loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Netopýr

Autoři:

Johann Strauss ml.

Inscenace:

1888 - 1888 Netopýr - Seznam představení
1894 - 1895 Netopýr - Seznam představení
1898 - 1898 Netopýr - Seznam představení
1902 - 1902 Netopýr - Seznam představení
1903 - 1905 Netopýr - Seznam představení
1925 - 1926 Netopýr - Seznam představení
1928 - 1928 Netopýr - Seznam představení
1991 - ???? Die Fledermaus (Netopýr) - Seznam představení
1992 - 2011 Netopýr (Státní opera Praha) - Seznam představení
2009 - 2010 Vivat opereta! (Státní opera Praha) - Seznam představení

Role:

Gabriel Malina (Gabriel von Eisenstein, Eisenstein): Adolf Krössing, Hanuš Lašek, Adolf Krössing, Adolf Krössing, Adolf Krössing, Otakar Mařák, Miloslav Jeník, Julius Best, Jan Ježek, Jakub Pustina, Aleš Briscein, Jan Ježek, Wolfgang Siesz, Michael Pabst, Piotr Bednarski, Mathias Reinthaller, Michal Klamo, Tomáš Černý, Aleš Briscein, Rafael Alvarez
Rosalinda: Karla Španerová, Johana Weisová, Johana Weisová, Marie Kubátová, Marie Kubátová, Ada Nordenová, Marie Šponarová, Sharon Markovich, Iveta Žižlavská, Marta Filová, Jitka Svobodová, Anja-Katharina Wigger, Pavla Vykopalová, Iveta Žižlavská, Regina Schörg, Jitka Svobodová, Tonja Haugland, Věra Kavanová-Poláchová, Jitka Svobodová, Simona Procházková, Pavlína Senič
Cela (Frank): Josef Frankovský, Adolf Krössing, Robert Polák, Robert Polák, Robert Polák, Jiří Huml, Jiří Huml, Klaus Ofczarek, Jaroslav Horáček, Marián Řehoř, Ladislav Mlejnek, Jiří Přibyl, Walter Schwab, Alfred Werner, Jaroslav Horáček, Pavel Horáček, Zdeněk Musil, Marián Řehoř, Miloš Horák, Tomáš Bartůněk, Ladislav Mlejnek
Princ Orlowski (Princ Orlofsky, Kníže Orlofsky, Kněžna Orlofsky, Orlofski): Anna Veselá, Anna Adamcová, Anna Olivová, Karla Fabiánová, Gabriela Horvátová, Božena Kozlíková, Božena Kozlíková, Arno Raunig, Neuveden, Sylva Čmugrová, Neuveden, Galia Ibragimova, Jana Sýkorová, Yvona Škvárová, Galia Ibragimova Curado, Rudolf Constantin, Annette Kuhn, Margret Cahn, Neuveden, Věra Páchová, Sylva Čmugrová, Eva Garajová, Jana Sýkorová, Pavla Vykopalová, Martina Kociánová, Jana Levicová, Andrea Kalivodová, Neuveden, Annette Kuhn, Jana Levicová, Andrea Kalivodová, Galia Ibragimova
Alfred (Alfréd): Karel Veselý, Karel Veselý, V. Beneš, Karel Veselý, Karel Veselý, Bohumil Pták, Karel Hruška, Bronislav Chorovič, Herwig Pecoraro, Vojtěch Filip, Tomáš Černý, Ondrej Šaling, Štefan Margita, Vojtěch Filip, Vittorio Giammarrusco, Zbyněk Brabec, Gregory Mercer, Tomáš Černý, Ulfried Haselsteiner, Ladislav Elgr, Francesco Petrozzi, Aleš Briscein
Dr. Liška (Dr. Falke): Alois Sedláček, František Šír, František Šír, František Šír, František Šír, Hilbert Jan Vávra, Bohumil Soběský, Hilbert Jan Vávra, Josef Luftensteiner, René Tuček, Oldřich Kříž, Pavel Klečka, Ulf Dirk Mädler, Mathias Reinthaller, Andrea Martin, Josef Luftensteiner, Oldřich Kříž, Rainer Alessandri, Pavel Klečka, László Lukács, Oldřich Kříž, Karel Bláha, Jiří Rajniš st.
Dr. Slepejš (Dr. Blind): Ferdinand Koubek, Ferdinand Koubek, Rudolf Kafka, Emil Pollert, Emil Pollert, Antonín Lebeda, Hanuš Thein, Alfréd Hampel, Miroslav Frydlewicz, Jiří Hruška, Václav Lemberk, Ondřej Koplík, Alfréd Hampel, Jan Sedliský, Aleš Briscein, Jiří Hruška, Josef Moravec
