loading
 
 

tisknout stránku

zpět zpět

vyhledat vyhledat

  Alžběta Vomáčková

   

  Životopis:

  Mezzosopranistka Alžběta Vomáčková absolvovala Pražskou konzervatoř v roce 2013 ve třídě prof. Brigity Šulcové. Nyní pokračuje ve studiu klasického zpěvu na Akademii múzických umění v Praze u prof. Romana Janála. Mezi její soutěžní úspěchy patří 2. cena na Mezinárodní pěvecké soutěži Ferruccio Tagliavini, Deutschlandsberg-Graz v Rakousku (předsedkyní poroty byla Elena Obraztsovova), 3. cena na Mezinárodní soutěži Imricha Godina Iuventus Canti na Slovensku, 2. a 3. cena v kategorii Junior na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala také cenu Národního divadla Brno, cenu Nejlepší interpretace operní árie Ježibaby z Dvořákovy opery Rusalka a cenu Beno Blachuta.
  Svou profesionální pěveckou kariéru zahájila v roce 2012 rolí Ježibaby (Dvořák: Rusalka) jako host v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Od roku 2013 hostuje v plzeňském Divadle J. K. Tyla v roli Siebla (Gounod: Faust) a v roli Aloisie (B. Martinů: Voják a tanečnice), v Divadle F. X. Šaldy v Liberci jako Preziosilla (Verdi: La Forza del Destino), Třetí žínka (Rusalka) a Nicklausse (Offenbach: Hoffmannovy povídky) a ve Státní opeře v Praze jako Třetí žínka (Rusalka). V červenci 2014 vystoupila jako Kuchtík a 3. žínka v Rusalce na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově.
  Roku 2013 byla navržena Hereckou asociací do širší nominace na cenu Thálie za roli Preziosilly v inscenaci Síla osudu (Divadlo F. X. Šaldy Liberec). Absolvovala také mistrovské pěvecké kurzy v Karlových Varech u prof. A. Carangela, prof. N. Hillebranda a prof. M. Blahušiakové, v Itálii pod vedením prof. F. M. Algeri, prof. S. Heger a prof. V. Licari a písňové pěvecké kurzy u Dagmar Peckové v Praze. V rámci své umělecké činnosti spolupracovala s předními českými dirigenty, jako jsou František Babický, Tomáš Brauner, Martin Doubravský, František Drs, Jan Chalupecký, Petr Kofroň, Rudolf Krečmer, Miriam Němcová, Jiří Štrunc, Marek Vorlíček a další.

  Aktualizace: únor 2017

  Role:

  Rusalka (SOP) premiéra: sezona 2011/2012 - Třetí žínka
  Boris Godunov premiéra: sezona 2014/2015 - Fjodor
  Juliette (Snář) premiéra: sezona 2015/2016 - Hadač
  Poprask v opeře premiéra: sezona 2016/2017 - Pippetto, musico
  Figarova svatba premiéra: sezona 2017/2018 - Cherubín
  Matiné ke 194. výročí narození Bedřicha Smetany premiéra: sezona 2017/2018 - Zpěv, Zpěv
  Thais (Divadlo F. X. Šaldy Liberec) premiéra: sezona 2017/2018 - Myrtale

  Seznam představení