loading
 
 

tisknout stránku

vyhledat vyhledat

    tituly podle žánru - opera

    (nalezených záznamů: 697)

    66 sezón (Piaček Marek)
    A jitra jsou zde tichá ... (Molčanov Kirill Vladimirovič)
    Abú Hasan (Weber Carl Maria von)
    Acis a Galatea (Händel Georg Friedrich)
    Adriana Lecouvreur (Cilea Francesco)
    Adventní koncert (Neuveden)
    Afričanka (Meyerbeer Giacomo)
    Agrippina (Händel Georg Friedrich)
    Aida (Verdi Giuseppe)
    Albert Herring (Britten Benjamin)
    Alcina (Händel Georg Friedrich)
    Alessandro Stradella (Flotow Friedrich von)
    Amaranta (Trneček Hanuš)
    Amaya (Guridi Jesús)
    André Chénier (Giordano Umberto)
    Andrea Crini (Trneček Hanuš)
    Angelika (Ibert Jacques)
    Antiformalistický jarmark (Šostakovič Dmitrij Dmitrijevič)
    Antigona (Mysliveček Josef)
    Antigona (Krejčí Iša)
    Apollo (Eno Brian)
    Apollo et Hyacinthus (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Apollonius z Tyany (Jirák Karel Boleslav)
    Apolloopera (Piaček Marek)
    Arabella (Strauss Richard)
    Ariadna (Martinů Bohuslav)
    Ariadna na Naxu (Strauss Richard)
    Ariana a Modrovous (Dukas Paul)
    Árie k nezaplacení (koch hans w., Plachý Zdenek, Šimáček Jiří)
    Ariodante (Händel Georg Friedrich)
    Armida (Dvořák Antonín)
    Asrael (Franchetti Alberto)
    Attila (Verdi Giuseppe)
    Babička (Horák Antonín Vojtěch)
    Bagdadský lazebník (Cornelius Peter)
    Balada o lásce (Doubrava Jaroslav)
    Bastien a Bastienka (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Béatrice et Bénédict (Berlioz Hector)
    Beatrys (Lilien Ignaz)
    Beg Bajazid (Cikker Ján)
    Beng! (Doubek Jiří)
    Benvenuto Cellini (Berlioz Hector)
    Bertram a Mescalinda (Klusák Jan)
    Beze dne a bez noci (Novák Roman Z.)
    Bianca und Giuseppe (Kittl Bedřich (Jan Bedřich))
    Bílá paní (Boieldieu François - Adrien)
    Billy Budd (Britten Benjamin)
    Blaník (Fibich Zdeněk)
    Blíženci (Weis Karel)
    Bloud (Foerster Josef Bohuslav)
    Bludný Holanďan (Wagner Richard)
    Blumfeld - starší mládenec (Keprt Marek)
    Bohéma (Puccini Giacomo)
    Boj o tygra (Neuveden)
    Bojarská svatba (Weis Karel)
    Boleslav I. (Vomáčka Boleslav)
    Boris Godunov (Musorgskij Modest Petrovič)
    Bouře (Fibich Zdeněk)
    Božská komedie (Kumžák Martin)
    Braniboři v Čechách (Smetana Bedřich)
    Bratři Karamazovi (Jeremiáš Otakar)
    Brouk Pytlík (Zámečník Evžen)
    Brundibár (Krása Hans)
    Břehy Gangy (Keprt Michael)
    Bubu z Montparnassu (Burian Emil František)
    Candide (Bernstein Leonard)
    Car a tesař (Lortzing Gustav Albert)
    Car Kalojan (Vladigerov Pančo)
    Car Saltan (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Cardillac (Hindemith Paul)
    Carmen (Bizet Georges)
    Carská nevěsta (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Castor et Pollux (Rameau Jean-Philippe)
    Cech písařů (Messager André)
    Cesta oknem (Kovařovic Karel)
    Circus Terra (Madsen Trygve)
    Císař Atlantidy (Ullmann Viktor)
    Co slyšely děti v Poličce (Martinů Bohuslav)
    Copernicus (Fischer Jan F.)
