loading
 
Zvolte typ představení:
Zvolte sezonu:

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

Donata D´Annunzio Lombardi

 

Životopis:

Italská sopranistka. Patří k nejlepším pucciniovským pěvkyním současné operní scény. Pucciniho festival v Torre di Lago jí udělil prestižní cenu Albo d´Oro Puccini jako uznání jejího ztvárnění rolí Musetty a Mimi (Bohéma), Magdy (Vlaštovka), Liú (Turandot), Cio-Cio San (Madama Buterfly) a titulní role v Sestře Angelice. Mezi jejími dalšími uznávanými rolemi figurují titulní role v Marii Stuardě, Antonia (Belisario), Desdemona (Otello), Madama Cortese (Cesta do Remeše), Violetta (La traviata), Micaëla (Carmen), Adalgisa (Norma), Emmy Vampýr) a Therose (Prsy Tirésiovy). Absolvovala prestižní taneční školu v italském mětě Reggio Emilia, což přispělo k jejímu výraznému hereckému projevu, který uplatňuje také i jako vyhledávaná interpretka operetních rolí. Hostovala na mnoha významných scénách (La Scala, Teatro Regio di Torino, Teatro Massimo di Palermo, Arena di Verona, Teatro Regio di Parma ad.). K jejím dalším oceněním patří Gigli D´ Oro, Les Victoires de la Musique Cassique Award nebo první cena v Mezinárodní pěvecké soutěži "Francesco Paolo Tosti". Její závazky v sezoně 2015/16 zahrnují Annu Glawari (Veselá vdova) v janovském Teatro Carlo Felice, Cio-Cio -San v Římské opeře, na Puccinoho festivale v Torre de Lago, v Teatro della Fortuna di Fano, Teatro dellÁquila di Fermo a Teatro Goldoni in Livorno, Aidu v Teatro Verdi di Pisa a Liú v Royal Opera House of Muscat.

Role:

Madama Butterfly premiéra: sezona 2015/2016 - Cio-Cio-San

Seznam představení

Dostupná dokumentace:

Fotogalerie:

Madama Butterfly - 09.02.2016, Donata D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)<br>(foto: Patrik Borecký)
Madama Butterfly - 09.02.2016, Donata D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)
(foto: Patrik Borecký)

Madama Butterfly - 09.02.2016, L. Mastro (F. B. Pinkerton), D. D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)<br>(foto: Hana Smejkalová)
Madama Butterfly - 09.02.2016, L. Mastro (F. B. Pinkerton), D. D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)
(foto: Hana Smejkalová)

Madama Butterfly - 09.02.2016, Svatopluk Sem (Sharpless), Donata D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)<br>(foto: Hana Smejkalová)
Madama Butterfly - 09.02.2016, Svatopluk Sem (Sharpless), Donata D'Annunzio Lombardi (Cio-Cio-San)
(foto: Hana Smejkalová)