Plantáž (SND Bratislava) (Činohra)
Stavovské divadlo, od 24.04.2010 do 24.04.2010 (1x)
Popis
David Gieselmann je úspěšný současný německý autor, který je v Evropě známý i díky filmové verzi jeho hry Pan Kolpert. Hra Plantáž je především o mladé generaci před dovršením Kristových let, o dospělosti, která dříve či později doběhne každého.
Víte, kolik se dalo v devadesátých letech vydělat na popovém hitu? Dost na to, abyste si za to mohli koupit opuštěnou kasárnu, nastěhovat do ní všechny své kamarády, vysadit políčko s konopím a s ničím si nedělat starosti. Lucii a jejím kamarádům se to podařilo a zdálo se, že jejich život bude už len věčná svoboda. Po několika letech však přestanou vydělávat i největší megahity a mezi Luciiny přátele se začne nezastavitelně vdírat dlouho odsunovaná realita i se svými zákony, postavenými na penězích. Lucie a její kamarádi jsou najednou přinucení dělat to, čemu se celou dobu snažili vyhnout – postavit se zodpovědně ke svému životu. Každý se s tím vypořádává po svém: někdo ještě větším opojením, jiný sexem, sněním, klamáním sebe sama i ostatních. Najednou si ti, kteří spolu žili celé roky v „míru a bratské toleranci“, přestávají rozumět, mění se v nich něco zásadní.

Záštitu nad hostováním SND v Praze převzal J. E. Peter Brňo, velvyslanec Slovenské republiky v ČR. Představení se konají ve spolupráci se Slovenským institutem v Praze.
Hostování činohry Slovenského národního divadla Bratislava.
Textové a hudební úpravy
Překlad : Roman Olekšák
Inscenátoři
Kostýmy : Eva Rácová
Scéna : Eva Rácová