    Coriolanus (Cikker Ján)
    Cornill Schut (Smareglia Antonio)
    Coronide (Zouhar Vít)
    Cosi fan tutte (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Curlew River (Britten Benjamin)
    Čarodějka (Chapí Ruperto)
    Čarokraj (Ivanovič Marko)
    Čarostřelec (Weber Carl Maria von)
    Černé domino (Auber Daniel François Esprit)
    Černé jezero (Rozkošný Josef Richard)
    Černohorci (Bendl Karel)
    Čert a Káča (Dvořák Antonín)
    Čertova stěna (Smetana Bedřich)
    Červená Karkulka (Neuveden)
    Červená Karkulka (Pauer Jiří)
    Česká mše vánoční (Ryba Jakub Jan)
    České jesličky (Křička Jaroslav)
    čili Hokej v opeře neboli Ostrov Hokej-do (Smolka Martin)
    Čtyřnotová opera (Johnson Tom)
    Dalibor (Smetana Bedřich)
    Dáma a lupiči (Hurník Ilja)
    Dcera pluku (Donizetti Gaetano)
    Dceruška hostinského (Zelinka Jan Evangelista)
    Death in Venice (Britten Benjamin)
    Debora (Foerster Josef Bohuslav)
    Dědův odkaz (Novák Vítězslav)
    Démon (Rubinštejn Anton Grigorjevič)
    Den dobročinnosti (Martinů Bohuslav)
    Deset dnů, které otřásly světem (Karminskij Mark Veniaminovič)
    Děti dětem (Neuveden)
    Devátá louka (Zelinka Jan Evangelista)
    Děvče ze Západu (Puccini Giacomo)
    Dialogy Karmelitek (Neuveden)
    Dido a Aeneas (Neuveden)
    Dido a Aeneas (Purcell Henry)
    Die Causa Franz Jägerstätter (Smutný Pavel)
    Die Franzosen vor Nizza (Kittl Bedřich (Jan Bedřich))
    Die Physiker (Pflüger Andreas)
    Dimitrij (Dvořák Antonín)
    Dinora (Meyerbeer Giacomo)
    Dítě a kouzla (Ravel Maurice)
    Dítě Tábora (Bendl Karel)
    Divá Bára (Piskáček Adolf)
    Divadlo za branou (Martinů Bohuslav)
    Divadlo za bránou (Martinů Bohuslav)
    Divertimento (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Dobrou noc, pane Pantalone! (Grisar Albert)
    Dobře placená procházka (Suchý Jiří, Šlitr Jiří)
    Domácí cvrček (Goldmark Karl)
    Don Carlos (Verdi Giuseppe)
    Don Giovanni (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Don Giovanni (Gazzaniga Giuseppe)
    Don Hrabal (Štědroň Miloš Orson)
    Don Juan v pekle (Škarka Karel)
    Don Pasquale (Donizetti Gaetano)
    Don Quichotte (Massenet Jules)
    Donna Diana (Reznicek Emil Nikolaus Joseph von)
    Dopisy, hádanky a příkazy (Nyman Michael)
    Dorian Gray (Steiner Isaac)
    Dráteník (Škroup František (Jan))
    Dubrovský (Nápravník Eduard Francevič)
    Dueto na čeng a er-chu: Večerní píseň na rybářské loďce (Neuveden)
    Dvakrát Alexandr (Martinů Bohuslav)
    Dvě vdovy (Smetana Bedřich)
    Džamile (Bizet Georges)
    Edgar (Puccini Giacomo)
    Ejemovic Rézinka (Váchal Bohumír)
    Ekvinokce (Kozina Marjan)
    Elektra (Strauss Richard)
    Enšpígl (Jeremiáš Otakar)
    Ernani (Verdi Giuseppe)
    Erwartung (Schönberg Arnold)
    Es war einmal (Zemlinsky Alexander)
    Etienne Marcel (Saint-Saëns Camille)
    Eufrides před branami Tymén (Berg Josef)
    Eugen Oněgin (Čajkovskij Petr Iljič)
    Euryanta (Weber Carl Maria von)
    Eva (Foerster Josef Bohuslav)
    Evangelista (Kienzl Wilhelm)
    Ezio (Mysliveček Josef)
    Faidra (Viklický Emil)
    Falstaff (Salieri Antonio)
    Falstaff (Verdi Giuseppe)
    Fantom, čili Krvavá opera (Kofroň Petr, Plachý Zdenek, Šimáček Jiří)
    Faust a Markéta (Gounod Charles)
    Favorita (Donizetti Gaetano)
    Fidelio (Beethoven Ludwig van)
    Figarova svatba (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Filemon a Baucis (Gounod Charles)
    Florentinská tragédie (Zemlinsky Alexander)
    Fortunio (Messager André)
    Fra Diavolo (Auber Daniel François Esprit)
    Gianni Schicchi (Puccini Giacomo)
    Gloriana (Britten Benjamin)
    Halka (Moniuszko Stanislaw)
    Hamlet (Thomas Ambroise)
    Harold (Nápravník Eduard Francevič)
    Hedy (Fibich Zdeněk)
    Hejtman Šarovec (Horký Karel)
    Helga (Neuveden)
    Hipolyta (Křička Jaroslav)
    Hjördis (Moor Karel)
    Hoffmannovy povídky (Offenbach Jacques)
    Hoffmannovy povídky
    Honzovo království (Ostrčil Otakar)
    Hra o lásce a smrti (Cikker Ján)
    Hrabě Ory (Rossini Gioacchino)
    Hraběnka Marica (Kálmán Emmerich)
    Hrátky s čertem (Podéšť Ludvík)
    Hry (Fischer Jan F.)
