Linka: Makropulos (Činohra)
Divadlo mimo divadlo, od 20.05.2021
Předloha
Popis
Projekt vznikl v době zavřených divadel z důvodu pandemie koronaviru.

Mimořádný zážitek pro jednoho diváka. Performativní procházka, na níž se vydáte jen s dobře nabitým telefonem na cestu po místech v centru, kterých jste si možná nikdy nevšimli, abyste spoluprožili příběh nesmrtelné Emílie Marty.

Napíšete nám svoje telefonní číslo. Ve smluvený den a smluvenou hodinu půjdete na určité místo. Někdo vám zavolá a vyrazíte na procházku. Máte před sebou cca 70 minut společného času. Neznámá osoba na druhé straně telefonní linky si s vámi bude povídat nejen o svém, ale i vašem životě. Je jí totiž už 300 let a začíná z toho být unavená...

Možná vám to připomíná nějakou známou českou divadelní hru, možná se vám zalíbí dívat se na Prahu jejíma očima. V každém případě zažijete něco, co je určeno jen vám – záleží na vašich odpovědích, záleží na tom, jak budete váš společný čas chtít prožít.

Upozornění pro diváky:
Procházka se odehrává fyzicky v Praze, je tedy nutná vaše přítomnost na místě. Při nákupu vstupenky nezapomeňte uvést své telefonní číslo. To je pro průběh procházky zcela nezbytné, bude vám na něj volat E. M. Prosíme, dostavte se na určené místo včas, 5 minut po začátku již nelze procházku z provozních důvodů absolvovat. Procházka bude probíhat venku za každého počasí a bude trvat cca 70 minut. Oblečte se podle počasí a nezapomeňte na pohodlné boty. Během procházky budete s průvodcem komunikovat telefonicky, doporučujeme tedy sluchátka s mikrofonem, aby telefonování bylo pohodlnější. Procházku si užijete naplno, pokud během představení nebudete přijímat žádné jiné telefonní hovory a minimalizujete kontakt se známými na ulici na (nutné) minimum. V případě, že se opozdíte, vybije se vám mobilní telefon nebo z jiného důvodu nedokončíte procházku, bohužel vám nebudeme moci představení nahradit či vám vrátit vstupné.

Přibližná délka telefonátu: 1 hodina 15 minut, bez přestávky

Před oficiální premiérou se z provozních a technických důvodů konala série zkušebních představení, pojednaných jako předpremiéry.
Telefonát v pohybu. V rámci projektu Divadlo mimo divadlo.
Inscenátoři
Dramaturgie : Viktor Prokop
Spolupracovali
Dramaturgická supervize : Marta Ljubková
Spolupráce na inscenační koncepci : Kateřina Císařová
Fotogalerie
Linka: Makropulos - 20.05.2021, vizuál projektu (na snímku: Jindřiška Dudziaková)
Foto: Petr Neubert