Můj život s Bohuslavem Martinů (MTF Zlatá Praha 2021) (Ostatní)
Nová scéna, od 24.09.2021 do 24.09.2021 (1x)
Předloha
Popis
Můj život s Bohuslavem Martinů je moderně natočený hraný dokument, který za přispění dvou vypravěčů provází diváka životem a dílem geniálního českého skladatele. Snímek se částečně opírá o stejnojmennou knihu, kterou napsala jeho žena Charlotte. Její vzpomínky přináší blízký pohled portrétovaného hrdiny a zároveň dávají filmu lidský rozměr. Druhým vypravěčem příběhu je Bohuslavův přítel a životopisec Miloš Šafránek, který se nešťastně zapletl s STB.
Film za pomoci kvazidokumentárních výpovědí, rekonstruovaných scén a reálných filmových archivů přibližuje nejen hudbu velkého skladatele, ale také jeho osobní život, názory, pocity a postoje. Tvůrci natáčeli nejenom ve filmových ateliérech, ale také v Národním divadle, Poličce či na Azurovém pobřeží.
Realizační štáb:

Námět: Jiří Hubač, Režie: Jakub Sommer, Scénář: Lukáš Csicsely, Jakub Sommer, Dramaturgie: Radim Smetana, Kamera: Viktor Smutný, Architekt: Jan Vlček, Kostýmní výtvarnice: Simona Rybáková, Masky: Iveta Huptychová, Kreativní producent: Jiří Hubač, Výkonný producent: Kateřina Kovářová, Vedoucí produkce: Jan Rolínek

Délka projekce 1 hodina 30 minut.
Slavnostní premiéra hraného dokumentu, který za přispění dvou vypravěčů provází diváka životem a dílem geniálního českého skladatele.
Role
Martinů : Petr Stach
Charlotte : Tereza Hofová
Šafránek : Ondřej Kavan