loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Spící krasavice - poslední dcera cara (Státní opera Praha) (Balet)

 

Státní opera, od 23.01.2010 (22x)

Předloha:

Petr Iljič Čajkovskij

Popis:

DOPLNĚNÍ REPRÍZ SE PŘIPRAVUJE

Po spojení Státní opery Praha s Národním divadlem pokračuje inscenace od 23. představení v repertoáru Národního divadla (první představení 20. 3. 2012)

Jevištní technika a osvětlovači MPK Stage service, spol. s r. o.

Orchestr a balet Státní opery Praha, žáci baletní školy Grishko (od 10. představení pod názvem Děti Terpsichory)

Textové a hudební úpravy:

Autor libreta : Youri Vamos

Inscenátoři:

Dirigent : Pavel Šnajdr
Choreografie : Youri Vamos
Kostýmy : Michael Scott
Režie : Youri Vamos
Scéna : Michael Scott

Role:

Anastasie : Andrea Kramešová, Rebecca King, Miho Ogimoto
Neznámý : Filip Veverka, Alexej Afanassiev
Carevna : Pavlína Ďumbalová
Modrý pták : Lenka Hrabovská, Veronika Telnarová, Sergej Gherciu
Car : Pavel Ďumbala, Petr Jirsa
Šlechtic : Viktor Kocian, Martin Gebauer, Artur Akmukhametov
Šlechtic : Michal Krčmář, Jurij Slypyč, Viktor Kocian, Martin Gebauer
Šlechtic : Yevgen (Jevgenij) Lisovyk
Kočka : Jurij (Yuri) Kolva, Milan Boček, Benjamin Husson, Stephen King
Kočka : Kamila Madejová, Kokoro Umemoto
Sólo na housle hraje : Vladimír Pilař, Radovan Šandera, Štěpán Kaniak
Sólo na violoncello hraje : Neuveden, Petr Houdek, David Rejchrt
Anastasie-dítě : Adéla Krandová
Olga : Iva Zahradníková, Petra Nálevková, Iva Povrazníková
Olga-dítě : Lenka Hrabovská, Radka Slatinská
Taťána : Rebecca King, Miho Ogimoto, Petra Nálevková, Anna Ščekaleva
Taťána-dítě : Veronika Telnarová
Marie : Zuzana Hvízdalová
Marie-dítě : Daria Lazucova
Alexej-dítě : Jan Fojtík, Tobiáš Waller
Alexej : Veaceslav Burlac
Rasputin : Jevgenij Vrublevskij, Alexej Afanassiev, Milan Boček, Stephen King
Ruský tanec : Mattia Mantellato, Jurij (Yuri) Kolva, Veaceslav Burlac, Sergej Gherciu, Richard Hlinka

Spolupracovali:

Asistent choreografie : Michal Šebor, Hana Vláčilová, Joyce Cuoco, Alexej Afanassiev, Anna Ščekaleva
Inspicient : Neuveden, Martin Beran
Jevištní mistr : Václav Němeček
Korepetitor : Neuveden, Václav Zahradník
Mistr světel : Hynek Dörner, Josef Srbek
Světelný design : Klaus Gärditz
Vedoucí umělecko-technického provozu : Rudolf Krejčí

Seznam představení