loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

    Karel Kolár

     

    Datum narození:

    19.04.1882

    Datum úmrtí:

    21.06.1947

    Životopis:

    Narozen v Praze, zemřel v Praze. Nedokončil studium gymnázia, učil se grafikem a už tehdy ochotničil v žižkovkém spolku Pokrok spolu s B. Zakopalem, pozdějším členem Divadla na Vinohradech. V červnu 1899 vystoupil poprvé jako profesionál ve smíchovské Aréně a po roce 1900 vystřídal několik kočovných společností.
    Působil u ředitelů J. Rotta, V. Choděry, V. V. Suka, J. Blažka, krátce pobyl v Plzni u ředitele V. Budila, kde však byl jen zpěvákem ve sboru, a vrátil se opět na venkov. Už v té době se z milovnických rolí přehrával do charakterního oboru. V roce 1907 hostoval v činohře ND v několika rolích a vysloužil si pochvalu J. Vodáka jako "konečně Tylův Valenta" v Paličově dceři. Po dalším pobytu u kočovných společností byl 1. října 1908 angažován k ND a působil zde s přerušením v letech 1942–1945 až do své smrti.
    Uplatnil se také ve filmu a jako režisér a herec i v rozhlase, kde mohl využít i svých schopností k imitování hlasů zvířat. Byl činný v Organizaci českého herectva a spolupracoval i s ochotníky jako školitel a hostující herec. S ND se rozloučil v roli arcibiskupa Albíka z Uníčova v Tylově Janu Husovi.
    Syn předního člena činohry Prozatímního divadla a ND Františka Kolára, prasynovec významného českého herce a dramatika Josefa Jiřího Kolára, bratr herečky ND Růženy Kolárové. Pohřben je v Praze na Olšanských hřbitovech (IV, 9, 71).

    Role:

