Liběna Odstrčilová

 

Datum narození:

23.02.1890

Datum úmrtí:

19.09.1962

Životopis:

Narozena v Olomouci, zemřela v Praze. Herectví studovala u M.Hübnerové. Upozornila na sebe jako protagonistka pražského ochotnického spolku Volné sdružení a v roce 1911 byla angažována do činoherního souboru ND, kde působila až do svého penzionování v roce 1933. V dalších letech se příležitostně věnovala recitátorské činnosti. Vedle herecké práce v ND se zabývala intenzívně, zejména v letech 1917-1920, loutkovým divadlem. Založila Uměleckou loutkovou scénu, kde uvedla několik podnětných inscenací. Její loutkoherecká i organizátorská práce v Umělecké loutkové scéně měla velký význam pro formování českého moderního loutkářství.

Role:

Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1883/1884 - Alena
Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Maryša, Rozára, Hrdličková
Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Desdemona
Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Jessika
Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Markétka
Když réva znova kvete premiéra: sezona 1909/1910 - Josefa
Krakonoš premiéra: sezona 1909/1910 - Bledulka
Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1909/1910 - Mela
Revoluční svatba premiéra: sezona 1909/1910 - Alaine de l´Estoile
David premiéra: sezona 1910/1911 - Abital
Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Podruhyně pražská, Mladá měšťanka pražská
Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Děvče
Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Eliška z Kravař, Anna z Frimburka, Anežka, Selské děvče
Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Bětka
Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Blanche
Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Lízinka
Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Anna z Frimburka, Mladá žena
Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Helena Milínská
Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Světlo, Štěstí
Návrat marnotratného syna premiéra: sezona 1911/1912 - Stella Faringfordová
Neklan premiéra: sezona 1911/1912 - Dívka
Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Ilona
Redakce premiéra: sezona 1911/1912 - Emma
Zuzanka premiéra: sezona 1911/1912 - Zuzanka
Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Dáma
Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Milka
Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Jirka
John Gabriel Borkman premiéra: sezona 1912/1913 - Bedřiška
Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Novicka
Midasovy uši premiéra: sezona 1912/1913 - Panthalis
Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Kolja
Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Cintia
Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Panoš Parisův
Sedlák svým pánem premiéra: sezona 1912/1913 - Lisarda
Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Stanka
Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Helena
Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1912/1913 - První snacha
Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Lesana, Bělena
Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Paní Bodfishová
Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Katuška
Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Paranis
Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Dcera arabského kupce
Figarova svatba premiéra: sezona 1913/1914 - Cherubin
Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Andělka
Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Anna z Frimburka
Průkopnice premiéra: sezona 1913/1914 - Mistress Smidtová
Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Slečna Eynsford Hillová
Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Živa
Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Jeanna z Verceilů, Tereza
Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Slečna Omodei
Utajované zlo premiéra: sezona 1913/1914 - Jindřiška
Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Milena, jeho choť, Růženka, jejich dcera
Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Bianka
Žena premiéra: sezona 1913/1914 - Dívka
Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Edita
Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1914/1915 - Doňa Inés
Hippolytos premiéra: sezona 1914/1915 - Jiná žena
Holoubě premiéra: sezona 1914/1915 - Anna
Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Anny
Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Phoebe
Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Anny
Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Beatrix Enriquez d´Araňa, Giulia
Léto premiéra: sezona 1914/1915 - Stáza
Ludvík XI. premiéra: sezona 1914/1915 - Daufin
Pomsta Catullova premiéra: sezona 1914/1915 - Akmé
Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Mílek
Soudcové premiéra: sezona 1914/1915 - Dívčina
Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Hornychová
Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Madlena
Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Herečka
Hold Prodané nevěstě premiéra: sezona 1915/1916 - Prodaná nevěsta
Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Komtesa Christina
Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Hanička
Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Dvorní dáma
Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Apolenka
Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Panoš Parisův
Starý Adam premiéra: sezona 1915/1916 - Katuše Pratová
Adriena Lecouvreurova premiéra: sezona 1916/1917 - Slečna Jouvenotova
Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Josefina
Faëthón premiéra: sezona 1916/1917 - Aiglé
Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Lady Mortimerová
Naše babička premiéra: sezona 1916/1917 - Helena Marvanová
Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Verunka
Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Alena
Pokračování premiéra: sezona 1916/1917 - Anna
Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Semiramis, Vládkyně říše hyacint
Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Vesna
Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Zdeňka Lebdušková
České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Dorka
Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Emička
Gazdina roba premiéra: sezona 1917/1918 - Eva
Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Alena
Posel premiéra: sezona 1917/1918 - Anna
Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Anna
Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1917/1918 - Živa
Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Vojtěch Levý
Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Milína
Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Josefina
Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Varvara
Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Sestra Marta
České Sibylly premiéra: sezona 1918/1919 - Sibylla Radhošťská
Dvě ukolébavky premiéra: sezona 1918/1919 - Anda
Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Kněžice Kunhuta
Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Druhá krásná paní
Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Mladá měšťanka pražská
Kašpárkova maminka premiéra: sezona 1918/1919 - Jason
Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Žofie, Anna z Frimburka
Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Helena Milínská
Nora premiéra: sezona 1918/1919 - Paní Lindová
Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - První snacha
Tovární prázdniny premiéra: sezona 1918/1919 - Beatrice Farrarová
Višňový sad premiéra: sezona 1918/1919 - Šarlota Ivanovna
Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Radka
Černá dáma sonetů premiéra: sezona 1919/1920 - Černá dáma
Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Mlada
Jekatěrina Ivanovna premiéra: sezona 1919/1920 - Jelizaveta Ivanovna Líza
Matiné klubu solistů Národního divadla premiéra: sezona 1919/1920 - První přadlena
Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Sigrid
Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Madlenka
Primo vere premiéra: sezona 1919/1920 - Sestra Annunziata
Smích bohů premiéra: sezona 1919/1920 - Carolyx
V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Genius rodu Harašovského, Genius rodu harašovského, Genius rodu harašovského, Genius rodu harašovského
Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Bartáková
Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - II. mluvčí
Ideální manžel premiéra: sezona 1920/1921 - Paní / Lady Marchmontová
Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Zdenka Voborníková
Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - Lucinda
Modlářka premiéra: sezona 1920/1921 - Jindřiška
Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - Rebeka
Sylvia premiéra: sezona 1920/1921 - Diana
Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Jeho dcera, Hrbatá
Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Pí. Claudelová
Zlatíčko premiéra: sezona 1920/1921 - Raisa Glěbovna
Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Růžena
Zvony premiéra: sezona 1920/1921 - První žena, Druhá žena
Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Josefína
Dílo athletů premiéra: sezona 1921/1922 - Lea
Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Vévodkyně z Olivarezů, Princezna z Eboli
Dravec premiéra: sezona 1921/1922 - Věra
Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Princ Edvard
Jejich štěstí premiéra: sezona 1921/1922 - Petr Lánský
Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Princezna Elisa
Paměti Havlíčkově premiéra: sezona 1921/1922 - Anežka
Pán svého srdce premiéra: sezona 1921/1922 - Blanche
Podzim doktora Marka premiéra: sezona 1921/1922 - Máša
Sklenice vody premiéra: sezona 1921/1922 - Královna Anna
Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Mlle Moliere, Coelia
Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Kukla
Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Žena
Druhá paní premiéra: sezona 1922/1923 - Ellean
Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Markétka
Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Děvče
Maryša premiéra: sezona 1922/1923 - Maryša, jeho dcera
Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1922/1923 - Alena
Silný muž premiéra: sezona 1922/1923 - Červenka
Soud lásky premiéra: sezona 1922/1923 - Brianda z Luny
Sulamit premiéra: sezona 1922/1923 - Baltis
Turandot premiéra: sezona 1922/1923 - Zelima
Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Terezka
Bezvýznamná žena premiéra: sezona 1923/1924 - Miss Hester Worsleyová
Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Padlá
Čech a Němec premiéra: sezona 1923/1924 - Ančička
Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Marie Seytonová
Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Komtesa Christina
Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Fernando
Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Sofja
Minulost premiéra: sezona 1923/1924 - Antonie
Misantrop premiéra: sezona 1923/1924 - Elianta
Na východ od Suezu premiéra: sezona 1923/1924 - Sylvie Knoxová
Peg mého srdce premiéra: sezona 1923/1924 - Ethel
R. H. inženýr premiéra: sezona 1923/1924 - Slečna Mary
Rybář stínů premiéra: sezona 1923/1924 - Nelly
Slaměný klobouk premiéra: sezona 1923/1924 - Helena
Tartuffe premiéra: sezona 1923/1924 - Marie
Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Sudha
Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Anežka
Kolportážní příběh premiéra: sezona 1924/1925 - Alice
Mamá Kolibřík premiéra: sezona 1924/1925 - Miss Deacon
Na Valdštejnské šachtě premiéra: sezona 1924/1925 - Tekla
Naše drahá ženuška premiéra: sezona 1924/1925 - Angelika Martin
Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Miss Nora
Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Slečna Constance Nevillová
Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Julie, Marina
Vinice Páně premiéra: sezona 1924/1925 - Gisela
Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Apatura Iris, Kukla
Zlámaný žebřík premiéra: sezona 1924/1925 - Dominika
Boží člověk premiéra: sezona 1925/1926 - Gjurgja
Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Charmian
Faidra premiéra: sezona 1925/1926 - Ismena
Hra o lásce a smrti premiéra: sezona 1925/1926 - Chloris Soucy
Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Riny
Léto premiéra: sezona 1925/1926 - Stáza
Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Mela
Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Terezka
Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Lulia
Peníze premiéra: sezona 1925/1926 - Tony
Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Apolenka
Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - Eva
Živnost paní Warrenové premiéra: sezona 1925/1926 - Vivie
Jindřich IV. premiéra: sezona 1926/1927 - Její dcera Frida
Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - Jü-pei
Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Hanička
Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Paní Cousinetová, Jenovéfa
Pygmalion premiéra: sezona 1926/1927 - Slečna Eynsford Hillová
Faust premiéra: sezona 1927/1928 - Bruneta, 2. sfinga, Panthalis
Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Mladá měšťanka pražská
Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Anka
Konec paní Cheneyové premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Maria Frintová
Leonie premiéra: sezona 1927/1928 - Madame de Crochine
Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Žofinka
Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Princezna Elisa
Mateřství paní Phelpsové premiéra: sezona 1927/1928 - Kristina
Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Alda
Na moři premiéra: sezona 1927/1928 - Cilly Trenchová
Nora premiéra: sezona 1927/1928 - Paní Lindová
Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Helena
Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Filipina Opossum
Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Stará panna
Vějíř lady Windermerové premiéra: sezona 1927/1928 - Lady Plymdaleová
Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Lavinia
Konstance premiéra: sezona 1928/1929 - Marta
Král Lear premiéra: sezona 1928/1929 - Regan
Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Panna Lidunka
Michelina premiéra: sezona 1928/1929 - Hraběnka Gemma Kussera
Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Marfa
M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Roubínková
Matiné na počest Ivo Vojnoviče premiéra: sezona 1929/1930 - Ore, její dcera
Posvátný plamen premiéra: sezona 1929/1930 - Sestra Waylandová
Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Vědma tetínská
Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Láblová
Todo je outsider premiéra: sezona 1929/1930 - Karla
Craigova žena premiéra: sezona 1930/1931 - Slečna Austenová
Dům žen premiéra: sezona 1930/1931 - Tekla Belská
Jaro národů premiéra: sezona 1930/1931 - Gisela Spiessbürger
Julie si koupí dítě premiéra: sezona 1930/1931 - Vévodkyně ze Solsony
Kateřina Veliká premiéra: sezona 1930/1931 - Carevna Alžběta
Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka premiéra: sezona 1931/1932 - Markyta
Ozdravovna "Na Smíchu" premiéra: sezona 1931/1932 - Eleonora Prosecká
Slabé pohlaví premiéra: sezona 1931/1932 - Klarisa
V řetězech premiéra: sezona 1931/1932 - Yvetta
Ze života hmyzu premiéra: sezona 1931/1932 - Kukla
Čech a Němec premiéra: sezona 1932/1933 - Ančerl
Jana premiéra: sezona 1932/1933 - Anežka Vieuvillová
Paní ministrová premiéra: sezona 1932/1933 - Naďa Stefanovičová
Před západem slunce premiéra: sezona 1932/1933 - Pavla Klotylda Klausenová
Společenská smetánka premiéra: sezona 1932/1933 - Principessa della Cercola
Táta dlouhán premiéra: sezona 1932/1933 - Paní Lippettová
Žabák ze Žabího Hrádku premiéra: sezona 1932/1933 - Žena plavce vlečného člunu

Seznam představení

Dostupná dokumentace:

Fotogalerie:

Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)
Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)

Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)
Adriena Lecouvreurova - 07.05.1917, Liběna Odstrčilová (Slečna Jouvenotova)

Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)
Blázen Tantris - 11.10.1913 (Anna Suchánková, Růžena Nasková, Liběna Odstrčilová)

Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)
Bouře - 19.03.1919, Liběna Odstrčilová (Varvara)

Cyrano de Bergerac - 03.03.1919, Liběna Odstrčilová (Sestra Marta)
Cyrano de Bergerac - 03.03.1919, Liběna Odstrčilová (Sestra Marta)

Čekanky - 19.08.1916, Liběna Odstrčilová (Josefina), Antonín Čepela (Adjunkt Ptáček)
Čekanky - 19.08.1916, Liběna Odstrčilová (Josefina), Antonín Čepela (Adjunkt Ptáček)

Černá dáma sonetů - 18.01.1920, Liběna Odstrčilová (Černá dáma)
Černá dáma sonetů - 18.01.1920, Liběna Odstrčilová (Černá dáma)

Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)
Excelsior - 06.09.1913, Liběna Odstrčilová (Dcera arabského kupce)

Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
Falkenštejn - 16.09.1918 (Leopolda Dostalová, Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)
Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)

Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)
Faust - 27.03.1910, Liběna Odstrčilová (Markétka)

Gazdina roba - 07.09.1917, Liběna Odstrčilová (Eva)
Gazdina roba - 07.09.1917, Liběna Odstrčilová (Eva)

Gazdina roba - 07.09.1917, Vojta Matys (Mánek Mešjaný), Liběna Odstrčilová (Eva)
Gazdina roba - 07.09.1917, Vojta Matys (Mánek Mešjaný), Liběna Odstrčilová (Eva)

Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)
Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)

Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)
Jindřich IV. - 02.11.1916, Liběna Odstrčilová (Lady Mortimerová)

Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Liběna Odstrčilová (Jason)
Kašpárkova maminka - 04.01.1919, Liběna Odstrčilová (Jason)

Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)
Léto - 29.05.1915, Liběna Odstrčilová (Stáza)

Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)
Liběna Odstrčilová (civilní fotografie)

Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)
Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)

Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)
Morálka paní Dulské - 18.06.1910, Liběna Odstrčilová (Mela), Anna Sedláčková (Hesia)

Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)
Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)

Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)
Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja)

Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja), Karel Želenský (Ivan Chabarovič)
Mumraj - 01.10.1912, Liběna Odstrčilová (Kolja), Karel Želenský (Ivan Chabarovič)

Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)
Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)

Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)
Naše babička - 04.12.1916, Liběna Odstrčilová (Helena Marvanová)

Naši furianti - 17.06.1917, Liběna Odstrčilová (Verunka), Vojta Matys (Václav)
Naši furianti - 17.06.1917, Liběna Odstrčilová (Verunka), Vojta Matys (Václav)

Ondřej a drak - 23.12.1919, Liběna Odstrčilová (Madlenka), Karel Váňa (Dědeček Madlenin)
Ondřej a drak - 23.12.1919, Liběna Odstrčilová (Madlenka), Karel Váňa (Dědeček Madlenin)

Potupný kvas - 18.10.1912 (Liběna Odstrčilová, Richard Schlaghammer, Rudolf Deyl, Zdenka Rydlová)
Potupný kvas - 18.10.1912 (Liběna Odstrčilová, Richard Schlaghammer, Rudolf Deyl, Zdenka Rydlová)

Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)
Pražský flamendr - 24.01.1916 (Marie Hübnerová, Liběna Odstrčilová)

Pražský flamendr - 24.01.1916, Liběna Odstrčilová (Apolenka)
Pražský flamendr - 24.01.1916, Liběna Odstrčilová (Apolenka)

Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)
Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)

Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)
Slepý mládenec - 24.01.1918, Liběna Odstrčilová (Milína)

Služebník svého pána - 11.05.1918, Liběna Odstrčilová (Josefina)
Služebník svého pána - 11.05.1918, Liběna Odstrčilová (Josefina)

Smích bohů - 04.07.1920, Liběna Odstrčilová (Carolyx)
Smích bohů - 04.07.1920, Liběna Odstrčilová (Carolyx)

Strakonický dudák - 30.05.1913 (Liběna Odstrčilová)<br>(foto: Karel Váňa)
Strakonický dudák - 30.05.1913 (Liběna Odstrčilová)
(foto: Karel Váňa)

Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)
Vesnin hřích - 09.06.1917, Liběna Odstrčilová (Vesna)

Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)
Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)

Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)
Višňový sad - 21.05.1919, Liběna Odstrčilová (Šarlota Ivanovna)

Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)
Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)

Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)
Vršovci - 25.04.1919, Liběna Odstrčilová (Radka)

Ze života hmyzu - 08.04.1922 Liběna Odstrčilová (Kukla)
Ze života hmyzu - 08.04.1922 Liběna Odstrčilová (Kukla)

Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)
Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913 (Karel Kolár, Liběna Odstrčilová, Anna Červená)

Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)
Zkrocení zlé ženy - 20.09.1913, Karel Kolár (Baptista), Liběna Odstrčilová (Bianka)

Zlatíčko - 22.10.1920, Liběna Odstrčilová (Raisa Glěbovna)
Zlatíčko - 22.10.1920, Liběna Odstrčilová (Raisa Glěbovna)

Žně - 19.09.1916, Eduard Kohout (Záhorna), Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková)
Žně - 19.09.1916, Eduard Kohout (Záhorna), Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková)

Žně - 19.09.1916, Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková), Eduard Kohout (Záhorna)<br>(foto: Karel Váňa)
Žně - 19.09.1916, Liběna Odstrčilová (Zdeňka Lebdušková), Eduard Kohout (Záhorna)
(foto: Karel Váňa)