Premiéry dle žánrů

SEZONA 1916/1917

Opera
Daniel François Esprit Auber - Fra Diavolo (Národní divadlo od 06.09.1916 do 07.03.1917)
Giacomo Meyerbeer - Hugenoti (Národní divadlo od 30.09.1916 do 25.10.1916)
Giuseppe Verdi - Troubadour (Národní divadlo od 06.10.1916 do 22.09.1918)
Vítězslav Novák - Karlštejn (Národní divadlo od 18.11.1916 do 04.01.1922)
Karel Kovařovic - Na starém bělidle (Národní divadlo od 17.12.1916 do 09.12.1924)
Zdeněk Fibich - Šárka (Národní divadlo od 18.02.1917 do 23.05.1925)
Karel Weis - Blíženci (Národní divadlo od 28.02.1917 do 20.06.1917)
Petr Iljič Čajkovskij - Piková dáma (Národní divadlo od 18.03.1917 do 26.10.1932)
Ambroise Thomas - Mignon (Národní divadlo od 20.04.1917 do 19.09.1936)
Bedřich Smetana - Čertova stěna (Národní divadlo od 20.05.1917 do 02.05.1923)
Otto Nicolai - Veselé ženy Windsorské (Národní divadlo od 04.07.1917 do 08.02.1918)
Činohra
František Xaver Svoboda - Čekanky (Národní divadlo od 19.08.1916 do 06.06.1918)
Stefan Kiedrzyński - Hra srdcí (Národní divadlo od 02.09.1916 do 15.11.1916)
František Adolf Šubert - Žně (Národní divadlo od 19.09.1916 do 18.11.1916)
František Václav Krejčí - Povodeň (Národní divadlo od 21.09.1916 do 22.05.1918)
William Shakespeare - Jindřich IV. (Národní divadlo od 02.11.1916 do 03.01.1917)
William Schwenck Gilbert - Pokračování (Národní divadlo od 20.11.1916 do 25.04.1917)
Georges Courteline - Boubouroche (Národní divadlo od 02.12.1916 do 25.01.1917)
Vilém Skoch - Naše babička (Národní divadlo od 04.12.1916 do 02.09.1917)
Anton Pavlovič Čechov - Medvěd (Národní divadlo od 09.12.1916 do 09.12.1916)
Philippe Gille - Uhlíři (Národní divadlo od 09.12.1916 do 09.12.1916)
Alexandre Dumas st. - Vyzvání k tanci (Národní divadlo od 09.12.1916 do 09.12.1916)
Alexandre Dumas ml. - Dáma s kameliemi (Národní divadlo od 15.12.1916 do 26.01.1919)
Vojtěška Baldessari-Plumlovská - Krakonoš (Národní divadlo od 20.12.1916 do 29.11.1919)
Jules Renard - Zrzek (Národní divadlo od 25.01.1917 do 25.04.1917)
Stanislav Lom - Vůdce (Národní divadlo od 10.02.1917 do 27.03.1917)
George Bernard Shaw - Caesar a Kleopatra (Národní divadlo od 10.03.1917 do 24.02.1919)
Otakar Theer - Faëthón (Národní divadlo od 13.04.1917 do 31.05.1917)
Václav Štech - Třetí zvonění (Národní divadlo od 15.04.1917 do 30.10.1918)
Jaroslav Vrchlický - Noc na Karlštejně (Národní divadlo od 21.04.1917 do 03.12.1920)
Jaroslav Vrchlický - V sudě Diogenově (Národní divadlo od 02.05.1917 do 31.05.1917)
Ernest Legouvé, Eugene Scribe - Adriena Lecouvreurova (Národní divadlo od 07.05.1917 do 16.06.1917)
Albert Guinon - Štěstí (Národní divadlo od 24.05.1917 do 28.03.1921)
Antonie Fischerová - Vesnin hřích (Národní divadlo od 09.06.1917 do 04.12.1918)
Ladislav Stroupežnický - Naši furianti (Národní divadlo od 17.06.1917 do 07.12.1920)
Marie Votrubová-Haunerová - Senoseč (Národní divadlo od 26.06.1917 do 26.06.1917)
Balet
Oskar Nedbal - Princezna Hyacinta (Národní divadlo od 28.05.1917 do 03.12.1924)
Ostatní
Antonín Dvořák, František Ondříček, Josef Suk, Ludwig van Beethoven - Koncert Františka Ondříčka na oslavu 40-tileté umělecké činnosti (Národní divadlo od 17.05.1917 do 17.05.1917)
Antonín Dvořák - Svatební košile (Národní divadlo od 17.06.1917 do 17.06.1917)