Kultura je národ: ND Talks – Média (Ostatní)
Stavovské divadlo, od 11.06.2020 do 11.06.2020 (1x)
Předloha
Popis
Během koronavirové krize přestala veřejnoprávní televize na dva měsíce vysílat pravidelný pořad „Události v kultuře". Sportovní zpravodajství ovšem uváděla dál. Ale nebyl právě v této době prostor pro to přivést diváky i k jinému typu kultury? Anebo je televize pro mladou generaci úplně mrtvý formát? Ostatně velká část kulturního zpravodajství se už definitivně přesunula do online prostoru…
Jakým způsobem tedy o kultuře, divadle a umění referovat? Liší se v tomto veřejnoprávní a komerční média, odborná periodika i zábavné časopisy? Proč novináři v souvislosti s kulturou tak často akcentují peníze a nikoliv jiné hodnoty? Rozumějí vůbec média divadlu? Hosty Ilony Smejkalové budou Barbora Etlíková – teatroložka a divadelní kritička, Michaela Vetešková – vedoucí kulturního zpravodajství Českého rozhlasu a Petr Vizina – novinář webu Aktuálně.cz a bývalý vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize.
Mimořádná debatní platforma v době uzavřených divadel kvůli pandemii koronaviru. Přímý přenos debaty na YouTube kanálu Činohry Národního divadla.