    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1883/1884 - Arnošt z Pardubic
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Vaboutrin
    Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Školní inspektor Brösecke
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1901/1902 - Florian Králíček
    Jan Žižka premiéra: sezona 1902/1903 - Vilém z Pernštejna, Purkmistr pražský, Pavel
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1903/1904 - První kadet
    Doňa Sanča premiéra: sezona 1904/1905 - Host
    Hamlet premiéra: sezona 1904/1905 - Herec
    Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Kappadočan, Žid, Žid
    Paličova dcera premiéra: sezona 1905/1906 - Valenta
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Mnich František
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1906/1907 - Král
    Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Hospodský
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1907/1908 - Duch času
    Katakomby premiéra: sezona 1908/1909 - Schmig
    Kníže premiéra: sezona 1908/1909 - Hengo
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Angelo
    Král premiéra: sezona 1908/1909 - Starý sluha
    Láska k bližnímu premiéra: sezona 1908/1909 - Jiný strážník
    Mignon premiéra: sezona 1908/1909 - Antonio
    Oasa premiéra: sezona 1908/1909 - Sládek
    Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Dóže benátský, Šlechtic
    Poupě premiéra: sezona 1908/1909 - Klán
    Travička premiéra: sezona 1908/1909 - De Brionne
    Vláda tmy premiéra: sezona 1908/1909 - Akim
    Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Benátský vévoda, Tubal
    Bezejmenná premiéra: sezona 1909/1910 - Vrchni porotce
    Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Nadlesní
    Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Starý sedlák
    Opory společnosti premiéra: sezona 1909/1910 - Kupec Sandstad
    Pan Johanes premiéra: sezona 1909/1910 - Hospodář
    Paní Moda premiéra: sezona 1909/1910 - Slepec, Její otec
    Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - Kilián Šípek
    Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Primátor počestného města
    Tragedie člověka premiéra: sezona 1909/1910 - Kmet, Jiný demagog
    Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Isolani, Götz, Deveroux, Dragoun pluku Buttlerova, Střelec, Venkovan
    Begův samokres premiéra: sezona 1910/1911 - Šafář
    Co si malíř naporoučí premiéra: sezona 1910/1911 - Dělník
    Čarostřelec premiéra: sezona 1910/1911 - Druhý knížecí myslivec
    David premiéra: sezona 1910/1911 - Maharaj
    Domov a víra premiéra: sezona 1910/1911 - Voják
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Gospar Luco
    Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Petr Strážnický z Kravař, M. Křišťan z Prachatic
    Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Robotník, Soudce
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Zikmund Huler, Nuncius papeže římského, Posel z Prahy
    Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - Mistr Šimon
    Mrtvý velikán premiéra: sezona 1910/1911 - Státní rada
    Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Vévoda z Norfolku, Sir Robert Brakenbury
    Rozklad premiéra: sezona 1910/1911 - Vojtěch Cihelka
    Sněhulák premiéra: sezona 1910/1911 - Druhý strážník
    Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Posluha
    Hippodamie premiéra: sezona 1911/1912 - Mluvčí sboru v Pise
    Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Vok z Valdštejna, M. John Stokes, Jan, řečený Peklo, Purkart z Aldemburka
    Kolébka premiéra: sezona 1911/1912 - Posel z Křivoklátu
    Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Diviš Boryně na Roztokách
    Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Otec Tyl
    Neklan premiéra: sezona 1911/1912 - Vojín
    Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Sluha u Tichého
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1911/1912 - Sigmund, Posel Aratronův, Hlasatel na Troskách
    Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Ivan Lazerevič Rastakovský
    Vdavky slečny Beulemansovy premiéra: sezona 1911/1912 - Pokladník
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1911/1912 - Jiný kapitán
    Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Doktor
    K životu premiéra: sezona 1912/1913 - Josef Hulín
    Kouzelná flétna premiéra: sezona 1912/1913 - Manetho
    Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Kermarec
    Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Goldmann
    Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Lapo
    Poustevníkův zvonek premiéra: sezona 1912/1913 - Dragoun
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Montek
    Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Petronij Šišo
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Egeus
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Tomáš
    Stříbrné pouzdro premiéra: sezona 1912/1913 - Soudce
    Svatý Václav premiéra: sezona 1912/1913 - Čtvrtý vladyka
    Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Jičínský
    Baron Goertz premiéra: sezona 1913/1914 - Ribbing
    Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Galský baron, Zrzavý malomocný
    Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Arabský kupec
    Figarova svatba premiéra: sezona 1913/1914 - Soudní sluha
    Julien premiéra: sezona 1913/1914 - Silák
    Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Geert
    Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Šlechtic z družiny Albánovy, Rytíř z družiny Learovy
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Petr ze Svojšína
    Maminka má pravdu premiéra: sezona 1913/1914 - Brask
    Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Zevloun, Občan
    Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Dr. Painbracke, Rémy
    Růžový kavalír premiéra: sezona 1913/1914 - Učenec
    Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Otec gymnasistův
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Král, Král
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Baptista
    Zvěstování premiéra: sezona 1913/1914 - Starosta z Chevoche
    Žena premiéra: sezona 1913/1914 - 3. muž nádherně oděný
    Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Tripp
    Čarostřelec premiéra: sezona 1914/1915 - Druhý knížecí myslivec
    Hippolytos premiéra: sezona 1914/1915 - Sluha
    Holoubě premiéra: sezona 1914/1915 - Policejní strážník
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Adam
    Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Sikert
    Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Bartolomeo
    Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Soused
    Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Coitier
    Manon premiéra: sezona 1914/1915 - Setník
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1914/1915 - Král, Honza
    Pomsta Catullova premiéra: sezona 1914/1915 - Persistrates
    Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Beneš