    Hry o Marii (Martinů Bohuslav)
    Hubička (Smetana Bedřich)
    Hugenoti (Meyerbeer Giacomo)
    Husitská nevěsta (Šebor Karel)
    Hynku, jak si to představuješ? (Viklický Emil)
    Charlotte: Tříbarevná hra se zpěvy (Březina Aleš)
    Chovanština (Musorgskij Modest Petrovič)
    Chudák námořník (Milhaud Darius)
    Chytračka (Orff Carl)
    I Went to the House But Did Not Enter (Goebbels Heiner)
    Idomeneus, král krétský (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Ifigenie na Tauridě (Gluck Christoph Willibald)
    Ifigenie v Aulidě (Gluck Christoph Willibald)
    Ilseino srdce (Karel Rudolf)
    Infantčiny narozeniny (Zemlinsky Alexander)
    Istarská svatba (Smareglia Antonio)
    Italka v Alžíru (Rossini Gioacchino)
    Ivan Susanin (Glinka Michail Ivanovič)
    Jacobowsky a plukovník (Klebe Giselher Wolfgang)
    Jakobín (Dvořák Antonín)
    Jan Heiling (Marschner Heinrich August)
    Jan Hus (Horký Karel)
    Jan Lotarinský (Joncieres Victorin de)
    Jánošík (Hába Karel)
    Jarní pohádka (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Jasice (Vojáček Jindřich)
    Její pastorkyňa (Janáček Leoš)
    Jelizaweta Bam (Wimmer Vladimír)
    Jeremias (Eben Petr)
    Jessika (Foerster Josef Bohuslav)
    Jezero Ukereve (Mácha Otmar)
    Jidáš Iškariotský (Zamrzla Rudolf)
    Johanes doktor Faust (Berg Josef)
    John Fiore opět v Praze (Neuveden)
    Jolanta (Čajkovskij Petr Iljič)
    Jonny vyhrává (Krenek Ernst)
    Josef v Egyptě (Méhul Etienne-Nicolas)
    Joseph Merrick zvaný Sloní muž (Petitgirard Laurent)
    Julien (Charpentier Gustave)
    Julietta (Martinů Bohuslav)
    Juro Jánošík (Cikker Ján)
    Kamilla (Čelanský Ludvík Vítězslav)
    Kantor a žáci (Telemann Georg Philipp)
    Karel Škréta (Bendl Karel)
    Karlštejn (Novák Vítězslav)
    Káťa Kabanová (Janáček Leoš)
    Když tančí růže (Kupka Karel)
    Kirké (Hanzlík Tomáš)
    Klasika (Stucky Steven)
    Kmotr Fricek (Mascagni Pietro)
    Kníže Igor (Borodin Alexandr Porfirjevič)
    Kolotoč (Trojan Václav)
    Kolumbus (Škroup František (Jan))
    Komedianti (Leoncavallo Ruggiero)
    Kominíček (Britten Benjamin)
    Koncert k otevření sezony 2008/2009 - Maija Kovalevska (Neuveden)
    Koncert k otevření sezony 2009/2010 (Neuveden)
    Korunovace Poppaey (Monteverdi Claudio)
    Koštana (Konjović Petar)
    Kouzelná flétna (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Krakatit (Kašlík Václav)
    Krakonoš (Rozkošný Josef Richard)
    Král a uhlíř (Dvořák Antonín)
    Král Roger (Szymanowski Karol)
    Král to řekl (Delibes Léo)
    Královna Fiammetta (Leroux Xavier)
    Královna ze Sáby (Goldmark Karl)
    Královničky (Janáček Leoš)
    Královnin omyl (Němeček Emil)
    Královské děti (Humperdinck Engelbert)
    Králův mincmistr (Vostřák Zbyněk)
    Kráska a zvíře (Glass Philip)
    Kristus na hoře Olivetské (Beethoven Ludwig van)
    Krištof Kolumbus (Franchetti Alberto)
    Krútňava (Suchoň Eugen)
    Krvavá pavlač (Hanzlík Tomáš)
