loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

  Marek Cpin

   

  Životopis:

  Výtvarník scény a kostýmů, nar. se v r. 1979 v Nitře. Absolvoval JAMU obor scénografie (2003). Realizoval přes sedmdesát výprav pro divadla v celé České republice. Pravidelně spolupracuje s režisérem Janem Mikuláškem - Tři sestry, Zběsilost v srdce, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Evžen Oněgin, Divoká kachna, 1984, Na větrné hůrce (Divadlo Petra Bezruče); Past na myši, Krvavá svatba (Národní divadlo Brno); Elementární částice, Europeana, Korespondence V+W, Nenápadný půvab buržoazie, Zlatá šedesátá (Divadlo Reduta); Macbeth, Láska a peníze, Viktor aneb Dítka u moci (Divadlo v Dlouhé); Šedá sedmdesátá, Požitkáři, Cizinec, Hamlet (Divadlo Na zábradlí); Let přes oceán, Archandělé nehrají biliár (Divadlo Plárka), Caligula, Královna Margot, Herkkules a Augiášův chlév, Gottland, Oidipus (Národní divadlo moravskoslezské).
  Je také stálým výtvarníkem režiséra Martina Františáka - Lékařem proti své vůli, Nora (Slovácké divadlo Uherské Hradiště); Obrazy z dějin národa českého (Městské divadlo Zlín, Správkař, Rodinná slavnost, Petrolejové lampy (Divadlo Petra Bezruče, Ostrava); Tři sestry, Vlčí jáma (Divadlo v Dlouhé); Král Oidipus, Rozbitý džbán, Je třeba zabít Sekala (Národní divadlo Brno).
  Připravil výpravy k mnoha studentským inscenacím ve Studiu Marta, jako scénograf se podílel na dalších pohostinských projektech. Byl třikrát nominovaný na Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii a na Českého lva za nejlepší kostýmy. Loňskou nominaci na Cenu české divadelní kritiky za Požitkáře proměnil ve vítězství.

  Inscenátor:

  Král Oidipús (Národní divadlo Brno) premiéra: sezona 2015/2016 - scéna, kostýmy
  Manon Lescaut premiéra: sezona 2015/2016 - kostýmy
  Spalovač mrtvol premiéra: sezona 2016/2017 - scéna, kostýmy
  Billy Budd premiéra: sezona 2017/2018 - kostýmy
  Maryša premiéra: sezona 2017/2018 - scéna
  Maškarní ples premiéra: sezona 2017/2018 - scéna, kostýmy
  Sternenhoch premiéra: sezona 2017/2018 - scéna
  Kouzelná země premiéra: sezona 2018/2019 - scéna

  Seznam představení