    Soucit premiéra: sezona 1914/1915 - Představený
    Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Pojezdný
    Tiberius premiéra: sezona 1914/1915 - Sextus Appuleius Cotta
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1914/1915 - Stráž nepřátelská
    Veta za vetu premiéra: sezona 1914/1915 - Petr
    Ženichové premiéra: sezona 1914/1915 - Radoslav
    Židovka premiéra: sezona 1914/1915 - Císař Zikmund
    Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Secutor
    Bajaja premiéra: sezona 1915/1916 - Otec nevěsty
    Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Kašpar
    David a Goliáš premiéra: sezona 1915/1916 - Kupsa
    Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Kněz
    Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Králíček
    Jejich štěstí premiéra: sezona 1915/1916 - Lékař
    Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Braha, Klásek, Ivan
    Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Siward
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Mnich František
    Mozartův večer premiéra: sezona 1915/1916 - Hraběcí komorník
    Naučný slovník premiéra: sezona 1915/1916 - Truhlářský mistr Kleinecke
    Oklikou premiéra: sezona 1915/1916 - Rousseau
    Ostříž premiéra: sezona 1915/1916 - Hruška
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Jelínek, Jahoda
    Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Vévoda z Norfolku, Sir Robert Brakensbury
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Montek
    Vodní družstvo premiéra: sezona 1915/1916 - Bartoloměj Vosyka
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Antigonus
    Boubouroche premiéra: sezona 1916/1917 - Potasse
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1916/1917 - Achillas
    Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Nadlesní
    Faëthón premiéra: sezona 1916/1917 - Briareós
    Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Šerif, Hrabě Warwick, Lord Hastings
    Krakonoš premiéra: sezona 1916/1917 - Krakonoš
    Mignon premiéra: sezona 1916/1917 - Antonio
    Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Filip Dubský
    Povodeň premiéra: sezona 1916/1917 - Muž
    Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Šlechtic kastilský
    Senoseč premiéra: sezona 1916/1917 - Správce
    Třetí zvonění premiéra: sezona 1916/1917 - Kejla
    Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Král Zimy
    Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Jair
    Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Dr. Václav Rydlo
    České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Koděra
    Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Palhoj
    Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Gospar Luco
    Gazdina roba premiéra: sezona 1917/1918 - Huspeka
    Hnízdo v bouři premiéra: sezona 1917/1918 - Zahradník
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1917/1918 - Jičínský
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1917/1918 - Jičínský
    Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Mistr Purkart
    Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Kovář Matula
    Otec premiéra: sezona 1917/1918 - Kopecký
    Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Ondřej Jakobides, Kilián Šípek
    Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Jindřich
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1917/1918 - Radovid
    Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Tomáš Jaroš
    Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Záruba
    Souboj premiéra: sezona 1917/1918 - Rytmistr Bronicz
    Torquato Tasso premiéra: sezona 1917/1918 - Grimani
    Tři staročeské veselohry premiéra: sezona 1917/1918 - Jíra, Krištof ze Švamberka, Mikuláš Vodňanský z Čažarova
    Ve stínu lípy premiéra: sezona 1917/1918 - Vysloužilec
    Veselohra na mostě premiéra: sezona 1917/1918 - Stráž nepřátelská
    Závoj Pierotčin premiéra: sezona 1917/1918 - Otec Pierotčin
    Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Jano
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - První kadet, Měšťák
    Česká komedie premiéra: sezona 1918/1919 - Vychodil
    Dceruška hostinského premiéra: sezona 1918/1919 - Voják
    Dvě ukolébavky premiéra: sezona 1918/1919 - Farář Klen
    Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Purkart z Janovic
    Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Hrdinka
    Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Petr Strážnický z Kravař, M. Křišťan z Prachatic
    Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Starý král
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Petr ze Svojšína
    Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Sendivogius
    Paní mincmistrová premiéra: sezona 1918/1919 - Mikuláš Vodňanský z Čažarova
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Stařec
    Světa pán v županu premiéra: sezona 1918/1919 - Duperron, Loyal, Felix
    Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Sir Timothy Farrar
    Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - Pocestný
    Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Tista
    Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Bivoj ze Pšova
    Dohra premiéra: sezona 1919/1920 - Detektiv
    Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Kněz
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1919/1920 - Adam
    Jekatěrina Ivanovna premiéra: sezona 1919/1920 - Toropec
    Jura premiéra: sezona 1919/1920 - Tulák
    Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Prolog
    Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - Třetí bankéř
    Mrak premiéra: sezona 1919/1920 - Mařatka
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Dagfinn Sedlák
    Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Starosta
    Perusalemský Inko premiéra: sezona 1919/1920 - Vrchní číšník
    Revisor premiéra: sezona 1919/1920 - Ivan Lazarevič Rastakovský
    Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Mamajev, Šikovatel, Kníže Valerián Zubov
    Spletitý případ premiéra: sezona 1919/1920 - Předseda
    Ten, který dostává políčky premiéra: sezona 1919/1920 - Briquet
    V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Velitel Fergassou
    V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - První tatar, Hlasatel vévody burgundského, Azaj, František Kadlík
    Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Výletník
    Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý satyr
    Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - První posel
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - První kadet, Ligniere
    Danton premiéra: sezona 1920/1921 - Billaud-Varenne
    Fannina první hra premiéra: sezona 1920/1921 - Mr. Cecil Savoyard
    Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Domácí pán
    Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - P. Griffon
    Modlářka premiéra: sezona 1920/1921 - Jakub, Pan farář
    Paličova dcera premiéra: sezona 1920/1921 - Valenta
    Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - Ondřej Jakobides
