loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Labutí jezero (Státní opera Praha) (Balet)

 

Státní opera, od 29.03.2007 (129x)

Předloha:

Petr Iljič Čajkovskij

Popis:

DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

Technická realizace scény COM-PARS, s. r. o., výroba kostýmů FROCK, s. r. o. a Monika Řečínská, jevištní technika a osvětlovači MPK Stage service, spol. s r. o.

Orchestr a balet Státní opery Praha, posluchači Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, děti Baletní školy SOP

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Vladimir Petrovič Begičev, Vasilij Fjodorovič Gelcer

Inscenátoři:

Dirigent : Rastislav Štúr, František Drs, Pavel Šnajdr, Václav Zahradník
Choreografie : Lev Ivanov, Marius Petipa, Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
Inscenační úprava libreta : Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
Kostýmy : Ľudmila Várossová
Režie : Pavel Ďumbala, Hana Vláčilová
Scéna : Martin Černý

Role:

Odetta / Odilie : Nikola Márová, Andrea Kramešová, Daria Klimentová, Barbora Kohoutková, Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Anna Ščekaleva, Alina Nanu, Ivona Jeličová, Sofia Gumerova-Lazutkina, Ana Lacerda, Oksana Kulchytska
Princ Siegfried : Stanislav Fečo, Filip Veverka, Michal Štípa, Jan Váňa, Michal Krčmář, Ondřej Novotný, Ulvi Azizov, Jan Fousek, Dmitri Gruzdyev, Jan-Erik Wikström, Carlos Pinillos
Rudovous : Petr Kolář, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Milan Boček, Stephen King
Šašek : Jurij (Yuri) Kolva, Veaceslav Burlac, Richard Hlinka
Královna : Marie Hybešová, Pavlína Ďumbalová, Anna Ščekaleva, Zuzana Stejskalová, Adriana Spáčilová, Jelena Seitlová, Jana (Jana-Sofie) Vitoušová
Ceremoniář : Jiří Němeček, Petr Jirsa
Pas de trois : Jurij Slipič, Filip Veverka, Miroslav Urban, Michal Štípa, Renata Šnellerová, Zuzana Hvízdalová, Michal Krčmář, Ondřej Novotný, Rebecca King, Viktor Kocian, Veaceslav Burlac, Iva Zahradníková, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva, Veronika Telnarová, Daria Lazucova, Irina Burduja, Hélene Chavarot, Alina Nanu, Lionel de Bayser, Simona Doubková, Alexej Jurakov, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Iva Povrazníková, Veronika Prokšová, Alexey Yurakov, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin
Sólo na housle : Vladimír Pilař, Radovan Šandera, Štěpán Kaniak, Antonín Burda
Sólo na violoncello : Petr Houdek, Vladimír Sůva, Ondřej Branislav, David Rejchrt
Sólo na harfu : Lucie Navrátilová, Vendulka Vaňková
Španělský tanec : Petr Kolář, Renata Šnellerová, Petra Sonntágová, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Milan Boček, Martin Dinuš, Richard Hlinka, Andreas Reinier, Jan Adam, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Iva Povrazníková, Stephen King, Veronika Prokšová, Olga Alexeeva, David Mannara
Maďarský tanec : Zuzana Hvízdalová, Kamila Madejová, Josef Svoboda, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Richard Hlinka, Iva Povrazníková
Ruský tanec : Zdeněk Petrů, Ondřej Novotný, Viktor Kocian, Jurij (Yuri) Kolva, Kamila Madejová, Anna Ščekaleva, Alexej Jurakov, Alexey Yurakov, Olga Alexeeva
Sólo na hoboj : Dana Wichterlová, Ivan Orcígr, Martina Hrubešová, Pavel Polášek, Jiří Šesták
Sólo na trubku : František Bílek, Ladislav Kozderka, Josef Sadílek, Vlastimil Bialas
Malé labutě : Michaela Koutníková, Radka Slatinská, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Veronika Telnarová, Daria Lazucova, Irina Burduja, Hélene Chavarot, Ivana Blažková, Karolina Nováková, Maria Gornalova, Anastazia Gavrilenková, Bronwyn Trevor, Kokoro Umemoto
Velké labutě : Renata Šnellerová, Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Kamila Madejová, Philippine de Sevin, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva, Alina Nanu, Simona Doubková, Adriana Spáčilová, Lucie Rákosníková, Iva Povrazníková, Veronika Prokšová, Olga Alexeeva, Marsha Rodriguez
Neapolský tanec : Jurij Slipič, Zuzana Hvízdalová, Petra Sonntágová, Rebecca King, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Veaceslav Burlac, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Martin Gebauer, Benjamin Husson, Hélene Chavarot, Ivana Blažková, Lauren Richter, Roman Rachmanov, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Jan Seitl, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Veronika Prokšová, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin, Jaroslava Russová, Jaroslava Mindžaková
Polský tanec : Zuzana Hvízdalová, Rebecca King, Yevgen (Jevgenij) Lisovyk, Viktor Kocian, Kamila Madejová, Petra Nálevková, Martin Gebauer, Lauren Richter, Roman Rachmanov, Simona Doubková, Adriana Spáčilová, Artur Akmukhametov, Jan Seitl, Maria Gornalova, Lucie Rákosníková, Veronika Prokšová, Anastazia Gavrilenková, Pavel Kuzmin, Jaroslava Russová, Jaroslava Mindžaková

Spolupracovali:

Asistent choreografie : Marie Hybešová, Michal Šebor, Jiří Němeček, Kateřina Dedková-Franková
Inspicient : Martin Beran
Jevištní mistr : Václav Němeček
Korepetitor : Václav Zahradník
Mistr světel : Hynek Dörner, Josef Srbek
Světla : Václav Zahradník
Vedoucí umělecko-technického provozu : Rudolf Krejčí

Seznam představení