loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Spící krasavice - poslední dcera cara (Státní opera Praha) (Balet)

     

    Státní opera, od 23.01.2010 (22x)

    Předloha:

    Petr Iljič Čajkovskij

    Popis:

    DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

    Po spojení Státní opery Praha s Národním divadlem pokračuje inscenace od 23. představení v repertoáru Národního divadla (první představení 20. 3. 2012)

    Jevištní technika a osvětlovači MPK Stage service, spol. s r. o.

    Orchestr a balet Státní opery Praha, žáci baletní školy Grishko (od 10. představení pod názvem Děti Terpsichory)

    Textové a hudební úpravy:

    Autor libreta : Youri Vamos

    Inscenátoři:

    Dirigent : Pavel Šnajdr
    Choreografie : Youri Vamos
    Kostýmy : Michael Scott
    Režie : Youri Vamos
    Scéna : Michael Scott

    Role:

    Anastasie : Andrea Kramešová, Rebecca King, Miho Ogimoto
    Neznámý : Filip Veverka, Alexej Afanassiev
    Carevna : Pavlína Ďumbalová
    Modrý pták : Lenka Hrabovská, Veronika Telnarová, Sergej Gherciu
    Car : Pavel Ďumbala, Petr Jirsa
    Šlechtic : Viktor Kocian, Martin Gebauer, Artur Akmukhametov
    Šlechtic : Michal Krčmář, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Martin Gebauer
    Šlechtic : Yevgen (Jevgenij) Lisovyk
    Kočka : Jurij (Yuri) Kolva, Milan Boček, Benjamin Husson, Stephen King
    Kočka : Kamila Madejová, Kokoro Umemoto
    Sólo na housle hraje : Vladimír Pilař, Radovan Šandera, Štěpán Kaniak
    Sólo na violoncello hraje : Neuveden, Petr Houdek, David Rejchrt
    Anastasie-dítě : Adéla Krandová
    Olga : Iva Zahradníková, Petra Nálevková, Iva Povrazníková
    Olga-dítě : Lenka Hrabovská, Radka Slatinská
    Taťána : Rebecca King, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva
    Taťána-dítě : Veronika Telnarová
    Marie : Zuzana Hvízdalová
    Marie-dítě : Daria Lazucova
    Alexej-dítě : Jan Fojtík, Tobiáš Waller
    Alexej : Veaceslav Burlac
    Rasputin : Jevgenij Vrublevskij, Alexej Afanassiev, Milan Boček, Stephen King
    Ruský tanec : Mattia Mantellato, Jurij (Yuri) Kolva, Veaceslav Burlac, Sergej Gherciu, Richard Hlinka

    Spolupracovali:

    Asistent choreografie : Michal Šebor, Hana Vláčilová, Joyce Cuoco, Alexej Afanassiev, Anna Ščekaleva
    Inspicient : Neuveden, Martin Beran
    Jevištní mistr : Václav Němeček
    Korepetitor : Neuveden, Václav Zahradník
    Mistr světel : Hynek Dörner, Josef Srbek
    Světelný design : Klaus Gärditz
    Vedoucí umělecko-technického provozu : Rudolf Krejčí

    Seznam představení