My tancujem swing (MTF Zlatá Praha 2021) (Ostatní)
Nová scéna, od 23.09.2021 do 23.09.2021 (1x)
Předloha
Popis
První projekt, který se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost. Film hledá odpověď na otázku, čím swingová hudba a tanec už více než 80 let vábí mladé lidi a lidi mladé duchem, napříč dekádami, historickým vývojem, módou až do moderního 21. století. Příběhem swingu provází diváky postava průvodce, vzezřením i mluvou jako vystřižená z období první republiky.
Období od počátků swingu až do protektorátu je zobrazeno v dobovém černobílém provedení. Potom se obraz vybarví. Film využívá postupy spojené s filmy 20.–30. let, tedy obdobím příchodu jazzově swingové kultury k nám – kruhové roztmívačky, prolínačky i mezititulky k uvození kapitol v ornamentálním rámečku jako v němých filmech. Dějiny swingové hudby a tance jsou představeny prostřednictvím archivů (ČT a NFA), ukázek tanců s prvky hraných scén a prostřednictvím krátkých rozhovorů s klíčovými osobnostmi jako je například Jiří Suchý či Petr Koura.

Délka projekce 1 hodina, bez přestávky.
Slavnostní premiéra dokumentárního filmu Ondřeje Havelky. Snímek se zaměřuje na dějiny české swingové hudby i tance od jejich počátků až po současnost.
Inscenátoři