    Krvavá svatba (Szokolay Sándor)
    Kryšpín a kmotra (Ricci Federico, Ricci Luigi)
    Křídový kruh (Zemlinsky Alexander)
    Kunálovy oči (Ostrčil Otakar)
    Kytice (Martinů Bohuslav)
    La boheme (Leoncavallo Ruggiero)
    La clemenza di Tito (Mozart Wolfgang Amadeus)
    La Gioconda (Ponchielli Amilcare)
    La roulette (Merta Zdenek)
    La traviata (Verdi Giuseppe)
    Labutí píseň (Pauer Jiří)
    Lady Macbeth Mcenského újezdu (Šostakovič Dmitrij Dmitrijevič)
    Lakmé (Delibes Léo)
    Láska dona Perlimplina (Belamarič Miro)
    Láska ke třem pomerančům (Prokofjev Sergej)
    Láska lékařem (Wolf-Ferrari Ermanno)
    Láska tří králů (Montemezzi Italo)
    Lásky hra osudná (Folprecht Zdeněk)
    Lazebník sevillský (Rossini Gioacchino)
    Lazebník sevillský (Paisiello Giovanni)
    Legenda z Erinu (Ostrčil Otakar)
    Lejla (Bendl Karel)
    Lékař z donucení (Gounod Charles)
    Les Enfants Terribles (Příšerné děti) (Glass Philip)
    Les Indes galantes (Rameau Jean-Philippe)
    Lest a Láska (Haydn Franz Joseph)
    Lesův pán (Suk Váša)
    Lešetínský kovář (Weis Karel)
    Letem světem se zpěvem (Neuveden)
    Léto (Krejčí Miroslav)
    Levinův mlýn (Zimmermann Udo)
    Libuše (Smetana Bedřich)
    Lidové písně - solo (Neuveden)
    Lidská tragikomedie (Štědroň Miloš Orson)
    Lidský hlas (Poulenc Francis)
    Listonoš, Mortierové a krytí plemenné kočky (Drábek Pavel, Kyas Ondřej)
    Lohengrin (Wagner Richard)
    Lolita (Ščedrin Rodion Konstantinovič)
    Lost Objects (Gordon Michael, Lang David, Wolfe Julia)
    Louisa (Charpentier Gustave)
    Loupežníci (Verdi Giuseppe)
    Loupežnická nevěsta (Drábek Pavel, Kyas Ondřej)
    Lovci perel (Bizet Georges)
    Lucerna (Novák Vítězslav)
    Lucia (Donizetti Gaetano)
    Lucie (Donizetti Gaetano)
    Lucrezia Borgia (Donizetti Gaetano)
    Macbeth (Verdi Giuseppe)
    Madame Butterfly (Puccini Giacomo)
    Magdalena Kožená v Národním divadle (Neuveden)
    Magdalena Kožená v Národním divadle (Neuveden)
    Máchův deník (Viklický Emil)
    Mai 68 (Kofroň Petr)
    Májová noc (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Malí sportovci (Douša Eduard)
    Malíř Mathis (Hindemith Paul)
    Malíř Rainer (Picka František)
    Malířský nápad (Zich Otakar)
    Maloměšťáci (Veidl Theodor)
    Man and Boy: Dada (Nyman Michael)
    Manon (Massenet Jules)
    Manon Lescaut (Puccini Giacomo)
    Manželské kontrapunkty (Pauer Jiří)
    Mara (Hummel Ferdinand)
    Marie Potocká (Měchura Leopold Eugen)
    Mariken z Nimégue (Martinů Bohuslav)
    Markytánka (Godard Benjamin)
    Marnost bojů proti RKZ (Pudlák Miroslav)
    Marta (Flotow Friedrich von)
    Martin a slunce (Frešo Tibor)
    Maryša (Burian Emil František)
    Maškarní ples (Verdi Giuseppe)
    Matka (Hába Alois)
    Matka Míla (Bendl Karel)
    Mavra (Stravinskij Igor)
    Mazepa (Čajkovskij Petr Iljič)
    Medea (Cherubini Luigi)
    Medici (Leoncavallo Ruggiero)
