Eugen Viesner

 

Datum narození:

12.01.1876

Datum úmrtí:

07.07.1931

Další používaná jména:

Eugen Wiesner

Životopis:

Narozen v Praze, zemřel v Praze. Po absolutoriu na varhanické škole v Praze byl v roce 1893 angažován P.Švandou st. jako herec a vystupoval u něho v letech 1893-1897 v Aréně na Smíchově. Poté hrál v roce 1897 se společností V.Pázlera v Sýkorově varieté v Celetné ulici v Praze, v roce 1898 opět v Aréně na Smíchově a v letech 1899-1903 u společnosti V.J.Suka, působícího tehdy v divadle Urania. Členem činohry ND byl od června 1903 až do své smrti.

Inscenátor:

České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - režie
Mirandolina premiéra: sezona 1922/1923 - režie

Role:

Prodaná nevěsta premiéra: sezona 1891/1892 - Komediant
Cyprienna premiéra: sezona 1893/1894 - Jan
Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1893/1894 - Lauriston, Jasmin
Jiný vzduch premiéra: sezona 1895/1896 - Vaníček, Boubela
Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1897/1898 - Jiný pastevec
Cesta kolem světa v 80 dnech premiéra: sezona 1898/1899 - Peršan
Maryša premiéra: sezona 1900/1901 - Třetí soused
Michuovic dcerušky premiéra: sezona 1900/1901 - Aristide
Mořská panna premiéra: sezona 1900/1901 - Charles
Flachsmann vychovatel premiéra: sezona 1901/1902 - Bedřich Riemann
Král Harlekýn premiéra: sezona 1901/1902 - Lékař
Revisor premiéra: sezona 1901/1902 - Abdulin
Romeo a Julie premiéra: sezona 1901/1902 - Lékárník, Gregorio
Zaza premiéra: sezona 1901/1902 - Julius
Falkenštejn premiéra: sezona 1902/1903 - Uváděč
Jan Žižka premiéra: sezona 1902/1903 - Kuneš z Bělovic, Prokop Závada, Jiný posel
Má syna premiéra: sezona 1902/1903 - Marcel du Parvis
Mirandolina premiéra: sezona 1902/1903 - Fabrizio
Netopýr premiéra: sezona 1902/1903 - Půlka
Nový clown premiéra: sezona 1902/1903 - Figgis
Carův kurýr premiéra: sezona 1903/1904 - Vasil
Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1903/1904 - Ragueneau, První kadet, Kapsář
Dcera premiéra: sezona 1903/1904 - Liska
Dceruška hostinského premiéra: sezona 1903/1904 - Tučný mužík
Děti kapitána Granta premiéra: sezona 1903/1904 - Bob
Divoká kachna premiéra: sezona 1903/1904 - Plešatý pán
Drama čtyř chudých stěn premiéra: sezona 1903/1904 - Schulze
Knížata premiéra: sezona 1903/1904 - Kruvoj
Milenci premiéra: sezona 1903/1904 - Kočí
Můstek premiéra: sezona 1903/1904 - Planchet
Orfeus v podsvětí premiéra: sezona 1903/1904 - Jean Styx
Pražský žid premiéra: sezona 1903/1904 - Jehud
Strážní andělé premiéra: sezona 1903/1904 - Gregoire
Syn člověka premiéra: sezona 1903/1904 - Hrabě Arthur Schafgotsche
Tažní ptáci premiéra: sezona 1903/1904 - Číšník
Tragedie člověka premiéra: sezona 1903/1904 - Druhý muž z lidu, Kmet, Jiný dvořan
Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1903/1904 - Johanes Pěnkava
Vodní družstvo premiéra: sezona 1903/1904 - František Kudrna
Závěť premiéra: sezona 1903/1904 - První rolník
Anglicky snadno a rychle premiéra: sezona 1904/1905 - Policejní inspektor
Bajaja premiéra: sezona 1904/1905 - Kuchař
Doňa Sanča premiéra: sezona 1904/1905 - Tirso
Dvojí methoda premiéra: sezona 1904/1905 - Správce Prunierova restaurantu
Gero premiéra: sezona 1904/1905 - Stodoran
Hamlet premiéra: sezona 1904/1905 - Osrik, Rosenkranz
Její systém premiéra: sezona 1904/1905 - Edvard
Jessika premiéra: sezona 1904/1905 - Princ aragonský
Manžel premiéra: sezona 1904/1905 - Barbella
Marie Stuartovna premiéra: sezona 1904/1905 - Důstojník tělesné stráže
Oklikou premiéra: sezona 1904/1905 - Fred
Palackého třída čís. 27 premiéra: sezona 1904/1905 - Heliodor Drmola
Pohádka o Sněhurce premiéra: sezona 1904/1905 - Toník
Salome premiéra: sezona 1904/1905 - Nazarenský
Salomena premiéra: sezona 1904/1905 - Giovanni de Spatio
Strakonický dudák premiéra: sezona 1904/1905 - Pantaleon Vocilka, Tonda
Zimní pohádka premiéra: sezona 1904/1905 - Archidamus, Žalářník
Betlém premiéra: sezona 1905/1906 - Aron
Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1905/1906 - Jiřík (Křepinský, Šavlička, Lokýtek)
Julius Caesar premiéra: sezona 1905/1906 - Druhý měšťan
Láska a smrt premiéra: sezona 1905/1906 - Nuňo
Logika srdce premiéra: sezona 1905/1906 - Lucien de Jullianges
Lucerna premiéra: sezona 1905/1906 - Sejtko
Paličova dcera premiéra: sezona 1905/1906 - Soused Bláha
Sirotek premiéra: sezona 1905/1906 - Kuba
Večer tříkrálový premiéra: sezona 1905/1906 - Fabian
Faust premiéra: sezona 1906/1907 - Měšťan
Fialka premiéra: sezona 1906/1907 - Karel Sojka
Labutí jezero premiéra: sezona 1906/1907 - Rudovous
Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1906/1907 - Stráž
Otec premiéra: sezona 1906/1907 - Jílek
Terna premiéra: sezona 1906/1907 - JUC. Vratislav Smolka
V nížině premiéra: sezona 1906/1907 - Nando
Zdi Jericha premiéra: sezona 1906/1907 - Šlechtic Jasper Twelvetrees
Ženich premiéra: sezona 1906/1907 - Krynický
Hořký osud premiéra: sezona 1907/1908 - Selský výbor
Janek premiéra: sezona 1907/1908 - Kurt Engelhart
Má jest pomsta premiéra: sezona 1907/1908 - Soudní lékař
Maryša premiéra: sezona 1907/1908 - Lízal, Pavel
Oberon premiéra: sezona 1907/1908 - Hlídač zahrady
Oresteia premiéra: sezona 1907/1908 - Sluha
Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1907/1908 - Švihlík
Skvrna premiéra: sezona 1907/1908 - Vačlena
Strakonický dudák premiéra: sezona 1907/1908 - Matěj
Ve stínu doliny premiéra: sezona 1907/1908 - Michael Dara
Velebníček premiéra: sezona 1907/1908 - Snecky Hobart
Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1907/1908 - Turista, Sklepmistr
Egyptská noc premiéra: sezona 1908/1909 - Druhý žid
Její otec premiéra: sezona 1908/1909 - Eduard Liégeois
Katakomby premiéra: sezona 1908/1909 - Blim
Kníže premiéra: sezona 1908/1909 - Mladý Čech
Komedie plná omylů premiéra: sezona 1908/1909 - Dromio ze Syrakus
Kontesa Mici aneb Rodinný den premiéra: sezona 1908/1909 - Zahradník
Král premiéra: sezona 1908/1909 - Marodér
Láska k bližnímu premiéra: sezona 1908/1909 - Zřízenec
Louskáček premiéra: sezona 1908/1909 - Ministr policie, Dědeček
Mignon premiéra: sezona 1908/1909 - Bedřich
Neznámý premiéra: sezona 1908/1909 - Ničema, Harry Larkoom, Domácí šašek
Oasa premiéra: sezona 1908/1909 - Listonoš
Odjinud premiéra: sezona 1908/1909 - Eduard Koberwein
Othello premiéra: sezona 1908/1909 - Posel
Podvrácený dub premiéra: sezona 1908/1909 - Bóďa
Prodaná nevěsta premiéra: sezona 1908/1909 - Komediant
Smrt Odyssea premiéra: sezona 1908/1909 - Druhý posel
Sokyně premiéra: sezona 1908/1909 - De Chamblay
Travička premiéra: sezona 1908/1909 - De Pommeyrac
Beatrix Cenci premiéra: sezona 1909/1910 - Don Lucenzio
Benátský kupec premiéra: sezona 1909/1910 - Salanio
Bezejmenná premiéra: sezona 1909/1910 - Fontaine
Čekanky premiéra: sezona 1909/1910 - Kontrolor Skokan
Čokoládová princezna premiéra: sezona 1909/1910 - Félician Bédaride
Faust premiéra: sezona 1909/1910 - Jiný žák
Královská Výsost premiéra: sezona 1909/1910 - Lord Seerlo
Mrs. Dot premiéra: sezona 1909/1910 - Wright
Na záletech premiéra: sezona 1909/1910 - Cesare
Opory společnosti premiéra: sezona 1909/1910 - Velkoobchodník Rummel
Pan Johanes premiéra: sezona 1909/1910 - Čemerka
Paní Moda premiéra: sezona 1909/1910 - Ferdinand I., Svat
Pražský žid premiéra: sezona 1909/1910 - Jehud
Princezna Pampeliška premiéra: sezona 1909/1910 - Jiný pastevec
Rozmilá rodina premiéra: sezona 1909/1910 - Šl. Schilpatt
Tragedie člověka premiéra: sezona 1909/1910 - Druhý muž z lidu, Kmet, Jiný dvořan
Valdštejn premiéra: sezona 1909/1910 - Arkebusák pluku Tiefenbachova, Kornet
Co si malíř naporoučí premiéra: sezona 1910/1911 - Jindřich
David premiéra: sezona 1910/1911 - Muž
Domov a víra premiéra: sezona 1910/1911 - Soudní písař
Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1910/1911 - Gospar Džono
Jan Žižka premiéra: sezona 1910/1911 - Kašpar Šlik, Kuneš z Bělovic, Šimon od bílého lva, Jiný posel českých pánů ke králi
Janošík premiéra: sezona 1910/1911 - Adamčík
Kontesa Mici premiéra: sezona 1910/1911 - Zahradník
Král Václav IV. premiéra: sezona 1910/1911 - Hynek Berka z Dubé a Hohenštejna, Purkrabí domu, řečeného pražského, ve Vídni
Královna loutek premiéra: sezona 1910/1911 - Listonoš
Lakomec premiéra: sezona 1910/1911 - La Fleche
Malíř Rainer premiéra: sezona 1910/1911 - Sidonius
Překvapení z rozvodu premiéra: sezona 1910/1911 - Corbulon
Richard III. premiéra: sezona 1910/1911 - Posel
Rozklad premiéra: sezona 1910/1911 - Jindřich Kubelka
Růžový kavalír premiéra: sezona 1910/1911 - Lékař
Sněhulák premiéra: sezona 1910/1911 - Čert
Šaty dělají ženskou premiéra: sezona 1910/1911 - Cyrus Goring
Vojnarka premiéra: sezona 1910/1911 - Jan Hruška
Z čista jasna premiéra: sezona 1910/1911 - De Serriere
Ze všech nejhodnější premiéra: sezona 1910/1911 - Jean
Cesta do pekel premiéra: sezona 1911/1912 - Jára Krčmář
Hippodamie premiéra: sezona 1911/1912 - Soudce zápasů
Jan Hus premiéra: sezona 1911/1912 - Petr z Mladenovic, Klementer, Pavel Švec
Jessika premiéra: sezona 1911/1912 - Princ aragonský
Kolébka premiéra: sezona 1911/1912 - Dobronička
Magelona premiéra: sezona 1911/1912 - Jehoň
Misantrop premiéra: sezona 1911/1912 - Clitandr
Modrý pták premiéra: sezona 1911/1912 - Pes jménem Tyló
Patria premiéra: sezona 1911/1912 - Císařský rada Totzer
Pravá láska premiéra: sezona 1911/1912 - Fric
Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1911/1912 - Šof, Don Panfilio
Revisor premiéra: sezona 1911/1912 - Artemij Filippovič Zemljanika
Štěstí premiéra: sezona 1911/1912 - Policejní strážník
V panském čeledníku premiéra: sezona 1911/1912 - Mikuláš Hříbě z Buzic
Večer tříkrálový premiéra: sezona 1911/1912 - Fabian
Živá mrtvola premiéra: sezona 1911/1912 - Afremov
Anežka premiéra: sezona 1912/1913 - Staněk
Betlém premiéra: sezona 1912/1913 - Aron
Cyprienna premiéra: sezona 1912/1913 - Bastien
Marie Viktorie premiéra: sezona 1912/1913 - Chevalier
Mumraj premiéra: sezona 1912/1913 - Gorovyč
Paní z Rosenwaldu premiéra: sezona 1912/1913 - Dvorní rada Kraus
Potupný kvas premiéra: sezona 1912/1913 - Sluha
Průlom premiéra: sezona 1912/1913 - Jakub
Romeo a Julie premiéra: sezona 1912/1913 - Samson
Sedlák svým pánem premiéra: sezona 1912/1913 - Fileto
Semberský vladyka premiéra: sezona 1912/1913 - Starší obce
Sen noci svatojanské premiéra: sezona 1912/1913 - Švihlík
Strakonický dudák premiéra: sezona 1912/1913 - Koděra, Pantaleon Vocilka
Stříbrné pouzdro premiéra: sezona 1912/1913 - Marlow
Šosáci premiéra: sezona 1912/1913 - Ščegolev, Pavel Petrovič
Třináctý u stolu premiéra: sezona 1912/1913 - Théd Dawes
Vlk premiéra: sezona 1912/1913 - Číšník
Zlatorog premiéra: sezona 1912/1913 - Hrbáček
Ženy, které potkáváme premiéra: sezona 1912/1913 - Tajemník Hadraba, Tony Rott
Baron Goertz premiéra: sezona 1913/1914 - Důstojník
Bez věna premiéra: sezona 1913/1914 - Ivan
Blázen Tantris premiéra: sezona 1913/1914 - Jiný rytíř, Jiný malomocný
Excelsior premiéra: sezona 1913/1914 - Valentin
Konvář politik premiéra: sezona 1913/1914 - Starší cechu kloboučnického
Král Lear premiéra: sezona 1913/1914 - Posel
Král Václav IV. premiéra: sezona 1913/1914 - Rychtář Havlátky vsi, Purkrabí domu
Královna loutek premiéra: sezona 1913/1914 - Listonoš
Mirandolina premiéra: sezona 1913/1914 - Markýz di Forlipopoli
Paličova dcera premiéra: sezona 1913/1914 - Soused Bláha
Přítěž premiéra: sezona 1913/1914 - Bíza
Pygmalion premiéra: sezona 1913/1914 - Sarkastický zevloun
Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1913/1914 - Host
Rozkošná příhoda premiéra: sezona 1913/1914 - Fonques
Růžový kavalír premiéra: sezona 1913/1914 - Kadeřník
Třetí manžel premiéra: sezona 1913/1914 - Číšník
Z pohádky do pohádky premiéra: sezona 1913/1914 - Turista, Král, Král, Jehlička, krejčí
Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1913/1914 - Curtis
Zvěstování premiéra: sezona 1913/1914 - Jiný dělník
Žena premiéra: sezona 1913/1914 - 3. muž rudě oděný
Aféra premiéra: sezona 1914/1915 - Willum
Andersen premiéra: sezona 1914/1915 - Lékař
Bibliotekář premiéra: sezona 1914/1915 - Gibson
Dámy a husaři premiéra: sezona 1914/1915 - Petr
Don Juan Tenorio premiéra: sezona 1914/1915 - Don Rafael Avellaneda
Houpačka premiéra: sezona 1914/1915 - Chavresac
Charleyova teta premiéra: sezona 1914/1915 - Charley Wykeham
Choulostivý věk premiéra: sezona 1914/1915 - Joé
Jak se vám líbí premiéra: sezona 1914/1915 - Le Beau
Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1914/1915 - Vojtěch
Katakomby premiéra: sezona 1914/1915 - Blim
Kolumbus premiéra: sezona 1914/1915 - Rodriguez de Fonseca, Třetí šlechtic v Granadě
Paní stará premiéra: sezona 1914/1915 - Wright
Pohádka o Honzovi premiéra: sezona 1914/1915 - Jirka
Sedm havranů premiéra: sezona 1914/1915 - Soudek
Soucit premiéra: sezona 1914/1915 - Vojta
Soudcové premiéra: sezona 1914/1915 - Jukli
Tažní ptáci premiéra: sezona 1914/1915 - Hajný
Ve víru premiéra: sezona 1914/1915 - De la Vieillarde
Veselohra na mostě premiéra: sezona 1914/1915 - Učitel
Veta za vetu premiéra: sezona 1914/1915 - Žalářník
Androkles a lev premiéra: sezona 1915/1916 - Retiator
Bajaja premiéra: sezona 1915/1916 - Epeira
Betlém premiéra: sezona 1915/1916 - Aron
Ďáblice premiéra: sezona 1915/1916 - Muž
David a Goliáš premiéra: sezona 1915/1916 - Pablíř
Hamlet premiéra: sezona 1915/1916 - Osrik
Jan Výrava premiéra: sezona 1915/1916 - Bláznivý Martínek, Jiřík
Jejich štěstí premiéra: sezona 1915/1916 - První číšník
Lucerna premiéra: sezona 1915/1916 - Sejtko
Macbeth premiéra: sezona 1915/1916 - Posel
Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1915/1916 - Stráž
Mozartův večer premiéra: sezona 1915/1916 - Divadelní sluha
Naučný slovník premiéra: sezona 1915/1916 - Alois Haller
Oklikou premiéra: sezona 1915/1916 - Fred
Pražský flamendr premiéra: sezona 1915/1916 - Podhajský
Richard III. premiéra: sezona 1915/1916 - Posel
Romeo a Julie premiéra: sezona 1915/1916 - Samson
V malém domku premiéra: sezona 1915/1916 - Kosicki
Vodní družstvo premiéra: sezona 1915/1916 - Květoslav Liboveský
Zimní pohádka premiéra: sezona 1915/1916 - Autolykus
Boubouroche premiéra: sezona 1916/1917 - Fouetard
Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1916/1917 - Peršan, Raněný římský voják
Čekanky premiéra: sezona 1916/1917 - Kontrolor Skokan
Dáma s kameliemi premiéra: sezona 1916/1917 - Arthur
Hra srdcí premiéra: sezona 1916/1917 - Klicki
Jindřich IV. premiéra: sezona 1916/1917 - Poins, Travers
Naši furianti premiéra: sezona 1916/1917 - Matěj Šumbal
Noc na Karlštejně premiéra: sezona 1916/1917 - Ješek z Vartenberka
Princezna Hyacinta premiéra: sezona 1916/1917 - Don Panfilio
Štěstí premiéra: sezona 1916/1917 - Policejní strážník
Třetí zvonění premiéra: sezona 1916/1917 - Pilz
Vesnin hřích premiéra: sezona 1916/1917 - Vincek
Vůdce premiéra: sezona 1916/1917 - Starší kmene
Žně premiéra: sezona 1916/1917 - Dojva
Coppelia premiéra: sezona 1917/1918 - Starosta
České vlastenské divadlo premiéra: sezona 1917/1918 - Pán z Neustupů
Divotvorný klobouk premiéra: sezona 1917/1918 - Koliáš
Domácí pán premiéra: sezona 1917/1918 - Lickcheese
Drahomíra premiéra: sezona 1917/1918 - Mistivoj
Dubrovnická trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Gospar Džono
Hnízdo v bouři premiéra: sezona 1917/1918 - Vojenský sluha
Jedenácté přikázání premiéra: sezona 1917/1918 - Jiří Voborský, Bartoloměj Pecka
Kolébka premiéra: sezona 1917/1918 - Daniel z Mrakotína, Dobronička
Mrtvé moře premiéra: sezona 1917/1918 - Opilý sedlák
Otec premiéra: sezona 1917/1918 - Křivda, Jílek
Paní stará premiéra: sezona 1917/1918 - Wright
Pražský žid premiéra: sezona 1917/1918 - Jehud
Přemyslovci premiéra: sezona 1917/1918 - Ota
Revoluční trilogie premiéra: sezona 1917/1918 - Druhý dvořan, Gaston
Salomena premiéra: sezona 1917/1918 - Hans Peisser, Vojín královský
Se srdcem divno hrát premiéra: sezona 1917/1918 - Mladý venkovan
Slepý mládenec premiéra: sezona 1917/1918 - Beneš
Služebník svého pána premiéra: sezona 1917/1918 - Pstruha
Torquato Tasso premiéra: sezona 1917/1918 - Agostino Mosti
Tři staročeské veselohry premiéra: sezona 1917/1918 - Mikuláš Hříbě z Buzic, Šebastián Hecl ze Šternštejna
Ve stínu lípy premiéra: sezona 1917/1918 - Krejčík
Veselohra na mostě premiéra: sezona 1917/1918 - Učitel
Závoj Pierotčin premiéra: sezona 1917/1918 - Gigolo
Zkouška státníkova premiéra: sezona 1917/1918 - Markýz Hautefort
Attila premiéra: sezona 1918/1919 - Charja
Bouře premiéra: sezona 1918/1919 - Druhý občan
Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1918/1919 - Ragueneau
Falkenštejn premiéra: sezona 1918/1919 - Jaroslav ze Šternberka
Jan Roháč premiéra: sezona 1918/1919 - Městský písař jihlavský
Jan Žižka premiéra: sezona 1918/1919 - Komorník králův, Kuneš z Bělovic, Jiný posel
Jiný vzduch premiéra: sezona 1918/1919 - Kudrnatý
Král Václav IV. premiéra: sezona 1918/1919 - Jošt, Rychtář Havlátky vsi
Magelona premiéra: sezona 1918/1919 - Jehoň
Malíř Rainer premiéra: sezona 1918/1919 - Sidonius
Nebe, peklo, ráj... premiéra: sezona 1918/1919 - Tomáš
Smrt matky Jugovićů premiéra: sezona 1918/1919 - Jiný posel
Světa pán v županu premiéra: sezona 1918/1919 - Princ Camillo Borghese
Vršovci premiéra: sezona 1918/1919 - Posel
Černá dáma sonetů premiéra: sezona 1919/1920 - Strážce
Děvín premiéra: sezona 1919/1920 - Bezděk
Dohra premiéra: sezona 1919/1920 - Pinkas Bornstein
Hamlet premiéra: sezona 1919/1920 - Osrik
Jak se vám líbí premiéra: sezona 1919/1920 - Prubík
Jura premiéra: sezona 1919/1920 - Vojta
Loupežník premiéra: sezona 1919/1920 - Učitel
Miliony premiéra: sezona 1919/1920 - První bankéř
Nápadníci trůnu premiéra: sezona 1919/1920 - Posel
Ondřej a drak premiéra: sezona 1919/1920 - Šebesta
Revisor premiéra: sezona 1919/1920 - Artemij Filippovič Zemjanika
Smrt cara Pavla I. premiéra: sezona 1919/1920 - Hrabě Kutajsov
Spletitý případ premiéra: sezona 1919/1920 - Alfréd
Ten, který dostává políčky premiéra: sezona 1919/1920 - Jackson
V předvečer války premiéra: sezona 1919/1920 - Dagorne
V záři minulosti premiéra: sezona 1919/1920 - Bruselský měšťan, Ladislav Mörthen, Tanec Romaneska
Vojnarka premiéra: sezona 1919/1920 - Jan Hruška
Zmatená pohádka premiéra: sezona 1919/1920 - Fajryš
Antický večer premiéra: sezona 1920/1921 - Silenos
Coriolan premiéra: sezona 1920/1921 - Třetí měšťan římský, První spiklenec
Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1920/1921 - Ragueneau
Divoká kachna premiéra: sezona 1920/1921 - Plešatý pán
Fannina první hra premiéra: sezona 1920/1921 - Pan Gilbey
Jarní svátek premiéra: sezona 1920/1921 - Celestin
Kouzelný pohár premiéra: sezona 1920/1921 - Anselm
Paličova dcera premiéra: sezona 1920/1921 - Martin Toužimský
Poplašená duše premiéra: sezona 1920/1921 - Doktor Dromarre
Pražský žid premiéra: sezona 1920/1921 - P. Fr. Rozražovský, Jakub Luciper, Kilián Šípek
R.U.R. premiéra: sezona 1920/1921 - Marius
Tournée premiéra: sezona 1920/1921 - Bonvivant
Tribun premiéra: sezona 1920/1921 - Mayence
Vlci premiéra: sezona 1920/1921 - Druhý důstojník, Zvěd
Vojnarka premiéra: sezona 1920/1921 - Jan Hruška
Zlý jelen premiéra: sezona 1920/1921 - Strachoš
Bradýř melhuba premiéra: sezona 1921/1922 - Prokurátor
Čekanky premiéra: sezona 1921/1922 - Kontrolor Skokan
Dílo athletů premiéra: sezona 1921/1922 - Filliatre-Desmelin
Don Carlos premiéra: sezona 1921/1922 - Domingo
Edvard II. premiéra: sezona 1921/1922 - Trussel, Gurney
Fraška o mistru Patelinovi premiéra: sezona 1921/1922 - Vilém Joceaume
Generace premiéra: sezona 1921/1922 - Waisar
Jejich štěstí premiéra: sezona 1921/1922 - První číšník
Královna Kristýna premiéra: sezona 1921/1922 - Jan Holm
Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1921/1922 - Despreaux
Matěj Poctivý premiéra: sezona 1921/1922 - Vůdce národa
Podzim doktora Marka premiéra: sezona 1921/1922 - Vrchní ředitel Kořínek
Rabínská moudrost premiéra: sezona 1921/1922 - Jechiel
Ruy Blas premiéra: sezona 1921/1922 - Lokaj
Staré manželství premiéra: sezona 1921/1922 - Muž
Universální dědic premiéra: sezona 1921/1922 - Géronte, Patron společnosti
Večer malých veseloher Molierových premiéra: sezona 1921/1922 - Ali
Zápas premiéra: sezona 1921/1922 - Jindřich Tench
Zdravý nemocný premiéra: sezona 1921/1922 - Pan Diafoirus, Předseda senátu, První doktor
Ze života hmyzu premiéra: sezona 1921/1922 - Viktor, Lumek
Balladyna premiéra: sezona 1922/1923 - Kancléř
Brand premiéra: sezona 1922/1923 - Probošt
Cyprienna premiéra: sezona 1922/1923 - Bastien
Druhá paní premiéra: sezona 1922/1923 - Baronet Orreyed
Faust premiéra: sezona 1922/1923 - Wagner, Brander
Jacquelina premiéra: sezona 1922/1923 - Planchet
Janošík premiéra: sezona 1922/1923 - Vlček
Jeroným Pražský premiéra: sezona 1922/1923 - Michal Soudný, Echtermayer
Komedie plná omylů premiéra: sezona 1922/1923 - Dromio, jeho sluha
Král premiéra: sezona 1922/1923 - Fojt
Mirandolina premiéra: sezona 1922/1923 - Markýz di Forlipopoli
Mnoho povyku pro nic premiéra: sezona 1922/1923 - Stráž
Nelidská země premiéra: sezona 1922/1923 - Schreiner
Pekelník premiéra: sezona 1922/1923 - Major Swindon
Procitnutí jara premiéra: sezona 1922/1923 - Žáhavec
Převrat premiéra: sezona 1922/1923 - Byrokrat, Šatoplet
Turandot premiéra: sezona 1922/1923 - Brighella
Tvrdohlavá žena premiéra: sezona 1922/1923 - Mlynář
Včera a dnes premiéra: sezona 1922/1923 - Kovář
Žena majetkem premiéra: sezona 1922/1923 - Argiano
Co je nejhlavnější premiéra: sezona 1923/1924 - Komik
Čech a Němec premiéra: sezona 1923/1924 - Aron Bouchem
Gero premiéra: sezona 1923/1924 - Nákon
Chastelard premiéra: sezona 1923/1924 - Třetí občan
Jan Výrava premiéra: sezona 1923/1924 - Bláznivý Martínek
Kolumbus premiéra: sezona 1923/1924 - Kardinál Ximenez
Matějovo vidění premiéra: sezona 1923/1924 - Vůdce národa
Mazánek premiéra: sezona 1923/1924 - Wralman
Minulost premiéra: sezona 1923/1924 - Bracony
Prostopášník pan Le Trouhadec premiéra: sezona 1923/1924 - Trestaillon
Radúz a Mahulena premiéra: sezona 1923/1924 - Vratko
Recitační matiné na oslavu Josefa Svatopluka Machara a Antonína Sovy premiéra: sezona 1923/1924 - Fouché
Romeo a Julie premiéra: sezona 1923/1924 - Capulet
Slaměný klobouk premiéra: sezona 1923/1924 - Beauperthuis
Šest postav hledá autora premiéra: sezona 1923/1924 - Ředitel společnosti
Širočina premiéra: sezona 1923/1924 - První host
Tartuffe premiéra: sezona 1923/1924 - Pán Loyal
Večer Rabindranatha Tagora premiéra: sezona 1923/1924 - Děda
Antigona premiéra: sezona 1924/1925 - Hlídač
Bílá Hora premiéra: sezona 1924/1925 - Císař Matyáš
Boxerský zápas premiéra: sezona 1924/1925 - Starý piják
Cyrano de Bergerac premiéra: sezona 1924/1925 - Ragueneau
Divoška premiéra: sezona 1924/1925 - Otec Maximin
Druhý břeh premiéra: sezona 1924/1925 - Kroutil
Kalhoty premiéra: sezona 1924/1925 - Cizinec
Každý má svou pravdu premiéra: sezona 1924/1925 - Rada Agazzi
Mamá Kolibřík premiéra: sezona 1924/1925 - Liquienes
Mluvící opice premiéra: sezona 1924/1925 - Dardar
Nezralé ovoce premiéra: sezona 1924/1925 - Masér
Otroci premiéra: sezona 1924/1925 - Dozorce otroků, Druhý římský posel
Pokořila se, aby zvítězila premiéra: sezona 1924/1925 - Pan Hardcastle
Příští Mesiáš premiéra: sezona 1924/1925 - Salomon Rodberg, Buddha, Devátý trosečník
Smír Tantalův premiéra: sezona 1924/1925 - Věštec
Smrt na dovolené premiéra: sezona 1924/1925 - Vévoda Lamberto Cattolica
Svatá Johanka premiéra: sezona 1924/1925 - Gilles de Rais (Modrovous)
Turcaret-Mercadet premiéra: sezona 1924/1925 - Violette
Ze života hmyzu premiéra: sezona 1924/1925 - Viktor, Lumek
Žižka premiéra: sezona 1924/1925 - Petr Věžecký
Blažena a Beneš premiéra: sezona 1925/1926 - Leonato
Caesar a Kleopatra premiéra: sezona 1925/1926 - Pothinus
Čajová panenka premiéra: sezona 1925/1926 - Mašata
Dědic premiéra: sezona 1925/1926 - Josef Siekierka senior
Horoucí srdce premiéra: sezona 1925/1926 - Silan
Huon z Bordeaux premiéra: sezona 1925/1926 - Žalářník
Chudý kejklíř premiéra: sezona 1925/1926 - Kryšpín Vejvoda
Jiříkovo vidění premiéra: sezona 1925/1926 - Bonifác Bonafedes
Kean premiéra: sezona 1925/1926 - Šalamoun
Loupežník premiéra: sezona 1925/1926 - Učitel
Morálka paní Dulské premiéra: sezona 1925/1926 - Pan Dulský
Naši furianti premiéra: sezona 1925/1926 - Josef Habršperk
Pan Pygmalion premiéra: sezona 1925/1926 - Don Lucio
Pásky na vousy premiéra: sezona 1925/1926 - Hugo Lüftschütz
Prapor lidstva premiéra: sezona 1925/1926 - Správní rada Samek
Pražský flamendr premiéra: sezona 1925/1926 - Podhajský
Revoluce premiéra: sezona 1925/1926 - Andrej Michejič Nikitin
Rozmary náhody premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor
Věčné mládí premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor Maniveau
Věděli, co chtějí premiéra: sezona 1925/1926 - Otec McKee
Vzbouření na jevišti premiéra: sezona 1925/1926 - Doktor Prokop
Žižka premiéra: sezona 1925/1926 - Petr Věžecký
Abraham Lincoln premiéra: sezona 1926/1927 - Mr. Samuel Stone
Adam Stvořitel premiéra: sezona 1926/1927 - Hedonik, První opilec
Bakchantky premiéra: sezona 1926/1927 - Druhý posel
Ekvinokce premiéra: sezona 1926/1927 - Vlaho
Falkenštejn premiéra: sezona 1926/1927 - Klíčník
Hamlet premiéra: sezona 1926/1927 - Polonius, Osrik
Chantecler premiéra: sezona 1926/1927 - Ředitel divadla
Jak nás poznamenala premiéra: sezona 1926/1927 - Wenke
Komedie v kostce premiéra: sezona 1926/1927 - Pan B
Křídový kruh premiéra: sezona 1926/1927 - Tong
Lékař v rozpacích premiéra: sezona 1926/1927 - Sir Ralph Bloomfield Bonnington
Lucerna premiéra: sezona 1926/1927 - Sejtko
Mlčelivá žena premiéra: sezona 1926/1927 - Delesprit
Náš pan farář premiéra: sezona 1926/1927 - Pan Cousinet
Naše bohyně premiéra: sezona 1926/1927 - Lékař
Rodinná záležitost premiéra: sezona 1926/1927 - Univ.Prof.MUDr. Jaroslav Landa
Vojnarka premiéra: sezona 1926/1927 - Jan Hruška
Ataman Rinov premiéra: sezona 1927/1928 - Smirnov
Bar Kochba premiéra: sezona 1927/1928 - Jose Haglili
Diktátor premiéra: sezona 1927/1928 - Mottelé
Faust premiéra: sezona 1927/1928 - 1. Forkyáda, Poutník
Film premiéra: sezona 1927/1928 - Rob Luminal
Chatterton premiéra: sezona 1927/1928 - Lordmajor Beckford
Jan Žižka premiéra: sezona 1927/1928 - Kuneš z Bělovic, Jan Všembera z Boskovic
Janošík premiéra: sezona 1927/1928 - Vlček
Jůra ďábel premiéra: sezona 1927/1928 - Ponocný
Kamarád Čtvrtek premiéra: sezona 1927/1928 - Markýz Středa
Lišák Stavinoha premiéra: sezona 1927/1928 - Flíček
Madame Sans-Gene premiéra: sezona 1927/1928 - Despréaux
Mezi tančícími šaty premiéra: sezona 1927/1928 - Nikolaj Šaljakin
Na moři premiéra: sezona 1927/1928 - Profesor Globe
Stavba premiéra: sezona 1927/1928 - Prezident sociálních ústavů
Stavitel Solness premiéra: sezona 1927/1928 - Knut Brovik
Tatík dětina premiéra: sezona 1927/1928 - Stanley Percheron
Ultimo premiéra: sezona 1927/1928 - Lékař
Útěk premiéra: sezona 1927/1928 - Dozorce
Vějíř lady Windermerové premiéra: sezona 1927/1928 - Lord Augustus Lorton
Zkrocení zlé ženy premiéra: sezona 1927/1928 - Baptista
Abeceda úspěchu premiéra: sezona 1928/1929 - Muche
Androkles a lev premiéra: sezona 1928/1929 - Centurion, Ředitel gladiátorských zápasů
Bobří kožich premiéra: sezona 1928/1929 - Krüger
Bratři premiéra: sezona 1928/1929 - Palhoj
Hannibal ante portas premiéra: sezona 1928/1929 - Drusus
Job premiéra: sezona 1928/1929 - Prof. Polívka
Kdo s koho premiéra: sezona 1928/1929 - Antonín Rousek
Konstance premiéra: sezona 1928/1929 - Mortimer Durham
Libuňský jemnostpán premiéra: sezona 1928/1929 - Minegr
Měsíc na vsi premiéra: sezona 1928/1929 - Schaaf
Miláček Leopold premiéra: sezona 1928/1929 - Pan Ponce
Ona je vším vinna premiéra: sezona 1928/1929 - Policajt Taras
Plukovník Švec premiéra: sezona 1928/1929 - První delegát sovětu v Penze, Jurodivý
Siegfried premiéra: sezona 1928/1929 - Generál de Fontgeloy
Velbloud uchem jehly premiéra: sezona 1928/1929 - Bezchyba
Velkostatkář premiéra: sezona 1928/1929 - Baron Siegdorf, Dub
Život je krásný premiéra: sezona 1928/1929 - Albert
Abraham Lincoln premiéra: sezona 1929/1930 - Mr. Samuel Stone
Americký císař premiéra: sezona 1929/1930 - Crassus
Běsové premiéra: sezona 1929/1930 - Liputin
Čemu se říká láska premiéra: sezona 1929/1930 - Dumary
Hasanaginica premiéra: sezona 1929/1930 - Husein
Irena premiéra: sezona 1929/1930 - Zahradník Nosek
Král Jindřich IV. premiéra: sezona 1929/1930 - Nehluba
Lhostejný člověk premiéra: sezona 1929/1930 - Toman
M. D. Rettigová premiéra: sezona 1929/1930 - Rejsek
Nahý v trní premiéra: sezona 1929/1930 - Šéfredaktor Zahradníček
Posvátný plamen premiéra: sezona 1929/1930 - Major Liefond
Právě vyšlo premiéra: sezona 1929/1930 - Bourgine
Přítelkyně vdaných žen premiéra: sezona 1929/1930 - Lékař
Ráno premiéra: sezona 1929/1930 - Hatada
Strakonický dudák premiéra: sezona 1929/1930 - Tomáš
Svatý Václav premiéra: sezona 1929/1930 - Podiven
Svět malých lidí premiéra: sezona 1929/1930 - Styblík
Todo je outsider premiéra: sezona 1929/1930 - Soudce
Děti starého mládence premiéra: sezona 1930/1931 - Dr. Francis Keating
Kralevic Marko premiéra: sezona 1930/1931 - Vasilij
Rivalové premiéra: sezona 1930/1931 - Rotmistr Ferguson
Žena, která si koupila muže premiéra: sezona 1930/1931 - Dr. Courtefigue

Seznam představení

Dostupná dokumentace:

Fotogalerie:

Benátský kupec - 06.10.1909, Eugen Wiesner (Salanio), Jan Vávra (Antonio), Rudolf Deyl (Lorenzo)<br>(foto: Karel Bachman)
Benátský kupec - 06.10.1909, Eugen Wiesner (Salanio), Jan Vávra (Antonio), Rudolf Deyl (Lorenzo)
(foto: Karel Bachman)

Čekanky - 19.08.1916, Karel Váňa (Klíčník), Eugen Viesner (Kontrolor Skokan)
Čekanky - 19.08.1916, Karel Váňa (Klíčník), Eugen Viesner (Kontrolor Skokan)

Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)
Jan Hus - 31.10.1911 (Vladimír Merhaut, Marie Hübnerová, Eugen Viesner)

Jan Roháč - 25.10.1918, Eugen Viesner (Městský písař jihlavský)
Jan Roháč - 25.10.1918, Eugen Viesner (Městský písař jihlavský)

Jan Žižka - 04.07.1903, Eugen Viesner (Kuneš z Bělovic)
Jan Žižka - 04.07.1903, Eugen Viesner (Kuneš z Bělovic)

Král - 02.04.1909, Václav Zintl (Marodér), Rudolf Kafka (Marodér), Eugen Viesner (Marodér)
Král - 02.04.1909, Václav Zintl (Marodér), Rudolf Kafka (Marodér), Eugen Viesner (Marodér)

Loupežník - 01.10.1925, Eugen Wiesner (Učitel)
Loupežník - 01.10.1925, Eugen Wiesner (Učitel)

Lucerna - 17.11.1905 (E. Viesner, K. Mušek, R. Deyl, K. Váňa, A. Sedláček, K. Hašler)
Lucerna - 17.11.1905 (E. Viesner, K. Mušek, R. Deyl, K. Váňa, A. Sedláček, K. Hašler)

Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)
Mnoho povyku pro nic - 13.04.1916 (K. Váňa, A. Čepela, V. Merhaut, E. Viesner)

Modrý pták - 04.05.1912, Eugen Viesner (Pes jménem Tyló)
Modrý pták - 04.05.1912, Eugen Viesner (Pes jménem Tyló)

Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie)<br>(foto: Karel Bachman)
Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie)
(foto: Karel Bachman)

Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie), Karel Váňa (Fotograf)<br>(foto: Karel Bachman)
Na záletech - 24.10.1909, Eugen Viesner (Cesare), Marie Papírníková (Julie), Karel Váňa (Fotograf)
(foto: Karel Bachman)

Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (F. Steinsberg, R. Kafka, A. Sedláček, J. Mošna, A. Sedláčková)
Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (F. Steinsberg, R. Kafka, A. Sedláček, J. Mošna, A. Sedláčková)

Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (R. Kafka, J. Mošna, A. Sedláček, E. Viesner)
Palackého třída čís. 27 - 11.02.1905 (R. Kafka, J. Mošna, A. Sedláček, E. Viesner)

Princezna Hyacinta - 28.05.1917, Málka (Amalie, Anna) Tuháčková, Eugen Viesner
Princezna Hyacinta - 28.05.1917, Málka (Amalie, Anna) Tuháčková, Eugen Viesner

Prodaná nevěsta - 08.05.1892 (Eugen Wiesner, Adolf Krössing, Vilemína Hájková)
Prodaná nevěsta - 08.05.1892 (Eugen Wiesner, Adolf Krössing, Vilemína Hájková)

Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), A. Krössing (Vašek), E. Miřiovská (Esmeralda)
Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), A. Krössing (Vašek), E. Miřiovská (Esmeralda)

Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), E. Miřiovská (Esmeralda), A. Flögl (Indián)
Prodaná nevěsta - 12.05.1909, E. Wiesner (Komediant), E. Miřiovská (Esmeralda), A. Flögl (Indián)

Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant)
Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant)

Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant), Hynek Lažanský (Indián)
Prodaná nevěsta - 12.05.1909, Eugen Wiesner (Komediant), Hynek Lažanský (Indián)

Průlom - 12.12.1912, Milada Tauferová (Malá Sára), Eugen Wiesner (Jakub)<br>(foto: Karel Bachman)
Průlom - 12.12.1912, Milada Tauferová (Malá Sára), Eugen Wiesner (Jakub)
(foto: Karel Bachman)

Romeo a Julie - 25.04.1924, Eugen Wiesner (Capulet)
Romeo a Julie - 25.04.1924, Eugen Wiesner (Capulet)

Sen noci svatojanské - 22.12.1912 (R. Kafka, F. Steinsberg, E. Viesner, K. Mušek, K. Váňa)
Sen noci svatojanské - 22.12.1912 (R. Kafka, F. Steinsberg, E. Viesner, K. Mušek, K. Váňa)

skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)<br>(foto: Karel Váňa)
skupinový snímek z jednoho ze zájezdů činohry ND na pohostinské hry na frontu (duben - květen 1917)
(foto: Karel Váňa)

Strakonický dudák - 30.05.1913 (Eugen Wiesner)<br>(foto: Karel Váňa)
Strakonický dudák - 30.05.1913 (Eugen Wiesner)
(foto: Karel Váňa)

Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)
Večer tříkrálový - 05.01.1912 (K. Hašler, Z. Rydlová, R. Kafka, E. Viesner, J. Hurt)

Zimní pohádka - 04.05.1916, Antonín Čepela (Pasák), Eugen Viesner (Autolykus)
Zimní pohádka - 04.05.1916, Antonín Čepela (Pasák), Eugen Viesner (Autolykus)

Zimní pohádka - 04.05.1916, Eugen Viesner (Autolykus)
Zimní pohádka - 04.05.1916, Eugen Viesner (Autolykus)

Ženy, které potkáváme - 08.02.1913, Karel Váňa (Stavitel Hájek), Eugen Viesner (Tajemník Hadraba)
Ženy, které potkáváme - 08.02.1913, Karel Váňa (Stavitel Hájek), Eugen Viesner (Tajemník Hadraba)