Kultura je národ: ND Talks – Téma (Ostatní)
Stavovské divadlo, od 04.06.2020 do 04.06.2020 (1x)
Předloha
Popis
Dva měsíce celostátní karantény a přerušený provoz divadel po dlouhých týdnech pomalu končí. Jak se tato mimořádná událost promítne do uvažování a tvorby umělců? Je možné pokračovat tak jako předtím? Přinesla tato specifická zkušenost nová témata, která bude třeba umělecky zpracovat? Jakým způsobem „social distancing“, tedy společenské distancování, zasáhne oblast divadla a performance? Jak lze uvažovat o prostoru hlediště a jeviště ve světě, kdy je minimální vzdálenost mezi lidmi stanovena i nařízena na dva metry? Můžeme uvažovat i o jiných formách diváckého zážitku? A je takový stav trvale udržitelný?
Proměny dramaturgie budou tématem v pořadí již sedmé debaty cyklu #kulturajenarod. Hosty jsou tentokrát tři umělci, kteří se věnují odlišným divadelním žánrům a jejichž tvorba je typická tím, že důsledně reaguje na aktuální trendy a výzvy. Tvůrci, kteří se snaží promýšlet budoucnost divadla i nad rámec mimořádných událostí. Přinesla jim koronavirová krize nové umělecké podněty? Režisérka Kamila Polívková, umělecký šéf brněnské platformy Terén Matyáš Dlab a dramaturg Boris Jedinák budou diskutovat o tom, co je v posledních dvou měsících zasáhlo a čemu se chtějí věnovat v měsících nadcházejících. Moderuje Nina Jacques.
Mimořádná debatní platforma v době uzavřených divadel kvůli pandemii koronaviru. Přímý přenos debaty na YouTube kanálu Činohry Národního divadla.