    Médium (Davies Peter Maxwell)
    Medvěd (Jirásek Ivo)
    Mefistofeles (Boito Arrigo)
    Mefistofeles (Neuveden)
    Merlin (Goldmark Karl)
    Měsíc (Orff Carl)
    Měšták šlechticem (Lully Jean Baptiste)
    Mignon (Thomas Ambroise)
    Milkování (Neumann František)
    Miniopery (Uhlíř Jaroslav, Svěrák Zdeněk)
    Mirandolina (Martinů Bohuslav)
    Mister Scrooge (Cikker Ján)
    Mistr Jeroným (Jirásek Ivo)
    Mistr Jíra (Vogel Jaroslav)
    Mistři italského belcanta (Neuveden)
    Mistři pěvci norimberští (Wagner Richard)
    Mladá garda (Mejtus Julij Sergejevič)
    Mlčenlivá žena (Strauss Richard)
    Mluvící dobytek aneb Tajemné kosti (Drábek Pavel, Kyas Ondřej)
    Modrovousův hrad (Bartók Béla)
    Momčil (Pipkov Ljubomir)
    Montezuma (La Conquista) (Ferrero Lorenzo)
    Morana (Gotovac Jakov)
    Moravské dvojzpěvy (Neuveden)
    Mořský geus (Škroup František (Jan))
    Most (Burghauser Jarmil)
    Mozart... a ti druzí (Neuveden)
    Mozartovy narozeniny 2009 (Neuveden)
    Mozartovy narozeniny 2010 (Neuveden)
    Mozartovy narozeniny 2011 (Neuveden)
    Mramorová nevěsta (Hérold Louis Joseph Ferdinand)
    Mraveneček a zvířátka (Neuveden)
    MrTVá? (Dvořáková Markéta, Medek Ivo)
    Musa Džalil (Žiganov Nazib Gajazovič)
    Muž, který si spletl svou ženu s kloboukem (Nyman Michael)
    Myrrha (Zavrtal Ladislav)
    Mysterium Fidei (Smutný Pavel)
    Na starém bělidle (Kovařovic Karel)
    Na večer Bílé soboty (Horák Antonín Vojtěch)
    Na velké cestě (Nottara Constantin C.)
    Nabucco (Verdi Giuseppe)
    Nagano (Smolka Martin)
    Námluvy (Boháč Josef)
    Nápoj lásky (Donizetti Gaetano)
    Narození Páně (Martinů Bohuslav)
    Naši furianti (Kubín Rudolf)
    Natalie (Hartl Jindřich)
    Němá z Portici (Auber Daniel François Esprit)
    Němý kanár (Komorous Rudolf)
    Nenávistná láska (Mácha Otmar)
    Nepokoření (Kalaš Julius)
    Nepřemožení (Foerster Josef Bohuslav)
    Nerone (Boito Arrigo)
    Netopýr (Strauss ml. Johann)
    Nevěsta messinská (Fibich Zdeněk)
    Nevinná Yta (Hanzlík Tomáš)
    Nížina (Albert Eugen d´)
    Noc Šimona a Judy (Kovařovic Karel)
    Nocleh v Granadě (Kreutzer Conradin (Konradin))
    Noemova potopa (Britten Benjamin)
    Norma (Bellini Vincenzo)
    Nová země (Hába Alois)
    O neviditelném městě Kitěži (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Oberon (Weber Carl Maria von)
    Oberon (Vranický Pavel)
    Odsouzení Lukullovo (Dessau Paul)
    Odysseův návrat do vlasti (Neuveden)
    Oedipus Rex (Stravinskij Igor)
    Ogaři (Neuveden)
    Ohně zmar (Strauss Richard)
    Ohnivý anděl (Prokofjev Sergej)
    Oldřich a Boženka (Neuveden)
    Olympiade (Mysliveček Josef)
    Opera nás baví - Carl Orff (Neuveden)
    Opera nás baví - Ludwig van Beethoven, Carl Maria von Weber (Neuveden)
    Opičí král (Neuveden)
    Oráč a Smrt (Viklický Emil)
    Orango (Šostakovič Dmitrij Dmitrijevič)
    Orfeo (Monteverdi Claudio)
    Orfeus a Eurydika (Gluck Christoph Willibald)
