loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

  Cellia Costea

  Životopis:

  Rumunská sopranistka Cellia Costea vystudovala hudební školu Patra Neamta a na Univerzitě v Bukurešti studovala u Marie Slatinaru Nistro, Iuliana Baiasu, Silvie Voodina, Eleonory Enanescu a Eugenie Modoveanu. Zúčastnila se mnoha mezinárodních pěveckých soutěží. Na třetích místech se umístila v soutěži Voci Verdiane v Bussetu (1998) a v soutěži v Bilbau, na druhých místech ve Vídni (1999) v soutěži Hans Gabor Belvedere a Jaume Aragall ve španělské Gironě (2002). První ceny získala na soutěži Juliana Gayarre v Pamploně (2000), v Andoře (2001) v soutěži Montserrat Caballé, taktéž v Bad Mergenthim a v Druhé mezinárodní pěvecké soutěži v Pekingu (2002). V lednu 2003 vyhrála první cenu v soutěži Francisca Vi?as v Barceloně.
  Cellia Costea vystoupila na mnoha světových operních scénách. Micaëlu (Bizet: Carmen) a Desdemonu (Verdi: Otello) zpívala v Bukurešti, Hraběnku z Mozartovy Figarovy svatby zpívala ve Staatsoper Stuttgart, v rakouském Klagenfurtu a v Deutsche Oper Berlin. Ve španělské Pamploně vystoupila jako Leonora (Verdi: Trubadúr), v Bergenu jako Li? (Puccini: Turandot) a v Toulouse zpívala První dámu v Mozartově Kouzelné flétně, ve Stuttgartu Armindu (Mozart: Zahradnice z lásky) a pod taktovkou Jiřího Kouta vystoupila ve scénickém provedení Requiem Giuseppe Verdiho v Národním divadle v Praze.
  Cellia Costea se věnuje i koncertní činnosti a vystoupila mimo jiné v městech Pamplona, Ordino, Madrid, Sakata, Yamagata, Cannes, Paris, New York, Peking nebo na prestižní Arte TV station v Saarbrücken.
  Aktualizace: 2004

  Role:

  Requiem premiéra: sezona 2003/2004 - Soprán

  Seznam představení

  Dostupná dokumentace:

  Fotogalerie:

  Requiem - 04.03.2004 (Yvona Škvárová, Valentin Prolat, Cellia Costea)<br>(foto: František Ortmann)
  Requiem - 04.03.2004 (Yvona Škvárová, Valentin Prolat, Cellia Costea)
  (foto: František Ortmann)

  Requiem - 04.03.2004 (Yvona Škvárová, Valentin Prolat, Cellia Costea, Miloslav Podskalský)<br>(foto: František Ortmann)
  Requiem - 04.03.2004 (Yvona Škvárová, Valentin Prolat, Cellia Costea, Miloslav Podskalský)
  (foto: František Ortmann)