    R.U.R. premiéra: sezona 1920/1921 - Damon
    Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Kaprál
    Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Claudel
    Vlci premiéra: sezona 1920/1921 - Vidalot
    Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Prokop
    Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - Starosta
    Bradýř melhuba premiéra: sezona 1921/1922 - Gothard
    Bratři Karamazovi premiéra: sezona 1921/1922 - Trifon Borisyč
    Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Nadlesní
    Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Spenser starší
    Generace premiéra: sezona 1921/1922 - Fousek
    Jejich štěstí premiéra: sezona 1921/1922 - Lékař
    Královna Kristýna premiéra: sezona 1921/1922 - Karel Gustav Wrangel
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Savary, Rissout
    Matěj Poctivý premiéra: sezona 1921/1922 - Vojevůdce, Domkář
    Paměti Havlíčkově premiéra: sezona 1921/1922 - Soudní písař
    Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Krištof Geissler
    Ruy Blas premiéra: sezona 1921/1922 - Covadenga
    Studnice světců premiéra: sezona 1921/1922 - Timmy
    Universální dědic premiéra: sezona 1921/1922 - Klistýrek, lékárník
    Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Senátor
    Vzpomínková beseda premiéra: sezona 1921/1922 - Novák
    Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Jago
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Chrobák, Drvoštěp
    Balladyna premiéra: sezona 1922/1923 - Honec, Jiný pán z obecenstva
    Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Frosch, Druhý měšťan
    Jacquelina premiéra: sezona 1922/1923 - Baptistin
    Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Michalčík, Robotník, Soudce
    Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - Václav z Dubé
    Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Angelo
    Lidé premiéra: sezona 1922/1923 - Lindner
    Maryša premiéra: sezona 1922/1923 - Hospodský, Franckův poručník
    Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Mnich František
    Nelidská země premiéra: sezona 1922/1923 - Venkovan
    Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Strýc Vilém Dudgeon
    Procitnutí jara premiéra: sezona 1922/1923 - Vrtichvost, Holobřich
    Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Dělník, Druhý voják, Sedlák
    Silný muž premiéra: sezona 1922/1923 - Grigol
    Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Kuba
    Včera a dnes premiéra: sezona 1922/1923 - Vychodil, Šikovatel
    Život je sen premiéra: sezona 1922/1923 - Druhý voják
    Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Godeljub, Čtvrtý Stodoran
    Hadrian z Řimsu premiéra: sezona 1923/1924 - Světislav
    Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Druhý občan
    Jak vám se to líbí premiéra: sezona 1923/1924 - Vilém
    Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Králíček
    Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Giacomo
    Matějovo vidění premiéra: sezona 1923/1924 - Domkář
    Námluvy Pelopovy premiéra: sezona 1923/1924 - Jolos
    Paní Marjánka, matka pluku premiéra: sezona 1923/1924 - Kvasnička
    Peg mého srdce premiéra: sezona 1923/1924 - Montgomery Hawkes
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Radovid
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1923/1924 - Třetí hudebník, Baltasar
    Šest postav hledá autora premiéra: sezona 1923/1924 - Třetí herec
    Širočina premiéra: sezona 1923/1924 - Druhý tesař
    Ubohý blázen premiéra: sezona 1923/1924 - Foldyna
    Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - HejtmanThurnův, Duch Žižkův
    Boxerský zápas premiéra: sezona 1924/1925 - Sluha, Ředitel banky
    Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1924/1925 - Mušketýr, Ligniere
    Divoška premiéra: sezona 1924/1925 - Boussoro
    Klárina premiéra: sezona 1924/1925 - První z tlupy Josea
    Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1924/1925 - Chmela
    Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Fofatty, Bingue, Šofér
    Otroci premiéra: sezona 1924/1925 - Otrok
    Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Hostinský
    Příští Mesiáš premiéra: sezona 1924/1925 - Josua Weissenthal, Mohamed, Čtvrtý trosečník
    Smír Tantalův premiéra: sezona 1924/1925 - Jolos
    Smrt na dovolené premiéra: sezona 1924/1925 - Aldo Buti
    Svatá Johanka premiéra: sezona 1924/1925 - Kat
    Šeherazáda premiéra: sezona 1924/1925 - Sultán Šariar
    Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Pierquin
    Večer O´Neilla premiéra: sezona 1924/1925 - Dozorce vězňů, Swanson
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Chrobák, Drvoštěp
    Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Mikát Brada Odraný
    Blažena a Beneš premiéra: sezona 1925/1926 - Druhá stráž
    Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Achillas, Belzanor, Peršan, První římský voják
    Čajová panenka premiéra: sezona 1925/1926 - Vincek, Lasička
    Dědic premiéra: sezona 1925/1926 - Cwierciak
    Farma pod jilmy premiéra: sezona 1925/1926 - I. farmář
    Horoucí srdce premiéra: sezona 1925/1926 - Aristarch, Markytán
    Huon z Bordeaux premiéra: sezona 1925/1926 - Muž, Galafre, Saracénský rytíř
    Chudý kejklíř premiéra: sezona 1925/1926 - Hvozda
    Jak vám se to líbí premiéra: sezona 1925/1926 - Vilém
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1925/1926 - Severin, Václav Říha
    Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Bardolf, Hostinský
    Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Soused
    Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Prolog
    Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Filip Dubský, Pavel Kožený
    Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Starý Mingo Revulgo
    Pásky na vousy premiéra: sezona 1925/1926 - Bodrý živnostník
    Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Rudolf
    Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Jelínek
    Revoluce premiéra: sezona 1925/1926 - Třetí mužík
    Revoluční trilogie premiéra: sezona 1925/1926 - Henri
    Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - Představený universitní stráže
    Smrt Hippodamie premiéra: sezona 1925/1926 - Jolos
    Žižka premiéra: sezona 1925/1926 - Mikát Brada Odraný
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Dennis, Biletář
    Adam Stvořitel premiéra: sezona 1926/1927 - Člověk, Druhý opilec
    Anna Christie premiéra: sezona 1926/1927 - "Johny-páter"
    Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Pavo
    Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - Sezima z Krašova
    Hamlet premiéra: sezona 1926/1927 - Herec, Prolog
    Chantecler premiéra: sezona 1926/1927 - Výr
    Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - První kuli, Strážník
    Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Zima
    Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Kardinál, Plumoisseau
    Nesmrtelná milenka premiéra: sezona 1926/1927 - Šofér, Starší sluha
