Pohanský rok (Pantomima S. I., Brno) (Ostatní)
Národní divadlo, od 22.03.2004 do 22.03.2004 (1x)
Předloha
Popis
Hra inspirovaná prastarými pohanskými slavnostmi a rituály vychází z dávné minulosti pohanských kmenů. Brněnský soubor založený v r. 1981 tvoří 21 neslyšících mimů. Jejich hlavním smyslem a zaměřením je práce se sluchově postiženými dětmi a mládeží. Skupina prosazuje pantomimu a pohybové divadlo jako účinnou složku artterapie. Se souborem spolupracují uznávaní profesionální umělci z divadelních a hudebních oborů. Pantomima S. I. sklízí úspěch po celém světe a je nositelem řady významných mezinárodních ocenění (např. cena J.G. Deburau; Cena Zlaté masky, Itálie; Cena světového divadelního festivalu v Monaku).

V ND se soubor představí s pásmem pohybových vizí, studií, podobenství a klauniád. Spolu s nimi vystoupí se svou hrou také studenti 3. ročníku Výchovné dramatiky pro neslyšící JAMU Brno.
<br
Hostování souboru Pantomima S. I., Brno. Festival Otevřená náruč (speciální řada ND věnovaná menšinám). Festival se koná pod záštitou ministra kultury ČR Pavla Dostála. Uváděno s dalšími pantomimami pod společným názvem Pantomima neslyšících.
Textové a hudební úpravy
Inscenátoři
Spolupracovali
Inspicient : David Růžička
Fotogalerie
Pantomima neslyšících
Pantomima neslyšících 2