    Orfeus v podsvětí (Offenbach Jacques)
    Orlando (Händel Georg Friedrich)
    Orlando furioso (Vivaldi Antonio)
    Oslí abeceda (Neuveden)
    Osm písní pro šíleného krále (Davies Peter Maxwell)
    Osud (Janáček Leoš)
    Otello (Neuveden)
    Otello (Verdi Giuseppe)
    Otvírání studánek (Martinů Bohuslav)
    Pád Arkuna (Fibich Zdeněk)
    Pád domu Usherů (Glass Philip)
    Paleček (Bořkovec Pavel)
    Paličatý švec (Zelinka Jan Evangelista)
    Panna Orleánská (Čajkovskij Petr Iljič)
    Panny moudré a panny pošetilé (Martinů Bohuslav)
    Parsifal (Wagner Richard)
    Patterns (Reich Steve)
    Peer Gynt (Egk Werner)
    Pelleas a Melisanda (Debussy Claude)
    Perdita (Nešvera Josef)
    Perníková chaloupka (Humperdinck Engelbert)
    Persefona (Stravinskij Igor)
    Peter a Lucia (Bázlik Miro)
    Peter Grimes (Britten Benjamin)
    Petrklíč (Martinů Bohuslav)
    Pevnost Mu-ke (Neuveden)
    Pevnost na hoře Jen-tang (Neuveden)
    Piková dáma (Čajkovskij Petr Iljič)
    Pimpinone (Neuveden)
    Písně (Hašler Karel)
    Písničky letem světem (Neuveden)
    Písňový recitál Evy Urbanové (Neuveden)
    Plameny (Hanuš Jan)
    Plášť (Puccini Giacomo)
    Pocta Leoši Janáčkovi (Neuveden)
    Pod jabloní (Suk Josef)
    Podivné dobrodružství Arthura Rowa (Jirko Ivan)
    Podobizna Manony (Massenet Jules)
    Podzimní řeka (Neuveden)
    Pohádka máje (Kvapil Jaroslav)
    Pohádková květina (Neuveden)
    Pochodeň Prométheova (Hanuš Jan)
    Polský žid (Weis Karel)
    Popelka (Rossini Gioacchino)
    Popelka (Rozkošný Josef Richard)
    Popelka Angelina (Rossini Gioacchino)
    Poprask v opeře (Donizetti Gaetano)
    Porgy a Bess (Gershwin George)
    Poselství – Poslední láska dr. Kafky (Szemzö Tibor)
    Poslední hejtman (Krejčí Miroslav)
    Poslední pokušení (Kokkonen Joonas)
    Postillon z Lonjumeau (Adam Adolphe Charles)
    Poupě (Ostrčil Otakar)
    Poustevníkův zvonek (Maillart Louis Aimé)
    Pověst o Ysu (Lalo Edouard)
    Pozdvižení v Efesu (Krejčí Iša)
    Pravidla slušného chování v moderní společnosti (Nejtek Michal)
    Preciézky (Zich Otakar)
    Proces (Einem Gottfried von)
    Prodaná nevěsta (Smetana Bedřich)
    Prorok (Meyerbeer Giacomo)
    Prsy Tirésiovy (Poulenc Francis)
    Před slunce východem (Burian Emil František)
    Příběh noci vánoční (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Příběh opravdového člověka (Prokofjev Sergej)
    Příhody lišky Bystroušky (Janáček Leoš)
    Psohlavci (Kovařovic Karel)
    Pytlák (Lortzing Gustav Albert)
    Radhošť (Nešvera Josef)
    Rajská zahrada (Němeček Emil)
    Rantzauové (Mascagni Pietro)
    Red Cliff (Neuveden)
    Requiem (Verdi Giuseppe)
    Revizor (Egk Werner)
    Rienzi (Wagner Richard)
    Rigoletto (Verdi Giuseppe)
    Rinaldo (Händel Georg Friedrich)
    Ring beze slov (Neuveden)
    Robert ďábel (Meyerbeer Giacomo)
    Rodina (Holoubek Ladislav)
    Romeo a Julie (Gounod Charles)
    Romeo, Julie a tma (Fischer Jan F.)
