veaceslav Burlac, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Martin Gebauer, Benjamin Husson, Hélene Chavarot, Ivana Blažková, Lauren Richter, Roman Rachmanov, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Jan Seitl, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Veronika Prokšová, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin, Jaroslava Russová, Jaroslava Mindžaková
    Polský tanec : Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Viktor Kocian, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Martin Gebauer, Lauren Richter, Roman Rachmanov, Simona Doubková, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Jan Seitl, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Veronika Prokšová, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin, Jaroslava Russová, Jaroslava Mindžaková

    Spolupracovali:

    Asistent choreografie : Marie Hybešová, Michal Šebor, Jiří Němeček, Kateřina Dedková-Franková
    Inspicient : Martin Beran
    Jevištní mistr : Václav Němeček
    Korepetitor : Václav Zahradník
    Mistr světel : Hynek Dörner, Josef Srbek
    Světla : Václav Zahradník
    Vedoucí umělecko-technického provozu : Rudolf Krejčí

    Seznam představení