Adela (Adéla): Johana Cavallarová, Emma (Marie) Malkovská, Vilemína Hájková, Vilemína Hájková, Vilemína Hájková, Růžena Koldovská, Vilemína Hájková, Hedvika Hübschová, Kamila Ungrová, Ema Miřiovská, Marcela Cerno, Zdena Kloubová, Dagmar Vaňkátová, Jana Sibera, Tereza Mátlová, Christina Johnston, Marcela Cerno, Birgit Pehnert, Elysabeth Muscat, Simona Šaturová, Simona Houda-Šaturová, Dagmar Vaňkátová, Maria Tkadlčíková, Melanie Holliday, Michaela Várady, Jana Sibera, Radka Sehnoutková, Dagmar Vaňkátová
Ali Bey: Bohdan Kohout, Karel Kindl, Karel Kindl, Karel Kindl, Karel Kindl, Josef Bole, Oldřich Häusler
Ramusin: Antonín Pokorný, Antonín Pokorný, Emil Focht, Emil Focht, Emil Focht
Muray: František Zápotocký, František Zápotocký, František Zápotocký, Josef Pešek, Karel Váňa, Jan Fifka, Václav Zatiranda
Cariconi (Carioni): Karel Pulc, Karel Pulc, Karel Pulc, Karel Pulc, Karel Pulc, Mirko (Vladimír) Štork
Lord Middleton (Lord Midleton): Antonín Moll, Josef Loos, Josef Loos, Josef Loos, Josef Loos, Bohumil Soběský, Neuveden
Baron Oskar (Baron Oscar): Emanuel Sršeň, Emanuel Sršeň, Emanuel Sršeň, Bedřich Bohuslav, Bedřich Bohuslav, Antonín Novotný
Ivan: Josef Brožek, František Morda, František Morda, Josef Hlaváček, Josef Hlaváček, Josef Loskot, Josef Loskot, Nikolaj Marčenko, Neuveden, Eduard Treskin, Jevhen Šokalo, Tomáš Kyndl, Neuveden, Tomáš Kyndl
Ida: Karolina (Karla) Maličká, Eliška Hešová, Anna Rufferová, Anna Kuršová, Anna Červená, Anna Červená, Naďa (Anna) Kejřová, Marie Crhová, Eva Viciánová, Jitka Svobodová, Soňa Koczianová, Gabriela Pešinová, Eva Viciánová, Eva Vavrousek, Dagmar Vaňkátová, Šárka Knížetová, Leona Pelešková, Lucie Zejfartová, Gabriela Pešinová, Soňa Koczianová, Soňa Koczianová, Gabriela Pešinová
Melanie: Anna Čapková, Anna Čapková, Marie Kodetová, Marie Kodetová, Marie Kodetová, Věra Manšingrová, Milada Ševcovicová
Felicita: Anna Ludikarová, Anna Ludikarová, Anna Rážová, Alexandra Towarnická, Alexandra Towarnická, Milada Ševcovicová, Ema Kronbauerová
Sidonie: Zdenka Pištěková
Mina: Anna Chottová, Amalie Vobořilová, Amálie Bláhová, Terezie Skrétová, Amálie Bláhová, Terezie Skrétová, Zdenka Lázničková
Faustina: Anna Procházková, Anna Procházková, Anna Procházková, Božena Bláhová, Božena Bláhová, Marie Procházková, Berta Tippnerová
Silvie: Antonie Bibrnecová, Anna Rufferová, Antonie Dörflerová, Eliška Volfová, Eliška Volfová, Eliška Volfová, Julie Vildová
Lucie: Božena Skučková (Skůčková), Berta Formanová, Berta Formanová, Filipina Nelibová, Marie Matějíčková, Filipina Nelibová
Berta: Anna Matasová, Anna Matasová, Anna Mattasová, Helena Towarnická, Helena Towarnická
Laura: Anežka Archlebová, Anežka Archlebová, Anežka Archlebová, Anežka Archlebová, Anežka Archlebová, Marie Janská
Paula: Anežka Hrdličková, Filipa Šaunová, Marie Kodetová, Antonie Dörflerová, Anna Havránková, Anna Havránková
První sluha (První sluha princův): Josef Brožek, Hynek Švejda, Hynek Švejda, Hynek Švejda, Hynek Švejda
Druhý sluha (Druhý sluha princův): Alfréd Karbus, Josef Pasler, Josef Pasler, Josef Pasler, Josef Pasler
Třetí sluha (Třetí sluha princův): Josef Čapek, Josef Čapek, Josef Karásek, Josef Karásek, Josef Karásek