    Rudá Marie (Kučera Jan)
    Rusalenka (Marková-Krystlíková Jiřina, Dvořák Antonín, Kvapil Jaroslav)
    Rusalka (Dvořák Antonín)
    Rusalka (Dargomyžskij Alexandr Sergejevič)
    Ruslan a Ludmila (Glinka Michail Ivanovič)
    Růžový kavalír (Strauss Richard)
    Rychlé šípy (Neuveden)
    Rytíř a smrt (Wimmer Vladimír)
    Řecké pašije (Martinů Bohuslav)
    Sadko (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Salome (Strauss Richard)
    Samson a Dalila (Saint-Saëns Camille)
    Sasíci v Čechách (Pudlák Miroslav)
    Satanela (Rozkošný Josef Richard)
    Satyr (Bořkovec Pavel)
    Sedlák kavalír (Mascagni Pietro)
    Selská bouře (Lošťák Ludvík)
    Semjon Kotko (Prokofjev Sergej)
    Sen lesa (Prokop Ladislav)
    Sestra Angelika (Puccini Giacomo)
    Sestra Paskalina (Martinů Bohuslav)
    Sicilské nešpory (Verdi Giuseppe)
    Siegfried (Wagner Richard)
    Signor Kartáč (Neuveden)
    Síla osudu (Verdi Giuseppe)
    Silnice (Kašlík Václav)
    Silvestr s Mozartem (Neuveden)
    Simon Boccanegra (Verdi Giuseppe)
    Simson (Zamrzla Rudolf)
    Sládek prestonský (Adam Adolphe Charles)
    Slavík (Stravinskij Igor)
    Slib (Kovařovic Karel)
    Sluha dvou pánů (Hanuš Jan)
    Služka paní (Pergolesi Giovanni Battista)
    Slzy Alexandra Velikého (Hanzlík Tomáš)
    Slzy nože (Martinů Bohuslav)
    Smrt Klinghoffera (Adams John)
    Smrt kmotřička (Karel Rudolf)
    Snář (Martinů Bohuslav)
    Sněguročka (Rimskij-Korsakov Nikolaj Andrejevič)
    Sokrates (Satie Erik)
    Soumrak bohů (Wagner Richard)
    Spanilá mlynářka (Klička Josef)
    Společná smrt milenců v Šiganawě (Drábek Pavel, Kyas Ondřej)
    Srdce (Foerster Josef Bohuslav)
    Stáňa (Malát Jan)
    Starý král (Jeremiáš Jaroslav)
    Starý ženich (Bendl Karel)
    Sternenhoch (Acher Ivan)
    Stoja (Rozkošný Josef Richard)
    Strašidlo v zámku (Křička Jaroslav)
    Strašný dvůr (Moniuszko Stanislaw)
    Strojník Hopkins (Brand Max)
    Střevíčky (Čajkovskij Petr Iljič)
    Stvoření světa (Haydn Franz Joseph)
    Svatá Alžběta (Liszt Franz)
    Svatá Ludmila (Dvořák Antonín)
    Svatební noc (Zamrzla Rudolf)
    Svatojanské proudy (Rozkošný Josef Richard)
    Svätopluk (Suchoň Eugen)
    Svítání nad vodami (Jirásek Ivo)
    Šárka (Fibich Zdeněk)
    Šárka (Janáček Leoš)
    Šedá myší opera (Soudek Petr K.)
    Šelma sedlák (Dvořák Antonín)
    Školní dívčí revoluce (Neuveden)
    Špalíček (Martinů Bohuslav)
    Španělská hodinka (Ravel Maurice)
    Švanda dudák (Weinberger Jaromír)
    Švanda dudák (Bendl Karel)
    Tajemství (Smetana Bedřich)
    Tajné manželství (Cimarosa Domenico)
    Tak to dělají všechny (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Tamerlan (Mysliveček Josef)
    Tanec lotosových květů (Neuveden)
    Tanec s bubny (Neuveden)
    Tannhäuser (Wagner Richard)
    Tarasova rodina (Kabalevskij Dmitrij B.)
