Premiéry dle žánrů

SEZONA 1901/1902

Opera
Carl Maria von Weber - Čarostřelec (Národní divadlo od 28.08.1901 do 11.08.1907)
Antonín Dvořák - Tvrdé palice (Národní divadlo od 08.09.1901 do 20.05.1905)
Antonín Dvořák - Šelma sedlák (Národní divadlo od 14.09.1901 do 24.09.1902)
Antonín Dvořák - Dimitrij (Národní divadlo od 19.09.1901 do 19.09.1901)
Gioacchino Rossini - Lazebník sevillský (Národní divadlo od 05.10.1901 do 14.08.1907)
Antonín Dvořák - Jakobín (Národní divadlo od 13.10.1901 do 07.12.1901)
Antonín Dvořák - Svatá Ludmila (Národní divadlo od 30.10.1901 do 15.09.1904)
Karel Kovařovic - Na starém bělidle (Národní divadlo od 22.11.1901 do 24.09.1904)
Giuseppe Verdi - Maškarní ples (Národní divadlo od 11.12.1901 do 18.12.1902)
Richard Wagner - Lohengrin (Národní divadlo od 15.12.1901 do 11.03.1906)
Wolfgang Amadeus Mozart - Don Juan (Národní divadlo od 19.01.1902 do 25.02.1905)
Bedřich Smetana - Dvě vdovy (Národní divadlo od 12.02.1902 do 21.05.1907)
Otto Nicolai - Veselé ženy windsorské (Národní divadlo od 24.02.1902 do 29.10.1902)
Richard Wagner - Mistři pěvci norimberští (Národní divadlo od 19.03.1902 do 21.04.1902)
Giuseppe Verdi - Violetta (Národní divadlo od 08.04.1902 do 10.09.1913)
Bedřich Smetana - Hubička (Národní divadlo od 01.05.1902 do 23.01.1909)
Edouard Lalo - Pověst o Ysu (Národní divadlo od 17.05.1902 do 01.07.1902)
Petr Iljič Čajkovskij - Piková dáma (Národní divadlo od 25.05.1902 do 02.11.1905)
Petr Iljič Čajkovskij - Eugenij Oněgin (Národní divadlo od 01.06.1902 do 25.06.1902)
Josef Richard Rozkošný - Popelka (Národní divadlo od 14.06.1902 do 20.01.1905)
Gioacchino Rossini - Vilém Tell (Národní divadlo od 22.06.1902 do 04.02.1904)
Činohra
František Sychra - Mravní výchova (Národní divadlo od 19.08.1901 do 24.08.1901)
Alois Jirásek - Vojnarka (Národní divadlo od 23.08.1901 do 21.10.1901)
William Shakespeare - Romeo a Julie (Národní divadlo od 06.09.1901 do 04.10.1908)
Otto Ernst - Flachsmann vychovatel (Národní divadlo od 21.09.1901 do 21.01.1912)
František Ferdinand Šamberk - Josef Kajetán Tyl (Národní divadlo od 06.10.1901 do 06.10.1901)
Henrik Ibsen - Nora (Národní divadlo od 07.10.1901 do 07.06.1914)
Josef Jiří Kolár - Magelona (Národní divadlo od 13.10.1901 do 06.05.1902)
Rudolf Lothar - Král Harlekýn (Národní divadlo od 23.10.1901 do 06.12.1907)
Gerhart Hauptmann - Hanička (Národní divadlo od 02.11.1901 do 13.11.1901)
Alexandre Dumas ml. - Polosvět (Národní divadlo od 10.11.1901 do 11.12.1901)
William Shakespeare - Zkrocení zlé ženy (Národní divadlo od 23.11.1901 do 26.04.1903)
Roberto Bracco - Není nad počestnost (Národní divadlo od 07.12.1901 do 15.11.1902)
Anton Pavlovič Čechov - Labutí píseň (Národní divadlo od 07.12.1901 do 07.09.1904)
Herman Heyermans - Naděje (Národní divadlo od 12.12.1901 do 08.09.1902)
William Shakespeare - Sen noci svatojanské (Národní divadlo od 22.12.1901 do 14.09.1904)
Jan August Kisielewski - Karikatury (Národní divadlo od 12.01.1902 do 21.09.1904)
Jaroslav Vrchlický - Soud lásky (Národní divadlo od 03.02.1902 do 28.12.1908)
Matěj Anastazia Šimáček - Ztracení (Národní divadlo od 15.02.1902 do 03.03.1902)
Victor Hugo - Hernani (Národní divadlo od 26.02.1902 do 26.03.1902)
Božena Viková-Kunětická - Co bylo (Národní divadlo od 10.03.1902 do 15.03.1902)
Jerome Klapka Jerome - Miss Hobbs (Národní divadlo od 22.03.1902 do 20.04.1902)
William Shakespeare - Macbeth (Národní divadlo od 06.04.1902 do 16.04.1902)
Ferdinand Raimund - Marnotratník (Národní divadlo od 19.04.1902 do 25.05.1902)
František Ferdinand Šamberk - Jedenácté přikázání (Národní divadlo od 27.04.1902 do 08.02.1910)
Ladislav Stroupežnický - Paní mincmistrová (Národní divadlo od 28.04.1902 do 13.05.1902)
Roberto Bracco - Don Pietro Caruso (Národní divadlo od 28.04.1902 do 28.04.1902)
Alexandre Bisson - Kontrolor spacích vagonů (Národní divadlo od 18.05.1902 do 17.09.1902)
Charles Simon, Pierre Francisque Samuel Berton - Zaza (Národní divadlo od 08.06.1902 do 18.10.1905)
Albin Valabregue - Slaměný panák (Národní divadlo od 11.06.1902 do 16.06.1902)
Moliere - Preciosky (Národní divadlo od 16.06.1902 do 07.03.1904)
Nikolaj Vasiljevič Gogol - Revisor (Národní divadlo od 24.06.1902 do 03.04.1909)
Alois Jirásek - Emigrant (Národní divadlo od 05.07.1902 do 19.11.1904)
Georges Duval, Charles Maurice Hennequin - Modrý pokoj (Národní divadlo od 07.07.1902 do 07.02.1903)
Balet
Antonín Dvořák - Slovanské tance (Národní divadlo od 08.09.1901 do 14.11.1901)
Joseph Bayer - Královna loutek (Národní divadlo od 03.12.1901 do 25.09.1907)
Oskar Nedbal - Pohádka o Honzovi (Národní divadlo od 24.01.1902 do 28.05.1906)
Živý obraz
Neuveden - Pozdrav práce (Národní divadlo od 30.04.1902 do 30.04.1902)
Ostatní
Alfred Bruneau, Camille Saint-Saëns, César Franck, Edouard Lalo, Georges Bizet, Hector Berlioz - Koncert skladeb francouzských (Národní divadlo od 24.09.1901 do 24.09.1901)
Christoph Willibald Gluck - Předehra k opeře Ifigenie v Aulidě (Národní divadlo od 02.11.1901 do 02.11.1901)
Jacques Offenbach - Píseň Fortuniova (Národní divadlo od 18.12.1901 do 08.10.1902)
Johann Strauss ml. - Netopýr (Národní divadlo od 06.01.1902 do 06.06.1902)
Bedřich Smetana, Charles Gounod, Karel Kovařovic, Václav Juda Novotný - Koncert z písní a árií (Národní divadlo od 19.04.1902 do 19.04.1902)
Bedřich Smetana - Předehra k opeře Libuše (Národní divadlo od 30.04.1902 do 30.04.1902)
André Messager - Bearňanka (Národní divadlo od 08.07.1902 do 03.12.1902)