    Pygmalion premiéra: sezona 1926/1927 - Zevloun
    Rodinná záležitost premiéra: sezona 1926/1927 - Vohryzek
    Vojnarka premiéra: sezona 1926/1927 - Drtina
    Ataman Rinov premiéra: sezona 1927/1928 - Voják
    Bar Kochba premiéra: sezona 1927/1928 - Samuel, Gaius Julius Severus
    Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Hlasatel
    Film premiéra: sezona 1927/1928 - Vigula
    Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Petr Strážnický z Kravař, Mistr Křišťan z Prachatic
    Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Soudce, Prvý robotník
    Kamarád Čtvrtek premiéra: sezona 1927/1928 - Kamarád Knoflas
    Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Sach
    Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Savary
    Na moři premiéra: sezona 1927/1928 - O´Kennan
    Síla reklamy premiéra: sezona 1927/1928 - Mac Chesney
    Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Dělník Novák, První člen komise
    Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Dozorce, Nádeník
    Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1927/1928 - Curtis
    Abeceda úspěchu premiéra: sezona 1928/1929 - Policista
    Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Lev
    Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Julius Wolff
    Bratři premiéra: sezona 1928/1929 - Domoslav
    Hannibal ante portas premiéra: sezona 1928/1929 - Šikovatel
    Jan Hus (Ústřední spolek čsl. profesorů) premiéra: sezona 1928/1929 - Mistr Albík z Unčova, Zikmund
    Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Sluka
    Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Ignát
    Plukovník Švec premiéra: sezona 1928/1929 - Generál, Jeho náčelník štábu, První "měšočník", Starosta města Kazaně
    Siegfried premiéra: sezona 1928/1929 - Schupo, Pan Patchkoffer
    Velkostatkář premiéra: sezona 1928/1929 - Skála, Procházka
    Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1928/1929 - Král, Rytíř Želislav
    Život je krásný premiéra: sezona 1928/1929 - Jacques
    Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Dennis, Biletář
    Běsové premiéra: sezona 1929/1930 - Feďka
    Hasanaginica premiéra: sezona 1929/1930 - Ibrahim
    Karel a Anna premiéra: sezona 1929/1930 - Ruská stráž
    Král Jindřich IV. premiéra: sezona 1929/1930 - David, Bulík
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Rejsek
    Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Vaso, kupec
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Koděra, Tomáš, Mikuli
    Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Vévoda Arnolf Bavorský
    Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Veselý
    Todo je outsider premiéra: sezona 1929/1930 - Strážník
    Jaro národů premiéra: sezona 1930/1931 - Papa Louis
    Kateřina Veliká premiéra: sezona 1930/1931 - Kancléř, Generál
    Kralevic Marko premiéra: sezona 1930/1931 - Ljutica Bogdan
    Kupec benátský premiéra: sezona 1930/1931 - Tubal
    Malajský šíp premiéra: sezona 1930/1931 - Strážník
    Muž s kobylou premiéra: sezona 1930/1931 - Zaměstnanec
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1930/1931 - Radovid, První stařec, Druhý stařec
    Rivalové premiéra: sezona 1930/1931 - Vojín Mulcahy
    Schovávaná na schodech premiéra: sezona 1930/1931 - Gonzalo
    Srdce a válka premiéra: sezona 1930/1931 - První voják, Zajatec
    Zapomnětlivý premiéra: sezona 1930/1931 - Průvodce
    Alžběta Anglická premiéra: sezona 1931/1932 - Suffolk, Hostinský, 2. lord, 6. lord, 1. grand, Písař
    Fanny premiéra: sezona 1931/1932 - Šofér
    Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka premiéra: sezona 1931/1932 - Šebelka, Rybičkář
    Kolébka premiéra: sezona 1931/1932 - Bláha
    Okénko premiéra: sezona 1931/1932 - Lojza
    Polovecké tance premiéra: sezona 1931/1932 - Chán polovecký
    Riviera premiéra: sezona 1931/1932 - Cestující
    Úsvit nad Slovenskem premiéra: sezona 1931/1932 - Žilka, Jan Chorvat
    Zástupové premiéra: sezona 1931/1932 - Vasil, Starý voják
    Ze života hmyzu premiéra: sezona 1931/1932 - Chrobák, Generální ubytovatel, Drvoštěp
    Alchymista premiéra: sezona 1932/1933 - Hlasatel
    Cvok a Brok cestují světem premiéra: sezona 1932/1933 - Čan-Ken
    Jan Hus premiéra: sezona 1932/1933 - Biskup lodský, Oswald Roll
    Julie aneb Snář premiéra: sezona 1932/1933 - Stařík, Starý námořník
    Kariéra Jožky Pučíka premiéra: sezona 1932/1933 - Strážník
    Let královny premiéra: sezona 1932/1933 - Lokaj
    Mládí královny Viktorie premiéra: sezona 1932/1933 - Komorník, Ministr ve vládě Melbournově
    Obchod se slávou premiéra: sezona 1932/1933 - Sluha
    Paní ministrová premiéra: sezona 1932/1933 - Rista Todorovič
    Pavel Lange a Tora Parsbergová premiéra: sezona 1932/1933 - První selský zástupce
    Před západem slunce premiéra: sezona 1932/1933 - Vrchní starosta
    Raymonda premiéra: sezona 1932/1933 - Král Ondřej II.
    Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1932/1933 - Sušánka
    Táta dlouhán premiéra: sezona 1932/1933 - Cyrus Wykoff
    Tlustý pradědeček, lupiči a detektivové premiéra: sezona 1932/1933 - Chramostejl
    Umělecká dvojice premiéra: sezona 1932/1933 - Továrník
    Václav Hrobčický z Hrobčic premiéra: sezona 1932/1933 - Sluha v zámku Hrobčických
    Walewská a Napoleon premiéra: sezona 1932/1933 - Hrabě Malakowski
    Žabák ze Žabího Hrádku premiéra: sezona 1932/1933 - Soudce
    Ženitba premiéra: sezona 1932/1933 - Štěpán
    Aladin premiéra: sezona 1933/1934 - Kočébr, První mluvčí davu v Digarritz
    Cokoli chcete čili Večer tříkrálový premiéra: sezona 1933/1934 - Kněz
    Čistá rasa premiéra: sezona 1933/1934 - Michal
    Dvojí tvář premiéra: sezona 1933/1934 - Profos
    Dvojspřeží premiéra: sezona 1933/1934 - Clark
    Edison premiéra: sezona 1933/1934 - Ludwig Boehm
    Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1933/1934 - Vojtěch
    Jiří Poděbradský premiéra: sezona 1933/1934 - Doktor Martin Mayer, Kněz podobojí
    Maryša premiéra: sezona 1933/1934 - Hospodský
    Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1933/1934 - Vašek
    Proces premiéra: sezona 1933/1934 - Paramonov
    Ptáci premiéra: sezona 1933/1934 - Negr
    Slečna doktorka premiéra: sezona 1933/1934 - Seržant Bertrand, Otec - žid
    Valdštejn premiéra: sezona 1933/1934 - Tiefenbach, Purkmistr chebský, Měšťák
    Lucerna premiéra: sezona 1934/1935 - Zima, Mušketýr, Kroužílka
    Mamá tančí premiéra: sezona 1934/1935 - John
    Marie Antoinetta premiéra: sezona 1934/1935 - Ministr Necker, Hlavní porotce, Četník v Conciergerii
    Námořník Sindibád premiéra: sezona 1934/1935 - Sudí
    Napoleonových sto dní premiéra: sezona 1934/1935 - Santini, Pruský důstojník
    Noční služba premiéra: sezona 1934/1935 - Faktor
    Panna premiéra: sezona 1934/1935 - Exekutor
    Richard z Bordeaux premiéra: sezona 1934/1935 - Edmund z Langley, Druhý muž z lidu
    Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1934/1935 - Jiný stařec
    Smutek sluší Elektře premiéra: sezona 1934/1935 - Amos Ames
    Svatý Václav premiéra: sezona 1934/1935 - Arnolf
