loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Yeree Suh

Životopis:

Host Opery Národního divadla.
Zpěv vystudovala na Národní univerzitě v Seoulu (prof. Hyunjoo Yun) a své vzdělání následně rozšířila na Universität der Künste v Berlíně (KS prof. Harald Stamm), na Hochschule für Musik v Lipsku (KS prof. Regina Werner-Dietrich) a ve Schola Cantorum Basiliensis (prof. Gerd Türk).
V roce 2003 debutovala jako Nymfa (Monteverdi: Orfeo) pod vedením René Jacobse na Festwochen v Innsbrucku a ve stejné roli o rok později v berlínské Staatsoper unter den Liden. V roce 2007 tuto roli zopakovala v berlínské Deutsche Oper a ve vídeňském Theater an der Wien. Jako Dafne (Händel: Apollo e Dafne) se představila s Venice Baroque Orchestra pod taktovkou Andrei Marcona. Dále spolupracovala na Mendelssohnově Snu noci svatojánském s dirigentem Philippem Herreweghem, v Deutsche Oper na Sedmi slovech Ježíše Krista na kříži od Heinricha Schütze pod vedením Toma Koopmana, na Monteverdiho Madrigalech s René Jacobsem; zpívala roli Lisidy (Draghi: La lira d‘Orfeo) s Enricem Onofrim, Silvii (Haydn: Opuštěný ostrov) s Andreasem Speringem na zámku Brühler; absolvovala turné po jižné Americe s Akademií staré hudby z Berlína; vystoupila v evropské premiéře fantasie Matthiase Pintschera with lilies white s berlínskou filharmonií za řízení Kenta Nagana v Dortmundu nebo ve světové premiéře díla Luíse Tinoca Search Songs s Royal Philharmonic Orchestra na festivalu Estoril v Portugalsku.
V sezoně 2007/2008 se představila mj. na festivalu Niedersächsischen Musiktagen v Händelově opeře Il trionfo del tempo e del disinganno, se souborem Bach Collegium Japan vystoupila v Händelově oratoriu Mesiáš; s Kölner Kammerorchester pořídila pod vedením Helmuta Müllera-Brühla nahrávku Pergolesiho Stabat Mater pro televizi WDR a v Mnichově vystoupila v Orffově Carmině Buraně s Münchner Symphoniker. V Theater Basel ztělesnila roli Hudby (Monteverdi: Orfeo).
V sezoně 2008/2009 zpívala Gretel (Humperdinck: Perníková chaloupka) v mnichovském Prinzregententheater, Almirenu (Händel: Rinaldo) v pražském Národním divadle, v Grand Théâtre de la Ville de Luxembourg a v Opéra de Rennes; znovu vystoupila jako Dafne s Venice Baroque Orchestra a jako Hudba (Orfeo) v Basileji. Vystoupila na sólovém večeru na festivalu Estoril v Portugalsku; Brucknerovu mši f-moll a Händelova Mesiáše přednesla s Freiburger Bach Orchester a v basilejském divadle vystoupila v titulní roli Ariadny v opeře Wolfganga Rihma.
Aktualizace: březen 2012

Role:

Rinaldo premiéra: sezona 2008/2009 - Almirena

Seznam představení

Dostupná dokumentace:

Fotogalerie:

Rinaldo - 04.04.2009, Stanislava Jirků(Goffredo), Yeree Suh(Almirena), Mariana Rewerski(Rinaldo)<br>(foto: Hana Smejkalová)
Rinaldo - 04.04.2009, Stanislava Jirků(Goffredo), Yeree Suh(Almirena), Mariana Rewerski(Rinaldo)
(foto: Hana Smejkalová)