loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

  Martin Malachovský

  Životopis:

  Studoval zpěv na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof. J. Hrubanta. Vzdělání si rozšiřoval na interpretačních kurzech v italské Perugii a v rámci studijního pobytu na Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Vídni absolvoval Mistrovský kurz u E. Nesterenka. Jako stipendista francouzské vlády absolvoval půlroční stáž na Conservatoire National de Paris. V roce 1993 získal stipendium Nadace Richarda Wagnera na Bayreuther Festspiele. V roce 1993 získal na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 3. místo.
  Od roku 1992 je angažován jako sólista opery Slovenského národného divadla v Bratislavě. Debutoval jako Bartolo v Mozartově Figarově svatbě. Na této scéně vytvořil řadu postav: Don Quichotte ve stejnojmenné opeře J. Masseneta, Don Basilio (Lazebník sevillský), Colline (La boheme), don Alfonso (Cosi fan tutte), Don Alfonso (Lucrezia Borgia), Velký inkvizitor (Don Carlos), ad. Zúčastnil se mnoha festivalů: Mozartfestival Madrid, Maifestspiele Wiesbaden, Pražské jaro, Bratislavské hudobné slávnosti a další.
  Na koncertních a operních pódiích zpíval v Itálii, Německu, Slovinsku, Holandsku, Belgii, Švýcarsku, Řecku, Francii, Španělsku ad. Spolupracoval s významnými hudebními tělesy a osobnostmi. V pařížské Opéra Comique účinkoval jako Luther v Hoffmannových povídkách. V roce 1997 absolvoval měsíční turné po Japonsku, kde v roli Kostelníka účinkoval po boku Sherrilla Milnesa, Petera Dvorského a Shinobu Satoh v uvedení Pucciniho Tosky. V pražském Národním divadle nastudoval roli Figara v Mozartově Figarově svatbě.

  Aktualizace: 2006

  Role:

  Le nozze di Figaro – Figarova svatba premiéra: sezona 2001/2002 - Figaro
  Otello (SOP) premiéra: sezona 2011/2012 - Lodovico
  Triptych (Slovenské národní divadlo Bratislava) premiéra: sezona 2017/2018 - Simone

  Seznam představení

  Dostupná dokumentace:

  Fotogalerie:

  Le nozze di Figaro - 09.02.2002 (Martin Malachovský, Simona Houda-Šaturová)
  Le nozze di Figaro - 09.02.2002 (Martin Malachovský, Simona Houda-Šaturová)