    Valčík tonoucího Titaniku premiéra: sezona 1934/1935 - Soused
    Večeře o osmé premiéra: sezona 1934/1935 - Pan Fitch
    Záhadný případ premiéra: sezona 1934/1935 - Generál Winterton
    Gero premiéra: sezona 1935/1936 - Milhost, Godeljub
    Hoře z rozumu premiéra: sezona 1935/1936 - Majordomus
    Jezero Ukereve premiéra: sezona 1935/1936 - Tümpl
    Julius Caesar premiéra: sezona 1935/1936 - Popilius Lena, Tesař
    Kutnohorští havíři aneb Krvavý soud premiéra: sezona 1935/1936 - Lana
    Marie Skotská premiéra: sezona 1935/1936 - Profous, První hlídka
    Poklad na ostrově premiéra: sezona 1935/1936 - Arow
    Vesele se točíme dokola premiéra: sezona 1935/1936 - Komorník, Pan Kennedy
    Vzbouření na vsi (Fuente Ovejuna) premiéra: sezona 1935/1936 - Alonso
    Benedek premiéra: sezona 1936/1937 - Matějka
    Bílá nemoc premiéra: sezona 1936/1937 - Druhý profesor
    Boris Godunov premiéra: sezona 1936/1937 - Chruščov, Strážník
    Jak se vám líbí premiéra: sezona 1936/1937 - Ctihodný Oliver Písmokaz
    Jan Výrava premiéra: sezona 1936/1937 - Králíček
    Kristus premiéra: sezona 1936/1937 - Farizej
    Paní Studánka premiéra: sezona 1936/1937 - Generál Mu
    Revisor premiéra: sezona 1936/1937 - Uchovertov, Kupec
    Tančící safír (Isadora Duncanová) premiéra: sezona 1936/1937 - Jednatel technického výboru, Pařížský policista
    Závěť Jeho Milosti premiéra: sezona 1936/1937 - Četník
    Hrabě Orel premiéra: sezona 1937/1938 - Správce Bolchesi
    Hrdina proti své vůli premiéra: sezona 1937/1938 - Ředitel hotelu
    Kde se žebrá (Nenarození) premiéra: sezona 1937/1938 - Detektiv
    Král Václav IV. premiéra: sezona 1937/1938 - Walther Harasser, Farář vsi Kunratic
    M. D. Rettigová premiéra: sezona 1937/1938 - Roubal
    Modrý květ premiéra: sezona 1937/1938 - Dědeček, Dědeček Spánek
    Naši furianti premiéra: sezona 1937/1938 - Kašpar Šmejkal, Marek Ehrmann
    Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1937/1938 - Ješek z Vartenberka
    Pomsta Catullova premiéra: sezona 1937/1938 - Persistrates
    Prospero (Bouře) premiéra: sezona 1937/1938 - Kapitán
    Romeo a Julie premiéra: sezona 1937/1938 - Baltazar, Stařec z rodu Capuletů
    Velký případ premiéra: sezona 1937/1938 - Dozorce
    Zástupové premiéra: sezona 1937/1938 - Vasil, Starý voják
    Ženy na Niskavuori premiéra: sezona 1937/1938 - Penttilä
    Cesta spravedlivého (Osvobození Kosty Šljuky) premiéra: sezona 1938/1939 - Joži, Petar
    Čekanky premiéra: sezona 1938/1939 - Nadlesní
    Habada a Jordán premiéra: sezona 1938/1939 - Andres
    Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1938/1939 - Václav Říha
    Josef Kajetán Tyl premiéra: sezona 1938/1939 - Aleš
    Koncertně-divadelní večer Klubu sólistů Národního divadla v Praze premiéra: sezona 1938/1939 - Stárek
    Les premiéra: sezona 1938/1939 - Viktor Apollonyč Milonov
    Plukovník Švec premiéra: sezona 1938/1939 - Jeho náčelník štábu, Starosta města Kazaně
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1938/1939 - Koděra, Mikuli
    Vzkříšení premiéra: sezona 1938/1939 - Grigorij Efimovič Kulešov, Lékař
    Zdravý nemocný premiéra: sezona 1938/1939 - Promoční doktor
    Život je sen premiéra: sezona 1938/1939 - Druhý sluha
    Amfitryon premiéra: sezona 1939/1940 - Naukrates
    Ariadna na Naxu premiéra: sezona 1939/1940 - Obřadník
    Divoká kachna premiéra: sezona 1939/1940 - Tlustý pán
    Janošík premiéra: sezona 1939/1940 - Druhý soudce, První soused
    Karel IV. premiéra: sezona 1939/1940 - Stařec
    Kolébka premiéra: sezona 1939/1940 - Bláha
    Kolega Crampton premiéra: sezona 1939/1940 - Kassner
    Lhář a jeho rod premiéra: sezona 1939/1940 - Topolec
    Macbeth premiéra: sezona 1939/1940 - Angus
    Paličova dcera premiéra: sezona 1939/1940 - Jablonský
    Panama premiéra: sezona 1939/1940 - Hlas předsedy
    Parnell premiéra: sezona 1939/1940 - Thomas Murphy
    Škola pomluv premiéra: sezona 1939/1940 - Pan Mojžíš
    Bankrot premiéra: sezona 1940/1941 - Pastor
    Benátská maškaráda premiéra: sezona 1940/1941 - Brighella
    Bloudění Jindřicha od Věže premiéra: sezona 1940/1941 - Jan Štuka
    Čarodějka pasovská premiéra: sezona 1940/1941 - Opat
    Červený mlýn premiéra: sezona 1940/1941 - Listonoš
    Josef Mánes premiéra: sezona 1940/1941 - Hrabě August Sylva-Tarouca
    Nezbedný bakalář premiéra: sezona 1940/1941 - Hruška
    Othello premiéra: sezona 1940/1941 - První senátor
    Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1940/1941 - Radovid
    Sirotek premiéra: sezona 1940/1941 - Hajný
    Valdštýn premiéra: sezona 1940/1941 - Kněz
    Zimní pohádka premiéra: sezona 1940/1941 - Archidamus
    Zlé svědomí premiéra: sezona 1940/1941 - Poltner
    Zločin a trest premiéra: sezona 1940/1941 - Hospodský
    Andersen premiéra: sezona 1941/1942 - Bertel Thornwaldsen
    Chléb na Niskavuori premiéra: sezona 1941/1942 - Nieminen
    Joan ze Zarissy premiéra: sezona 1941/1942 - Prolog a epilog
    Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1941/1942 - Sigurd Ribbung
    Princ Bedřich Homburský premiéra: sezona 1941/1942 - Dvorní pán
    Průvan premiéra: sezona 1941/1942 - President odvolacího soudu
    Slunečný den premiéra: sezona 1941/1942 - Ředitel Mac Cormick
    Veronika premiéra: sezona 1941/1942 - Kaifáš
    Zuzana Vojířová premiéra: sezona 1941/1942 - Zikmund, Adam z Hradce, Jelínek, Václav Březan
    Caesar premiéra: sezona 1942/1943 - První senátor
    Maryša premiéra: sezona 1942/1943 - Strouhal
    Mlýn na ženy premiéra: sezona 1942/1943 - Starosta
    Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1942/1943 - Dr. Klika
    Před západem slunce premiéra: sezona 1942/1943 - Ebisch, Vrchní starosta
    Řezbář Ukřižovaného premiéra: sezona 1942/1943 - Jožka Dénes, Rychtář
    Spáč premiéra: sezona 1942/1943 - Lokaj Svend
    Zvon mého města premiéra: sezona 1942/1943 - Rychtář
    Císařův mim premiéra: sezona 1943/1944 - Albinus
    Cokoli chcete premiéra: sezona 1943/1944 - Kněz
    Člověk Odysseus premiéra: sezona 1943/1944 - Číšník Medón
    Naši furianti premiéra: sezona 1943/1944 - Pavel Kožený, Kašpar Šmejkal, Marek
    Paličova dcera premiéra: sezona 1943/1944 - Radní Horina
    Rozbitý džbán premiéra: sezona 1943/1944 - Vít Loužička
    Strakonický dudák premiéra: sezona 1943/1944 - Koděra, Mikuli
    Velká cena premiéra: sezona 1943/1944 - Čejka
    Lucerna premiéra: sezona 1944/1945 - Mušketýr
    Večer tříkrálový premiéra: sezona 1944/1945 - Kněz
    Jan Hus premiéra: sezona 1945/1946 - Albík z Uničova
    Jegor Bulyčev premiéra: sezona 1945/1946 - Doktor
    Penězokaz premiéra: sezona 1945/1946 - První celník
    Pražský žid premiéra: sezona 1945/1946 - Barnabáš Vokoun
    Vinice premiéra: sezona 1945/1946 - Šíma
    Ženitba premiéra: sezona 1945/1946 - Starikov
    Car Ivan Hrozný premiéra: sezona 1946/1947 - Šeremetěv, Starý sedlák
    Jen o chlup premiéra: sezona 1946/1947 - Doktor
    Kremelský orloj premiéra: sezona 1946/1947 - Duchovní
    Oblak a valčík premiéra: sezona 1946/1947 - Jiný přednosta stanice
    Obrácení Ferdyše Pištory premiéra: sezona 1946/1947 - Strážník

    Seznam představení

    Dostupná dokumentace:

    Fotogalerie:

    Androkles a lev - 17.09.1915, Karel Kolár (Secutor)
    Androkles a lev - 17.09.1915, Karel Kolár (Secutor)

    Balladyna - 06.04.1923, Karel Kolár (Honec)
    Balladyna - 06.04.1923, Karel Kolár (Honec)

    Begův samokres - 06.03.1911 (K. Váňa, R. Schlaghammer, E. Engelbertová, V. Zintl, K. Kolár)
    Begův samokres - 06.03.1911 (K. Váňa, R. Schlaghammer, E. Engelbertová, V. Zintl, K. Kolár)

    Benátský kupec - 06.10.1909, Karel Kolár (Tubal)
    Benátský kupec - 06.10.1909, Karel Kolár (Tubal)

    Caesar a Kleopatra - 10.03.1917, Karel Kolár (Achillas)
    Caesar a Kleopatra - 10.03.1917, Karel Kolár (Achillas)

    Česká komedie - 24.11.1918, Karel Kolár (Vychodil)
    Česká komedie - 24.11.1918, Karel Kolár (Vychodil)

    Drahomíra - 19.02.1918, Karel Kolár (Palhoj)
    Drahomíra - 19.02.1918, Karel Kolár (Palhoj)

    Falkenštejn - 16.09.1918, Karel Kolár (Purkart z Janovic)
    Falkenštejn - 16.09.1918, Karel Kolár (Purkart z Janovic)

    Gazdina roba - 07.09.1917, Karel Kolár (Huspeka)
    Gazdina roba - 07.09.1917, Karel Kolár (Huspeka)

    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Rudolf Deyl (Orlando), Karel Kolár (Adam)
    Jak se vám líbí - 29.01.1915, Rudolf Deyl (Orlando), Karel Kolár (Adam)

    Jan Hus - 16.09.1945, Karel Kolár (Albík z Uničova)
    Jan Hus - 16.09.1945, Karel Kolár (Albík z Uničova)

    Jan Hus - 31.10.1911 (Karel Kolár, Otto Boleška, Rudolf Deyl)<br>(foto: Karel Váňa)
    Jan Hus - 31.10.1911 (Karel Kolár, Otto Boleška, Rudolf Deyl)
    (foto: Karel Váňa)

    Jedenácté přikázání - 15.08.1917, Karel Kolár (Jičínský)
    Jedenácté přikázání - 15.08.1917, Karel Kolár (Jičínský)

    Jejich štěstí - 18.05.1916, Eugena Engelbertová (Druhá panská v hotelu), Karel Kolár (Lékař)
    Jejich štěstí - 18.05.1916, Eugena Engelbertová (Druhá panská v hotelu), Karel Kolár (Lékař)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Karel Kolár (Hrabě Warwick)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Karel Kolár (Hrabě Warwick)

    Jindřich IV. - 02.11.1916, Karel Kolár (Lord Hastings)
    Jindřich IV. - 02.11.1916, Karel Kolár (Lord Hastings)

    Jura - 07.12.1919, Karel Kolár (Tulák)
    Jura - 07.12.1919, Karel Kolár (Tulák)

    Karel Kolár (civilní fotografie)<br>(foto: K. Manger)
    Karel Kolár (civilní fotografie)
    (foto: K. Manger)

    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Karel Kolár (Starý král)
    Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Karel Kolár (Starý král)

    Kremelský orloj - 01.11.1946, Karel Kolár (Duchovní)<br>(foto: Josef Heinrich)
    Kremelský orloj - 01.11.1946, Karel Kolár (Duchovní)
    (foto: Josef Heinrich)

    Kutnohorští havíři - 27.06.1936 ,Karel Kolár(Lana ), Jaroslav Vojta(Opat), Jan Pivec(Šimon)<br>(foto: Illek a Paul)
    Kutnohorští havíři - 27.06.1936 ,Karel Kolár(Lana ), Jaroslav Vojta(Opat), Jan Pivec(Šimon)
    (foto: Illek a Paul)