    Těžko se dnes duchům straší (Křička Jaroslav)
    Thais (Massenet Jules)
    The Angels (Hurník Lukáš)
    The Players (Beneš Juraj)
    Three Tales (Korot Beryl, Reich Steve)
    Tkalci (Nejedlý Vít)
    Torso (Hanzlík Tomáš, Zouhar Vít)
    Tosca (Puccini Giacomo)
    Toufar (Březina Aleš)
    Tracollo e Livietta (Pergolesi Giovanni Battista)
    Tramvestie (Wajsar Petr)
    Treemonisha (Joplin Scott)
    Trh v Richmondu (Flotow Friedrich von)
    Triptych (Puccini Giacomo)
    Tristan a Isolda (Wagner Richard)
    Trojí přání (Martinů Bohuslav)
    Trpaslík (Zemlinsky Alexander)
    Trubadúr (Verdi Giuseppe)
    Tři Pintové (Mahler Gustav, Weber Carl Maria von)
    Tři vlasy děda Vševěda (Karel Rudolf)
    Tulák (Leroux Xavier)
    Turandot (Puccini Giacomo)
    Turek v Itálii (Rossini Gioacchino)
    Tvrdé palice (Dvořák Antonín)
    U božích muk (Suda Stanislav)
    U věrného pastýře (Adam Adolphe Charles)
    Udatný král (Moyzes Alexander)
    Ughlu (Piskáček Adolf)
    Undina (Lortzing Gustav Albert)
    Únos ze serailu (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Urvasi (Kienzl Wilhelm)
    Utahování šroubu (Britten Benjamin)
    Útok na mlýn (Weis Karel)
    V studni (Blodek Vilém)
    Válka s mloky (Franz Vladimír)
    Valkýra (Wagner Richard)
    Vanda (Dvořák Antonín)
    Vánoční romance (Neuveden)
    Vánoční stromek (Rebikov Vladimir Ivanovič)
    Věc Makropulos (Janáček Leoš)
    Večer tříkrálový (Jirko Ivan)
    Velikonoční koncert (Neuveden)
    Veronika (Kubelík Rafael)
    Veselé námluvy (Malát Jan)
    Veselé ženy windsorské (Nicolai Otto)
    Veselohra na mostě (Martinů Bohuslav)
    Veta za vetu (Neuveden)
    Vij (Moor Karel)
    Vilém Tell (Rossini Gioacchino)
    Vina (Zich Otakar)
    Viola (Smetana Bedřich)
    Violeta Urmana, písňový recitál (Neuveden)
    Viva la Mamma (Donizetti Gaetano)
    Vivat opereta! (Neuveden)
    Vlast (Paladilhe Emile)
    Vlasty skon (Ostrčil Otakar)
    Vlaštovka (La Rondine) (Puccini Giacomo)
    Vodař (Cherubini Luigi)
    Vodník (Vomáčka Boleslav)
    Voják a tanečnice (Martinů Bohuslav)
    Vojcek (Berg Alban)
    Vojna (Burian Emil František)
    Vojna a mír (Prokofjev Sergej)
    Vrtkavosti života (Martinů Bohuslav)
    Vrtoch slečny Donnithornové (Davies Peter Maxwell)
    Vůl na střeše (Milhaud Darius)
    Výlety páně Broučkovy (Janáček Leoš)
    Vzkříšení (Cikker Ján)
    Vzorná rodina (Benizzo Francesco)
    Werther (Massenet Jules)
    Wir spielen Frieden (Arnecke Jörn)
    Xerxes (Händel Georg Friedrich)
    Yuzuru (Dan Ikuma)
    Z mrtvého domu (Neuveden)
    Z mrtvého domu (Janáček Leoš)
    Záboj (Chvála Emanuel)
    Zahradnice z lásky (Mozart Wolfgang Amadeus)
    Zahradníkův pes (Grisar Albert)
    Zakletý princ (Hřímalý Vojtěch)
    Zampa (Hérold Louis Joseph Ferdinand)
    Zápisník zmizelého (Janáček Leoš)
    Zásnuby v klášteře (Prokofjev Sergej)
    Zásnuby ve snu (Krása Hans)
    Zbojnická balada (Kašlík Václav)
    Zbrojíř (Lortzing Gustav Albert)
    Zdravý nemocný (Pauer Jiří)
    Zedník a zámečník (Auber Daniel François Esprit)
    Země úsměvů (Lehár Franz)
    Zítek (Blodek Vilém)
    Zítra se bude... (Nekvasil Jiří, Březina Aleš)
    Zítřek (Baird Tadeusz)
    Zjevy duší (Přízraky) (Moniuszko Stanislaw)
    Zkouška na operu (Lortzing Gustav Albert)
    Zkrocení zlé ženy (Goetz Hermann)
    Zkrocení zlé ženy (Šebalin Vissarion Jakovlevič)
    Zlato Rýna (Wagner Richard)
    Zlatý křížek (Brüll Ignaz)
    Zneuctění Lukrécie (Britten Benjamin)
    Zpráva pro Akademii (Klusák Jan)
    Zuzana Vojířová (Pauer Jiří)
    Zuzančino tajemství (Wolf-Ferrari Ermanno)
    Zvíkovský rarášek (Novák Vítězslav)
    Žádný člověk (Kadeřábek Jiří)
    Žebrácká opera (Britten Benjamin)
    Žena a bůh (Jirák Karel Boleslav)
    Ženich z onoho světa (Gotovac Jakov)
    Ženichové (Fischer Jan F.)
    Ženichové (Kovařovic Karel)
    Ženitba (Martinů Bohuslav)
    Židovka (Halévy Jacques Fromental Elie)
    Žirafí opera (Dvořáková Markéta)
    Život básníkův (Charpentier Gustave)
    Život prostopášníka (Stravinskij Igor)
    Žvanivý slimejš (Pauer Jiří)