loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Královna ze Sáby

Autoři:

Karl Goldmark

Inscenace:

1886 - 1888 Královna ze Sáby - Seznam představení
1888 - 1891 Královna ze Sáby - Seznam představení
1893 - 1900 Královna ze Sáby - Seznam představení
1902 - 1903 Sábská královna - Seznam představení
1908 - 1910 Sábská královna - Seznam představení
1915 - 1916 Sábská královna - Seznam představení

Role:

Král Šalamoun: Josef Lev, Bohumil Benoni, Emanuel Kroupa, Jan Skramlík, František Šír, Bohumil Benoni, František Šír, František Šír, Marco (Marko) Vuškovič, Emil Burian, Emil Burian
Baal-Hanan: Václav Viktorin, Václav Viktorin, Václav Viktorin, Emil Pollert, Emil Pollert, Jan Ouředník
Assad: Antonín Vávra, Vladislav Florjanský, Vladislav Florjanský, František Broulík, Richard Figar, Stanislav Orzelski, František Pácal, Alois Fiala, Antonín Lebeda, Theodor Schütz
Velekněz: Karel Čech, Vilém Heš, Karel Čech, Vilém Heš, Václav Kliment, Václav Kliment, Václav Kliment, Jiří Huml
Sulamit: Marie Sittová, Berta Lautererová, Marie Petzoldová, Berta Foersterová, Anna Veselá, Marie Petzoldová, Růžena Koldovská, Marie Kubátová, Amalie Bobková, Amalie Bobková, Ella Noëmi Wolfová, Marja Bogucká
Královna ze Sáby (Královna sábská): Marie Panznerová, Emma Turolla, Marie Klánová, Růžena Maturová, Růžena Maturová, Růžena Maturová, Mira Korošecová, Jindra Koubová, Gabriela Horvátová
Astarot: Pavlína Erbanová, Ema Maislerová, Ema Maislerová, Anna Veselá, Růžena Vykoukalová, Božena Kacerovská, Kamila Ungrová, Bedřiška Reichnerová
Kněz: Václav Soukup, Václav Soukup, Josef Vecko, Karel Kindl
Kněz: Josef Brožek, Josef Brožek, Karel Pešek
Kněz: Josef Loos, Josef Loos, Josef Loos
Kněz: Petr Doubravský, František Zápotocký, František Zápotocký, František Zápotocký
Kněz: Václav Mikoláš, Neuveden
Levita: Hynek Švejda, Hynek Švejda, Hynek Švejda
Levita: Ferdinand Koubek, Ferdinand Koubek, Ferdinand Koubek, František Kubla
Levita: František Hájek, František Hájek, Josef Brožek, Karel Pešek, Josef Karásek, Josef Karásek
Levita: Bohdan Kohout, Antonín Pokorný, Antonín Pokorný, Antonín Pokorný, Josef Žižka
Levita: Josef Hněvkovský, Josef Hněvkovský, Josef Hněvkovský
Strážce chrámu: Neuveden, Karel Pulc, Karel Pulc, Neuveden, Robert Polák, Robert Polák, Vilém Zítek
Tance v průvodu (Tance v I. dějství): baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, Anna Havlíčková, baletní sbor
Tanec se včelou a Bachanale (Tance ve III. dějství): Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Giulietta Paltrinieri, Františka ze Schöpfů, Františka ze Schöpfů, Ida Cecchiniová, Adéla Zieglerová, Anna Korecká, Anna Korecká, Václav Heide, Josef Müller, Josef Pohan, Václav Vlček, Růžena Janečková
Tanec se včelou a Bachanale: baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor