Kultura je národ: ND Talks – Spolupráce (Ostatní)
Stavovské divadlo, od 28.05.2020 do 28.05.2020 (1x)
Předloha
Popis
Pojďme se přestat ohlížet, co bylo, a začněme se bavit, co bude. Jakými cestami by se měla ubírat kultura dál? A jak se k tomu postaví místní zastupitelé? Jak bude vypadat pražská grantová politika? Co se chystá v Brně? A poučili jsme se z mimořádné situace tak, abychom z ní dokázali vytěžit něco pozitivního? O těchto a podobných tématech budeme diskutovat se dvěma zastupiteli a dvěma umělci z našich dvou největších měst.
Co v souvislosti s novými grantovými pravidly chystá Praha, může prozradit Martin Benda, zastupitel hlavního města Prahy, místopředseda výboru pro kulturu, výstavnictví, cestovní ruch a zahraniční vztahy, a o potřebách nejen své organizace může mluvit Šárka Maršíková, umělecká ředitelka Centra pro nový cirkus Cirqueon. Změní se něco ve vztahu brněnské radnice ke zřizovaným institucím? I na to možná přijde řeč mezi Tomášem Koláčným, náměstkem brněnské primátorky pro majetek, kulturu a informační technologie, a Miroslavem Oščatkou, ředitelem tamějšího Centra experimentálního divadla.
Mimořádná debatní platforma v době uzavřených divadel kvůli pandemii koronaviru. Přímý přenos debaty na YouTube kanálu Činohry Národního divadla.