Půlka (Půla, Frosch): Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Jindřich Mošna, Eugen Viesner, Emil Pollert, Luděk Mandaus, Felix Dvorak, Milan Karpíšek, Dalibor Janota, Gerhard Ernst, Richard Maynau, Rudolf Pfister, Helmut Michael Kraus, Franz Suhrada, Dalibor Janota, Leoš Kaltofen, Anton Nekovar
Tanec Pochod maškar: baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor, baletní sbor pánský
Tanec Pochod maškar: žákyně baletní školy, žákyně baletní školy, baletní sbor pánský, žákyně baletní školy, Děti, Děti
Tanec Staří - mladí: Irma Rohanová, Albrechtová, Aninka Korecká
Tanec Staří - mladí: Božena Rohanová, Tonička Boukalová, Neuveden, Božena Papírníková
Tanec Staří - mladí: Božena Morávková, Marie Boukalová, Neuveden, Ella Hauptmannová
Tanec Staří - mladí: Emila Ryčlová, Marie Papírníková, Neuveden, Anna (Blažena) Kalinová
Tanec Scotch Gentleman's Dance: Františka ze Schöpfů, Anežka Valterová, Marie Pešková, Marie Pešková, Marie Pešková, Neuveden
Tanec Scotch Gentleman's Dance: Marie Zieglerová, Anežka Valterová, Adéla Srnová, Jaroslava Loosová, Jaroslava Loosová, Neuveden
Tanec Scotch Gentleman's Dance: Adéla Zieglerová, Anežka Valterová, Anežka Valterová, Anežka Valterová, Neuveden
Tanec Pas chinois: Giulietta Paltrinieri, Enrichetta Grimaldiová, Neuveden, Aninka Korecká, Anna Korecká, Anna Hartvigová
Čínský tanec groteskní: baletní sbor pánský, baletní sbor pánský, baletní sbor pánský, baletní sbor pánský, baletní sbor pánský
Čínský tanec groteskní: žákyně baletní školy, žákyně baletní školy, žákyně baletní školy, Děti, Děti
L'enfantillage, polka (Leçon de danse, Lecon de danse): Zdeňka Štemberová, Mráčková, Lisetta Paltrinieri, Božena Bergrová, Neuveden, Lisetta Paltrinieri, Marie Dobromilová, Marie Dobromilová
L'enfantillage, polka (Leçon de danse, Lecon de danse): Marie Zieglerová, Marie Moskalová, Neuveden, Božena Bergrová, Lisetta Paltrinieri, Božena Bergrová, Ludmila Illerová, Ludmila Illerová
L'enfantillage, polka (Leçon de danse, Lecon de danse): Augustin Berger, Augustin Berger, Neuveden, Augustin Berger, Marie Roreitnerová, Marie Roreitnerová
Host na plese u knížete Orlofského: Karel Gott, Roman Janál, Eva Randová, Miguelangelo Cavalcanti, Galia Ibragimova, Anna Ivanova-Todorova, Dagmar Vaňkátová, Anda-Louise Bogza, Václav Sibera, Karel Bláha, Rebecca King, Viktor Kocian, Štěpán Kaniak, Števo (Štefan) Capko, Neuveden
Taneční sólo: Alexandre Katsapov, Keiko Sakamoto, Rebecca King, Viktor Kocian, Neuveden
Císařský valčík: Rebecca King, Viktor Kocian

Dostupná dokumentace:

Fotogalerie:

Die Fledermaus - Státní opera
Die Fledermaus - Státní opera

Die Fledermaus - Státní opera (Dagmar Vaňkátová, Lucie Zejfartová)
Die Fledermaus - Státní opera (Dagmar Vaňkátová, Lucie Zejfartová)

Die Fledermaus - Státní opera (Jitka Svobodová, Tomáš Černý)
Die Fledermaus - Státní opera (Jitka Svobodová, Tomáš Černý)

Die Fledermaus - Státní opera (Marian Řehoř, Jitka Svobodová, Tomáš Černý)
Die Fledermaus - Státní opera (Marian Řehoř, Jitka Svobodová, Tomáš Černý)

Die Fledermaus - Státní opera (Pavel Klečka, Sylva Čmugrová, Dagmar Vaňkátová, Lucie Zejfartová)
Die Fledermaus - Státní opera (Pavel Klečka, Sylva Čmugrová, Dagmar Vaňkátová, Lucie Zejfartová)

Die Fledermaus - Státní opera (Sylva Čmugrová)
Die Fledermaus - Státní opera (Sylva Čmugrová)

Die Fledermaus (Státní opera) - vizuál
Die Fledermaus (Státní opera) - vizuál