loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Jozef Brindzák

 

Životopis:

Narodil se na Slovensku v Košicích, kde vystudoval Konzervatoř v hudebních oborech klarinet a zpěv. V roce 2008 absolvoval zpěv na HAMU v Praze u profesora Reného Tučka. V roce 2003 se stal absolutním vítězem Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina ve Vrablích a v roce 2004 finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Dále v roce 2007 získal na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka cenu Společnosti Josefa Hercla za nejlepší interpretační výkon v oboru duchovní hudby, konkrétně za skladbu A. Stradelly Pieta signore. V roce 2008 absolvoval kurzy Anatolija Gusslera v Praze.
Od roku 2001 působil jako umělec na volné noze. Pravidelně hostoval jako sólista ve Státním divadle Košice, v Jihočeském divadle Budějovice, Divadle F. X. Šaldy Liberec, Státní opeře Praha, Divadle J. Myrona Ostrava, spolupracoval např. s Komorní operou Praha, Operou Piccolou, se Schwarzenberským dvorním orchestrem nebo s Rožmberskou kapelou. Zároveň hostoval také jako výpomoc ve sborech např. Státní opery Praha, v Pražském komorním sboru, Filharmonickém sboru aj.
Od roku 2012 je členem operního sboru Národního Divadla v Praze jako 1. tenor. Specializuje se na pěvecký styl G. Rossiniho a W. A. Mozarta. Jeho stěžejní role jsou například G. Rossini: Lazebník sevillský (Hrabě Almaviva), W. A. Mozart: Don Giovanni (Don Ottavio), W. A. Mozart: Kouzelná flétna (Tamino), W. A. Mozart: Figarova svatba (Don Basillio, Don Curzio), P. I. Čajkovskij: Evžen Oněgin (Triquett), B. Smetana: Prodaná nevěsta (Vašek, Principál), G. Bizet: Carmen (Remendado) aj.

Aktualizace: duben 2017

Role:

Čert a Káča premiéra: sezona 2003/2004 - Čert - dítě
Boris Godunov premiéra: sezona 2014/2015 - Bojar Chruščov
Death in Venice (Státní opera Praha) premiéra: sezona 2008/2009 - Hoch

Seznam představení