Hoffmannovy povídky (Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem) (Opera)
Stavovské divadlo, od 02.03.2011 do 02.03.2011 (1x)
Popis
Hostování Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem v rámci 10. ročníku Festivalu hudebního divadla 2011.

Věhlasný král francouzské operety Jacques Offenbach (Orfeus v podsvětí, Krásná Helena ad.) ještě před koncem života toužil složit operu jako svůj hold „vysokému umění“. Hoffmannovy povídky měly premiéru v Paříži v roce 1881, čtyři měsíce po skladatelově smrti, a představují po hudební i obsahové stránce unikát mezi romantickými operami 19. století!

Postavu šarmantního a legendami opředeného zhýralce, nešťastně zamilovaného básníka, který v alkoholu utápí svůj život i svůj talent, v Ústí nad Labem nastudoval čínský tenorista WeiLong Tao. Pražské publikum má vůbec poprvé možnost slyšet tohoto pozoruhodného interpreta, který se dostal do národního finále soutěže pro pěvecké talenty pořádané Metropolitní operou, vyhrál nespočet dalších pěveckých soutěží po celém světě a zpíval v mnoha renomovaných operních domech světa včetně milánské La Scaly. Za roli Hoffmanna získal v roce 2008 Cenu Thálie. Tři Hoffmannovy lásky sehrají Anna Klamo (dívka - stroj Olympie), Yvetta Tannenbergerová (soucit vzbuzující, nemocná a křehká Antonie) a Valerie Vaygant (svůdná kurtizána Giulietta), která se na minulém ročníku festivalu Opera představila v roli Janáčkovy Káti Kabanové.

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem je dvousouborové divadlo, které nabízí divákům z celého Ústeckého kraje operu, balet, moderní taneční divadlo, muzikál a operetu – širokou škálu od klasiky až po současné divadlo. Soubory Severočeského divadla opery a baletu zajíždí do mnoha českých měst a v poslední době též častěji do zahraničí. V Ústí nad Labem doplňují jeho program činohry hostujících divadelních souborů.
www.operabalet.cz

Premiéra 10. 10. 2008 v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem. Uvedeno ve francouzském originále s českými titulky.
www.festival-opera.cz

Sbor a orchestr Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem.
Textové a hudební úpravy
Autor libreta : Jules Barbier
Inscenátoři
Dirigent : Miriam Němcová
Kostýmy : Mlada Šerých
Sbormistr : Josef Kučera
Role
Hoffmann : WeiLong Tao
Olympia : Anna Klamo
Giulietta : Valeria Vaygant
Hlas matky : Věra Páchová
Coppélius : Nikolaj Někrasov
Dappertutto : Nikolaj Někrasov
Spalanzani : Jaroslav Kovacs
Schlémil : Martin Matoušek
Cochenille : Pavel Machát
Pittichinaccio : Pavel Machát
Frantz : Pavel Machát
Luther : Petr Matuszek
Nathanaël : Tomáš Brázda
Hermann : Radek Krejčí
Andres : Pavel Machát
Kurtizána : Lenka Schützová