loading
 
Zvolte žánr:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Ivana Pokorná

Další používaná jména:

Ivana Žižková-Pokorná

Životopis:

Členka orchestru ND: Harfy - vedoucí skupiny. Narodila se roku 1962 v Olomouci. Hru na hrafu začala studovat v Kroměříži, později přestoupila na pražskou konzervatoř do třídy prof. Libuše Váchalové. Pod její vedením absolvovala konzervatoř roku 1983 a v témže roce byla přijata do orchestru Národního divadla v Praze, kde působí dodnes.
Kromě orchestrální činnosti se vždy věnovala komorní hře a interpretaci soudobé české hudby, např. autorů Ivany Loudové, Petra Ebena, Jana Klusáka a Zdeňka Lukáše. Lukášův Koncert pro harfu a smyčce provedla ve světové premiéře a natočila jej pro plzeňský rozhlas.
Koncertně vystupovala s houslistou Bohuslavem Matouškem, s violistou Janem Pěruškou a v Národním divadle založila duo s flétnistou Liborem Mikulem. Hrála též v souboru Musica Bohemica a od roku 1986 byla členkou Rožmberské kapely. V tomto souboru hrála na různé historické nástroje a zúčastnila se řady koncertů u nás i v zahraničí. Od roku 1989 koncertuje s violistou Petrem Přibylem a společně také nahráli CD s názvem Dialog harfy s violou. Ráda spolupracuje i s muzikanty jiných žánrů. Ivana Pokorná hraje na harfu německé značky Horngacher.
Aktualizace: říjen 2008

Role:

Dido a Aeneas premiéra: sezona 1988/1989 - Harfa
Sen noci svatojánské premiéra: sezona 1996/1997 - Harfa
Mozartovy narozeniny 2009 - Adriana Kučerová premiéra: sezona 2008/2009 - Harfa
Opera nás baví – Richard Wagner premiéra: sezona 2016/2017 - Harfa
Dalibor premiéra: sezona 2018/2019 - Harfy

Seznam představení

Dostupná dokumentace: