Ty v mém domě (Činohra)
Divadlo mimo divadlo, od 01.04.2021 do 01.04.2021 (1x)
Popis
Audiopředstavení, které vyzývá k návštěvě, k novému pohledu na váš byt, k jemné participaci – prostě ke společné hře, u níž budete tři. Dva lidé v jednom bytě – a k tomu jeden hlas. Kdo je u koho na návštěvě? Kdo je hostitel a kdo je host? Znáte dobře místo, kde bydlíte? Anebo radši chodíte na návštěvy? Sešli se dva v jednom bytě a z nahrávky k nim přichází Hlas. Kdo to je? Dokáže nahlédnout, jak se tam žije? A jaký je vlastně jeho osud? Umíme si naslouchat?

Zakoupením vstupenky divák získá audiostopu do svého mobilního telefonu. Pozvěte kohokoliv, s nímž chcete tohle audiopředstavení zažít: partnera či partnerku, někoho ze svých rodičů, přátel, dětí, na tom nezáleží. Důležité je, že jste dva, jste v jakémkoliv bytě, máte dobře nabitý telefon a alespoň hodinu času.

Připraveno v rámci projektu ND Divadlo mimo divadlo. Paralelně vznikla česká a anglická verze. Překlad a jazyková spolupráce se týkají angličtiny.

Projekt vznikl za podpory European Theatre Convention v rámci jejich programu ENGAGE – oslovit dnešní publikum je nová divadelní výzva, který je spolufinancován z programu EU Kreativní Evropa.

Ve dnech 7. 11.–10. 12. 2021 bylo audiopředstavení prezentováno na festivalu Made in Prague v Londýně.
Audiopředstavení pro dva diváky a jeden byt. Premiéra projektu 1. 4. 2021, představení je k zakoupení online na webu Národního divadla.
Textové a hudební úpravy
Překlad : Nathan Fields
Inscenátoři
Dramaturgie : Marta Ljubková
Spolupracovali
Jazykový poradce : Petr Fantys
Zvukový design : Jan Čtvrtník
Fotogalerie
Ty v mém domě - 01.04.2021 snímek z natáčení: Marta Ljubková (dramaturgie) a Jiří Austerlitz (režie)
Foto: Petr Neubert
Ty v mém domě - 01.04.2021, snímek z natáčení: Jan Veselý (zvuk)
Foto: Petr Neubert
Ty v mém domě - 01.04.2021, snímek z natáčení: Saša Rašilov
Foto: Petr Neubert
Ty v mém domě - 01.04.2021, snímek z natáčení: Saša Rašilov
Foto: Petr Neubert
Ty v mém domě - 01.04.2021, vizuál audioinscenace
Foto: Petr Neubert