Ceny Paměti národa (Ostatní)
Národní divadlo, od 17.11.2017 do 17.11.2017 (1x)
Předloha
Popis
Čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova.

Ocenění pro osobnosti, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova. Cenu Paměti národa převezmou čtyři lidé, dva z České a dva ze Slovenské republiky, kteří za své postoje strávili roky v komunistických kriminálech nebo byli jinak pronásledováni. Životní příběhy Františka Suchého, Márie Matejčíkové, Otto Šimka a Františka Lízny představí krátká filmová doku-dramata v režii Radima Špačka.
Na galavečeru vystoupí živý orchestr Matěje Kroupy, Ondřej Ruml, Jiří Pavlica a další interpreti. Režisérem večera je Michael Čech, moderuje Martin Veselovský. Lidé z Paměti národa děkují žijícím pamětníkům v přímém přenosu České televize a Českého rozhlasu letos už po sedmé. Od roku 2010 bylo oceněno již 33 osobností, mezi laureáty jsou váleční veteráni, političtí vězni, odbojáři, přeživší holocaustu, perzekvovaní spisovatelé či představitelé undergroundu, skauti, příslušníci církví a mnozí další.
Pořadateli galavečera jsou Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.
www.cenypametinaroda.cz