    Maminka má pravdu - 29.10.1913, Otto Boleška (Buemann), Karel Kolár (Brask)
    Maminka má pravdu - 29.10.1913, Otto Boleška (Buemann), Karel Kolár (Brask)

    Marie Viktorie - 13.04.1913, Jan Vávra (Brutus Cloteau), Karel Kolár (Kermarec)
    Marie Viktorie - 13.04.1913, Jan Vávra (Brutus Cloteau), Karel Kolár (Kermarec)

    Mrtvé moře - 20.06.1918, Karel Kolár (Kovář Matula)
    Mrtvé moře - 20.06.1918, Karel Kolár (Kovář Matula)

    Naši furianti - 17.06.1917, Karel Kolár (Filip Dubský)
    Naši furianti - 17.06.1917, Karel Kolár (Filip Dubský)

    Naučný slovník - 01.07.1916, Karel Kolár (Kleinecke), František Gerlický (Schneider)
    Naučný slovník - 01.07.1916, Karel Kolár (Kleinecke), František Gerlický (Schneider)

    Obrácení Ferdyše Pištory - 16.09.1946, Karel Kolár (Strážník)<br>(foto: Josef Heinrich)
    Obrácení Ferdyše Pištory - 16.09.1946, Karel Kolár (Strážník)
    (foto: Josef Heinrich)

    Otec - 19.11.1917, Karel Kolár (Kopecký)
    Otec - 19.11.1917, Karel Kolár (Kopecký)

    Othello - 13.12.1908, Karel Kolár (Dóže benátský)
    Othello - 13.12.1908, Karel Kolár (Dóže benátský)

    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Kolár (Mikuláš Vodňanský)
    Paní mincmistrová - 26.10.1917, Karel Kolár (Mikuláš Vodňanský)

    Plukovník Švec - 15.11.1938 (Karel Kolár, Vojta Novák)<br>(foto: Josef Heinrich)
    Plukovník Švec - 15.11.1938 (Karel Kolár, Vojta Novák)
    (foto: Josef Heinrich)

    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Honza)
    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Honza)

    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Honza)
    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Honza)

    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Král)<br>(foto: Wellington)
    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Král)
    (foto: Wellington)

    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Král)
    Pohádka o Honzovi - 09.07.1915, Karel Kolár (Král)

    Povodeň - 21.09.1916, Karel Kolár (Muž)
    Povodeň - 21.09.1916, Karel Kolár (Muž)

    Salomena - 16.04.1918, Karel Kolár (Tomáš Jaroš)
    Salomena - 16.04.1918, Karel Kolár (Tomáš Jaroš)

    Senoseč - 26.06.1917, Karel Kolár (Správce)
    Senoseč - 26.06.1917, Karel Kolár (Správce)

    skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)<br>(foto: Karel Váňa)
    skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)
    (foto: Karel Váňa)

    Smrt cara Pavla I. - 23.02.1920, Karel Kolár (Mamajev)
    Smrt cara Pavla I. - 23.02.1920, Karel Kolár (Mamajev)

    Světa pán v županu - 12.02.1919, Karel Kolár (Duperron)
    Světa pán v županu - 12.02.1919, Karel Kolár (Duperron)

    Ten, který dostává políčky - 28.04.1920, Karel Kolár (Briquet), Karel Želenský (Hrabě Mancini)
    Ten, který dostává políčky - 28.04.1920, Karel Kolár (Briquet), Karel Želenský (Hrabě Mancini)

    Ten, který rozdává políčky - 28.04.1920, Karel Kolár (Briquet)
    Ten, který rozdává políčky - 28.04.1920, Karel Kolár (Briquet)

    Utajované zlo - 21.02.1914 (Anna Suchánková, Eva Vrchlická, Karel Kolár)
    Utajované zlo - 21.02.1914 (Anna Suchánková, Eva Vrchlická, Karel Kolár)

    V předvečer války - 24.10.1919 (sedící zleva: Jiří Steimar, Jarmila Kronbauerová, Karel Kolár)
    V předvečer války - 24.10.1919 (sedící zleva: Jiří Steimar, Jarmila Kronbauerová, Karel Kolár)

    V předvečer války - 24.10.1919 (v popředí zleva: J. Steimar, J. Kronbauerová, K. Kolár, R. Deyl)
    V předvečer války - 24.10.1919 (v popředí zleva: J. Steimar, J. Kronbauerová, K. Kolár, R. Deyl)

    V předvečer války - 24.10.1919, Karel Kolár (Velitel Fergassou)
    V předvečer války - 24.10.1919, Karel Kolár (Velitel Fergassou)

    Vodní družstvo - 09.06.1916, Antonín Čepela (Kofránek), Karel Kolár (Bartoloměj Vosyka)<br>(foto: Karel Váňa)
    Vodní družstvo - 09.06.1916, Antonín Čepela (Kofránek), Karel Kolár (Bartoloměj Vosyka)
    (foto: Karel Váňa)

    Vodní družstvo - 09.06.1916, Antonín Čepela (Kofránek), Karel Kolár (Bartoloměj Vosyka)
    Vodní družstvo - 09.06.1916, Antonín Čepela (Kofránek), Karel Kolár (Bartoloměj Vosyka)

    Vršovci - 25.04.1919, Karel Kolár (Tista)
    Vršovci - 25.04.1919, Karel Kolár (Tista)

    Ze života hmyzu - 08.04.1922, Karel Kolár (Drvoštěp)
    Ze života hmyzu - 08.04.1922, Karel Kolár (Drvoštěp)

    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)
    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)

    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista)
    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista)

    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)
    Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)

    Židovka - 24.06.1915, Karel Kolár (Císař Zikmund)
    Židovka - 24.06.1915, Karel Kolár (Císař Zikmund)