loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Prorok

Autoři:

Giacomo Meyerbeer

Inscenace:

1888 - 1889 Prorok - Seznam představení
1901 - 1903 Prorok - Seznam představení
1915 - 1915 Prorok - Seznam představení

Role:

Jan z Leydenu: Vladislav Florjanský, Karel Burian, Richard Figar-Hofer, Theodor Schütz
Fides: Marie Panznerová, Anna Kettnerová, Wanda Radkiewiczová, Alice Cucini, Gabriela Horvátová
Berta: Marie Petzoldová, Františka Burianová, Amalie Bobková, Marja Bogucká
Jonáš: Václav Soukup, Antonín Karas, Adolf Krössing, Antonín Lebeda
Matouš: Václav Viktorin, Emil Pollert, Václav Viktorin, Vilém Zítek
Zachariáš: František Hynek, Karel Veverka, Emil Pollert, Arnold Flögl
Hrabě Oberthal: Karel Čech, František Šír, Jan Ouředník
Setník: Emanuel Kroupa, Robert Polák, Miroslav Havlík, Bedřich Bohuslav
Vojín (Voják): Josef Čapek, Hynek Švejda
První venkovan (Venkovan): František Zápotocký, Hynek Švejda, Bedřich Bohuslav
Druhý venkovan (Jiný venkovan): Antonín Pokorný, Josef Žižka, Jan Wildner
První měšťan (Měšťan): Josef Žižka, Bedřich Bohuslav, Antonín Hlaváček
Druhý měšťan (Jiný měšťan): Hynek Švejda, Alois Snopek, Hynek Švejda
První novokřtěnec (Novokřtěnec): Ferdinand Koubek, František Kubla, Antonín Aupěka, Miroslav Havlík, Bedřich Bohuslav
Druhý novokřtěnec (Jiný novokřtěnec): František Morda, Karel Kindl, Hynek Lažanský
První novokřtěnka: Karolina (Karla) Maličká
Druhá novokřtěnka: Antonie Dörflerová
První chlapec (První hoch, Hoch): Anna Procházková, Amálie Bláhová, Marie Crhová
Druhý chlapec (Druhý hoch, Jiný hoch): Anna Ludikarová, Anna Benešová, Marie Rysková
"Valse": baletní sbor, baletní sbor
Pas de la Redowa: Františka ze Schöpfů, Achille Viscusi
Pas de la Redowa: Marie Zieglerová, Anna Korecká
Pas de la Redowa: Zdeňka Štemberová, Marie Pešková
Pas de la Redowa: Adéla Srnová
Quadrille des patieurs: Augustin Berger, baletní sbor dámský
Quadrille des patieurs: baletní sbor, baletní sbor pánský
Grand galop final: Františka ze Schöpfů, baletní soubor
Grand galop final: Marie Zieglerová
Grand galop final: Zdeňka Štemberová
Grand galop final: Adéla Srnová
Grand galop final: Augustin Berger, Neuveden
Grand galop final: baletní sbor
První venkovanka (Venkovanka): Anna Rážová, Bohumila Černkovičová
Druhá venkovanka (Jiná venkovanka): Anna Havránková, Marie Rysková
Jiný setník: Antonín Hlaváček, Hynek Lažanský
Třetí měšťan: František Morda, Josef Pasler, Václav Rabas
První prodavačka (Prodavačka): Eliška Wolfová, Marie Papírníková
Druhá prodavačka (Jiná prodavačka): Alexandra Towarnická, Eliška Vildnerová, Julie Vildová
Třetí prodavačka: Anna Mattasová, Anna Havránková
Čtvrtá prodavačka: Helena Towarnická, Karla Kramrová
Třetí venkovan: Josef Karásek
Třetí měšťan: