Premiéry dle žánrů

SEZONA 1893/1894

Opera
Karl Goldmark - Královna ze Sáby (Národní divadlo od 08.10.1893 do 20.02.1900)
Giuseppe Verdi - Falstaff (Národní divadlo od 16.11.1893 do 03.11.1894)
Richard Wagner - Mistři pěvci norimberští (Národní divadlo od 07.02.1894 do 08.05.1894)
Zdeněk Fibich - Blaník (Národní divadlo od 04.04.1894 do 14.04.1894)
Giacomo Puccini - Manon Lescaut (Národní divadlo od 24.04.1894 do 11.10.1894)
Josef Richard Rozkošný - Stoja (Národní divadlo od 06.06.1894 do 18.08.1895)
Antonín Dvořák - Tvrdé palice (Národní divadlo od 25.06.1894 do 27.06.1894)
Činohra
Georges Feydeau, Maurice Desvallieres - Champignol (Národní divadlo od 04.08.1893 do 09.12.1893)
Michal Balucki - Klub mládenců (Národní divadlo od 17.08.1893 do 26.02.1896)
Alexandre Dumas st. - Kean (Národní divadlo od 29.08.1893 do 16.10.1893)
Jaroslav Vrchlický - K životu (Národní divadlo od 09.09.1893 do 09.09.1893)
Jaroslav Vrchlický - Nad propastí (Národní divadlo od 09.09.1893 do 17.01.1895)
Pierre Corneille - Cid (Národní divadlo od 15.09.1893 do 26.09.1893)
Julius Zeyer - Sulamit (Národní divadlo od 25.09.1893 do 10.10.1893)
Octave Feuillet - Bílý vlas (Národní divadlo od 02.10.1893 do 13.06.1894)
Eugene Scribe, Franz Xaver Told - Čarovný závoj (Národní divadlo od 11.10.1893 do 05.12.1893)
Ladislav Stroupežnický - Václav Hrobčický z Hrobčic (Národní divadlo od 20.10.1893 do 21.11.1894)
William Shakespeare - Zkrocení zlé ženy (Národní divadlo od 24.10.1893 do 20.10.1899)
František Xaver Svoboda - Útok zisku (Národní divadlo od 09.11.1893 do 13.12.1893)
Josef Kajetán Tyl - Bankrotář a kramářka (Národní divadlo od 22.11.1893 do 08.12.1893)
William Shakespeare - Cymbelin (Národní divadlo od 30.11.1893 do 21.12.1893)
Josef Kajetán Tyl - Paličova dcera (Národní divadlo od 06.12.1893 do 06.01.1902)
Emile Augier - Fourchambaultové (Národní divadlo od 17.12.1893 do 14.01.1894)
Jaroslav Vrchlický - Rabínská moudrost (Národní divadlo od 29.12.1893 do 18.04.1894)
Gustav Pfleger-Moravský - Telegram (Národní divadlo od 10.01.1894 do 13.05.1896)
Victorien Sardou - Cyprienna (Národní divadlo od 10.01.1894 do 13.11.1907)
Matěj Anastazia Šimáček - Jiný vzduch (Národní divadlo od 25.01.1894 do 25.02.1894)
Johann Nepomuk Nestroy - Lumpacivagabundus aneb Ludrácký trojlístek (Národní divadlo od 02.02.1894 do 13.01.1900)
Antonín H. Sokol - Starý vlastenec (Národní divadlo od 14.02.1894 do 14.02.1894)
Gerhart Hauptmann - Hanička (Národní divadlo od 16.02.1894 do 02.11.1894)
František Věnceslav Jeřábek - Veselohra (Národní divadlo od 27.02.1894 do 28.03.1894)
František Věnceslav Jeřábek - Syn člověka (Národní divadlo od 07.03.1894 do 13.06.1894)
Jaroslav Vrchlický - V sudě Diogena (Národní divadlo od 10.03.1894 do 21.06.1903)
José Echegaray - Mariana (Národní divadlo od 21.03.1894 do 03.04.1894)
Vítězslav Hálek - Záviš z Falkenštejna (Národní divadlo od 29.03.1894 do 14.08.1895)
Emil Pohl - Krasojezdkyně (Národní divadlo od 02.04.1894 do 25.10.1899)
Emile Moreau, Victorien Sardou - Madame Sans-Gene (Národní divadlo od 13.04.1894 do 17.01.1912)
E. J. Pražský - Soirée pana Záhorského (Národní divadlo od 25.04.1894 do 25.04.1894)
František Ferdinand Šamberk - Rodinná vojna (Národní divadlo od 30.04.1894 do 23.05.1894)
Alois Mrštík, Vilém Mrštík - Maryša (Národní divadlo od 09.05.1894 do 03.03.1897)
Ludwig Fulda - Talisman (Národní divadlo od 25.05.1894 do 17.06.1894)
František Ferdinand Šamberk - Výlet pana Broučka z měsíce na výstavu (Národní divadlo od 18.06.1894 do 30.05.1897)
Sofokles - Antigona (Národní divadlo od 20.06.1894 do 18.10.1894)
Ernst Wichert - Krok s cesty (Národní divadlo od 28.06.1894 do 02.07.1894)
Ladislav Stroupežnický - Pan Měsíček, obchodník (Národní divadlo od 11.07.1894 do 18.09.1895)
Živý obraz
Josef Šmaha - Živý obraz /ke 250. repríze Smetanovy Prodané nevěsty/ (Národní divadlo od 19.12.1893 do 19.12.1893)
František Kolár - Živý obraz /z dramat Františka Věnceslava Jeřábka/ (Národní divadlo od 27.02.1894 do 27.02.1894)
Ostatní
Josef Suk - Dramatická ouvertura (Národní divadlo od 12.08.1893 do 25.02.1899)
Bedřich Smetana - Poslední večer (Národní divadlo od 23.09.1893 do 23.09.1893)
Bedřich Smetana - Má vlast (Národní divadlo od 02.10.1893 do 02.10.1893)
Dominik Krejsa - Předehra k Šubertovu Janu Výravovi (Národní divadlo od 04.10.1893 do 04.10.1893)
Jaroslav Kvapil - Proslov - ke 250. repríze Smetanovy Prodané nevěsty (Národní divadlo od 19.12.1893 do 19.12.1893)
Jacques Offenbach - Orfeus v podsvětí (Národní divadlo od 14.02.1894 do 12.04.1894)
Christoph Willibald Gluck - Předehra k opeře Ifigenie v Aulidě (Národní divadlo od 16.02.1894 do 02.11.1894)
Oskar Nedbal - Slavnostní pochod (Národní divadlo od 27.02.1894 do 27.02.1894)
Jaroslav Kvapil - Proslov - k dramatům Františka Věnceslava Jeřábka (Národní divadlo od 27.02.1894 do 27.02.1894)
Antoine Anatole Banés - Toto (Národní divadlo od 14.03.1894 do 20.04.1894)
Johann Strauss ml. - Netopýr (Národní divadlo od 06.05.1894 do 21.04.1895)
Karel Weis - Symfonie c moll (Národní divadlo od 06.06.1894 do 06.06.1894)